Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok ben böyle yazıcam yazıcam diyorum bak yazacağım değil :)
Pek modern hanfendi
Bende sizin gibileri hayatımda istemem!Sizin gibi insanların hayatımda olmaması zerre umrumda değil ordan burdan çıkıp sinir bozmayın yeterli bana.
Alkol almayana keşke saygı olsaymış
Alkol almayanın dövüldüğünü hiç görmedim ama aksini çok gördük!
Hala saygı diyorsunuz
Ulan insanları dövüyorlar be
Neyin saygısı

En başından itibaren kendini gizlemeyen, size açik açik kendinden bahseden insanlari kabul edip neden daha sonra değişmeye zorluyorsunuz? Hiç anlamiyorum gercekten. O zaman baştan olmaz, yapamam deyin. "Neyse ben iliskiye baslayayim da daha sonra vazgeciririm" düsüncesi neden var?
Benim eşim ilk olarak açik açik söyledi alkol severim, kullanirim dedi. Bende severim, ortam olursa kullaniyorum, sana eşlik ederim dedim. Bu konuda keskin bir aslam olsaydi eşimle birlikte olmayi kabul etmezdim.
Konu her ne olursa olsun, bir insani oldugu gibi kabul edip sonradan değişime zorlamak büyük hata.

İstediğiniz gibi yazabilirsiniz. Ben sadece düzelttim. Sizin gibileri hayatımda istemem gibi bir tribe girmeniz çok komik. Ben de ağlıyorum keşke bu hanımefendi beni hayatına alsa diye. Kahroldum şimdi. Neden böyle yaptınız?

Ayrıca bu ülkede şiddet sadece alkol alanlara gösterilmiyor. Kimseye zararı olmayan hayvanlar bile katlediliyor. Bunu alkole indirgemeyin. Şiddet için bir etikete gerek yok ne yazık ki.

Son olarak, ben size saygı gösterin demedim ki. Çok o potansiyele sahip gibi durmuyorsunuz.

Bu şiddetin temelinde baskıcılık var oda kapalı bir toplum olmamızdan kaynaklı
Cinsel özgürlük yok ama şiddet var istismar var neden diye oturup düşünmüyorsunuz.
Kadına şiddete hayır iki story atıp susuyorsunuz.
Biraz araştırın bu şiddetin altında neler yatıyor?
Alkol almayana saygı göstermiyorsunuz deyip alkol alanları hayatımda istemiyorum diyorsunuz bizde size bayılmıyoruz emin olun.
Sözde saygı duyuyorsunuz ya bizim gibi insanlara hiç inanmıyorum ayrıca da umrumda değil .
Siz insanları ayrıştırırken modern saygılı bunu ben yapınca da saygısız oluyorum öyle mi hadi ordan ya.
Siz editör falan musınız pardon da benim kelimelerimi düzeltiyorsunuz ?
Hayırdır?
Gerçekten ya konuşmak bile burda zaman kaybı da neyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrilmak en sogru karar olmus. Ikinizin yasam tarzlari cok farkli, olmazdi zaten. Bazen sadece sevgi yetmiyor.
Kimse kimseyi degistiremez. Kisi ancak kendi isterse degisir. O da belli bir yastan sonra zor. Tipki eski sevgilinizin giyim tarziniza karismasinin dogru olmadigi gibi bu kisinin de sigara alkol tuketimi konusundaki baskiniz da dogru degil. Onun alkol kullanmasini kaldiramiyorsaniz yapilacak tek sey ayrilmak, ki siz de oyle yapmissiniz zaten.

Ben anlatamıyorum galiba herkes aynı şeyi söylüyor. İlişkiye başlarken bilmiyordum diyorum, 3 hafta sonra öğrendim bunu kabul edemeyeceğimi söylediğinde de önemli değil bırakırım sadece ayda yılda bi düğünde bayramda ailecek içilir ona bişe demezsen sorun yok içmem dedi. Ama sözünü tutmadı. Ben alkol kullandığını bilerek başlamadım ilişkiye. Yanımda içmemişti hiç. Bilmiyordum.

ama bu aciklamanizin o cumlenizle bir alakasi yok ki. siz acik acik ben alkol kullanan insanlarin yargilandigini gormedim demissiniz, sonrasi bagimsiz. nasil gormediniz cidden?

ben yazilanlarin tamamina katilmiyorum ama o cumleniz gercekten soylediklerinizin tamamini silip atmis gibi oldu. hani ulkenin geldigi hali bilmesek tamam diyecegiz.

Evet ben de kendim yaşadığım için doğru bulmadığımdan zorlamayı değil ayrılmayı seçtim zaten. Ama kendisi ilişkiyi bitirmemekte diretiyor ancak yaşam tarzı da bana uymuyor değiştirebileceğine de inanmıyorum ki değiştirmek zorunda da değil bana yaklaşımı sevmiyorsun çabucak bitiriyorsun tavrında. Amaa alakası yok. Bana ters bi konu bunu bilmeden başladım bilsem başlamazdım kabul edemeyeceğim birşey değiştirmeye zorlamak yerine birbirimize uygun değiliz diyip bitirdim en başında söyledim bunu ama kendisi kendi isteğiyle dedi önemli deil bırakırım diye öyle deyince devam etmiştim ama bırakmadı ben de ilişkiyi bitirdim şimdi ısrarla beni kabul etmeye devam etmeye zorluyor

Bence de ayrılman çok doğru olmuş
Ama yarın alkol ağzına sürmemiş sana iğrenç davranan bir adamla tanışırsan mumla arama sonra bu adamı
Sırf bunun için ilişki bitirdin
Alkol ağzına sürmemiş leş bir sürü adam gördüm ben
Bir tanesi eski erkek arkadaşım mesela

Devam etsen de cok uzun vadeli bir iliski olmayacagi belli.

Benim önceki erkek arkadaşım kullanıyordu arada. Ozamanlar bişe demiyordum. Bir gün alkol aldığı zaman aradığımda yanında bir sürü erkek arkadaşının yanında bana bi sürü iğrenç şeyler söyledi. “Bi vermedin gitti” gibi sapık supuk cümleler diğer arkadaşları da vardı ve yerin dibine girdim. ertesi gün hatırlamıyordu ben anlatınca çok pişman oldu ama ne fayda. O gün bugündür takıntılıyım bu konuda. Önceden bu kadar abartmıyordum. Bu seferki erkek arkadaşıma da anlattım bu olayı. Artık alkol kullanan biriyle gelecek istemiyorum dedim

O pislikmiş zaten ama bunun alkolle ilgisi yok
İnsanlar alkolün etkisiyle gerçekte söylemediği şeyleri söyler
İçmeyi bilmeyen insanlarla olma zaten

O pislikmiş zaten ama bunun alkolle ilgisi yok
İnsanlar alkolün etkisiyle gerçekte söylemediği şeyleri söyler
İçmeyi bilmeyen insanlarla olma zaten
İşte o da ilk zamanlar öyle yapmıyordu. Bi gün geldi bunu yaşadım. Yine yaşamaktan korkuyorum derler ya şişede durduğu gibi durmuyor. Bi gün tamiri olmayacak bir şey söyler yaparsa alkollüyken korkum var alkole o günden beri karşıyım bu yüzden. Travma gibi oldu benim için

bu konular çok önemli ve baştan ona göre bir yola girmeli böyle bir insanın alkolü bitirmesini sigarayı bitirmesini beklemek yanlış heleki sizin için bitirmesi çok yanlış zaten kendisi için bırakmalı bırakacaksa da sizde onu böyle kabul etmelisiniz yada bırakmalısınız bunu sizde biliyorsunuz bence doğru bir iş yapmışsınız

Sizi tebrik ederim. Bence cok dogru 1 karar vermissiniz. Kafa yapisi uymayan, degerleri ortusmeyen, dunya gorusu taban tabana zit insanlarin ortak geleceginde mutluluk, huzur olamaz. Tecrubeyle sabit. Kendi yasam seklinize denk 1 insanla daha mutlu olabilme ihtimaliniz yuksek.

ilk başlarda birşey demedim yazmışsınız ilk postta, tekrar hatırlatmak istiyorum.

Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı.

demek ki yanınızda içmiş, başlarda problem olmamış sonra aklınıza ayrılırım demek gelmiş. artık şu cümlenizin bir arkasında durun yahu. burada herkes okuduğunu anlayacak kapasitede.

Bizim evde annem hariç herkes alkol kullanır ve annemin eve asla alkol getirmemek gibi bir katı kuralı vardır. Şimdiye kadar gerçekten hiç alkol olduğunu görmedim evde. Kendisinin kuralına uyarız ama onunla bile atıştığımız zamanlar olur bu yüzden. Yani annemi tolere edemiyorken birlikte olduğum kişi böyle bir şey ile karşıma çıksa ben ayrılırdım.

Adam için iyi olmuş ayrıldığınız. Sizin hayat tarzınız buysa onunki de o. Baştan o yoka gitmeseydiniz o zaman. Oğlum var alkolü seven bir aileyiz. Asla istemem sizin gibi biriyle evlenmesini. Baştan uyuşmuyoruz derim

Son soru ne gereksiz olmus. Uygun degilseniz ayrilmaktan baska seceneginiz var miydi?

Milyon kere de ailenizin alkole karsi tutumunu dile getirmissiniz. Baydi gercekten.

Adamin tum sulalesinde varmis alkol. Size ne amcasindan, halasindan? Ne bagnazsiniz.

bir de sanki adam öldürmüşler gibi "başka kimse mi bulamadın alkol kullanan aileyi soktun içimize" deme potansiyeli varmış ailesinin. istemiyor olabilirler ama bu söylem çok yanlış.
eskaza tanışsalar belki de çok büyük tartışmalar çıkacaktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…