Aldatma,maddi,manevi şiddet dolu bir evlilik ve bosanamamak...

meva meva

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2023
8
-1
39
Herkese merhaba 16 yillik evli iki cocuk annesiyim Esimin maddi manevi siddetine yillarca bosanamadigim ve cocuklar küçük olduğu icin katlandim.Evlendigimizden beri bir harclik istedim diye duymadigim yasamadigim hakaret,saygisizlik,aileme küfür kalmadi cok kötü bir insan ne yazik ki ama disarida bambaska insanlara karsi iyi rolü yapiyor.Evin ihtiyacini bahane edip kavga ederdi,haftasonlari hic esimle cocuklarimla vakit gecireyimdemezdi tek basina gezer gelirdi ve senelerce beni yataktan kovdu cinsellik olmamsi icin ve benden ondan on yaş büyük yas olarak ve ben gören hep cok hoş olduğumu söylemistir yani hep ilgisiz,sevgisiz abuk sabuk şeyleri bahane edip kavga cikardi hic huzur vermedi.Ve birgün yani bundan 5 yil önce eve kizkardesinin ona verdigi telefonu getirdi tesadufen kizim 9 yaşındaydi o zaman fotoğraflara bakarken bir kadinla cekilmis fotoğrafi anne bu kadin kim diye bana getiyip sordu ve ben de fotoğraflara bakinca gördüm ki aldatilmidim yillarca ne yazik ki bana yillarca hayati zehir etmesinin sebebi aldatilmammis ki zaten emindim sadece kanitlayamiyordum neyse evde aldatmasindan dolayı kavga vs oldu ama ben yine sustum.Aradan 3 yil gecmisti telefonu hep sifreliydi neyse ben bir şekilde sifresini öğrendim.Okuduklarim gördüklerim korkuctu meger beni senelerce önüne gelenle aldatmis öyle ki kizkardesi o kadinlardan evli olan biriyle onun görüsmesine yardimci oluyor ayni zamanda bekarken sevgilisi olan evli bir köylüsü benim evde olmadigim zamanlarda hep evime yatagima kadar defalarca girmis,Calistigi yerden yine evli bir kadinla sevgili olmus vs vs yani hep aldatmis görseniz kendidi de kel kilolu sözde bir adam aldattigi kadinlar da yaslari benden on yaş büyük olanlar vs neyse ben bunlari gördükten sonra ailesine aileme durumu anlattim ailem senelerce siddet,aldatma olan evliligimi bitirmemi istemediler.Ben de o arada is aradim buldum çalışıyorum ama ondan bosanamadim bir ev alip bosanmayi cok istiyorum.Bir müteatlik sirketinde ön muhasebeye bakiyorum ama çalıştığım sirketin sahibinin bana ilgisi olduğunu hissediyorum hep ölçülü davrandigim halde.Bu durum beni rahatsız ediyor işten ayrilsam mi diye düşünüyorum ama isim rahat ve eve yakin sayilir.Ne yapsam kizlar Çünkü cok maddi manevi siddet dolu ilgisiz sevgisiz saygisiz biriyle aldatma dolu bir evliligin icinde olup bosanamamak vs cok zor bu kadar kirildigim zamanlarda calismam bana iyi geldi.Sizce isten cikmali miyim?

Kizlar yaziyi biraz hızlı yazdim ve kontrol etmeden paylasmisim bazi kelime hatalari,eksik vs olabilir kusura bakmayın lütfen...

Siz hiç birlikte oluyor musunuz eşinizle? Ve tüm bunları kanıtladınız mı yani her şeyin görüntüsü vs var mı? Bence işten çıkmayın başka iş buşmadan. Ofiste nemrut olursunuz vs anlar adam vazgeçer diye umuyorum erkekler ne kadar iğrençler ya. Midem bulandı

Umarım bir gün bu konunun sonunda boşandım mutlu ve huzurluyum yazarsınız.

Öncelikle korunun - bu adam size hastalık vs bulaştırmasin. İş yerinizdeki adam evli olduğunuzu bildiği halde size ilgisini mi belli ediyor ? Bu durum sizi huzursuz ediyor anladığım kadarıyla ve tabi eşiniz olacak karaktersiz yanınızda olmadığı için sizin huzursuzluğunuz da artıyor ister istemez. İş yerindeki pisliğe net bir tavır koyun - çizgiyi aşmaması için , hala devam ederse de gerekirse şikayette bulunun ( aileniz bu durumda arkanızda olur mu emin değilim ancak kanıtlayıcı mesajları vs varsa elinizde bulunsun muhakkak). Suan için işten çıkma konusunda acele etmeyin derim.

Siz hiç birlikte oluyor musunuz eşinizle? Ve tüm bunları kanıtladınız mı yani her şeyin görüntüsü vs var mı? Bence işten çıkmayın başka iş buşmadan. Ofiste nemrut olursunuz vs anlar adam vazgeçer diye umuyorum erkekler ne kadar iğrençler ya. Midem bulandı
Ben tüm bu aldatmalari vs ikinci kez telefonunda bundan neredeyse iki bucuk yil önce gördüm herseyin ekran görüntüsunu aldim ve sakliyorum.Herseyi gözümle gördükten sonra hiçbir sey eskisi gibi olamazdi onu istemiyorum ama beni zorlayarak birlikte olmak istiyor ne yazik ki...

Ben tüm bu aldatmalari vs ikinci kez telefonunda bundan neredeyse iki bucuk yil önce gördüm herseyin ekran görüntüsunu aldim ve sakliyorum.Herseyi gözümle gördükten sonra hiçbir sey eskisi gibi olamazdi onu istemiyorum ama beni zorlayarak birlikte olmak istiyor ne yazik ki...
Evlilik içi tecavüz olduğuna dair hastaneye gidebilirsiniz bir daha yaptığında. Eliniz kanıt dolu, evlilik içi tecavüz var, sizin boşanmak için kimsenin onayına ihtiyacınız yok ki. Ayrıca bu durumda üzülerek söylüyorum ama cinsel hastalık da bulaşmıştır muhtemelen, ketem’e gidip bir hpv testi verin orada çıkar. Onu da kanıt olarak ve tazminat için koyarsınız.

Öncelikle korunun - bu adam size hastalık vs bulaştırmasin. İş yerinizdeki adam evli olduğunuzu bildiği halde size ilgisini mi belli ediyor ? Bu durum sizi huzursuz ediyor anladığım kadarıyla ve tabi eşiniz olacak karaktersiz yanınızda olmadığı için sizin huzursuzluğunuz da artıyor ister istemez. İş yerindeki pisliğe net bir tavır koyun - çizgiyi aşmaması için , hala devam ederse de gerekirse şikayette bulunun ( aileniz bu durumda arkanızda olur mu emin değilim ancak kanıtlayıcı mesajları vs varsa elinizde bulunsun muhakkak). Suan için işten çıkma konusunda acele etmeyin derim.
Evet tabi ki korunuyorum.Is sahibi benim yaslarimda biri evet bakislariyla haliyle vs benden hoslandigi cok belli ama bana karsi kibar,saygili çünkü ben hep ölçülü davraniyorum.Aile sirketi gelen giden hep oluyor ama yine de durum rahatsiz edici...

Evlilik içi tecavüz olduğuna dair hastaneye gidebilirsiniz bir daha yaptığında. Eliniz kanıt dolu, evlilik içi tecavüz var, sizin boşanmak için kimsenin onayına ihtiyacınız yok ki. Ayrıca bu durumda üzülerek söylüyorum ama cinsel hastalık da bulaşmıştır muhtemelen, ketem’e gidip bir hpv testi verin orada çıkar. Onu da kanıt olarak ve tazminat için koyarsınız.
Evet zaten bana onunla birlikte olmak tiksindirici geliyor,cok zorlaniyorum hele de son aylarda.Hastalik konusunda da ekstra bir korkuyorum.

6 aydan sonra deliller işe yaramıyor diye biliyorum siz 2,5 seneden bahsediyorsunuz. Çocuklarınız küçük diye bahane edip boşanmamışsınız şimdi daha mı iyi oldu? Ergen kızlar babalarının sevgililerini görüyor telefonda, anneleriyle kavgalarına şahit oluyorlar. O çocuklara babalık yapmamış pazar günü başka kadınlarla gezmiş tozmuş ama siz çocuklarım babasız kalmasın demişsiniz. Senelerce görüdüğünüz şiddete şahit olmadı mı o çocuklar? Ailem evliliğimi bitirmemi istemedi, aferin iyi ki bitirmemişsiniz. Derdinize dayağınıza çocukları da ortak etmişsiniz.

6 aydan sonra deliller işe yaramıyor diye biliyorum siz 2,5 seneden bahsediyorsunuz. Çocuklarınız küçük diye bahane edip boşanmamışsınız şimdi daha mı iyi oldu? Ergen kızlar babalarının sevgililerini görüyor telefonda, anneleriyle kavgalarına şahit oluyorlar. O çocuklara babalık yapmamış pazar günü başka kadınlarla gezmiş tozmuş ama siz çocuklarım babasız kalmasın demişsiniz. Senelerce görüdüğünüz şiddete şahit olmadı mı o çocuklar? Ailem evliliğimi bitirmemi istemedi, aferin iyi ki bitirmemişsiniz. Derdinize dayağınıza çocukları
Kim ister ki böyle bir evliligi isteyerek sürdürmeyi ailenin destek olmadigini bilen biri zulmederken cocuklarimi annesiz birakmamak icin bu evde kaldim yoksa böyle biriyle yasanir mi?Evet cocuklar küçükken onlari yabanci birilerine güvenip birakamadim ailem baska bir sehirdeydi o yüzden calisamadim.

Kim ister ki böyle bir evliligi isteyerek sürdürmeyi ailenin destek olmadigini bilen biri zulmederken cocuklarimi annesiz birakmamak icin bu evde kaldim yoksa böyle biriyle yasanir mi?Evet cocuklar küçükken onlari yabanci birilerine güvenip birakamadim ailem baska bir sehirdeydi o yüzden calisamadim.
Bu forumdaki kadınların büyük çoğunluğu mecbur çalışmak zorunda olduğu için çocuklarını bakıcıya bırakıyor veya kreşe başlatıyor. Sanki suçmuş kabahatmiş gibi yazmışsınız. Keşke küçükken yabancıya bırakıp çalışsaydınız, ergen genç kız babasının pisliklerine şahit olmazdı. Böyle biriyle yaşanır mı, bunu çocuklarınıza sormak lazım. Annemiz niye bizi böyle bir adamla aynı evde yaşattı, saçımızı bile okşamayan ilgilenmeyen adama mecbur etti derler mi?

Sizin sorunuz boşanmalı mıyım değil ki, bu hayata devam etmek istiyor işten çıkmalı mıyım diye soruyorsunuz.
Çekişmeli boşanma davası açma ücreti, 80.000-100.000 arasında , he paranız yoksa adliyeye gittiğinizde devlet size ücretsiz avukat da atıyor, üç beş kuruş evrak ücretini de çalışıyorsunuz bir zahmet ona yetecek paranız da vardır diye düşünüyorum ama tabii boşanmayın, boşanmak ve yeni bir hayat kurmak böyle iğrenç bir erkeğe katlanıp, çocuklarınıza babalık yaptırıp, evlilik içi tecavüze uğramak, aldatılmaktan daha zor gelmiş belli ki.
Siz çıkın işten , çalışırken daha az eziyet çekersiniz..

Kendinize acımadınız bu belli ama cocuklara nasl boylr bir hayat yasatilmasina izin verdiniz ? Yazik gunah degil mi ya

X