Aldatılma , yuvamın yıkılması ve 4 yıl sonrası

Kızlar merhaba,

İğrenç bir aldatma hikayesi başlıklı önceki yazımı çoğunuz hatırlarsınız. Bu süre içinde biz boşandık , ev , araba her şeyi bana bırakarak ceketini alıp gitti. Karşı taraftaki çift de boşandı , karşı taraftaki erkek boşanmadan kısa bir süre sonra yeni bir evlilik yaptı. Telefonu kayıtlı old. İçin tesadüfen gördüm , hiçbirine ne yapıyorlar acaba diyerek araştırmak , takip etmek amaçlı bir girişimim olmadı. Çünkü ruhsal durumum yeni bir travmayı kaldıramazdı biliyorum , olabildiğince uzak kaldım tamamından.

Oğlum büyüdü, bu yıl okula başlayacak, benim hayatıma o günden beri kimse girmedi , açıkçası böyle bir arayışım da olmadı çünkü işim , oğlum, arkadaşlarımla bir düzen oluşturdum ama hayatın yükünün omuzlarıma ağır geldiği , bir yol arkadaşım olmasını istediğim zamanlar da olmadı değil.

Onunla bu süreçte hiçbir şekilde iletişim kurmadık, çocukla ilgili zorunlu hallerde whatsaptan yazıştık yalnızca. Oğlumu haftasonları ya da alabilir miyim diye mesaj atarak gelip alıyor, birlikte zaman geçirip sonra eve bırakıyordu.

Olanları sindirdim , çok destek aldım , ona olan kinimi içimden tamamen sildim , aldığım terapilerle ona karşı ne iyi ne kötü, tepkisiz bir hale geldim , aldatılmanın benimle ilgili bir şey olmadığını , kendimi suçlamamın yersiz olduğu, karakter meselesi old. Konusunu da içten benimsedim. Oğlumun bana ihtiyacı olduğu , onun için iyi olmam güçlü olmam gerektiğini kendime hep hatırlattım.

Dün akşam oğlum anne biliyor musun babam evlenmiş, ama sen teksin , benim babam kim olacak ? dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü, 4 yıl önce ne hisler yasadıysam birebir aynısını yaşadım. Ona karşı bir şey hissetmiyorum evlenmiş olması da beni etkilemedi ama çocuğa bu şekilde bilgi vermesi nevrimi döndürdü. O anki kin, içimi cayır cayır yakan düşmanlık, tiksinti geldi bir anda yeniden içime oturdu. Bunu nerden öğrendin dediğimde babam bi kadınla sarılmış fotoğrafını gösterdi , ben evlendim dedi şeklinde cevap verdi. Anında babasına mesaj attım , bunun yol yordamı bu mu dedim, ben öyle bir şey söylemedim dedi önce , inkar etti, çocuğun durduk yerde bu şekilde konuşmayacağını evlenmiş olmasının veya evli kadınlarla takılmasının umrumda dahi olmadığını, sadece böyle cahilce hareket etmek yerine pedagog ile görüşerek davranması gerektiğini ilettim.

Önce inkar ederken , sonrasında evlenirsem nolmuş kimseden izin alacak değilim, sonrasında ise evlendiğini , çocuğa fotoğraf göstermediğini evdeki fotoğrafı görmüş olabileceğini söyledi. Tabi ki inanmadım , çoğu anne bilir ki 6 yaşında bir çocuk durduk yere babam evlenmiş bana öyle dedi demez ki oğlumu bu konuların hep dışında tuttum , şimdiye kadar babasını hep iyi yansıttım, aramızdaki problemleri çocuğa hiç yansıtmadım.

Aklımdan geçen ; herhangi biriyle tanışıp evlenmiş olabileceğiydi . Az önce öğrendim ki o kadınla evlenmiş, 4 yıl sonra o kadınla…. Birlikte hem eşlerini hem birbirlerini idare ettiği kadınla , birbirlerine nasıl güvenebiliyorlar, ben güvenip de oğlumu artık bu adama nasıl emanet edeceğim ? Nasıl bir ortamda yaşoıyoruz ben hala bu rahat ilişkilere alışamadım , hani her ikisi de yaptığını bulacaktı , beni öyle teselli etmiştiniz 4 yıl önce, isyan etmek istemiyorum ama bu hak mı ? Onca rezilliği yapıp yuva yıkan ahlak yoksunları nasıl oluyor da benim oğlumun gözünün önünde yuva kurabiliyor , böyle pişkin davranabiliyor ?
Senin yerinde olsam artık boşanmışsın bizden cıktı bu kocalar artık bizi bağlamazlar. Sen sadece kendine odaklan ve cocugunun biraz daha buyumesini bekle cocuk büyüdükçe baba mevhumu da cıkacak aradan cocuk kendı çevresini olusturunca zaten bağ kalmayacak o adamla aranda karısına dikkat et cocugun buyukse telefon al cocuguna

Kızlar merhaba,

İğrenç bir aldatma hikayesi başlıklı önceki yazımı çoğunuz hatırlarsınız. Bu süre içinde biz boşandık , ev , araba her şeyi bana bırakarak ceketini alıp gitti. Karşı taraftaki çift de boşandı , karşı taraftaki erkek boşanmadan kısa bir süre sonra yeni bir evlilik yaptı. Telefonu kayıtlı old. İçin tesadüfen gördüm , hiçbirine ne yapıyorlar acaba diyerek araştırmak , takip etmek amaçlı bir girişimim olmadı. Çünkü ruhsal durumum yeni bir travmayı kaldıramazdı biliyorum , olabildiğince uzak kaldım tamamından.

Oğlum büyüdü, bu yıl okula başlayacak, benim hayatıma o günden beri kimse girmedi , açıkçası böyle bir arayışım da olmadı çünkü işim , oğlum, arkadaşlarımla bir düzen oluşturdum ama hayatın yükünün omuzlarıma ağır geldiği , bir yol arkadaşım olmasını istediğim zamanlar da olmadı değil.

Onunla bu süreçte hiçbir şekilde iletişim kurmadık, çocukla ilgili zorunlu hallerde whatsaptan yazıştık yalnızca. Oğlumu haftasonları ya da alabilir miyim diye mesaj atarak gelip alıyor, birlikte zaman geçirip sonra eve bırakıyordu.

Olanları sindirdim , çok destek aldım , ona olan kinimi içimden tamamen sildim , aldığım terapilerle ona karşı ne iyi ne kötü, tepkisiz bir hale geldim , aldatılmanın benimle ilgili bir şey olmadığını , kendimi suçlamamın yersiz olduğu, karakter meselesi old. Konusunu da içten benimsedim. Oğlumun bana ihtiyacı olduğu , onun için iyi olmam güçlü olmam gerektiğini kendime hep hatırlattım.

Dün akşam oğlum anne biliyor musun babam evlenmiş, ama sen teksin , benim babam kim olacak ? dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü, 4 yıl önce ne hisler yasadıysam birebir aynısını yaşadım. Ona karşı bir şey hissetmiyorum evlenmiş olması da beni etkilemedi ama çocuğa bu şekilde bilgi vermesi nevrimi döndürdü. O anki kin, içimi cayır cayır yakan düşmanlık, tiksinti geldi bir anda yeniden içime oturdu. Bunu nerden öğrendin dediğimde babam bi kadınla sarılmış fotoğrafını gösterdi , ben evlendim dedi şeklinde cevap verdi. Anında babasına mesaj attım , bunun yol yordamı bu mu dedim, ben öyle bir şey söylemedim dedi önce , inkar etti, çocuğun durduk yerde bu şekilde konuşmayacağını evlenmiş olmasının veya evli kadınlarla takılmasının umrumda dahi olmadığını, sadece böyle cahilce hareket etmek yerine pedagog ile görüşerek davranması gerektiğini ilettim.

Önce inkar ederken , sonrasında evlenirsem nolmuş kimseden izin alacak değilim, sonrasında ise evlendiğini , çocuğa fotoğraf göstermediğini evdeki fotoğrafı görmüş olabileceğini söyledi. Tabi ki inanmadım , çoğu anne bilir ki 6 yaşında bir çocuk durduk yere babam evlenmiş bana öyle dedi demez ki oğlumu bu konuların hep dışında tuttum , şimdiye kadar babasını hep iyi yansıttım, aramızdaki problemleri çocuğa hiç yansıtmadım.

Aklımdan geçen ; herhangi biriyle tanışıp evlenmiş olabileceğiydi . Az önce öğrendim ki o kadınla evlenmiş, 4 yıl sonra o kadınla…. Birlikte hem eşlerini hem birbirlerini idare ettiği kadınla , birbirlerine nasıl güvenebiliyorlar, ben güvenip de oğlumu artık bu adama nasıl emanet edeceğim ? Nasıl bir ortamda yaşoıyoruz ben hala bu rahat ilişkilere alışamadım , hani her ikisi de yaptığını bulacaktı , beni öyle teselli etmiştiniz 4 yıl önce, isyan etmek istemiyorum ama bu hak mı ? Onca rezilliği yapıp yuva yıkan ahlak yoksunları nasıl oluyor da benim oğlumun gözünün önünde yuva kurabiliyor , böyle pişkin davranabiliyor ?
Çok haklısınız bide evlenmisler şaka gibi .
Birbirlerini bulmuslar

Siz gönlünüzü ferah tutun, her geceninde bir sabahi vardir buna cok inanirim. Onlar yapicagi tüm pislikleri yapmislar. Simdiye kadar onlarin carki dönmüs gibi görünsede inanin öyle bir gün gelicek ki siz keyifli mutlu günler yasarken oglunuzla beraber, onlar en kötü günlerini yasicak. Yasadiginiz duygular normal, henüz yeni ögrenmissiniz. Oglunuza söyleme sekli hic güzel deyil. Önce size söylemeliydi sonra cocugunuza düzgün bir sekilde anlatilmaliydi. Lütfen sizde sizinle arkadaslik yapmak isteyen insanlara gönlünüzü acin. Seneler cok cabuk geciyor size deyer veren birinin hayatiniza girmesine izin verin.

Kendinizi kötü hissetmeniz çok normal bir süre sonra geçecektir.
4 yıl sonra neden evlendiler acaba?
Hamile falan mı ki?

bu şey değil mi kadın evi size bırakmaması için kocanıza taktik veriyordu vs
valla bence de 4 senede başka birini bulamamış ki yine onu almış
ilahi adalete inanmıyorum neler yaşarlar bilmem ama
asla birbirlerine güvenemeyecekler bir ömür

Aslında bu pisliklere yapılması gereken kadını huzursuz etmek 😅
Gece ara babasını çocuk ağladı gel
Çocuk hasta gel
Seni sayıkladı gel
Çocuğu şuraya götüreceğiz gel
Bunun gibi kadınlar bundan anlar ver huzursuzluğu gitsin 😀

Ben de öyle düşünüyorum. Evlenmiş olmanın anormal bir durumu yok. Eve gidiyorsa karısıyla yaşadığı eve gidecek. Ayrıca sizi avutmayacağım. Olayları sandığınız gibi aşmamışsınız sadece kendinizi onların mutsuz olup Allahından bulacağına şartlamışsınız. 4 sene sonra vazgeçmeden evlenmiş olmaları da zorunuza gitmiş. 4 yıl beklemiş olmaları bir şey göstermez. Ben eşimi 6 sene bekletmiştüm evlilik fikrini ancak kabul edebildim içimde çünkü. Evlenmiş ayrılmış kişilerin tekrar evlenmeye can atmaması kabul edilebilir bir şey. Sizin zorunuza giden bu. Aralarında keyfi ya da geçici bir şey olsaydı ayrılırlardı fikrini aşamıyorsunuz. Ayrıca ben hak konusunda farklı düşünüyorum. Allah haksızlık yapmaz. Geriden haksızlık gibi görünen şeylerin detayları, insanların iç dünyasında nelerle uğraştığı konusunda kafalarında nelere cavap bulabildiği ya da bulamadığı konusunda bir şey bilmiyoruz. O yüzden dedikodu büyük haram sayılır. Size tavsiyem kendi hayatınıza odaklanın. Her gün başkasıyla takılıp eve her gün başka kadın getiren biri olsa çocuğunuzun babası daha büyük sorun olurdu şimdi en azından biriyle 4 yıldır bağ kurduğunu biliyorsunuz. Gerçi bence sizin asıl zorunuza giden de bu
Kardeşim yuvasını bozan insanla evlenince adam kim olsa sinirlenir yani şimdi çocukta sürekli görüşecek ve çirkin bir durum olacak şuan anlamıyor ileride anlayacak birde🤢

Konu sahibi arkadaşım öncelikle geçmiş olsun herşey insanlar için umuyorum ki hayatında görüp göreceğin en büyük dert bu olsun bir daha seni dibe çekecek hiçbir şeyle imtihan olma.

Aldatma eyleminde bulunan kişiler çoğunlukla heyecan verdiği için, gizli olandan daha büyük haz duydukları için aldatıyorlar. E şimdi işin kaymaklı kısmı geçti onlar için. Hadi diyelim ki aralarında cinsel uyum vardı o yüzden bu ilişki bir şekilde devam etti ya da ilk boşandıklarında görüşmediler sonradan görüşmeye başladılar ve evlendiler… Sonuç? Heyecan bitti. Bu adam ne kadar devam edecek sanıyorsun? Bir yerde o kadını suçlamaya başlayacak, gerginlikler, anlaşmazlıklar çoğaldıkça suçu o kadına yıkacak. Yıpranacaklar. Bir kere güven olmayacak. Aklının bir yerinde hep kocasını benimle aldatan beni de başkasıyla aldatır olacak…Emin ol bunlar olacak. Şu anki üzüntün hayal kırıklığın çok normal ama kendi kendine şunu düşün: bundan 5 yıl sonra da böyle üzülecek misin? Tabiki hayır! Bu duyguların geçici olduğunun bilincinde olarak kendini çok yıpratmadan yaşaman gereken acıyı yaşa ve hayatına odaklan. Kapılarını yeni bir aşka kapatma ve hayata o pisliklerin gözünden bakma, onları kollama kendine yük etme. İlla ki ilahi adalet bekleme biliyorum çok zor ama beklememeye çalış. Bak göreceksin beklentilerin azaldıkça sen de hafifleyip mutluluğa doğru adım atacaksın.

Bazen inş. Evlenirler diyorum. Herhalde onlara verilecek en büyük ceza bu olur. İkisi de layığını bulmuş olur . sadece onlara değil zalimden yana olan herkese en büyük ders olur. Kaynanam da o büyük büyük konuşmalarını kocasının altından alıp oğluna gelin yaptığı kadınla bir güzel yutmuş olur. Ben görmek istiyorum ama bana görmek nasip olsun ya da olmasın Allah'ın adaleti şaşmaz bunu düşününce içim o kadar ferahlıyor ki . İnanıyorum artık bu kadar haksızlık, kötülük yapan , pislik insanlar eninde sonunda ödeyecekler bedelini , bir gün bir vesileyle çıkacak karşılarına yaptıkları bılıyorum
Bak guzel kardesim bu senin bosanma davan surerken yazdigin mesaj. Ikisi de layigini buldu.

Kızlar merhaba,

Neden kendinizi böyle gerksixler için üzüyorsunuz kim ne yaparsa yapsın ikisinde de karekter yokmuş bugün eşini sizin esiniz ile aldatan yarın onuda bir başkası ile aldatır siz kendi hayatınıza odaklanın

Yalnız adam evlendiğini dahi gizliyor, o kadınla olduğunu da gizlemiş olabilir etraftan da. Konu sahibi kocasının aldatma meyilini sevgililik dönemlerinden itibaren bilen biri, o kadınlarla görüşürken o kadınla da beraber olabileceğini az buçuk tahmin etmiştir ama kadından uzaklaştığını düşünmek için başka kadınlarla yeni ilişkiye başladığını düşünmek işine gelmiş. Başka kadınları da duyunca "tamam daha laf getirmeyin" diyip kapatmış çünkü öyle içinin soğuduğunu düşünmüş.

Öncelikle üslubunuzu hiç hoş bulmadım, herhangi bir şey işime gelmedi çünkü bu adamdan bir beklentim , geri birleşme isteğim vs. olmadı. Kaldı ki şu an evinden , hayat standartından olmuş tek maaşa kalmış bi insanın iki kadına aynı anda para yedirmesi çok muhtemel değil, takıldığı mekanlar hep lüks mekanlar çünkü. Tamam artık haber getirmeyin deme nedenim ; arkadaşlarımla aynı ortamlarda takılmaları ve bu sekilde ondan haberdar olmamın arkasının kesilmeyeceği ve bununla ilgilenmek istememem

Ne yapayım iki adamı aynı anda idare eden bir kadının ablalağına güvenip, çocugumu zehirlemesine izin mi vereyim ?
Ben bu dusunce seklini yanlis bukuyorum. Babasi da iki kadini ayni anda idare eden bi adam. O da cocugu zehirliyodur bu bakis acisina gore. Onceki konunuzda da bu konunuzda d eski esinizden cok kadina bilenmissiniz aslinda. Muhatabiniz kadin degil cocugunuzun babaasi. Sizi aldatan kadin degil cocugunuzun babasi. Kadin kimi aldatmis kimin "altina yatmis" bunla cok ilgilisiniz. Ona bi cok kufurler ederken eski esinize soyledikleriniz karakter yoksunu seref yoksunu vs. Allah ikisinin de belasini versin orasi ayri ama bilenmeniz gereken eski esiniz.

Konu sahibi benim tavsiyem duygularinizla barisik olun ancak onlara bağlı yasamayin. Tum duygular insanlar icin var. Size adice ihanet etmis bir adamin o kadinla evlendiğini gormeye tahammul edememeniz cok normal. Anlasip bitirmemişsiniz ki, haksizliga ugramissiniz. Şu asamada ofke duymaniz cok normal, olay henuz sicak. ancak belli bir sure sonra bu ofkeyi terk edin. Unutmayin hangi duyguyu hissederseniz onu besler ve büyütürsünüz.

Birde cocuklu kadinlarin sadece anne rolüne bürünmesini dogru bulmuyorum. Ister bekar olun ister evli iki iliski türünde de sorun yasarsiniz. Sizin toplumdaki rollerinizden sadece bir tanesi anne olmak. Ayni zamanda bir kadinsiniz. Sevmek, düşünülmek, sevildiginizi bilmeyi istemek en dogal hakkiniz ve bu anneliginize ihanet degil. O yuzden duygusal iliskilere karsi mesafeli durmayin. Tek sınırınız cocugunuz olsun, ona uzanan/ulasan yanlis bir durumun olmamasina dikkat edin sadece

Yazıya dökemediğim hislerimi yazmışsınız, teşekkür ederim .

Ben bu dusunce seklini yanlis bukuyorum. Babasi da iki kadini ayni anda idare eden bi adam. O da cocugu zehirliyodur bu bakis acisina gore. Onceki konunuzda da bu konunuzda d eski esinizden cok kadina bilenmissiniz aslinda. Muhatabiniz kadin degil cocugunuzun babaasi. Sizi aldatan kadin degil cocugunuzun babasi. Kadin kimi aldatmis kimin "altina yatmis" bunla cok ilgilisiniz. Ona bi cok kufurler ederken eski esinize soyledikleriniz karakter yoksunu seref yoksunu vs. Allah ikisinin de belasini versin orasi ayri ama bilenmeniz gereken eski esiniz.
Sanki kadınlar bu herifleri efsunluyor da her kötü sıfat onlara yakıştırılıyor, adamlara da anca "şerefsiz" işte. İnşallah evlensinler birbirlerini yesinler, deli anası da gününü görsün diye beddua ederken iyi, ama atlanan bir şey var, o adam hala çocuğunun babası o kadın da eşi o adamın. Ne yaparsan yap bir yerde muhatap olacaklar yani. Ben de olsam bu iki rezille aynı eve sokmam çocuğumu ama bilirim ki çocuğum bu kadınla ne olursa olsun karşılaşacak. Buna çare yok.

Sanki kadınlar bu herifleri efsunluyor da her kötü sıfat onlara yakıştırılıyor, adamlara da anca "şerefsiz" işte. İnşallah evlensinler birbirlerini yesinler, deli anası da gününü görsün diye beddua ederken iyi, ama atlayan bir şey var, o adam hala çocuğunun babası o kadın da eşi o adamın. Ne yaparsan yap bir yerde muhatap olacaklar yani.
Illa ki olacaklar. Ya cocuk icin susup minimum duzeyde muhatap olunacak. Ya da ortaligi karistirip ilisigi komple kesecek. Cok zor bi durum illa ki. Ama dedigim gibi esas suclu burda konu sahibi icin esi. Kadin da adam konu acsa suclu olurdu ama suan konuatugumuz bu diil🤪

Ne yapayım babası karaktersiz diye onunla da mı görüştürmeyeyim ? Babasının kocalık misyonu farklı, babalık misyonu farklı , oğluma baba figürünü göstermesi gerekir , bu yüzden asıl babayla mecbur görüştürmem gerekir çocugumun iyiliği için

Hissettiklerin cok normal. Kim olsa ogrendiginde karmakarisik olur. Ama artik senin haysiyetini yerle bir edenler yok artik hayatinda. Sana o hayati yasatandan kurtuldun. Bir daha da seni o duruma sokamayacak. Guzel, onurlu bir hayatin var artık. Kendinle gurur duymalisin. Onlarin evlenmesi iki tarafa da yasattiklarini ortmeyecek. Sen o sekilde yasamayi hak etmemistin, kurtuldun o haysiyetsizden. Oglunla simdi onunde guzel bir yol var beraber yuruyeceginiz. Ozgurlugun, yalansiz dolansiz guzel onurlu bir yasamin tadini cikar. Onun o negatif enerjisinin sana gecmesine musade etme. Başin dik olsun. O ahlak yoksununa ne dersen kar etmez, arama yazma. Her iletisimde kaldiginda boyle tipler hala beni dusunuyor olarak algilar. Mumkun oldugunca iletisimi kes, ki kendini bulunmaz hint kumasi zannetmesin.

Ne yapayım babası karaktersiz diye onunla da mı görüştürmeyeyim ? Babasının kocalık misyonu farklı, babalık misyonu farklı , oğluma baba figürünü göstermesi gerekir , bu yüzden asıl babayla mecbur görüştürmem gerekir çocugumun iyiliği için
Ayni sucu islemis birisiyle ayni ortamda olmasi sorun degilken niye digerini dert edip hayatinizi zorlastiriyosunuz diyorum. O kadini kmse escortluktan kurtarip oturtmadi nikah masasina. Kocanizla yediler naneleri ikisi de ayni oranda suclu yani. Kadin da belki iyi bi abla olcak bilebilir miyiz?

Öncelikle üslubunuzu hiç hoş bulmadım, herhangi bir şey işime gelmedi çünkü bu adamdan bir beklentim , geri birleşme isteğim vs. olmadı. Kaldı ki şu an evinden , hayat standartından olmuş tek maaşa kalmış bi insanın iki kadına aynı anda para yedirmesi çok muhtemel değil, takıldığı mekanlar hep lüks mekanlar çünkü. Tamam artık haber getirmeyin deme nedenim ; arkadaşlarımla aynı ortamlarda takılmaları ve bu sekilde ondan haberdar olmamın arkasının kesilmeyeceği ve bununla ilgilenmek istememem
Üslubum gayet normal, gerçekleri duymak bence hoşunuza gitmiyor. Ben de sizin öyle bir beklentiniz olduğunu iddia etmiyorum ki, iddiam o kadınla beraber olmamaları sizin içinizi soğutan tek şey. Niye muhtemel olmasın? Bence gayet muhtemel. Diğer kadınla zaten birlikte, onunla 4 senedir karı koca gibi yaşıyorlarsa maddi sorunu vs yoktur ki. Ki bence bu kişiler hiçbir zaman ayrılmadılar, tıpkı siz gibi o adamın ne olduğunu o kadın da fark etti ama onun dediklerine inanıp evlenmeyi tercih etti. Kendiniz yapınca oluyor da başka kadının bunu yapacağına niye ihtimal veremiyorsunuz? Hiç de ilgilenmek istemeyen biri gibi davranışlarınız da yok, öyle olsa hala burada onları konuşuyor olmazdınız.

X