Aldatiliyormuyum? Telegram kullananlar acil cevap lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sibel "canımdan ötesin" mesajinizi beğendi.
Ya benimde iki gündür telefonum kapanıyor, yazacaktim sana 😔

Arkadaslar bikac msj sesi geldi eşimin teline. Şifreyi bilmiyorum üstten okuduğum kadarıyla bu yazıyı gördüm. 4gunluk tatile geldik. Yeminler ediyor. Teli verdi elime şifreyi açıp, ama msj silinmiş yok. Eşimde nerede bende görseydim mesajı dedi. Sosyal medyayı kullanmayı pek bilmiyor yada ben öyle sanıyorum. Telegramda msji gönderen silse bile silindi falan yazıyor mu? Telefonun bildiğim heryerini kurcaladım yok yok yok. O msj neydi delirecem.
Telegrama gir ayarlara gir veri depolamaya gir altta son konuştuklari gözükür

Trol değilim ya tanıyanlar bile var beni neden riske atayım kendimi. Tek aklıma gelen yer burası oldu. 24yildir tanıyorum ilk defa böyle bişey yasadim
Bak kocanı tanırsın sende mesela benim ki telegram kullansa ben hiç süphelenmem o beğenme olmasa derimki yanlışlık falan ama gruptan yazsada beğense oda gelirdi şoyle birşey söylim madem bu işi yapıyor kocan bildirimleri kapatirdi sanki o yüzden kesin aldatiyor diyemiyorum

Trol değilim ya tanıyanlar bile var beni neden riske atayım kendimi. Tek aklıma gelen yer burası oldu. 24yildir tanıyorum ilk defa böyle bişey yasadim
Keşke direkt saldırmasaydınız, şimdi ona göre hareket edecek, bişey varsa da önlem alacak, umarım çözülür, insan emin olamayınca içini kemirir böyle bişey...

Tamam dedim ptesi ise dönüyordu tüm sakinligimi koruyup ispatını yap dedim.nasil yapacak bilmiyorum
Bişey sorucam gerçekten ispatına inanacak mısınız ? Eğer birşey yaptıysa her türlü önlemini alacaktır. Hadi diyelim sibelle bi olayları var Sibel aynı iş yerinde evli olduğunu herhalde biliyordur. Diyecek ki sadece arkadaşız. Başka türlü nasıl ispat yoluna gidebilir ?

Oraya baktım yani tam anlattiginiz yermiydi bilmiyorum ama arsivlere falan girdim. Başımda bekledi kıza bişey yazma sakın rezil olurum falan dedi
Bu cümle de masum bir cümle değil bence.
Benim üstümde bir şüphe olsa, yaz kime istersen derim, el alem rezil olmam mı önemli kocamın çirkin ithamından kurtulmam mı önemli? Önce bir aklanırım sonra kocamı paylarım.

Kadinla sizi yuzyuze getirmesi anlamli bi sonuc vermez. Kadinda evliymis, inkar eder.
telegramdan gorusuyolarsa telefonun arama kayitlarinda da bisey bulamazsinz.

Daha orijinal bi fikir lazim aslinda. Boyle cozemezsiniz

Girip baktım Bibibella Bibibella o da yanımda durdu bişey bulamadım. Şimdi de diyor sana ispatlayacam, dedimki kadını karşıma mi getirecen nasıl getireyim rezil oluruz dedi. Beni kaybediyorsun rezil ol dedim tamam onuda yapayım dedi. Ama eşiyle gelsin dedim oflayip pufladi kendi kendine.
Ben de kullanmıyorum, pek bilgim yok ama mesajı gösterememesi çok şüpheli geldi. Başka birinin grupta yazdığı bir mesajı Sibel beğenmiş olsa, veya eşinizin grupta başka birine yazdığı mesajı beğenmiş olsa o an görürdünüz. Siz yine de sakin bir şekilde telefonu alıp gruplara, kişilere tek tek bakın. Belki bir yanlış anlaşılmadır.

İspatlayacağım derken nasıl yapacak acaba?

Kadına nasıl söylerim, rezil oluruz demesinden nedense masum olduğunu düşündüm ama mesajı gösterememesi sıkıntı.

Bişey sorucam gerçekten ispatına inanacak mısınız ? Eğer birşey yaptıysa her türlü önlemini alacaktır. Hadi diyelim sibelle bi olayları var Sibel aynı iş yerinde evli olduğunu herhalde biliyordur. Diyecek ki sadece arkadaşız. Başka türlü nasıl ispat yoluna gidebilir ?
Hayır ben yüzyüze getir derken burda arkadaşlar kabul etmez tabi diyince söyledim. Benim abim emniyetten ben halledecem onun ebesinin nikahına kadar bulup cikaricam sana dedi. Eğer bişey bulurda benden saklarsan ogrendigimde senide silerim dedim. Eşim duydu tamam araştırsın dedi

Delirmek üzereyim ama sakın davranmaya çalışıyorum. Son görülmeye bakacam simdi

Hayır ben yüzyüze getir derken burda arkadaşlar kabul etmez tabi diyince söyledim. Benim abim emniyetten ben halledecem onun ebesinin nikahına kadar bulup cikaricam sana dedi. Eğer bişey bulurda benden saklarsan ogrendigimde senide silerim dedim. Eşim duydu tamam araştırsın dedi
Abiniz ne bulabilir ki ?

Son görülmeye baktım yakınlarda yazıyor ama diğer tüm insanlarda da öyle yaziyor

Bu arada bayağı telegram kullanmış biriyim. Telegram Whatsapp'a göre epey rahat bir uygulama.
İstediğini yazarsın, karşı taraf görmeden, mesajı açmadan şak diye silersin, ruhu duymaz. Görülen mesajları da süresiz istediğin zaman silersin. İnstagram ile aynı mantık.
Eşiniz o "canımdan ötesin" mesajını yazmış, orası kesin. Başkasının mesajı beğenilince bildirim gelmez. O cümleyi kurduğu kesin. Ama karısı dışında, bir de çocuğuna kurar bir adam o cümleyi. Başkasına kuruyorsa epey sıkıntı.
Şimdi konu sahibini kızdırmak, üzmek istemem ama kadın adamın evde olduğu saati unutup yazdıysa, hemen silmiştir yakalanmasın diye. Aklıma gelen bu tamamen.
Ama uygulamada sessize alabiliyorsun, bildirim gelmeyebiliyor. Eğer adam sessize almayı unuttuysa orası başka.
Ama bunu ortalama bir erkek neden nasıl unutur, ona da ben inanamadım. Ama olur mu olur.
Tabi benimkiler tamamen tahmin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X