Aldatılıyor muyum? 😔 Fikirleriniz bekliyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanun maddesi ayrıntılı olacakmış, kadının adamın evli olduğunu bilmesi şartı getirilecekmiş. Nasıl ispatlanacaksa artık...

Ya da sırf kadından tazminat koparmak için evli bir çift oyun oynasa, adam da kadının haberi vardı diye ifade verse ne olacak mesela? Böyle bişey olmaz diyemiyorum, olur valla bu ülkede.
Bu ülkede neler neler oluyor bir ara evlenip hemen boşanıp tazminat alan kadınlar vardı adamlar haberlere çıktı mağduruz diye yani en basiti bu saydığımız ihtimaller daha bizim aklımıza gelmeyen neler neler olur kim bilir...

Ülkede insan başına 3 dolandırıcı düşüyor, ne cin fikirler çıkar bunu kullanmak için.

Hayretler icinde diyorum ki allah aldatan kocaninda hayırlısını versin Madem karini gozden cikardin git bir otele ne yapacaksan yap be adam! Eve getirmek cok feci ya..Konu komsudan da mi utanmadin! Cok zor cok..Ama hayat bunu karsiniza cikardigi icin mutlu olun konu sahibi.Cunku aldatilmaktan daha kötü bir sey varsa aptal yerine konmak bence..Siz ekmeginizin pesinde evinizden ayrisiniz adam uckur derdinde..Siz belki dönerken ona ne hediye alsam diye düşünürken o pisliğe batmış ihanette..Güçlü durusunuz icin tebrik ederim sizi..Umarim cok mutlu olursunuz bundan sonra..

Ya da sırf kadından tazminat koparmak için evli bir çift oyun oynasa, adam da kadının haberi vardı diye ifade verse ne olacak mesela? Böyle bişey olmaz diyemiyorum, olur valla bu ülkede.
Size katılıyorum; hatta ben dediğiniz gibi olayı yaşayan mağdur bir kadın olayı duymuştum.
Para koparmak için karı-koca bu şekilde bekar kızlara oyun oynayıp ya bize para verirsin ya da seni dava ederiz diye tehdit ediyorlardı.

Yaparlar, şaşırmam. Suistimale çok açık çünkü.

Bu diğer kadından tazminat alma durumu boşanma davası sonuçlanınca olmuyor muydu? Başka türlü saçma olur zaten, kadından para al, kocayı affet dön evine. Olmaz ki öyle.

Burada işin özü şu aslında; hesabını eşinden soramadığın şeyin faturasını başkasına kesemezsin. Kocanı boşadıysan ve o hesabı sorduysan; yasal hakkın neyse kullanarak o kadınla da hesaplaşabilirsin bunda bir sorun yok bence. Kadın memursa idareye şikayet edebilirsin, bu olayda olduğu gibi kadın adamın evli olduğunu bildiği ve eşinin bunu öğrenmesi halinde devam etmek istediği belgelendiği ve adamla eşinin ortak konutunda görüşerek kadını çevresine karşı zor durumda bıraktığı böylece Yargıtay Genel Kurulunun tazminat şartı olarak öngördüğü, kişilik hakkarına zarar verne kastı gerçekleşti diyerek tazminat davası açabilirsin, kadın bu olayda olduğu gibi adamın evli olduğunu biliyorsa ailesine haber verebilirsin, herkes yaptığının sonucuna katlanmasını bilmeli bunda bir sıkıntı yok.(Arkadaş kimse yok ailesi namus cinayeti işler savunması ile gelmesin, ailesi bu kadar namus takıntılı kızda adamın karısı ile yaşadığı evde evli adamların koynuna girmesin) Ama bunları yapma hakkının kendine doğması için önce kocasına bunların beş beterini yapması gerekir.
Burada aldatıldığında bir çok üye boşanma davası açsada; sanki kocası kandırılmış gibi konuşuyor, sanki o kadın olmasa herşey güllük gülistanlık olacakmış yalanına kendini inandırıyor. Aslına karaktersiz kocasının o ahlaksız olmasa başkasını bulacağını; niyet olmadıkça kimse kimseyi ne ayartabileceğini ne kandırabileceğini görmüyor. Yuvayı yıkan sadece aldatan eştir bunu dikkate almıyor. Burada ikinci kadınla uğraşılacaksa; yuvasını yıktığı için değil, canını bile isteye yakmaya çalıştığı için uğraşılabilir.

Bu diğer kadından tazminat alma durumu boşanma davası sonuçlanınca olmuyor muydu? Başka türlü saçma olur zaten, kadından para al, kocayı affet dön evine. Olmaz ki öyle.
Konu beni de çok şaşırttığı için hala aklımdadır. Hangi platformda kaç senesinde okudum hatırlamıyorum eski bir olay. Ama kıza çok üzülmüştüm. Adam kendini bekar gibi tanıtıp kızın arkadaş çevresine kadar giriyor sonra mesajla karısını olduğunu biliyormuş gibi mesajlar atıyor "karım her şeyi öğrendi " gibi detayları tam hatırlamıyorum. O zaman kadın ortaya çıkıyor ve adama hiç bir şekilde ulaşamıyor sonra tehdit etmeye başlıyor kadın. Konuyu okuduğum zaman araştırdığımda eşi affedip sevgiliye dava açılabilir diye okumuştum.

Kesinlikle görüşünüze katiliyorum. Uzun süreli ciddi bir ilişki olsa, arkadaşıyla yapıştırma muhabbeti olmazdı. Demek ki kaçamak yaptığı ciddiye almadığı bir iliskiydi

Herkes meslekten olma falan demişte böyle birşey için kimseyi meslekten atmazlar. Bir özel harekatcida kolay yetişmiyor, devlet ona birsuru masraf yaparak özel olarak eğitiyor. Özel hayatından dolayı kimseyi atmazlar. En fazla kıdem durdurma falan verirler, kadının tayini çıkar büyük ihtimalle.

merhaba,
anlattıklarınıza göre şüphelenecek bir şeyler var, ben olsam peşini bırakmaz araştırırdım, iyi veya kötü gerçeği öğrenmek isterdim.

"Boşandım ve bana ait olan herşeyi aldım, şuan çok mutluyum".
Böyle bir mesaj görmek istiyorum. Allah yardımcın olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…