Aldatıldım

Öncelikle siz zaten nişanlıyken de aldatılmışsınız. O dönem de nişanlınızı suçlamak yerine o kişilere “Araya giren parazitler” olarak bakmışsınız.
İş dönüp dolaşıp bu güne geldiğinde yine sizi aldatan bir adam var. Göz göre göre bu kişiyle bir hayata başlamışsınız zaten.
O gün araya girenleri değil de size sadakat olarak sorumluluğu olan kişiyi suçlasaydımız muhtemelen bu evlilik zaten olmayacaktı.
Bugün de aynı şekilde kadından Önce eşinizi suçlayın.
Evet kadının yaptığı yanlış bunu kimse inkar etmiyor zaten. Kadının yanlış davranışı genel bir etik kuralı
Ama eşiniz etik kurallarını çiğnerken size verdiği sadakat sözünü de bozuyor. Yani sizin asıl probleminiz adamla.

yaw bacım tamam ahlaksız zaten bu kadın. ama size ne? mesela ahlaksızlık yapan başka bir ladın var diyelim onu da arayıp hesap soracak mısınız? bence söylemek istediğimi gayet net anlıyorsunuz ama anlamamış olmayı yeğliyorsunuz. hepimiz burda kadına tüü kaka yapalım okay.

siz napacaksınız esinizle? ben bunu diyorum. dısardaki kadına poz kesmek kolayınıza geliyor cünkü esinizle ipleri koparmak zor geliyor. esinize olan öfkenizi de dışarı yansıtıyorsunuz.

bebeğinizi ve psikolojinizi bu kadar düsünüyorsanız boşanın. ömrünüz boyunca zaten aldatıldığınızı unutamayacaksınız. bunu her an hatırlayarak o adamla yasayabilecekseniz de helal olsun. adam o kadar alçak ki zaten direkt sizi evladınızla tehdit etmis. siz hala boşanmal kolay değil vs diyorsunuz. e tamam siz kolay olanı secin o zaman ne diyeyim
Bence konuya çok hakim değilsiniz bosanacagimi yarın avukatla görüşmem olduğunu zaten yazdım

Bu erkekler niye durduk yere kaşınır acaba.Eşin var yeni bebeğin olmuş daha Allahtan ne istiyorsun.Herşeyi geçtimde o çocuğu alamazsın diye tehdit kısmı en can alıcısı.Ulan önce bi karını ikna et, özür dile ne bileyim çaba göster en azından, değer verdiğini hissettir.Direk gözden çıkarmış gerizekalı.Umarım sen ve bebeğin için en güzeli olur.Diğer kadına olan öfkenide ben anlıyorum evet bu evlilikte sadakat göstermesi gereken eşin ama o kadında evli olduğunu, hemcinsinin neler yaşayacağını bile bile yapıyor.O zaman hesap sorulmasınıda göze alacak.Laf söylemedikçe iyice ahlaksızlığı normalleştirdiler.

Şaka gibisiniz hamilesiniz ve eşinizi yakalamak için kırk takla atıyorsunuz aldatılmaktan ödünüz patlıyor gelmiş aldatılan kadına diğer kadını savunuyor gibi yorumlar yapıyorsunuz.
Siz büyük konuşmayın bence aksi halde eşinizi yakalarsanız kadına susmak zorunda kalırsınız 😀
ben kadına saldırmam emin olun. büyük konusmuyorum benim için doğru olan bu. yani paikolojik olarak yasadığım bir seyi bile buraya gelip bu sekilde lanse ediyorsunuz ya siz de az kadınlığa ihanet etmiyorsunuz 😂😂 ben diyorum ki kocana yönelt öfkeni. dışarı öfkeliyken o adam nasıl hala o eve gelip yüzüne bakıp konusabiliyor, seni tehdit edebiliyor? aldatılan kadına kimseyi savunmuyorum. aldatılan kadın kendini savunsun diye kıçımı yırtıyorum burda.

esimi yakalarsam da emin ol ben eşime gösteririm tepkimi. serseri mayın değilim ben. hele de evladım varken ben böyle ergen gibi davrmam merak etmeyin.

tavrınız da hoş değil bu arada. hayırdır esimin aldatması yönünde bir temenniniz mi var çok sayın kadın dostu!? 😂

size karşı bir hatası yok kadının. terbiyesini, ahlakını da siz yargılayamazsınız. masum demiyorum bakın “size karşı bir yanlışı yok” evlenirken tüm kadınlarla sözleşme yapmıyoruz esimden uzak durun diye. bu vaadi size veren esiniz ve evliliğinize ihanet eden de o. ki dediğim gibi kadın olmasa başkası olacaktı. dikkatinizi ve odağınızı doğru noktaya yoğunlaştırın diye diyorum
evinizin içini bilmiyorum.. sizi aldatan adamla hala evli kalmanız yeterli oldu çıkarım için.
Size karşı yanlışı yok ne? Evli bir erkekle ilişki yaşayan her kadının o adamın karısına karşı yanlışı vardır ne kadar basite indirgiyorsunuz

Bekar.. evet operatör uygulamasından baktım görüştüğü sabit, net
Hep eşin aramis ? Valla seni üzmek istemem ama 15 yıllık arkadaş ayagina bir şeyler olmuş adına da dertleşme demişler. Ne yapacağına bence şuan karar verme oturup düşün eksileri artıları maddi manevi herşeyi düşünmen lazım. Allah yardımcın olsun.

Bu tarz konuların metrese duyar kasma konularına dönüşmesinden inanılmaz rahatsız oluyorum. Sitede her gün kayınvalidesine, görümcesine, kocasına, arkadaşına bundan daha küçük sebepler için hakaretler edenler oluyor. Kocasına erkektir yapar diyip sadece kadına hakaret edenlere ben de gıcık oluyorum ama evet evli insanlarla beraber olanlar da suçludur ve ona da saydırabilirler. Ama zaten konunun odağı bu değil. Bu tarz konularda hayıııır kadına hakaret etme diye ortaya atlamanın bir manası yok. Zaten inanılmaz zorlama bir duyar.

Vasfiyeteyzeniz Vasfiyeteyzeniz beğenmedim verdim diye intikam için hemen beğenmedim vermenize gerek yok. Ama üstünüze alınmanız iyi olmuş. Sizin de yazdıklarınız saçma 👍🏻
Vallahi yıllardır bu platformdayım intikam almak için emoji koymak aklıma gelmedi 😂😂 beğenmediğim konu şu ki; kadının hareketi etik olarak yanlış ama adamın suçu hem etik olarak yanlış hem sadakatsizlik. Yani siz hakaret etmek istiyorsanız size ihanet edene hakaret edebilirsiniz. Eğer kadın size musallat olup sınırları aşarsa ancak o zaman konu tavrı değişir.
Ayrıca yorumunuzu beğenmemek gibi bir özgürlüğüm var.

Yahu neden tek bı taraf hatalı muamelesi görüyor ikisi de en ağır hakaretleri hakediyor. Bı kendinize gelin. Savunduğunuz insan ahlaksız. Davranışını koyun kenara mayasında bu var demek ki nasıl ki eşim o olmasa başka kadınla görüşürdü ihtimali yüksekse karaktersizliginden dolayı , o kadinda yine evli olan başka birisiyle bunu yapabilirdi. Bence bu eleştiriyi ve hakareti haketmesi için yeterli
Konu sahibi biz de bunu söylüyoruz zaten, değişik birşey diyen yok, hele hele kadını savunan hiç yok. O kadın nasıl ahlaksızsa eşinizde okadar ahlaksız diyoruz...

abla sen sus 😂😂 bin sayfa anlattım hala daha basite indirgiyormusum 😂😂 tamam
Birkaç aynı minvalde mesajı görüp yazdım, gayet de basite indirgiyorsunuz kadının kendine yanlışı varmış ama konu sahibine yokmuş. Yazdığınız şey bu. Bu fikirde ne anlatırsanız anlatın ne değişecek

Henüz yeni doğmuş bebeği olan bir anne olmasından bile öte hiçbir kıza, kadına bu üzüntü yaşatılmamalı. Fevri davranmanız normal, eşinizle ve karşı tarafla yüzleşmeniz de çok doğru bir hareket olmuş. Belli ki vicdan sahibi ve mantıklı bir insansınız ki haksızlığa uğramanıza rağmen hala sakin biçimde çözüm arıyorsunuz.
Öncelikle inşallah yavrunuz sizinle beraber çok çok mutlu sağlıklı nice yıllar yaşar. Şu an odağınız bebeğiniz ve kendiniz olmalısınız.
Aldatma konusuna gelirsek hiçbir erkek ‘sadece arkadaşı’ olan bir kızla gece gündüz mesajlaşıp konuşmaz. Mümkün değil. O kadar iyi arkadaşlarsa da sizi çoktan tanıştırması ve onayınızı almış olması gerekirdi.
Karşı taraf iyiniyetliyse ve gerçekten arkadaşsa hemcinsini düşünerek mesafeyi zaten o koymalıydı. İki taraf da suçlu.
Bundan sonraki tavrınız sizi kaybedebileceğini net bir şekilde söylemek, fakat boşanmak gibi büyük kelimelerden kaçınmak olmalı. Çünkü boşanmak dile getirilip vazgeçildikçe çocuk oyuncağına döner.
Ciddiyetinizi eşiniz iyice ama gerçekten iyice anladıktan sonra bebeğimin hatrına bu seferlik affediyorum diyebilirsiniz. Ancak bu noktadan sonra siz de geçmişi açmayıp sonraki süreci sakince takip etmelisiniz. Eşiniz sizi el üstünde tutmalı, hatta şımarıklık yapın, para harcatın, kapris yapın. Ciddiyim. Hepsini kaldırıyorsa üzerinize titriyorsa pişman olmuştur.
Zor bir durum, hakkınızda en hayırlısını dilerim.
Yazılan diğer yazıları görünce ekleme yapmak istedim. 1-Bırakın yeni doğmuş bebeği olan anne ya da hamile olmayı herhangi bir kadın bu tür bir durumda fevri hareket edebilir. 2-Karşı tarafı gerekirse kışkırtarak konuşmasını sağlamak taktik olarak bile kullanılabilir, ki elinizde yeterince kanıt var. Size bunları hissettiren suça ortak olan biri için üzülecek kadar insancıl olmaya gerek yok. Haketmiyor.
3-1 ay uzak kalmanızı yadırgayan bir yorum gördüm. Evinizden 1 ay uzak kalmanız sizi ne kötü bir eş ne de kötü bir anne yapar, ne de sorumsuzlukla suçlanabilirsiniz. Sizin alt tarafı 1 ay ailenizle tatil yapmanızla bu durumun alakası yok. O süre sadece olayların ortaya çıkmasını hızlandırmış, iyi de olmuş.
4-Boşanmak ortada yeni doğmuş bir bebek varken kolay bir karar değildir. Maddi güçten çok daha önemlisi, manevi olarak sizin ciddi bir şekilde boşanmayı istemeniz gerekir. Bu da belirli bir tükenmişlik ve bıkma hali gerektirir. Süresi ve olay sıklığı kişiye göre değişir.
5-Aldatan bir daha aldatır mı? %90. Ama gerçekten sizi sevip pişman oluyorsa bir şans daha vermek -tekrar üzülecekseniz de sonuçlarına katlanmak kaydıyla sizin kararınızdır.
6-İnsanlar birbirlerini yargılarken acımasız olur. Öncelikle bu asla bir gurur meselesi değil. Sinenize çekip susmamışsınız gerektiğinde kavga çıkarmış ve iki tarafla da yüzlemişsiniz. Diğerlerinin söylediği ‘siyah-beyaz’ netlikte kesin cümleler sizi kalbinizi dinlemekten alıkoymasın.

ya hu ben demiyorum kadın melek. kadın yanlış yaptı. insan olarak da yanlış yaptı. ama evlilik birliği içerisinde kadının zaten sadakat gibi bir sorumluluğu yok ki. kadının eğer ahlaki ve insani değerleri zayıfsa yapar yani. neden yaptın diye hesap soramazsınız. ben bu söylemeye calisiyorum. bana ihanet eden esimdir. dünyadaki tüm kadınlara ahlak dersi mi verelim yani. böyle insanlar hem erkek hem kadın etrafta dolu yani. ihaneti doğuran 3.kişi değil, esinizdir. ben bunu söylüyorum. daha fazla güvenim ve bağım olan insanın bana yaptığı ihaneti bile çocuk var vs diye sineye cekebilecek midem varsa, kadına gidip ağalık taslamaya da gerek yok. ben sadece öfkenizi doğru yere yönlendirin diyorum. bugün ayseyi püskürtürsün yarın fatma gelir. hayatındaki adamda sorun var cünkü.

Allah askina hamgi aşk, hangi maddi sorun böyle bir durumda o adamla aynı çatı altında yaşamayı göze aldırabilir. yarın bir gün adam o benim aklımı çeldi, öyleydi böyleydi diye ikna edecek. kendisi sadece “hata” yapmis olacak ama kafın “kötü kadın” olacak. ben buna karşıyım. konudaki 3.kişi benim arkadasim olsaydı hayatımdan çıkarır, ayıplardım cünkü yanlış bir insan belli ki. ama evlilik içerisinde kadına yanlışı yapan kocasıdır. umarım anlatabilmisimdir
Ben kadının sadakat sorumluluğu var demiyorum ki zaten. Tabiki sadakati sadece eşimden beklerim. Ama bu demek degilki o kadının aldatılan kadına karşı bir yanlışı yok. Adamın evli olduğunu bilmiyordur, adam kendini bekar diye tanıtmıştır anlarım ama evli olduğunu bile bile adamla ilişki yaşıyorsa kimse kadının bir suçu yok diyemez. Ben burda evli sevgilim var diye konu açsam bana senin bir sorumluluğun yok keyfine bak dermisiniz? Ben gidelim böyle insanlara ahlak dersi verelim demiyorum ama kadının bir suçu yok kadına hakaret edemezsin demekte saçma geliyor. Evli adamla ilişki yaşayan kadın da en az adam kadar suçludur ve en ağır hakaretleri sonuna kadar hakeder.

Birkaç aynı minvalde mesajı görüp yazdım, gayet de basite indirgiyorsunuz kadının kendine yanlışı varmış ama konu sahibine yokmuş. Yazdığınız şey bu. Bu fikirde ne anlatırsanız anlatın ne değişecek
evet yok. neden böyle ılduğunu da sayfalarca anlattım. bak toplum olarak bu kadını ayıplarız, dışlarız okay bunda hemfikiriz. kadın kötü, vicdansız. ama evliliğin içine bu kadını sokan kimmmö???? buna odaklanın diyorum. es sadıksa hiçbir kadın o evliliği bozamaz. ben sadece bunu diyorum. konu sahibine de sadakat ile yükümlü olan tek kişi eşidir. hukuken bile böyledir bu. hiçbir mahkeme 3.şahsa ceza vermez. ifadesini bile istemez. cünkü neden? mevzu evlilik birliğidir. 3.kişinin de evlilikte hiçbir sorumluluk ve borcu yoktur

Önceki konunuza baktım, maalesef kişi yine karakterini göstermiş - o zaman da ayniydi şimdi de aynı. Sizin yokluğunu değerlendirmiş ve elinin altında duran biri ile görüşmüş anladığım kadarıyla. Yaşadıklariniz hiç kolay değil. Bu aşamada sakin kalıp, en kısa sürede az hasar alarak bu şahıstan kurtulmaya bakmak lazım. Umuyorum daha iyi günler sizin olur 🙏🏼

Hep eşin aramis ? Valla seni üzmek istemem ama 15 yıllık arkadaş ayagina bir şeyler olmuş adına da dertleşme demişler. Ne yapacağına bence şuan karar verme oturup düşün eksileri artıları maddi manevi herşeyi düşünmen lazım. Allah yardımcın olsun.
Ya aslinda bence 15 yillik arkadas olduğu da şüpheli. Belki konu sahibinden önceki sevgilisi ama kadina öyle anlattı ve yutturdu nerden bilecek ki. Hep telefonunu saklayan biriymiş zaten eşi. Belki de kadın hep vardı.

Eşimle iki sene önce birbirimizi severek evlendik 7 ay önce de doğum yaptım . Her evlilikte olduğu gibi sorunlarımız vardı ama sevgi olduğu için arada üstesinden gelebiliyorduk. Yakın zamanda ailemin yanına gittim tatil için bir ay kadar orada kaldım bu süre zarfında eşimin yalan söylediğini hissettim bazı konularda kendi evime geri döndüğümde de birkaç gün gözlemledikten sonra telefonunda 15 yıllık arkadaşım dedigi kişiyle günde 4-5 kere görüştklerini fark ettim ki sadece kendi aradığı karşı taraftan gelen aramaları göremedim sildigi için. Üstelik bu aramalardan birkaç tanesi sabah 7'de gece 12'de kabul edilemeyen saatlerde. Konuyu önüne koyduğum zaman yok öyle bir şey saçmalama ne konuştuğumu hatırlamıyorum tarzında cevaplar verip hiçbir şekilde konuşmak istemedi üstünü kapatmaya çalıştı. Karşı tarafı aradım ona hakaretler edip bilgi almak istedim ama o da asla farklı bir şey söylemedi eşinizle konuşun ben arkadaşımı sıkıntım olduğu zamanlarda arıyorum şeklinde cevaplar verdi.. işin en ilginç tarafı o konuşmalar 10-15 gün devam ettikten sonra kadın eşimi ınstagram'dan silip engellemiş.Çocuğum çok küçük olduğu için ne yapacağım konusunda kararsız kaldım sen gidersen git çocuğu alamazsın şeklinde tehditlere maruz kaldım. Ortalık sakinleşince de beni sevdiğine beni ikna etmeye çalıştı ama elbette ki ne sevgisine ne de ortada bir şey olmadığını bir inancım kalmadı.

Size sadakat sözü veren eşiniz. Karşı taraf 7 kat yabancı. Ona hakaretler edip eşinize ne söylediniz. Ayrıca madem çocuk küçük diye mideniz kaldıracak ne demeye suyu bulandırdınız.
Zaten gidemez deyip tekrar yapmacağı ne malum. Ya da daha dikkatli olmayacağı.
Ya bu deveyi güdeceksiniz ya da bu sansar ile evli kalacaksınız. 🤷‍♀️

ben kadına saldırmam emin olun. büyük konusmuyorum benim için doğru olan bu. yani paikolojik olarak yasadığım bir seyi bile buraya gelip bu sekilde lanse ediyorsunuz ya siz de az kadınlığa ihanet etmiyorsunuz 😂😂 ben diyorum ki kocana yönelt öfkeni. dışarı öfkeliyken o adam nasıl hala o eve gelip yüzüne bakıp konusabiliyor, seni tehdit edebiliyor? aldatılan kadına kimseyi savunmuyorum. aldatılan kadın kendini savunsun diye kıçımı yırtıyorum burda.

esimi yakalarsam da emin ol ben eşime gösteririm tepkimi. serseri mayın değilim ben. hele de evladım varken ben böyle ergen gibi davrmam merak etmeyin.

tavrınız da hoş değil bu arada. hayırdır esimin aldatması yönünde bir temenniniz mi var çok sayın kadın dostu!? 😂
Ben sizin böyle bir durumda kadına saldırmayacağınıza inanmıyorum şahsen. Yani şu an burda cool kadın imajı çizseniz de yoğun bir aldatılma paranoyası yaşadığınızla, eşinizin telefonlarını kurcaladığınız, şehir dışına gidince saatlerce görüntülü aradığınızla ilgili konunuz var. Sizin için aldatılmak amaaaan aldatılırsam kocayı başımdan atarım olur biter gibi bir şeyse bu kadar paranoyaklık neden o zaman? Sonuçta eşiniz sadıksa kimse evliliği bozamaz diye üstüne basa basa söylüyorsunuz. O zaman niye eşinizin sürekli dedektif gibi peşindesiniz?

X