Ailesi için nefes alan ama artık gücü kalmayan arkadaşıma :( yardım edebilecek var mı?

Konu çok uzun canım okumaya mecal kalmıyor vallahi kısaca ozetlesen olmamı
Haklısınız ama hayatını nasıl biri olduğunu ve sırasıyla yaşadıklarını anlatmasam anlaşılmayabilir ve burdaki güçlü kadınların yapacağına ihtimal vermesem de kimsenin arkadaşımı yargılamaması anlaması için olabildiğince kısaltarak yazdım.Arkadaşım düzgün eğitimli bir yaşam sürerken ilaç kullandığı bir dönemde hayatına ısrarla giren birini sevdi ile nişanlandı ve sonra büyük bir sorun çıkarınca ayrıldılar veısrarlar psikolik baskı vs etkilerle kendisinin görüntüsün ççekmiş bu psikopat ruhlu kişi çeşitli yollarla insanlara yollamış arkadaşım yıkkın haldeyken ve bu durumda neler yapabiliriz dava dışında arkadaşıma neler önerirsiniz bunu sordum

Bu kadar ağır olmasa da çalıştığım dönemde ailevi bir mesele olmuştu. Mağdur olan kadın, adamın işyerine iletti durumu. Kurumsal bir firma olduğu için mi bilinmez, işinden çok da memnun olmalarına rağmen adamı hemen gönderdiler.
Sistem çok yavaş ve sonuçsuz kalacağı için mahkeme vs ye gerek yok üstelik mahkeme büyük ihtimal arkadaşınızı suçlar bir de üstüne. Örnekleri mevcut.
Yerinizde olsam orman kanunları uygulardım. Şöyle birkaç kişi gidip ağzını burnunu kırıp, iyice de korkutup dönse.
Çevresi için yapılacak bişey yok bence. Bir şey olmamış gibi hayatına devam etmek zorunda sanki.
İnşallah arkadaşınız kısa sürede rahatlar gerçekten tanıyormuşum gibi içim acıdı..

Bu kadar ağır olmasa da çalıştığım dönemde ailevi bir mesele olmuştu. Mağdur olan kadın, adamın işyerine iletti durumu. Kurumsal bir firma olduğu için mi bilinmez, işinden çok da memnun olmalarına rağmen adamı hemen gönderdiler.
Sistem çok yavaş ve sonuçsuz kalacağı için mahkeme vs ye gerek yok üstelik mahkeme büyük ihtimal arkadaşınızı suçlar bir de üstüne. Örnekleri mevcut.
Yerinizde olsam orman kanunları uygulardım. Şöyle birkaç kişi gidip ağzını burnunu kırıp, iyice de korkutup dönse.
Çevresi için yapılacak bişey yok bence. Bir şey olmamış gibi hayatına devam etmek zorunda sanki.
İnşallah arkadaşınız kısa sürede rahatlar gerçekten tanıyormuşum gibi içim acıdı..

Evet bu nedenleri de düşündük.Kesinlikle öyle kalkar bir de suçlarlar,ondan sonra daha kötü olur durumu.Basında okuyoruz örneklerini her geçen gün.Söylediğiniz yöntemin geçerli olduğu bir toplumdayız aslında en gereklisi o ama imkanlar kısıtlı.Sizler peki böyle bir durumda daha çok mu gösterirdiniz kendinizi insanlara yoksa uzaklaşma hissine mi kapılırdınız

Sabır ilacı sabırdır arkadaşının
Kimseye söylenemiyevek bi çok sey yaşamıs biri olarak eger bana kulak verirsen ne intikam ne acıklama konuyu arkadasın daha fazla kurcalamasın daha cok zarar gorür sıneye cekip kendisine bu atılan kazıgı aklına kazısın kalbıne kazısın ki bu tecrübe ona bir ömür yetsin kaçmasın korkmasın sadece ve sadece sabretsin dayansın öyle olmasa bile güçlü gibi gözüksün yılmasın pes etmesin işine gücüne ugrasına kariyerine odaklansın dünyasını yaratsın içine alıcagı kişileri özenle seçsin bu tür tramvalarda yapılıcak kural basit ama yapması zordur eger asama asama yapmaya gayret gösterirse yeni bi baslangıc için cok faydalı olucaktır
Acını cek
Hatalarını kendine itiraf et
Gercegi kabullen
Yeni hayatının ilk gününe basla..

Evet bu nedenleri de düşündük.Kesinlikle öyle kalkar bir de suçlarlar,ondan sonra daha kötü olur durumu.Basında okuyoruz örneklerini her geçen gün.Söylediğiniz yöntemin geçerli olduğu bir toplumdayız aslında en gereklisi o ama imkanlar kısıtlı.Sizler peki böyle bir durumda daha çok mu gösterirdiniz kendinizi insanlara yoksa uzaklaşma hissine mi kapılırdınız
Ben daha çok göz önünde olmayı tercih ederdim kesinlikle. Bir de bunalımda gibi değil de güzel enerji saçan bir ruh haline bürünmeye çalışırdım. Hani yaşananların benimle alakası yok! Der gibi!

Ben daha çok göz önünde olmayı tercih ederdim kesinlikle. Bir de bunalımda gibi değil de güzel enerji saçan bir ruh haline bürünmeye çalışırdım. Hani yaşananların benimle alakası yok! Der gibi!
Çok haklısınız bu yaşananların bu kızla alakası yok ama şimdi baksan bilenlere sorsan kimse kafalarında arkadaşımı yargılayıp asıyorlardır..Bunu yapan sahtekar,seref namus gbi kavramlardan yoksun insanın ; emekle ilgyle yetişmiş tertemiz kalpli birkızın hayatına kast etmesidir asıl görmeleri gereken..

Çok haklısınız bu yaşananların bu kızla alakası yok ama şimdi baksan bilenlere sorsan ; kafalarında arkadaşımı yargılayıp asıyorlardır..Bunu yapan sahtekar,seref namus gbi kavramlardan yoksun insanın ; emekle ilgyle yetişmiş tertemiz kalpli birkızın hayatına kast etmesidir asıl görmeleri gereken..

Sabır ilacı sabırdır arkadaşının
Kimseye söylenemiyevek bi çok sey yaşamıs biri olarak eger bana kulak verirsen ne intikam ne acıklama konuyu arkadasın daha fazla kurcalamasın daha cok zarar gorür sıneye cekip kendisine bu atılan kazıgı aklına kazısın kalbıne kazısın ki bu tecrübe ona bir ömür yetsin kaçmasın korkmasın sadece ve sadece sabretsin dayansın öyle olmasa bile güçlü gibi gözüksün yılmasın pes etmesin işine gücüne ugrasına kariyerine odaklansın dünyasını yaratsın içine alıcagı kişileri özenle seçsin bu tür tramvalarda yapılıcak kural basit ama yapması zordur eger asama asama yapmaya gayret gösterirse yeni bi baslangıc için cok faydalı olucaktır
Acını cek
Hatalarını kendine itiraf et
Gercegi kabullen
Yeni hayatının ilk gününe basla..

Allah yardımcınız olsun sizin de.Arkadaşım intikamcı yapıda bir insan değildir.Ama sanki siz benzer bi durum yaşamış kurcalamış zarar görmüş gibi konusmussunuz. Öyle ise özelden bahsedebilirsiniz ben yeni üye olduğum için özel mesaj atmam imkansız suan.Önerilerinizi dikkate alıyoruz,teşekkür ederiz.

Dava etmek şart.
Mahkemelere gitsin gelsin düzeltir kendini it belki.

Ama siz entrikalı intikam yolları arıyorsunuz sanırım.
Böyle bir pislik için beynimi yormak istemedim şahsen siz de yormayın.

Gerekeni yapın ve önünüze bakın.

Daha çok ortaya çıkamıyor,çünkü öyle kişilikte insan,sanki insanlar ona eskisinden farklı davranıcak gibi geliyormus.Öyle olursa da yıllarca yüzüne bakan bu insanların,sadece onu ilgilendiren bu sorundan dolayı onu adeta safdışı bırakmaları ve alaya almaları ihtimalini düşünmek bile canını çok acıtıyor.

Dava etmek şart.
Mahkemelere gitsin gelsin düzeltir kendini it belki.

Ama siz entrikalı intikam yolları arıyorsunuz sanırım.
Böyle bir pislik için beynimi yormak istemedim şahsen siz de yormayın.

Gerekeni yapın ve önünüze bakın.

Hayır yanlış anlamışsınız onun kafasındaki entikalarla yarışamaz asla bu kız bilmez öyle oyunlar ben de bilmem.Ben sadece bu durumdan kurtarıp onun normal bir insan olduğunu kabul ettirip hayatına devam etmesini istiyorum çünkü zaten öyle.Bu vahşi bir hayvanın yanınıza sevgiyle yaklaşıp aniden saldırıp bacağınızı ısırmasından sonra insanların bu ısırıktan sizi sorumlu tutup sizi ayıplaması gibi ama bunu önyargılı geleneksel bir toplumda savunmak boş gibi.Birçok duygu yaşıyor,bunlar onu mahfediyor,

Hayır yanlış anlamışsınız onun kafasındaki entikalarla yarışamaz asla bu kız bilmez öyle oyunlar ben de bilmem.Ben sadece bu durumdan kurtarıp onun normal bir insan olduğunu kabul ettirip hayatına devam etmesini istiyorum çünkü zaten öyle.Bu vahşi bir hayvanın yanınıza sevgiyle yaklaşıp aniden saldırıp bacağınızı ısırmasından sonra insanların bu ısırıktan sizi sorumlu tutup sizi ayıplaması gibi ama bunu önyargılı geleneksel bir toplumda savunmak boş gibi.Birçok duygu yaşıyor,bunlar onu mahfediyor,

Olan olmuş.
Tüm sorumluluğu ilaca, aşka, iyi niyete yüklemek de doğru değil.

Maalesef insanlar kötü ve pislik.
Babana bile güvenme diyen niye demiş acaba?

Aldığımız kararları almadan önce bir değil on kere düşünüp tartmalıyız.
Bize zararı dokunacak her şeyden her durumdan olabildiğince kaçınmalıyız.

O insanların hafızalarını silemezsiniz.
Açıklama yapsanız da isteyen istediği gibi düşünecek.

Ya ortamı, içinde bulunduğu çevreyi toptan değiştirip yepyeni bir sayfa açacak yaşamında ya da kendi zihnini
temizleyip geçmişe değil geleceğe bakacak.

Kendisinin doktoru kendi olacak.

Dün yaptığı yanlışları yapmamak için çabalayacak.

Ama o çok iyi bir insandı falanı yok.

Benim mesela belli doğrularım ve sınırlarım vardır.
En melek insan için ödün vermem.

Anlatabiliyorum inşallah.

Bundan sonrası için mutluluklar dilerim.

Olan olmuş.
Tüm sorumluluğu ilaca, aşka, iyi niyete yüklemek de doğru değil.

Maalesef insanlar kötü ve pislik.
Babana bile güvenme diyen niye demiş acaba?

Aldığımız kararları almadan önce bir değil on kere düşünüp tartmalıyız.
Bize zararı dokunacak her şeyden her durumdan olabildiğince kaçınmalıyız.

O insanların hafızalarını silemezsiniz.
Açıklama yapsanız da isteyen istediği gibi düşünecek.

Ya ortamı, içinde bulunduğu çevreyi toptan değiştirip yepyeni bir sayfa açacak yaşamında ya da kendi zihnini
temizleyip geçmişe değil geleceğe bakacak.

Kendisinin doktoru kendi olacak.

Dün yaptığı yanlışları yapmamak için çabalayacak.

Ama o çok iyi bir insandı falanı yok.

Benim mesela belli doğrularım ve sınırlarım vardır.
En melek insan için ödün vermem.

Anlatabiliyorum inşallah.

Bundan sonrası için mutluluklar dilerim.[/QUOTE

Anladığım kadarıyla burada onu masum göstermek için uğraştığımı zannediyorsunuz.Böyle bir amaca hiç gerek yok çünkü o kendini ispata muhtaç biri değil.Sizin toplumun yanlışlarından bahsetmelisiniz burada ki örnek olasınız insanların herşey yaşayabileceği ..bu örnekte olduğu gibi kendini hep sakınan bir insanın bile bunları yaşayabilecek etkenlere maruz kalabileceğini görmeli ders almalısınız ..şuan burada bu bana olmaz çünkü benim böyle böyle prensiplerim var diyorsunuz..o ilacın o dozda size de verildiği bir halinizle kararlar vermenizi tavsiye ediyorum.Onu şaşkın güçsüz bırakan da sizin gibi prensipleri olan bir insanken bunun yaşatılabileceği bir insana dönüşmesi.Bu kadar yargılayıcı olmayın bence.size de mutluluklar..

Allah Allah..

Yok yok eminim bir arkadaş meselesi değil bu direk sizin meseleniz ki
çok duygusal okuyorsunuz.
Bu ruh haliyle size kimse faydalı olamaz ama belirtmek isterim.

Hiç bir yargılayıcı tutumum yok.

Başıma gelmez demiyorum.
Gelebilir.

Ama başıma gelseydi eğer ben tüm sorumluluğu karşı tarafa, ilaca vs yüklemezdim.
Çok aptalmışım, evet aptallık ettim derdim mesela.
Keşke uyanık kalsaydım, keşke tetikte olsaydım derdim anlatabiliyor muyum?

Bu kadar uzun yazıyorsunuz bir yerde de evet ben şurada hatalıyım kısmı yok.

Bu kısmı atlayarak düzelemezsiniz, hiç bir şeyi de düzeltemezsiniz.

Allah Allah..

Başıma gelmez demiyorum.
Gelebilir.

Ama başıma gelseydi eğer ben tüm sorumluluğu karşı tarafa, ilaca vs yüklemezdim.

Sizin şüpheciliğiniz ve sizin egosantrikliğiniz bence..neden böyle bir hikaye uydurulma gereği duyulsun ki ? Bence burada bulunma nedeniniz artniyete dayanıyor.Aynı her ne olursa olsun erkekleri haklı gören ya da yücelten anneler gibi konuşuyorsunuz.Bu bakış açısı değişmedikten sonra böyle olaylar bitmez bu toplumda.O şurada hatalıyım diyordur,ben yazdım onun durumunu hikayesini şurada hatalıydı yazdığımda daha mı egonuza hitap edecekti ya da öyle yazarak onu az da olsa üzmüş olmayacak mıydım? Çözüm arıyoruz insanlar ne güzel şeyler yazıyor bir de kendi yazdıklarınıza bakın yapayım derken yıkan insanlar gibi yazmamış mısınız ?

Allah Allah..

Başıma gelmez demiyorum.
Gelebilir.

Sizin şüpheciliğiniz ve sizin egosantrikliğiniz bence..neden böyle bir hikaye uydurulma gereği duyulsun ki ? Bence burada bulunma nedeniniz artniyete dayanıyor.Aynı her ne olursa olsun erkekleri haklı gören ya da yücelten anneler gibi konuşuyorsunuz.Bu bakış açısı değişmedikten sonra böyle olaylar bitmez bu toplumda.O şurada hatalıyım diyordur,ben yazdım onun durumunu hikayesini şurada hatalıydı yazdığımda daha mı egonuza hitap edecekti ya da öyle yazarak onu az da olsa üzmüş olmayacak mıydım? Çözüm arıyoruz insanlar ne güzel şeyler yazıyor bir de kendi yazdıklarınıza bakın yapayım derken yıkan insanlar gibi yazmamış mısınız ?

Hayır gayet gerçekçi yazmışım.

Bir eşyanın başına gelmiş gibi anlatmışsınız.
Bu şekilde ona yardımcı olamazsınız.

Başımıza gelen kötü şeyler birer deneyimdir.
Acı da olsa bu deneyimlerden ders çıkarmalıyız ki tekrarı olmasın.
Bu da ancak bizim hatalı payımızı görmemizle olur.

Ahhh vahhhh tühhh ile nasıl bir yardımınız olacak bu kişiye sorabilir miyim?

Konu açarken duymak istediğimiz ah vahhh pis tüh o erkek denen pisliğe falan deseydiniz de ona göre
yazsaydık bari.

Kimseyi koruduğum yok.
İnsan denen mahluktan her pisliği beklerim diyorum ben.

Siz de bekleseniz iyi edersiniz diyorum.
Anladıysanız ne ala.

Bugün de forum anlama yoksunu kaynıyor.
Hepsi de bana çattı hey Allah'ım.

Allah yardımcınız olsun sizin de.Arkadaşım intikamcı yapıda bir insan değildir.Ama sanki siz benzer bi durum yaşamış kurcalamış zarar görmüş gibi konusmussunuz. Öyle ise özelden bahsedebilirsiniz ben yeni üye olduğum için özel mesaj atmam imkansız suan.Önerilerinizi dikkate alıyoruz,teşekkür ederiz.
Hayır tam olarak basıma böyle bişey gelmedi bende yeni üyeyim bu arada sadece bazı arkadaslarım gecmişte ilişkilerinden zararla ayrıldı etrafımdaki bır cok kişinin hayat arkadası ayrıldıklarında gercek yuzlerini gösterdi ben sadece akılcı bi yaklaşımda bulunmaya calısıyorum cunku birinden intikam almak için yeni bir sayfaya baslamak 1-0 yenik duruma dusurur insanı ama eger ondan ıntıkam almak yerine kendi için yeni bi baslangıc yaparsa köklerini saglamlaştırır kolay kolay kımse yıkamaz ve onu kaybedenler pişmanlık yasar dediğim gibi buna benzer bi olay yasamadım ama benimde basımdan kötü seyler gecti bu denli olmasada ve ilişkimde değil daha farklı statudeki insanlar yuzunden ama ben hep sabretmeyi tercih ettim biliyorum ki benim önüme bakabilmem onların daha cok canını yakıyo çünkü onları etkisizleştiriyorum benim canımı hiç yakmamışlar gibi gösterebiliyorum.. ve biliyorum ki günün birinde sıra bana da gelicek ama ben umursayan taraf olmıcam..

Söyleyin de anlasınlar sussuleta bu nasıl bir kesin konuşmadır insanlardaki,burada kolu kanadı kırılmış bir insan için birşeyler söylemek için gelip de daha çok acı çekmesine yol açmaya çalışan insalar var ve bu çok üzücü :KK43: Bu konuda yargıda bulunmak için insan bir silkinir en azından öyle bir ilaç kullanmış olmak gerekir değilse bunu reçeteye hergün yazan bir psikiyatr etkilerini bilen biri olmak gerekir ki hiçbiri olduğunu iddia da etmiyor bu şekilde yargıda bulunan kk üyesi.Bu ilacın böyle olduğunu bilen milyonlarca insan vardır ki çoğu da kullanıp bıraktıktan sonra anlıyor hayatının içine eden bu ilacın, böyle sırtlanların oyuncu yüzlerini sahtekarlığını yalanlarını anlamaya fırsat vermediğini.Biraz vicdan diyorum.Aptallığı yüzünden olmuş demek, arkadaşımı suçlamak bunlar akıl alır gibi değil ..Hiç değilse şunu düşünür de insan insaf eder yazarken : suçladığım,anlamaya çalışmadığım,yargıladığım her insanın yaşadığını bir şekilde Allah bana yaşatabilir der de yapmaz bunu.Bu sözüm o kk üyesine:Onu ne kadar üzdüğünün farkında olsan üzülürdün emin ol..Artık hiç bişey yazmayın lütfen anladınız siz kendinizi . Ve konu neyken nereye geldi sizin sayenizde

X