Ailem ve sevgilim

panda19

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2024
31
5
26
Merhaba kızlar 6 yıldır devam eden bir ilişkim var. Sevgilimin işi gücü yerindee maaşı iyi kendi mesleğim de iyi ve 25 yaşımdayım. Evlilik ve nişan için konuyu aileme açtığımda kendileri istemediği gerekçesini sundu onlara göre yaşım küçükmüş ve sevgilim doğulu olduğu için güvenmediklerini söyledi. Ve ben şuan ne ypacağımı bilmiyorum bu konuyu yaşayan var mıdır aranızda

Bukadar bilgiyle zor yorum yapabiliriz.
Kaç yaşında, ne iş yapıyor, ailen tanıştımı, aile yapılarınız nasıl gibi gibi?

26 yaşında kendine ait işi var orada patron. Ailemden sadece annem tanıştı annemin yorumu iyiydi gördüğü zaman sevdi ama aile yapılarının sırf doğulu olduğu için bize uyum sağlayamayacağını söylrdi

Ayyyy nasıl ikna ettiniz benim okulum bitti mesleğim elimde ama hala küçük görünüyorum
ben dedim ki abime “senin söylediğin şeylere asla karşı gelmem. ama eğer bu çocuk benim için doğru olmasaydı hiç açmazdım bu konuyu. benim için ne kadar önemli olduğunu gör en azından” dedim. yine bakarız vs dedi. ben de eğer izin vermezseniz evlenmem okay ama bir daha kimseyle evlenmem. bütün hayatımın yükü sizin üstünüzde olur dedim (seytanlık, hep yalan) abim ondan sonra araştırayım çocuğu dedi.

araştırdı. Alkol sorunu ve mesleği dısında bir sorun görmedi. (mesleği kötü değil sadece onun mesleği benim açımdan zor olacak bir meslekti)

yine bakarız, çok aklıma yatmadı falan dedi. bir gece esim herkesten habersiz dan diye abimin iş yerine gitti ve konusmak istedi abim o gece esime “uzatmayın Ekimde nişan, mayısta da düğün yapın” dedi biz de yaptık

Sevgilimde babamın karşısına çıkıp konuşmak istiyor ama ben kötü bir şey söyler kalbi kırılır diye bir türlü çık konuş diyemedim sen böyle söyleince şimdi bir mantıklı geldi ne güzel yoluna girmiş her şey

benim abim de ağzı çok pis ve sert biri normalde. ama esim bir anda çıkınca şok oldu bir sey diyemedi aksam gelip anneme “helal olsun, ben yapamazdım delikanlı cocukmus” dedi ama o gece benim de ömrümden ömür gitti yani 6 saat oturup konustular ve o 6 saatte ben esimden hiç haber alamadım. birbirlerini öldürmesinler diye dua ediyordum evde

Şuan nasıl peki evliliğiniz bir sorun var mı bana göre ortada bir sorun yok ama ben ailemin bu kadar karşı çıkıp istememesini anlayamıyorum

Ama ailesiyle aynı yerde yaşamayacağız zaten kendisi de burada doğup büyümüş ne gibi farklılıklar olabilir ki
Evlilik iki kişilik değildir. Ailesiyle de evleneceksin. Evlendiğinde görürsün ne gibi farklar olduğunu.
Ben de kültür farkı olan biriyle evlenmistim. Biz de ayni sehirde yaşamadık. Mesela annesi, kuma getirme olayının çok yaygın olduğunu, normal olduğunu falan düşünüyordu. Bunun gibi şok edici şeylerle karşılaşırsın.

Peki sonrasında mutsuz mu oldunuz ?

Bukadar bilgiyle zor yorum yapabiliriz.
Kaç yaşında, ne iş yapıyor, ailen tanıştımı, aile yapılarınız nasıl gibi gibi?
26 yaşında kendine ait işi var orada patron. Ailemden sadece annem tanıştı annemin yorumu iyiydi gördüğü zaman sevdi ama aile yapılarının sırf doğulu olduğu için bize uyum sağlayamayacağını söyledi ama biz kendi aramızda yıllardır çok iyi anlaşıyoruz

Bu batidakilerin doğu algısı nedir acaba
2 dir ailem doğulu istemiyor diye konu aciliyor
Bu ülkede yaşayıp bu ön yargı hakkında fikir sahibi olmamak bana tuhaf geliyor. Algıları ne olacak işte? Senelerce televizyondan ne şekilde tanıtıldıysa hala öyle olduğunu düşünüyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…