Ailem ve sevgilim

Ekleme yaptım az önceki yorumuma tekrar yapayım, biz de doğu tarafındanız Kürt değiliz ama memlekete gidince akrabaların adetlerini gördüm gerçekten ağır. İstanbulda yaşayan akrabalarımız ise bizim gibi adet vs kalmamış

Ama şöyle de bir durum var, Kürtler adet gelenek göreneklerinden kolay kolay vazgeçmiyor. Ailesiyle tanıştın mı? Gerçekten dediğin gibi mi?
Eğer öyleyse önden anneni ikna edebilirsen, sevgilinin annesiyle tanıştır. Bir oturup çay içsinler önden zaten belli olur her şey. Hemen tüm ailenin tanışmasına gerek yok
Evet başta böyle daha küçük bir tanışma herkes için daha uygun olur diye düşünüyorum

Orada patron derken nerede patron? Kendine ait dediginiz is nasil bir is? Egitim durumlariniz birbirine denk mi? Ailesi nasil biliyor musunuz?
Cok duyuyorum etraftan sevgilim dogulu ama ailesi gibi degil modern diye ama icine girmeden gercekleri goremiyorlar.
İkimizde üniversite mezunuyuz. Bir emlak dükkanı açtı kendine orada işini yürütüyor. Ailesinde ablasını ve kız kardeşini tanıyorum 2 yıldır görüşüyoruz şuanlık bir sıkıntı yok kendi aileme denk gibi görüyorum ailesini

İkimizde üniversite mezunuyuz. Bir emlak dükkanı açtı kendine orada işini yürütüyor. Ailesinde ablasını ve kız kardeşini tanıyorum 2 yıldır görüşüyoruz şuanlık bir sıkıntı yok kendi aileme denk gibi görüyorum ailesini
Yıllardır istanbuldaysalar zaten asimile olmuşlardır ama bunu ailenin de görüp ikna olması lazım

Ailen yaşını bahane ediyor . Erkek arkadaşını uygun göremiyorlardı . Bende ailen gibi düşünüyorum tecrübe etmiş biri olarak.

Kürtler evet ama ailesi 40 yıldır İstanbul'da yaşıyor memleketlerinde kimseleri yok
Almanyaya yeni taşındım ve burda kürt biri ile tanıştım. Kadın eşini ikna edip kürtlerden kaçıp Almanyaya geldiği için çok mutlu. Hatta akrabaları diyormuş ki gurbette yanlız yaşamayın, gelin biz size sahip çıkalım kuru ekmek yerim yine de kürtlerin olduğu ortama girmem diyor. Kadınların hiç değerinin olmadığından bahsediyor sürekli. Ben hiç oralarda bulunmadım, arkadaşlarım oldu iyi insanlardı ancak aile içine girmek başka. Eşim ve ailesi çok iyi insanlar kültür olarak çok farklıyız. Her zaman söylerim eşimin memleketinde olsak çoktan ayrılmıştık. Çünkü sadece anne baba değil tüm sülale işin içine giriyor

Almanyaya yeni taşındım ve burda kürt biri ile tanıştım. Kadın eşini ikna edip kürtlerden kaçıp Almanyaya geldiği için çok mutlu. Hatta akrabaları diyormuş ki gurbette yanlız yaşamayın, gelin biz size sahip çıkalım kuru ekmek yerim yine de kürtlerin olduğu ortama girmem diyor. Kadınların hiç değerinin olmadığından bahsediyor sürekli. Ben hiç oralarda bulunmadım, arkadaşlarım oldu iyi insanlardı ancak aile içine girmek başka. Eşim ve ailesi çok iyi insanlar kültür olarak çok farklıyız. Her zaman söylerim eşimin memleketinde olsak çoktan ayrılmıştık. Çünkü sadece anne baba değil tüm sülale işin içine giriyor
Evet çok doğru bende aynı yerde yaşamayacağoz diye çok sorun olacağını düşünmüyorum

Sevgilim çok ailesinin sözüyle hareket eden biri değil o yüzden güvenim var ve uzun süredir tanıdığım için de güveniyorum. Ama ailem buna nasıl ikna olur çözemiyorum
Neticede uzun bi ilişkin varmış eminim tanımışsındır. Söylemek istediğim sadece ailene sert bi çıkış yapma. Haklı olabilirsiniz evlenmeden kimse kimseyi tam tanıyamaz ama ben onunla evlenmek istiyorum diye daha yapıcı bi ikna yoluna git. İlerde Allah korusun bi sorun çıkarsa biz demiştik demesinler yani. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah çok mutlu olursunuz.

Evet ailem bu şekilde düşünüyor ama uzun süredir istanbuldalar zaten kültürlerimizin çok farklı olduğunu düşünmüyorum
Beybi isterse 100senedir istanbulda olsunlar Kürtler geleneklerine ailesine çok bağlı insanlardır. Batılı biri kolay kolay alışamaz. Sevgilinin ailemden uzak dururuz, ilişkim için herşeyi yaparım laflarına sakın inanma. Net keskin çizgiler çek herşeyi konuş, mesela kalabalık sevemem misafir vs her konuda fikrin net olsun (örnek verdim sana göre nelerse söyle). Aileni ikna etmenin en güzel yolunuda söyleyim sana karşılarına geç ve deki ben evlilik istiyorum ama sizin fikirlerinizde benim için çok önemli kulağıma küpe bu yüzden bi yanlış yapmak istemediğimden izin verin nişan takalım aile içine bi gireyim bende sizde göreyim bu insanları, 1 sene kadar nişanlı kal iyice tanı içlerine gir. Nişanda zaten renkleri belli olur, ailenide direk ikna eder gibi baskı altına alma çok hata edersin

Neticede uzun bi ilişkin varmış eminim tanımışsındır. Söylemek istediğim sadece ailene sert bi çıkış yapma. Haklı olabilirsiniz evlenmeden kimse kimseyi tam tanıyamaz ama ben onunla evlenmek istiyorum diye daha yapıcı bi ikna yoluna git. İlerde Allah korusun bi sorun çıkarsa biz demiştik demesinler yani. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah çok mutlu olursunuz.
Çok teşekkür ederim💜💜🥰

Beybi isterse 100senedir istanbulda olsunlar Kürtler geleneklerine ailesine çok bağlı insanlardır. Batılı biri kolay kolay alışamaz. Sevgilinin ailemden uzak dururuz, ilişkim için herşeyi yaparım laflarına sakın inanma. Net keskin çizgiler çek herşeyi konuş, mesela kalabalık sevemem misafir vs her konuda fikrin net olsun (örnek verdim sana göre nelerse söyle). Aileni ikna etmenin en güzel yolunuda söyleyim sana karşılarına geç ve deki ben evlilik istiyorum ama sizin fikirlerinizde benim için çok önemli kulağıma küpe bu yüzden bi yanlış yapmak istemediğimden izin verin nişan takalım aile içine bi gireyim bende sizde göreyim bu insanları, 1 sene kadar nişanlı kal iyice tanı içlerine gir. Nişanda zaten renkleri belli olur, ailenide direk ikna eder gibi baskı altına alma çok hata edersin
Çok mantıklı çok teşekkür ederim bu fikirler için 💜

Çok mantıklı çok teşekkür ederim bu fikirler için 💜
Ailene zıt gidiyo ısrar ediyo gibi konuşma onlardan taraf olup süreci yaşayalım beraber tanıyalım de emin ol seni mantıklı gördüklerinde fikirleri değişecek, şuan aklın aştan bi karış havada sorunları göremiyorsun diye düşünüp seni korumak için kestirip atıyorlar. Sevgilinede sakın doğu batı muhabbeti yapma uzun nişanlılık şartı var babamın, bana çok düşkün vs öyle uygun görüyor de. Nişan aileyi tanımak için en güzel zamanlardır. Aileninde içi rahat eder seninde

X