ailem sevgilimi istemiyor, bense sevgilimi bırakmak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
simdiden bu kadar baglanmissiniz zamana biraktiginizda da asktan kor gozleriniz gormek istemez kotu yonlerini simdiden birakin bu iliskiyi zarar gormemisken
Ablamın da bi ilişkisi olmuştu, ben istiyorum demişti çok bağlanmıştı ama sonra olmayınca bırakmıştı. Şu an bırakmak istememem bence hiç bırakmadığım anlamına gelmez. Hayatta deneyimlediklerimle belki de bana göre olmadığını düşünmeye başlayacağım, çok mu yanlış düşünüyorum? Şu an bırakırsam baskıdan kaynaklı bırakmış olacağım diye canım hiç istemiyor. Hem de seviyorum onu.

4 yıldır aynı yatağa girdiğim kocam için sizin böyle emin konuştuğunuz kadar konuşamam. Üstelik uzaktan uzağa ve ortada böyle şaibeli bir durum varken. Ailesi,arkadaşları vs gösterge olamaz rol yapmadıklarını nereden biliyorsunuz. Bir an geliyor yüzleri öyle değişiyor ki inanamazsınız

Bana e devlet şifresini vermişti adli siciline kendim baktım. Yurt dışına gelmeyi asla istemiyor, türkiye de iş kurup başarılı olmak istiyor. Dolayısıyla benim de oraya gitmemi. Ama anlaşamadık bu konuda askıya almaya karar verdik. Şu an tek sorunumuz ailemin istemeyişi olmadığı için acaba zamana bıraksam belki yılacağız ya da kendi kendine düzeltemeyeceğiz diye düşünüyorum

Ailesi konusunda haklı olabilirsiniz ama arkadaşları niye böyle bir şey yapmak istesin ki? Hepsi kendi işinde gücünde, bu çocuk için neden bu tarz entrikalar sergilesinler?

Ya ponçik saf misin Allah askina?
Adamın muhtemelen yurtdışına çıkış yasağı vardır ve uzun yıllar devam edecektir. Benim bir yakınım fetöden hapse girdi, ilk duruşmada aklandı çıktı. Buna rağmen dört yıldır imza atmaya gidiyor, yurtdışına çıkış yasağı var.
Yani bunca okumussun etmişsin yurt dışında, ama kocanla Parise bile gidemeyeceksin.
Ayrıca ne kadar allasan da süslesen de yanında caki taşıyormuş, adamin birini öldürecek yerinden bicaklamis.
Ayrıca adamın ailesi tabii ki sana bayılacak. Adam öldürmekten hapse girip çıkmış oğlun eli yüzü düzgün kız getirse o kıza köpek olunur. Seni tabii ki kaçırmak istemeyecekler.
Ayrıca Adamin seni teyzesine anlatması vs güzel bir şey değil ki. Çoğu evli insan bile bilmez kocasının teyzesi neymiş neciymis. Alt tarafı didinin didisi. Koskoca avrupalarda okumuş etmiş aydın bir kadinsin. Evlilik vaadiyle kandırılan genç kız saflığıyla 'beni teyzesine bile anlatti' falan demen komik olmuş.
Ayrida uzak mesafe ilişkisi, 7 aydır devam ediyor, adamı topu topu bir ay görmüşsün. Yani neyini gördün ki bir ayda? Öfkesine tanık oldun mu mesela? Hayal kırıklığına uğradığında ne yaptığını gördün mü?
İyiyken herkes iyi, bu adam kötüyken adam bıçaklayıp öldürmüş. Sen adamın sadece iyi hallerine bakıp gelecek planlarsan bu iş sağlıklı olmaz ki.
ilk buluşmada beni karşılamaya çiçeklerle gelmişti. hep yapmak istediklerime göre yönlendiriyordu kendisini, duygularımı çok önemsiyordu, en ufak bi tatsızlıkta bile gönlümü almadan bırakmazdı.
Bunların da hiç biri oooo wooaaaaa seyler değil. Zaten uzaktaki sevgilisini karşılamaya elinde çiçekle gelmeyen adamla ayrılsın insanlar, onla geçirdiğin günlere yazık. Tabii ki çiçek alacak. Tabii ki senin duygularıni onemseyecek. Bu adamdan ayrilsan bir sonraki sevgilin de zaten senin duygularını önemseyen, sana çiçek alan biri olur.
Bence bu genç yaşında ne uğraşıcan bu adamla. Zaten yaşın coook küçük. Çok daha iyileirni bulursun

birinin yardıma muhtaç olduğunu düşünerek yanına gidiyor. sonrasında saldırı kendisine yöneliyor ve kendisini savunmaya çalışırken olanlar oluyor.

Kimmiş o yardıma muhtaç kişi ? Olaya ilişkin raporu okudunuz mu ? Adam şu an 23 yaşında. Olay ne zaman olmuş ? Çocukluk çağından çıkar çıkmaz, cebinde kesici alet taşımaya mı başlamış ?

Ben olsam olayın nasıl olduğunu kayıtlardan araştırırdım. Olay çocuğun anlattığı gibi mi olmuş acaba? Kayıtlarda bu şekilde mi geçiyor yoksa size mi böyle anlattı?

Denetimli serbestlikle salıverilmiş ve yurtdışına çıkış yasağı olabilir mi ?

Son düzenleme:
Haklısınız bunları okuduğumda haksızsınız diyemiyorum. Gerçekten istenmeden yaptığı bir şey olduğunu düşündüğümde içim acıyor bu sebepten ona bu kadar katı davranılması çok acımasızca diye. Gerçekten böyle iyi birisiyse onunla olurum diye düşünüyodum, niye olmayayım diye…

Şu an birilerinin baskısından kaynaklı ayrılmak bana yanlış geliyor. Ayrılacaksam bile kendi irademle istemediğim için olmalı diyorum. Sizce zamana bıraksam olur mu? Zaman bence olmayacak şeyleri tüm gerçekliğiyle gösteriyor insana. Daha doğrusu sadece olmayacak şeyleri değil, her şeyi.

Ben olsam olayın nasıl olduğunu kayıtlardan araştırırdım. Olay çocuğun anlattığı gibi mi olmuş acaba? Kayıtlarda bu şekilde mi geçiyor yoksa size mi böyle anlattı?
Dosyası yargıtaydan dönünce tanık ifadelerini ve olayın işleyişini kendim okumuştum. Çocuğun anlattığından farklı bir şey yazılmamıştı

Denetimli serbestlikle saliverilmiş ve yurtdışına çıkış yasağı olabilir mi ?
Evet denetimli serbestliği var şu an, yurt dışı yasağı da var ama sonrası için de istemiyor. İşini kurup orada güçlü bir ağ oluşturmak istiyor kendisine

Uzak mesafe ilişkisi = 3 hafta yanında olsan ne mal olduğunu anlayacağın biriyle 3-4 sene beraber olmak. Elbette güzel sürdürülen evliliğe giden örnekleri var çok iyi bir insana denk geldiyseniz. Ama geneli bu şekilde.

Çakı taşımasını abes bulmadım açıkçası adam Türkiyede yaşıyor :) ortam malum bozuk artık çoğu insan kendini koruma amaçlı biber gazı, çakı taşıyor. Ama uzak mesafede adamı doğru düzgün tanıyıp gözlemleyemezsiniz hem de katil olması falan bana biraz kumar oynamak gibi geldi ilişkiniz. Umarım üzülmezsiniz.

Şu an 24 yaşındasınız ve yurtdışında yaşıyorsunuz. Peki halen Türk usulü: ailenizin evinde, ailenizin imkanlarıyla, onlardan harçlık alarak mı yaşıyorsunuz ?

Son düzenleme:
Dosyası yargıtaydan dönünce tanık ifadelerini ve olayın işleyişini kendim okumuştum. Çocuğun anlattığından farklı bir şey yazılmamıştı
Zor bir durum. Kimseyi kınamak doğru değil. Yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Ama normal bir şey de değil. Kendisinin ve ailesinin iyiliği de şartlar değişince tepetaklak olabilir. Ona hiç kanmamak lazım. İşleri aceleye getirmelerine izin vermeyin. Allah hayırlı, doğru kararlar vermeyi nasip etsin size.

Size katılıyorum. Aynı pencereden bakmamıza da çok sevindim. Ben kendime zaman tanımak akışa bırakmak isterdim bu işi. Zaten olmayacaksa illa kendini belli eder diyerek. Yanlış mı yapmış olurum? Bir de sevgilim zaman kaybettim filan diyince vicdan yapıyorum, sonunda olmazsa zaman mı kaybettirmiş olacağım diye.

Şu an 24 yaşındasınız ve yurtdışında yaşıyorsunuz. Peki halen Türk usulü: ailenizin evinde, ailenizin imkanlarıyla, onlardan harçlık alarak mı yaşıyorsunuz ?
Evet. Usülü devam ettirerek büyüttüler bizi. Öyle modern bir aile değiliz yani. Babam kültüre epey bağlıdır

Benim çevremde hiç kimse yanında çakı taşımıyor. İyi insanlar cebinde çakıyla gezmez. İyi insanlar bırak çakıyla adam öldürmeyi cebinden çıkarıp sallayamaz bile. Biber gazının silah olarak sayıldığı bir dünyada cebinde çakıyla gezen ona buna sallayan, sallamakla yetinmeyip cana kıyabilen insanları iyi insan diye güzellemeyin.

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Bu yazdıklarınızı okurken ferahladım. Anlaşıldığımı düşününce çok rahatlıyorum..

Acele etmeye hiç niyetim yok. Okulumun bile bitmesine 3 yıl var şuan. Onunkinin bitmesine 4 yıl var. Aslında evlilik şu an için söz konusu değil yani. Sadece o sürekli ileriye dönük konuşunca ben de böyle düşününce kendimi kötü hissettim. Sizce akışa güvenerek her şeyi salmak, zaman bana gösterecek diye inanarak yanlış mı yaparım? Benim için zamana bırakmak çok rahatlatıcı olur. Ama 1 yıl sonra falan istemediğimi anlarsam ona yanlış mı yapmış olurum, zamanından mı çalmış olurum diye vicdan yapıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…