Ailem mi sevdiğim mi..

Ailene konuyu açmanda fayda görüyorum canım...
Akıl akıldan üstündür...
Göremediğin pek çok şeyde yardımları dokunur...
Fazla da canını sıkma..
Herşey olacağına varır..

:KK69:

Canım...
Lütfen yazacaksak adam gibi sorununa cevap yazalım arkadaşımızın...
Onun kendini beğenmiş biri olup olmadığı ile ilgili yorum yapmak bey değil...
Sizin gibiler yüzünden ben bu derdim var köşesine konu açmaya korkuyorum ya...
Hep saldırı hep eleştiri..

yok yok ablam cesaret edemicem ben..
sende boşver istediğini yazsın, ben arkadaşa saygı duyuyorum ki saygı duymayı ögrensin..

o lüksü sana sağlamaları lazım.ailen hakkında yazdıklarına bakılırsa onlarla konuşursan anlarlar diye düşünüyorum.sonuçta senin iyiliğini düşünüyorlar,bunun için seni anlamaları ,bu lüksü sağlamaları gerekiyor.buna benzer ben de yaşadım çünkü.ordan biliyorum.:KK34:

canım biz sna ne desek çok yarar olmaz sanırm
sadece ben,m yorumum şu şekilde
evlenince her şey o kadar çok değişiyo ki
eğitim gelenek görenek o zaman anlaşılıyo
çünkü sevgiliyken az zaman görüşüyorsun o az zamanda da en iyi halinle onun karşısındasın
kendinden pay biç yataktan kalktığın gibi gitmiyosun sevgilinin yanına ama evliyken her halini görüyosun

aile konusuna gelince kültür farkı o kadar çok etkili ki
bunu da şu durumdan söylüyorum
bu akşam kuzenim nişanlandı ve arada ki fark çok net belliydi

yakında olsan uzun uzadıya anlatılır ve konuşulur
çünkü söylenecek çok söz var
eğitimin gerçekten mükemmel bi çok kişinin istediği ve ulaşamadığı bişey
sevginin çok fazla olduğuna eminim ama hiç bişey sevgiyle bitmiyo ve yetmiyo maalesef

ama hiç bişide yaşanmadan öğrenilmiyo ki, bu benim içimde hep bi uhde olarak kalmıcakmı..
keşke mantıgım kalbimden daha baskn olsa ama olmuyo işte..
aslında okdr güzel bişeye sahipsizniz ki allah nazarlardan saklasın..
insanın sevdiğini ailesinin onaylayıp destek olması ne güzel bişimiş, kıymetini anladım..

benimse içim hep bi buruk.. :KK14:

o lüksü sana sağlamaları lazım.ailen hakkında yazdıklarına bakılırsa onlarla konuşursan anlarlar diye düşünüyorum.sonuçta senin iyiliğini düşünüyorlar,bunun için seni anlamaları ,bu lüksü sağlamaları gerekiyor.buna benzer ben de yaşadım çünkü.ordan biliyorum.:KK34:

birileri annemle babamı dürtse de onlar burda yazanı okusa :) , ben cesaret edemem konuşmaya..

,nşallah senin hakkında en hayırlısı olmuştur cnm, cok teşekkür eddeerim güzel yorumların için..

seni çok iyi anlıyorum ben de çok üzüldüğüm için bişeyler söylemek istedim sana.ama cesaret etmelisin.konuş onlarla.kendini de yıpratma.her şey olacağına varıyor.su akar yolunu bulur.
herkes benim sevgime sonunda saygı duydu ama yine sorunlar çıkıyor.herkes için hayırlısı.

canım benimm;
ben bu yaşıma kadar edindiqim tecrübelere dayanarak şunları söylemek istiyorum nacizane..
ben her zaman bir ilişkiye başlamadan işler ilerleyip bu boyuta gelmeden bazı şeylerin ölçülüp tartılması taraftarıyım..bir kişinin aile hayatı, eqitim düzeyi, maddi geliri ve kariyeri ilişkiye başlamadan önce gözden geçirilemeli...o kişiye baqlanmadan sevqi oluşmadan bunlar masaya yatırılmalıki bu sorunlarla karşılaşılmasın..oyun gibi başlayan yada zaman geçirmek için düşünülmeden başlanan tüm ilişkilerde bu yada benzer sorunlar sürekli olur..ummadıqın birini delice seversin..mantıqın devre dışı kalır..ailen sana yabancı kalır herşeyin Odur..sevgi aqır basar gözlerine perde iner...sevqinin herşeyin üstesinden geleceqini düşünürsün..yeri qeldiqinde seni büyütüp bu günlere getiren aileni ayakların altına alıp ezer geçersin bir erkek için...CANIMM anne baba asla bulunmaz anne baba asla senin kötülüqünü istemez..hep senin mutlu olmanı ister..birgün senin incineceqini bile düşünmek onları derin üzüntüye düşürür..sevgilinden topikte herzaman bahsediyorsun...zaman zaman sorunlarda yaşayabiliyorsun..eminim çok iyi biridir okumamış diye yada az para kazanıyor diye bir insan küçümsenmez..ama inan günün birinde aranızdaki bu fark canınızı yakıcak tatlım..belki bana bunları yazıyorum diye kızacaksın ama bnm düşüncelerim bu yönde..bir arkadaşım 8 yıl çıktı biriyle...çocuk gece 11lerde elinde kucak dolusu güllerle sürprizler yapan biriydi...4/4lüktü herşeyleri..8 yıl dile kolay..bir ömür gibi nerdeyse...2 ay sürdü evlilikleri..tek celsede boşandılar..ben derimki anne baba rızası alınmadan deqil bir evlilik hiçbir iş yapılmamalı...al karşına annenle babanı konuş...sevgini anlat...eş olarak bu kişiyi seçtiqini onlar izin verirse evleneqini ama izin vermezlerse sırf sizin üzülmemeniz için kendi mutluluqundan aşkından vazgeçeceqini ve çok acı çekip mutsuz olacaqını anlat onlara..ciddi bir şekilde...eqer izin vermezlerse sevgiline durumu anlat ve aileni ezip geçemeyeceqini söyle...ve kesin bir dille ayrılmak istediqini net bir şekilde söyle...bakalım sevgilin nasıl bir yol izleyecek..mesela senden asla vazgeçemeyecekse senin için herşeyi yapar..gider annenle babanla konuşur onları ikna etmeye çalışır...seni kaybetmemek için elinden geleni yapar..çabasını görürsün..sevgimi gerçekten hakediyormuş dersin...ama aksi takdirde gerçekleri görmen için bir sebep olur bu olay..mücadele etmene deqermi daha iyi anlarsın..seni çok öpüyorum bebeqim hakkında en hayırlısı neyse Rabbim seni o yöne yöneltsin...hakkında hayırlısı olsun tatlım..

Son düzenleme:
canım arkadaslar cok güzel yorumlar yapmıslar genelde de bırbırıne benzettim ben acıkcası.
benım fıkrımde konuyu ailene acıkca acman yönünde cesaret edemıyorum dıyorsunda enınde sonunda bu iş onlara yansıycak bıran önce olması daha ıyı bence hem aılen kültürlü insanlarmıs yanı anı tepkı vermektense oturup güzelce konusabılırsınız sen zaten ılla böyle yapcam evlencem demıyosun onlara karsı saygılısın sorun olmaz bence.
sevgılınle arandakı farklara gelınce bencede egıtım cok cok onemlı deıl kısının kendını gelıstırmesı ve herseyden önce insan olması önemli.ama senın ıcın bıseyler yapabılır yanı okuma fıkrıne sıcak bakmamıs bırdaha düşünebilir bence sonucta sızın evlılıgınız söz konusu çünkü.sadece okumus olmak ıcın deıl yanı demek ıstedıgım senın ıcın bıseyelr yapması yoksa arkadasların dedıgı gıbı kac unv bıtırmıs ve halen söylemsi ayıp ama öküz kalmayı becerebılenler cok malesef.cok onemlı bır noktada bunu aklından cıkarma bence arkadaslar ayzmıs evlenınce aılelerde evlenıyor yalnızca sızın bırbınızı sevıp sahıp cıkmanız yetmıyor yanı aılelerıde karsılastır ılerde sorun yasarlar mı cunku bu mutlaka sıze yanısr ve sizin elınızde olmasada ilişkinizi yıpratır bu yüzdende bırbırinizi üzebilirsiniz.birde ben suna ınanıyorum bu işler kesınlıkle kısmet yanı sen ne yaparsan yap eger kısmetınde o kısı varsa mutlaka evlenırsınız sonu ıyı veya kötü olsada yoksa mantıken hareket te etsen kımse bosanmazdı o zaman birazda kader dıyorum o yüzden ama tabı sen su an ıcın elınden gelenı yap herseyı acık acık konus aılenle hakkınızda hayılrısı olsun kendını de ılerısı için şimdiden bu kadar üzme öpüyorum canım:KK34:

Merhaba, hiç uzatmadan tek bir şey söylemek istiyorum: "elbette ki aile! size şu an sahip olduğunuz kültürün, eğitimin ve geleceğin temellerini atan insanlar"
size karşı koymak konusunda dahi kimlik kazandıran insanlar haklı.
ve sakın unutmayın, siz sevgilinizle iki kişi bir olup evlenmiyorsunuz hiçbir zaman, aileleriniz de evleniyor, ailelerle de evleniyorsunuz. kültür farklılığı bu yüzden çok önemli... ne kadar maaş aldığı önemli değil. fakir de olabilirdi! önemli şey fikirsel zenginliğin ve sosyo-kültürel gelişimin ilericiliğidir. İleride çok sorun çıkartabilecek bir durum bu çünkü asla aynı düşünceleri paylaşamayacaksınız ve daha kötüsü bunu hemen fark edemeyeceksiniz.

içime ukte kalmayacakmı demişssin canım ????!!!!
her istedigimiz olmuyo zaten bu dünyada öyle ukte kalmayacakmı diye düşünsekkk ohoo yanarız. tabi bu daha özel bir konu. zaten kimse sana hemen ayrıl demiyo. ölç biç karşındakinden senin için çaba harcamasını sagla. ancak bazı erkekler evleninceye kadar canlarını dişlerine takar ama sonra artık evlilik için enerjileri kalmaz ve bir süre sonra başlarlar bunları senin başına kakmaya. şöylede birşey var bilemeyiz tabi. ama sen ukte kalmayacakmı diye düşünerek sadece kendini kandırıp olayları geçiktiriyorsun.
olamayacagını düşündügünde aklında bitirebilmelisin zamanda alsa.

benim şuanki evliligimde bir sürü problem var.anlatmaya başlasam bitmez.
ama bundan önce 2,5 yıl birlikte oldugum kişi melek gibiydi.ne süprizler yapardı 8 saatlik yolu teperdi beni 3 saat görebilmek için, her hafta kargoyla hediyeler yollar,taa oralardan dogum günüm için süpriz partiler hazırlarda falan filan... ama ben sadece aile ve kültür olarak çok farklı şehirlerde ve kültürlere oldugumuz için bitirdim.ama bitirdim. evligimde mutsuz olmama ragmen hiç pişman degilim.

çünkü yeteri kadar sevseydim ,bırakmazdım.

sende bence yeteri kadar sevmiyorsun ki bunları burda sorguluyoruz. mantıgını azda olsa kullanmaya başlamışsın. bence dahada kullan ki görebil olmayacagını.kendine dogru yol çiz.

Canım aynı şeyleri bende yaşadım ama biraz farkı vardı.Adı Emre olsun.Üni. mezuniyet günümde ailem geldi ve Emre'yi normal arkadaşım olarak tanıştırdım.Bu arada ben Emre'yi üni. mezunu sanıyordum.Bu yüzden başladım ilişkimize.Çünkü eğitim ailem için çok önemlidir.Annemler anlamışlar aramızda bir şey olduğunu.Neyse biz sözlendik ama ailelerimiz hiç uyuşmuyordu.Bizde misafir çok önemlidir,muazzam sofra hazırlanır,çok güzel ağırlamaya özen gösterilir.Sözümüz kesildi ve Emre'nin ailesi gitti.Bizde onlara ziyarete gidelim dedik,bu arada farklı şehirlerde yaşıyorduk.Gittik hiç ilgilenilmedi bizimle.Sohbet arasında annem ''Emre üni. mezunu neden daha iyi bir işe girmiyor''dedi.emre'nin annesi de''Emre ortaokulu bitirmediki üni. bitirsin''dedi ve o an başımdan aşağı kaynar sular döküldü.Nasıl yani dedim:KK53:Emre de itiraf etti ortaokul terk olduğunu.Ağladı ayrılma benden diye.Biz evimize döndük ve ben sözü bozdum.Sebep;yalan söylemesiydi,ortaokul mezunu olması değildi.:KK20:Şu anda başka birisiyle nişanlıyım,kısmetse 3 ay sonra evleneceğiz.Geçmişte yaşadıklarım,komik birer anı olarak kaldı aklımda...
Senin durumun biraz farklı.Sevgilin dürüst birisi ama yine de arada uçurumlar var,aileniz uyuşmuyor,eğitiminiz çok farklı,hayat tarzlarınız çok farklı.Bu durumun ilerde sorun olacağını düşünüyorum.Zamanla seni üstün görecek,kendisini ezik hissedecek ve sana üstünlük kurma çabalarına girip belki de çok üzecek.En doğru kararı sen verebilirsin.Belkide çok güzel bir hayatınız olacak.Hakkında hayırlısı neyse onu diliyorum.Umarım doğru kararı verebilirsin.Ama benim fikrim ailenin yanında olman doğrultusunda:KK71:

Son düzenleme:
canım benim eşim çok saygılıdır.ailemde eşime hep laf söylerler sebepsiz yere annem aynı senin annen gibi babamda anneme uyar ben bir hata yapıp annemlere yakın oturdum sonra tabi hemen taşındım eğer seviyorsan yakın oturma ve ailenin evliliğine fazla karışmasına izin verme tabi anneni babanıda at demiyorum ne ailenle olanı eşine yansıt nede eşinle olanı ailene.yani arada denge kur.eşinide ezdirme.

şuan sevdiğin için olaya farklı bakamıyorsun ama biraz ilişkinize dışarıdan bak aile en önemli şey aileni sakın es geçme

bazı durumlarda ailelerimizi önyargılı,anlayışsız,yüzeysel olmakla suçluyoruz ama bazen öyle şeyler oluyor ki "ben sana demiştim değil mi" diyorlar haklı olarak.şu an ilişkini dışarıdan gözlemlemediğin için doğabilecek bazı sorunları kavrayamayabilirsin,belki ailen de durumu ölçüp biçmeden önyargılı davranıyor ama onların önem verdiği konularla ilgili ileride sorun yaşayabilirsin.burada her gün mutsuz evliliklerle ilgili onlarca konu açılıyor,bir çoğu da eşlerin birbirini iyi tanımamasından,ilişkilerini objektif olarak değerlendirmemesinden kaynaklanıyor...bir insanı eğitiminden,mesleğinden,maddi ve kültürel durumundan dolayı aşağılamak elbette ki çok çirkin bir davranış fakat gerçekten evlenirken bu kriterlerin göz önünde bulundurulması lazım.yeri geliyor arkadaşlıkta bile birbirimize denk olmadığı için sorunlar yaşıyoruz.eğitiminiz arasında çok fark olduğunda ileride iletişim problemi çekebilirsiniz,maddi durumlarınız ve gelirleriniz arasında çok fark olduğunda ileride bir taraf kendini kötü hissedip durduk yere sorunlar çıkarabilir,aileler arasında kültür farkı olduğunda onların arasındaki anlaşmazlık sizin evinizi de engelleyebilir.aşk böyle seçilebilen birşey değil tabi ki ama sorun yaşama ihtimalini de göz önüne alarak aileni terslememeni öneriyorum.yanında olmayabilirler belki ama karşına alma,orta yolu bulmaya çalış.Allah yardımcın olsun

Herkese merhabalar,

Çok zor bir dönemden geçiyorum.. sizlerin öneri ve deneyimlerinize ihtiyacım var.. öncelikle kendimi tanıtıyım..

24 yaşındayım,özel bir üniversitede burslu olarak okudum geçen sene dereceyle mezun oldum. 2.sınıftayken değişim programıyla burslu olarak yurtdışına gittim, avusturyada okudum bir süre ve Hollanda da staj yaptım..bu süreçte ailem hep bana destek oldu ve hep beni daha fazlası için motive etti. bunları detaylı olarak yazmamın sebebi olayı daha net kafanızda canlandırabilmeniz için, kendini beğenmişlikten değil.. 1 senedir de özel bir bankada çalışıyorum ve istanbulda yalnız yaşıyorum..

Ailem başka bir şehirde, ben üniversite eğitimim için buraya geldim ve hemen iyi bir iş bulunca da tekrar ailemin yanına dönmedim..
Babam emekli asker, annem ev hanımı, bir tane de kız kardeşim var.. babam cok ileri görüşlü, vizyonu geniş, anlayışlı, çocuklarıyla arkadaş gibi olan bir insandır.. annemle ergenlik dönemimde hiç anlaşamazdım ama şimdi çok iyi anlaşırız. ( bu bahsettiğim konu dışında )

Babamla lise dönemimde olan ilişkim çok farklıydı.. ilk erkek arkadaşım olduğunda ona anlatmış, ilk kez terk edildiğimde onun omzunda ağlamıştım.. bana her zaman böyle şeylerin normal olduğunu, olmazsa bir problem olduğunu söylerdi.. annemse her zaman beni korumak için hep önyargıyla yaklaşırdı..
2 sene hollandalı biriyle bir beraberliğim oldu, ailemle tanıştırdım bizde kaldı etti, babamla onunla playstation oynar, hamama falan giderdi, annem de yaprak sarmayı bile öğretmişti ona.. aslında ailemin çok anlayışlıdır bu konularda.. sonrasında kısmet olmadı ayrıldık..

aradan 1 sene falan geçmişti, o dönemde kimse girmedi hayatıma ve şimdi, yaklaşık 1,5 senedir bir erkek arkadaşım var, 26 yaşında, meslek lisesinde okumuş, lisede son sınıfta son bir dersi kalmış ve sonrasında gidip diplomasını bile almamış.. yani ortaokul mezunu.. şu anda bir otelde satın alma departmanında çalışıyo ve 1100 lira maaşı var.. bir kız kardeşi var, geçen sene kocaya kaçmış, bir küçük erkek kardeşi var liseye giden, annesi kapalı, babası da belediyede çalışıyo.. durumları öyle çok iyi değil, kötü de değil..

işte problem de burada başlıyo.. ailem eğitime çok önem verir, ben daha ilkokula bile başlamamışken babam üniversite de okumam gerektiğini kendimi geliştirmem gerektiğini kafama yerleştirmişti.. bende elimden geldiğince ve severek yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalıştım..

geçen sene mezuniyet törenime giderken ailemle beraber arkadaşlarım da gelmişti ve erkek arkadaşım da ordaydı.. annemle babam bir şekilde anlamışlar aramızda bişiler olduğunu, babam gidip sohbet etmiş erkek arkımla, liseden terk olduğunu, daha önceden ambulans soförü olarak çalıştığını falan almış ağzından, bana buradayken bişi demediler tabi ama annemi mahvetmiş, işte bula bula okumamış şoförlük yapan birini mi buldu kendine, kendine denk insanlarla niye dolaşmıyo, ne işi war öyle insanlarla, kızına söyle beni hayatta yanında bulamaz falan demiş.. maddi durumu yerinde olsa, düzgün , gelecek vadeden bi işi olsa gene bişi demem ama ne olduğu belli değil falan demiş.. ( bu olaylar 1 sene önce oluyo.. )

işte sonrasında annem benim beynimi yemeye başladı, bağırış çağırış sürekli kavga eder olduk, itiraf ettirdi bana beraber olduğumuzu, ayrılcaksın onunla fln dedi, bende hep ağladım dedim seviyorum ayrılamam senin demenle nasıl ayrılıyım diye, artık içimden ailemi bile aramak gelmiyodu.. sonra bi gün annem geldi istanbula, en yakın arkadaşım we annesiyle buluşmuştuk orda gene patladı olay annem ayrılıcaksın başka yolu yok falan dedi, sonra arkadaşımın annesi sakinleştirmiş annemi biraz haklısın denk değiller ama senin demenle olmaz kendi görsün falan demiş.. o gün akşam annem bana daha sana bu konuyla ilgili hiçbişi demicem dedi we o gün bugündür konusunu açmamaya özen gösteririz 2mizde.. babamla annem konuşup ettiler mi bilmiyorum hiç.. şu anda kendi aralarında ne düşünüyolar onu da bilmiyorum.. geçen eve gittiğimde telefonum çalmış ben içerdeyken , arayanda aşkım yazıyo rehberde, babam telefonumu getirdi aşkın arıyoo seni, demek askında varmış fln dedi, ben firar ettim tabi hemen, sonra anneme demiş sevgilisi var diye, annemde varsada ben bilmiyorum demiş..

ailemle olan olay bundan ibaret.. sevgilimin bu olaylardan hiç haberi yok, sadece eğitim farkının ilerde sorun olacağını açık açık söyledim ona, o da öyle bir aşkımız sevgimiz olsun ki zamanı geldiğinde her şeye karşı güçlü durabilelim dedi.. bu olaylar ilk olduğunda sevgilime çok daha fazla bağlanmıştım, en mutlu anımda bile tuvalete fln kaçar gizli gizli ağlardım.. şimdi biraz daha dizginleyebiliyorum kendimi ama içimde bi acı hep var..
ilişkimle ilgili size tek söyleyebileceğim şey, s sevgisinden, güveninden, saygısından, sahiplenmesinden, sadakatından, her şeyinden adım gibi eminim.. ve bende en az onun kadar seviyorum ve onunla ömrümü geçirmek istiyorum..

ama ailem buzamana kadar hep arkamda oldu, bana her şeyin en iyisini yaptı, ailemin yüzünü kara çıkartmak bir yana dursun onları bile bile üzmek bile istemem..

yemin ediyorum ki size ben acı çekmeye razıyım, ailemi üzmemek için kendim mutsuz olmaya razıyım, ama suçsuz günahsız bir insanı da mutsuzluğa sırf bu yüzden mahkum etmek istemiyorum..

ilk defa beni bu kadar sahiplenen, bana bu kadar güven veren, yapayalnız olduğum bu şehirde her derdime sevincime koşan,beni ilk defa bu kadar karşılıksız ve saf bir sevgiyle seven, kalbime işlemiş adamdan ayrılamam..
beni bu günlere getirmiş, her zaman benle gurur duymuş, hala da nerdeyse her şeyde arkamda olan ailemi de karşıma alamam..

cok içten bir şekilde, işyerinde olduğum halde ağlayarak yazdım işte.. yalvarırım bir çıkış yolu gösterin bana, ne yapmalıyım….

hala devam ediyor mu ilişkiniz

tatlım ben 2 ünide okuyorum 2 dil biliyorum artı rahmetli babamda çok önem verirdi bu denklik mevzusuna annemde..Ama bazen inan bana denk olasada karşına öyle bi insan çıkıyoki bin tane denk sıfatlıyı cebinden çıkarıyo benim nişanlım ön lisanstan terk ama bi şeklde yolunu çizmiş çok iyi bir işte 2000e yakın bi paraya çalışıyo.bende ona bu konuyu açtım açıktan okumayı bile düşündü benm için..onun aileside sorun çıkardı benmkide ama nişanımız oldu şimdi ve annem kendi oğlundan öte seviyor nişanlımı..herşey sizin elinizde eğer sevgilinin "o" olduğunu düşünüyorsan..:KK71:

nişanlınız ne iş yapıyor

:KK45:kesinlikle ailenizi dinleyin onlara inat olsun diye de gitmeyin,sevgilinizin yolu belli sizin ki belli ,belki zor toplayacaksınız kendinizi çok üzülceksiniz ama ileride rahat ediceksiniz,hayat gerçekten çok zor ve çok kısa,hayatınızı nasıl yaşamak istiyorsunuz?siz kendinize aileniz size emek vermiş neden rahat yaşayın diye!!!şimdi iki yol var önünüzde siz doğru olanı biliyorsunuz :nazar:
:KK45:

Ne olursa olsun aileni karşına alma . Bir süre sonra mutsuz olursun pişman olursun . Katlanırsın gibi gelir ama olmaz bence . Allah yardımcın olsun :26:

kk'da bir konuyu okurken üye arkadaşlardan biri şuna benzer birşey yazmıştı:

''burada okuduğum konular bana gösterdiki ailelerin baştan onay vermediği hiçbir evlilik iyi gitmiyor''

siz henüz ilişki boyutundasınız ama bu arkadaşın lafı aklınızın bir köşesinde hep dursun...

Ailende senden kendinizce haklisiniz.. Sevince vazgecmek cok zordur elbette, fakat bir anne ve baba icinde evladinin iyiligi söz konusu olunca yapamicaklari sey yoktur. Ailenin yaptiklarini o yüzden cok dogal karsilamalisin.
Yazdiklarin arasinda bir konuda erkek arkadasina acikcasi kizdim. Madem seni cok seviyor ve bu kadar cok sahipleniyor, ozaman neden lise diplomasini almak icin bir seyler yapmiyor, sonucta disardan hazirlanarak sinavlara girip lise diplomasini alabilir. Hatta ben erkek arkadasinin yerinde olsam, senin ailene kendimi isbatlamak icin herseyi yapardim, gerekirse lise diplomasini almak icin calisip sonrada üni'ye hazirlanirdim. 2. yillik üni'yi bile kazansa bence harika bir durum olurdu sizin icin. Bunun erkek arkadasin icin zor bir durum olabilecegininde farkindayim, okul hayati yillar önce bitmis birinin tekrar okul hayatina dönmesi kolay degildir mutlaka, fakat sevgi fedakarlik ister, mücadele ister, inanc ister... Bunlar varsa sizin iliskinizde ozaman eminim erkek arkadasin bu yoldada basarili olacaktir:KK34:

X