Ailem beni mi kandırdı?

O zamnda en nankör ben olurum herhalde deki derler yetişmiş ağaçları kesti diye
Aşkım kes demiyorum köküyle onu alırlar fidancılar geri satarlar. Onu sökmek için makineleri vs var. Ağaç ölmeyecek. Siz de yaptığınız masrafı çıkarırsınız. Adamlar da ağacı alır parası ile başkasına gene satarlar

Değil tabi ama bilmiyorum bu zmaana kadar sonsuz guvenirdim onlara ne derlerse yapardık galiba eski alışkanlıklar uslu çocuk olma problemi
Güveni kıran onlar olmuş, bu durumda sen de uslu çocuk olmak zorunda değilsin. Şu an sadece kendi hakkını değil eşinin hakkını da gaspediyorlar. O kızını koruyacak diye sen ve ailen hak kaybı yaşıyorsunuz.

Sana tavsiyem o tarladan çık ama ağaçları meyve verir halleriyle onlara bırakma. Köklü olarak satma işi cazip, onu yapamayacaksan köklerine tuz ruhu dök kurusunlar. Senin uğradığın haksızlık benim içime çöktü, yerinde olsam o tarlayı onlara o haliyle asla bırakmam

Bazen diyorum nasılsa yarısı da olsa ielrde bize kalacak boşver aldırma sadece bazen aklıma takılıyor uyku uyumuyorum
Unutmaya çalışın
Evvela şunu bilin ki aldıkları Vebal çok ağır ve bunu ödemeden ölmezler
Unutun sağlığınız zarar görmesin Allah korusun
Eşinizle karar alın bu konu açılmasın
Ailenize de yağlı ballı olmayın
Kusmeyin ama kendinizi yeri çekin
Çekirdek aile saadetiniz için unutun düşünmeyin diyorum ben

Varlıklı bi aileniz var. 2 kardeşsiniz değil mi ? Allah uzun ömür versin ama onlardan sonra size miras kalacak zaten. Şu an bi küçük bahçe için sorun çıkaran kız konumuna sokmaya çalışıyor olabilirler sizi .

...Sana tavsiyem o tarladan çık ama ağaçları meyve verir halleriyle onlara bırakma. Köklü olarak satma işi cazip, onu yapamayacaksan köklerine tuz ruhu dök kurusunlar.
Ağaçları köklü olarak satma fikri uygulanabilir ancak ağaca, toprağa ve o topraktaki canlılara zarar vermeye yönelik öneriniz kabul edilemez.

Yuz bin masraf edıyosanız karı nerede bu işin

Bizimde aynen öyle oldu kimsenin yüzüne bakmadığı bahçe zeytinler var diye ekilmiyridu da çünkü cevizler büyüyünce değerli oldu

Yuz bin masraf edıyosanız karı nerede bu işin
Masraf in çoğu ilk ekerken oldu yani yerinde ağaç vardı onu sokturduk ağaçları saatti babam kendisi aldı ama masraflı bir islemdi Özellikle incirler kökleri çok olduğu için günlerce iş makinası çalıştı ektirmek aynı sejilde birde başlarda ağaçlar iyi beslensin diye gübre işi çok oluyor şimdi masrafı pek kalmadı ilk zamanda ağaçlar büyürken masraf yapılıyor.birde sulama sistenlerini ve Fidan için gerekli traktör aletlerini aldık asıl masraf onlar içindi

Ama Her Yıl 100 e YAKIN masraf Ediyorum demıssınız

Arayıp “biriyle anlaştım ağaçları sökmesi için masrafını ben yaptım herkes de biliyor söküp satacağım sonra da benı ne iyi günde ne kötü günde aramayın “ diyeceksınız

Benim annemin de çözülmeyen arsa meselesı vardı miras
Dayım ve bazı kardeşleri yanaşmıyordu paylaşmaya
Dedim ki oraları satışa çıkaracağını beğendiğin yerleri de satın alacağını söyleyeceksın kuzu kuzu gelecekler o zaman
Alamam diye de korkma ben arkandayım istediğin yeri alırız dedim
Koşarak geldiler ve sorunları halloldu
Bazen bu dilden anlatmak gerekiyor

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…