Ailem beni mi kandırdı?

Cirkeflestim aslında çok kavgalar ettik sizden böyle bir yüz beklemezdim diyorlar. Tamam vericez yaptığın masrafı diyorlar ama vermiyorlar. Sürekli erteliyorlar yakalarına da yapışıp isteyemiyorsun vereceğini de düşünmüyorum artık çünkü işlerimiz iyi gitmedi diyecekler şimdiden bunu dile getiriyorlar çünkü işler hiç iyi değil diye ee paranız var diyorum onlar bizim için lazım ileride hastalık var sağlık var diyorlar tamam tarlayı satin ceviz parasını verin kendinize yeni bahçe alın diyorum ben bahçe satmam diyor yani tüm çözüm önerilerini kapatıyorlar

Valla çok üzüldüm durumunuza aile de böyle yaparsa daha ötesi yok bunun.

Yani senede 100 bin harcamak konusunda ciddi misiniz müthiş para dokmussuniuz ben çok anlamam ama akıllı bir yatırım miydi cidden ?
Bu arada ailenizin yaptığı gerçekten çok ayıp
Evet çünkü orda başka ağaçlar vardı onların sökülmesi için kepçe tuttuk kaç gün çalıştı ektirmesi fidan ücreti su gübre ilaç mazot işçi derken harcadık maesef

Görüşmeye devam etmem. Sizin hatanız tapuyu almadan iş yapmak. Onlar da verdiği sözü işlerine gelmeyince tutmuyor.

Neyin çaresizliği.Gozunuzu açın adam sizin emeğin üstüne yatmış.Adil olsaydı o yeri sizin üzerinize yapar sorun cikarmazdı.
Ebeveyn bile olsa kötü her zaman kötüdür.En büyük hata tapusuz yere yatırım yapmak,bir bardak soğuk su için,bir daha senetsiz,sepetsiz iş yapmayın.Mesafeyi koruyun evladınızın rızkının üstüne konmuşlar ben olsam bir daha aramam

Para edince vermeye kıyamamis muhtemelen. Dedemden kalma bir ev var koyde, zamanında para etmezken kimse yüzüne bakmıyordu hatta dedem öldüğünden beri içi boş, bakımsız. Alıcı çıkınca herkes ortakçı çıktı

Aynen öyle oldu çünkü ağaçların meyve vereceğine çok ihtimal vermiyordu.bulundigimuz bölge de bizle birlikte bir ceviz ekimi başladı daha önce önünde çok örnek yoktu bagacksr büyüyünce hoşuna gitti.

Birde belirteyim başka ağaç ekecek küçük bahçe yok hepdi büyük bahçelerin ve başka akrabalar la ortak hisseli ortak hisseli yerlere fidan dikimi yapılmıyor

Her şey bir elektrikli testereye bakar, kestir ağaçları ver tarlalarını.

Acaba hala görüşmeye devam ettiğim için mi böyle rahatlar
Sen görüşmesen de bu sefer kıymet bilmiyor nankör diye vermedik diyecekler.
Ha sana ölmeden mal vermek zorunda değil. Söz verdiğinde kalkıp tapuya gidip üzerinize alacaktınız. Vermedi mi aaa baba böyle olmaz ilerde bölüşürüz burası dursun biz başka yatırım yapalım diyecektin. Paranız pul oldu. Sizi geçtim çocuğun rızkı, babanızda mal çoksa sizle empati yapmaz aman ne olacak diyordur. Torununun parasına çöken dedeye de ben torun da götürmem eşimi el öpmeye de götürmem. Nasıl olsa vermeyecek. Kendi çocuğuna mırın kırın parasını vermeyen adam yarın sana iyilik mi yapacak.
Ekonomi bitmiş şimdi almaya kalksan alamazsın komple zarardasınız. Akıllanın önünüze bakın çocuğun ve kendi hayatınızın kalitesini aşağı çekmeyin. Güzelce bir düzen kurun. Yiyin için birikim koyun. Diğer yer gelirse ne ala gelmezse yapacak bir şey yok

Her şey bir elektrikli testereye bakar, kestir ağaçları ver tarlalarını.
Çok mantıklı ben de acımam bana böyle yapılırsa. Benim çocuğum yiyemiyorsa başkası da yemesin der eski haline getirir alın tepe tepe kullanın derim

Bunu düşündük tabi ama bu seferde farklı masarglar çıkarıyorlar tarım aletleri almamızı istiyorlar bir hesaplama yaptık istedikleri şeyleri almamız bir 1 m na yakın bir para şuan öyle bir param yok olsa da yine bir bilinmezlige mi harcayayim ( alınacak şeyler bahçe traktörü ilaç makinası falan)ver üstüme harcama yapayım diyorum ona da yok

Tamam da kulaklarınızı tıkayın diye bu yüzden dedim işinizi istediğiniz gibi görüb

Birde belirteyim başka ağaç ekecek küçük bahçe yok hepdi büyük bahçelerin ve başka akrabalar la ortak hisseli ortak hisseli yerlere fidan dikimi yapılmıyor
Yapılır da bölüşülmediği için kaos çıkar :) valla siz toprak işini bildiğiniz halde bu işe nasıl sazan gibi atladınız tongaya geldiniz anlamadım. Kesin ağaçları gitsin bence. Veya anlaşın bir fidancı ile anlaşın satın, söküp götürsünler. Babanıza da boş bahçeyi bırakın

Aynen öyle oldu onlar için güya önemsiz. Allah var kendi de yemez pek içmez sürekli mal mülk almaya çalışır ben ölünce hepsi sizin der de ben napayım öyle malı mülkü sen benim emeğimi çalışıyorsun simdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…