Ailem beni mi kandırdı?

İyi günler fikirlerinize çok ihtiyacım var cikmazdayim nasıl dusunecegimi şaşırdım kaldım. Babam çiftçi büyük arazileri var ve büyük çiftçilik yapıyor. 5 yaşında kızım var kızım ilk doğduğu zaman onun için ceviz ekelim dedik küçük bir bahçe almaya karar verdik. Babamın daha önce incir ve zeytin ekili ancak hiç meyve yapmayan ağaçların bulunduğu bir bahçesi vardı. Kepçe tutun o ağaçları sökün yerine ekin zaten yapmıyorlar dedi. Bir kız kardeşim var ona da ver dedik ona da küçük bir bahçe alacağını söyledi bizde ektik.yaklasik 150 ağaç. Ağaçlar büyüdü meyve vermeye başladı artık ama ailemin tavrı değişti. Bizi bahçeyi bırakmak için zorlamaya başladılar. Kendim öğretmenim yaz tatillerinde giderim tatilimi o bahçede geçirir her işini yaparım bahar ayında olanlar için işçi tutardik. Babamda Kendi yapacağı şeyleri yapar onunda ücretini verirdim.yaz tatilinde kardeşim ile bir sorun yaşadık başka bir durumdan aileme ileride bu ağaçlar içinde sorun olabileceğini söz verdiğiniz gibi bahçeyi üzerimize vermelerini kardeşimin de üzerine aynı miktarda toprak vermelerini istedik hayır dediler.ilerde sorun olabilir mi dedik olabilir olursa yarısını kardeşine verirsin ağaçların dediler.onceden işçilerin yaptığı her iş için beni çağırmaya başladılar her gelip gitmem en az 1000 TL ye çıkıyor kışın. İşçi tutuyoruz bu yarım kaldı gel tamamla diyorlar. Her gittiğimde kendi işleri içinde sürekli tarlaya gider olarak buldum kendimi.ben bu bahçe için her yıl 100 bine yakın bir masraf ediyorum ama bilinmezlige en sonunda bırakalım o zaman sizin olsun dedik sen bilirsin dedi babam.en azından yaptığın masrafı veririm dedi ancak vermedi vereceğini de düşünmüyorum.
Edit: tavsiyeleriniz için teşekkür ederim zor olsada haklı olduğumu kabul ettirebildim. Burda tavsiye vermeniz de gözümü açtı. Kesin bir dille tarlayı satmayacaklarini söylediler. Bende orda eşimin ve çocuğumun da hakkı olduğunu bu duruma beni kendilerinin soktuğunu ve zararımı karşılamaları gerektiğini söyledim. Eylül ayında ellerine toplu bir para geçeceğini o zaman yaptığım masrafı birlikte hesaplayıp ödeme yapacaklarını söylediler.
Babanız size bahçeyi temizlettirip bir güzel kullanmış. İnşallah doğru yolu bulur. Ne yapacak malı mülkü bölsün kızlarına. Tatillerde torun torba görsün vakit geçirsin. Ne bu insanlardaki dünya hırsı Allah'ım yarabbim.

Babanız size bahçeyi temizlettirip bir güzel kullanmış. İnşallah doğru yolu bulur. Ne yapacak malı mülkü bölsün kızlarına. Tatillerde torun torba görsün vakit geçirsin. Ne bu insanlardaki dünya hırsı Allah'ım yarabbim.
Maalesef çok durum var bu şekilde yaşanan ama bu son nokta oldu. Artık yaptığım emegimi de geçtim en azından masrafı alabilsem o bile yeter. Maddi olarak istediğimde herkesin ceviz çok yapmadığı için ağaçları kestiğini söyledi. Bende vermezsenize hakkimi bende ağaçları keser kereste olarak satarım kepçe ile köklerini yine siz temizletirsiniz dedim 😂😂

X