Aile istemezse sevdicekten vazgeçilir mi?

Özel değilse siz ne tarz sorunlar yaşadınız
Eşimin anne babası köyde yetişmiş. kökende de Diyarbakırlı yani zaza diyorlar.Diyarbakırı ıgörmüş orda yaşamış değiller.Eşimi görsen yanından geçmez zaten eşim üniversite mezunu düşün ama kan kök çekiyor evlenince anlarsın.Yaşayış biçimi düşünceleri ailesine olan düşkünlüğü sürekli onlara karşı pasif duruşu ve konuşamaması ailesine karşı...Damak tadları bile farklı ben yiyemiyorum mesela yemeklerini.Bu kezde kaynaana bu zaten sosyete diyip laf vurur :)
Velhasılı eşim çok iyi biri ama annemin dediği gibi küçümsemek değil bu yetişme töre kültür farklı.Öyle olunca sen onları garipsiyorsun onlar da seni...Aile bir köprüdür o yüzden insan sadece sevdiği insanla evlenmiyor aileyle de evleniyorsun..İlk Başta o kadar iyilerdi ki hep annemi suçluyordum önyargılı diye.Ama iş bitince herşey belli oluyor.Daha çok örnek sayarım sana yaşadığım inanki..Ama sen sen ol eğer bir anne bişe söylüyorsa vardır bir bildigi.Ve inan anne sevmezse de sevmiyor ve sen sürekli arada kalıp yoruluyorsun.Ama her iki tarafda çok güzel anlaşşsa o kadar mutlu olursun ki ailelerin desteğini alınca.Okumuşsun ne güzel elini sallasan erkeğe çarpar. :) Annem hep bana sen onlara fazlasın kızım derdi.Bak senin ki de diyor bulmuş senin gibisini tabi iyi davranacak..Ama evlenene kadar.

ben de diyorum ki 10 yıllık evliyim

kv nin köyü var tabii ama hiç o köye gitmedim

havuza da gittim denize de gittim

kv nin giyiminden bana ne hoş benimki pantolon vs giyer

köye de gitsen ne olur 10 günde harman mı kaldıracak patates mi sökeceksin herkes organik tatil derdinde ayrıca

biz iki senedir adı köy olan bir yere deniz tatiline gidiyoruz oğlumuz o temiz havayı alsın her şeyin şehirdeki hayat olmadığını hissetsin diye

kv ve kp okumaya önem vermesin ne önemi var

ben okurum ya da çocuğumu okuturum kv kp e mi soracağım

arada annem takılır işte siz batarsanız ben bir tanecik torunumun okul parasını verip okuturum diye

bu şakayı kv yapmaz yapamaz, o gönder yarım gün olan okula çıkışta ben bakarım der mesela kötü niyetli mi

onun bakış açısı öyle bununki böyle

Önce iş durumlarinizi halledin.ikinizinde ayaklar yere saglam bassin.aileyle tanistirin sevdiginizi.sonra aileler tanissin.araya sizinkilerin cok sevdigi kiramayacagi yakinlari koyun.esinizle ilgili iyi referans veren büyükleri konusturun ailenizle.sonuc olumlu olur diye umuyorum.olmazsa ve hala sevdiginin ve ailesinin sizin gozunuzdeki durumu böyle pozitif se evlenin derim.hakkinizda hayirlisi olsun

Söyledikleriniz doğru ama annem bana şimdiye kadar hiç karışmadı. Şehirdışında okuttu yurtdışına gönderdi giydiğime vs karışmadı şimdi bir konuda bu kadar net bi şekilde yok diyince acaba haklı olabilir mi diye düşünüyorum elimde değil. Gerçekten sevmiyor olsam tamam olduğu yerde kalsın derdim. Annem ilk defa önüme çıktığı için gözümü karartıp gidemiyorum sevdiğim için de burda bitsin diyemiyorum

Her okuyan kpss ile devlette calisamiyorki. Her okuyanda okudugu isi yapmiyor malesef berde is buluyorsa orda calisiyor Ozelde calisir. Yasiniz 24 tu sanirim . İse girene kadar bekleyebilirsiniz cok gencsiniz zatdn .

bak haklısın ama annen ön yargılı

ben tek çocuğum her dediğim oldu vs vs maddi olarak da iyidir durumları eşimin ailedensin zira onlar kalabalık tek maaş vs vs

ama hiç kimse bu konuda bir şey söyleyemez

emin olman gereken karşıdaki adam

işte ailesi kıymetli oluyor kültür farklı yemek bile farklı demişler vs vs

tamam da kv ile yaşamayacağız ki bana ne onun kültüründen

ben eşimle yaşıyorum

aynı şehirde kv yi en son bayramda gördüm 3 ayı geçmiş yani insan 3 ayda bir gün de dünyanın en kötü insanı da olsa katlanır

ama eşin her şeyine karıştırırsa hep annesinin ağzına bakarsa kv profesör olsa kaç yazar, ki onların kaprisi vs daha fena olur

bence tart durumu bırakma sevgilini ama farklı olaylara yorumlarını değerlendir gerekirse örnekler anlat tepkisini ölç vs

bir de kimseyi tanımak kolay değil

insanlar 20 yıl sonra bile bir olay karşısında hiç beklemediğiniz tepkiler verebilir o nedenle genel tutum davranış önemli

ama annenizin düşüncelerini de arkadaşınıza iletmeyin ki onun da karşı önyargıları olup bunalıp sizden ayrılmasın

Ahaha ben köyde büyüdüm, anneniz gelsin bana desin bu dediklerini. Köye gitseniz ne oluyor allahınızı severseniz, incileriniz mi dökülüyor. Eğer akraba evliliği yapmıyorsanız zaten kimle evlenirseniz evlenin farklı bir sosyal çevreye gireceksiniz, farklılıktan bu kadar korkmayın.
Bikiniyi köyde giymediğiniz sürece de kim ne bilecek de karışacak ya. Hoş dediğim gibi bizim köyde maddi durumu yeten tstile de gider bikinisini de giyer, hatta face den de foto atar:)

köy deyince akla nasıl bir yer geliyor acaba

Kadıköy de bir köydü deyip nokta koyuyorum yorumuma

Ben şu an bunu yapıyorum aslında mesela annemle bir tartışmamız oluyor onun sebebi üzerinden üstü kapalı soruyorum mesela ben şort giyiyorum yazın evde ya da avm ye falan giderken diz seviyesinde ama mesela ananeme ya da büyüklere giderken giymem saygı gereği. onun ablası genelde kapri giyer pantolon giyer bi ara sordum konuştyk o da beraberken ya da arkadaşlarınla buluşunca bu sıcakta giycen tabi ama büyüklerin yanında ikimiz de dikkat ederiz ben de şort giymem düzgünce pantolon giyerim falan demişti bunun gibi şeyler. Ben ölçerim tartarım ama iki korkum var. Birincisi annem görüşmemi istemiyor iş olana kadar bunu nasıl devam ettiricem ayrıldım demek istemiyorum. İkincisi de dil bilmediği için özelde de diplomaya takılıyorlar diye biliyorum özelde alan sınırlı kpss de olmazsa ne yapacağız o zaman b planı yok elimizde nasıl savunacağım?

köy deyince akla nasıl bir yer geliyor acaba

Kadıköy de bir köydü deyip nokta koyuyorum yorumuma

Kadıköy köydü evet ama şimdiki kasıköy tek başına bi şehir niteliğinde yani ona katılmıyorum

herkes dil mi biliyor

dış ticaret yapmıyorsa dili ne yapacak ki

çalıştığımız Türkiye'nin önde gelen bir firması ki her gün tv de reklamı vardır o kadar büyük ve bilindik

o ürünlerinin imali için bir makine alıyorlardı

ingilizce sözleşme

işte tamam ben inceledim ama teknik bölümünden anlamam sizin mühendisiniz de bir baksa dedim bizim mühendisimiz dil bilmez ki dediler

kısa geçeyim sonra makine alındı kurmaya teknisyen geldi hatta arada kontrole de geldi bizim x isimli işçiye de öğretti falan dediler

nasıl anlaştılar dedim tarzanca dediler

önemli olan çalışkanlık, o dil bazen işe yarar ama çoğu zaman işe alırken söylenen bir ayrıntıdan ibaret kalır

BU cok zor bir karar bir tarafta annen bir tarafta sevdiğin adam
burda iş sana düşüyor yaa sevdiğine güvenip aileni karsına alırsın yada böyle gizli gizli görüşürsün ama nereye kadar taki sen yanlıs dönüşü olmayacak bir iş yapanana kadar
cok riske atmıssın kendini hadi o tatilin keyfine özgürlüğüne kapılıp .....yanlıs bişey yapsaydın
yani yaaa sunu yapma yada cesaretli ol bence güveniyorsan sevgiline
annen herkezden daha önemli ben bir kız annesiyim yavrumu ucan kustan su an sakınıyorum 6 yasında sen düşün
her annne böyle seni nelere yakıstırıp nasıl görmek istiyor
ikinizinde ortak begendiği birisiyle evlilik yapabilirsin bence annenin es adayını sevmesi lazım anneler kızlarına düşündür unutmaaaaa

Kadıköy köydü evet ama şimdiki kasıköy tek başına bi şehir niteliğinde yani ona katılmıyorum

şimdiki kadıköy değil ki konu erkek arkadaşının ailesinin eskiden köyde yaşaması

yani eskiden öyle idi ise şimdi de öyle kalmaması

ikinizinde ortak begendiği birisiyle evlilik yapabilirsin bence annenin es adayını sevmesi lazım

neden annem gelmiş kaç yaşına aynı beğeni ve kriterlerimiz olur mu hiç ortak beğendiği eş adayı nasıl olacak ki

bir de o zaman anneler oğullarına da düşkündür

tüm bu gelin beğenmeuen kv ler haklı yani

onların da beğendiği gelin alsaymış oğulları

hayatının tam sekillenmeye calıstıgı kaderinin belki dönüm noktası olacak bir zmandasın
annen seni ne emekler ve hayallerle okutmus nerelere layık görüyor o kötü olmanı hiçbir zaman istemez ve anneler sezer
şimdi senin yapacagın sey su ilk önce okumussun etmişsin güzel bir iş hayatına meslegine basla paranı kazan ayaklarının üstünde dur kararlarını iyi düşünerek ver
ha sunuda ekleyeyim annen su konuda yanlış düşünüyor bence
benim eşimin aileside köyde yasıyordu sehirden ev aldı kısın sehir yazın köy ama köydeki evleri sehirdekinden lüx ve güzel tam yazlık
ben köye gitmek için can atarım hersey organik :)) süper sebze meyve
kızım oynar eve girmez mutfak masasında yemek yer balkon keyfi yapar led tv de tv izler ciplerle herkez köyde gezer sen anla nasıl hayatlar var
yurt dısında para ya para demeyen akrabamız var zenginliğini söylemek istemem ama arabası bir onda birde ülkenin başkanında var sen düşün
ama köye yazın gelir gözü düşer ve baksan bu o zengin adam demezsin ayagında cizmeler tam bir ciftçi
evin dogallığını bozmaz sedir vardır ama tertemiz örtüler otantik karısıda yabancı 3 dil bliyor mühendis ama
köyde inan ekemk pişirmeye gelir bizle insanlık budur
o sarı upuzun sacı ve ojeli eliyle

bende ailem için sevdiğim kişiden vazgeçtim,internette tanıştık yüz yüze geledik annem evi ve işi olmadığı için çevreye ne diyeceğiz dediği için vazgeçtim.pişmanmıyım değilim ama beni sevdiğinden emindim.hani hep denir ya insanın kaderi daha doğmadan yazılır diye, ya da insan kendi kaderini kendi yapar ben ikisini düşünüyorum.ben o kişiyle evlenseydim maddi olarak zorluk çekerdim evet ailemde hep laf sokardı böyle bir hayatı tercih ettin diye,ben vazgeçtim herşeyi zamana bıraktım.unuttum
sana bırak yada bırakma diyemem annene söyle üniversite de birlikte bir çok ortama girdik de tanıma fırsatı yakaladım de
benim ailem beni hiç bir zaman sevdiğim kişiye vermez ben görücü usulü ile olur diye düşünüyorum
birde köy olayı var köyde durmuyolar
ama köyde tarlaları varsa bilemem öyle köyü çok severim organik felan çok severim demekle olmuyor
ben karadenizliyim örnek veriyorum fındık
fındığı büyütmek toplamak bir sürü olayı var bunları köy işi kolay değildir sevmeyene hiç kolay olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…