Aile istemezse sevdicekten vazgeçilir mi?

Merhaba ablalarım, uzun süredir takip edip yeni üye oldum ben de aranızdayım artık. Benim konum erkek arkadaşım ve ailemle ilgili. Birazcık uzun ama beni tanımayanların objektif fikirlerine muhtacım. Ailem için problem olan erkek arkadaşımın eğitim olarak benden biraz geride kalmış olduğunu, ailesinin 20-25 yıldır şehirde yaşasalar da köyde doğdukları için benim onların yaşam tarzına uyum sağlayamayacığımı düşünmeleri. İkimiz de 24 yaşındayız. Benim kpss puanım var tercih bekliyorum bir yandan da yüksek lisans yaptığım için asistan olabilme şansım var. Üniversitede istanbulda okudum,yurtdışına gittim, dil de var. Ailem kamu rahat bir dene dediği için kpss ye bulaştım. Erkek arkadaşım aöf mezunu, dil bilmiyor ve ortam malum darbe vs. kadro az tek şansı zaten kpss ve çok çalışıyor. Babasının kendi işi var ama bağlı kalmak istemiyor. Benim ailem akrabalarım bankacı öğretmen memur vs onun ailesi kadınlar ev hanımı erkekler de orta düzey işlerde. Bunlar benim için problem değil. Erkek arkadaşım okul hayatı olarak düşününce benden geride evet, ama şu an çok çalışıyor, atandıktan sonra dil kursu vs.kapatmak istiyor açığını. Beni çok seviyor üzerime titriyor. Bir de beni çevremde çok beğenirler, annem o seni bulmuş havada kapar diyor. Madem babasının durumu iyi eğitime önem verse parayla iyi bi okulda okuturdu insanlar araba satıp çocuk okutuyo diyor. Anneme huyunu sevgisini vs anlattığımda görüştüğümüzü bilmediği için telefonla mesajla nasıl bilebilirsin aile işin içine girince anlaşamazsın diyor. 1 yıl oldu yaklaşık, bir kere bile benim kalbimi kırmadı yalan söylemedi tüm şifrelerini bilirim telefonu ortada durur beni merak eder vs. Bir kere beraber şehir dışına gittik, ortak hesaba ortak para koyup beraber harcadık. O bir hafta çok güzel geçti çok uyumluyduk para gezme zaman yönetimi vb. konularda. Annem sadece telefonla görüştüğümüzü bildiğinden nasıl savunuyosun elin adamını diyor. Benim için işini aldıktan sonrası önemli değil. Çünkü içi boş birisi olsaydı, cimri kaba görgüsüz vs 1 yıldır çıkardı diye düşünüyorum özellikle o bir haftalık tatilde. İnsanın huyu iyi olsun, doktor vs olmamıştır ama işe girdikten sonra kendini geliştirir ama huy kötüyse vahim. Annem yaşın genç ilk çıkana kapılma diyor kendini buna mı layık görüyorsun diyor ama biri üniversiteyi kazanamamış diye kötü mü oluyor? Ailesi köylü evet ama kaba saba rahat insanlar olsaydı böyle bi çocuk yetiştiremezlerdi diye düşünüyorum. Üstleri başları da gayet düzgün fotoğraflarda. Annem iyiliğimi istiyor biliyorum ama bu kadar kesin mi olmalı daha tanımıyor araştırmadı bile. Sebep köy ve okul. Tecrübeli ablalarımdan fikir bekliyorum Allah razı olsun.
Şu an aşık olduğun için annenin derdi sadece eğitime takmış gibi gösteriyorsun sanki erkek arkadaşının ailesini küçümsediğini lanse ediyorsun burda herkese..Yanlış düşünüyorsun ve çok pişman olursun bir anne asla evladının mutsuz olmasını istemez ki sizi okutmuş ne imkanlar sağlamış.Mesele köylü olması değil mesele annenin seni herkesten iyi tanıyor olması kültürel farklılıklar ve yaşayışa sağlayacağın uyum.Benim annem evlenene kadar bastırdı nişanı at vs diye bende o zaman annemi heryerde insanları küçümsüyor olarak anlatmıştım.Evlenince anlarsın ben o kadar iyi anlıyorum ki.Mesele maddi değil mesele kültürel çatışma..Yarın bir gün Pişman olursun anneni dinle derim ben !!!

Anneler herşeyi hisseder ve tecrübeleri sayesinde gerçekleri görürler. Ve emin ol ayni çatı altında yasamadigin sürece ne o adami ne de o ailesini gercek anlamda taniyamayacaksin. Ki seninde icine kusku düşmese gelip bdvye yazmazdin. Daha gencsin hic başını yakma. Bekarliginin tadini cikar doyasiya. Ve tekrar ediyorum annenin bir bildiği bir gördüğü var ki seni uyarıyor. Sonucta senin hayatini burda ki kimse annenden daha iyi bilemez.

Şu an aşık olduğun için annenin derdi sadece eğitime takmış gibi gösteriyorsun sanki erkek arkadaşının ailesini küçümsediğini lanse ediyorsun burda herkese..Yanlış düşünüyorsun ve çok pişman olursun bir anne asla evladının mutsuz olmasını istemez ki sizi okutmuş ne imkanlar sağlamış.Mesele köylü olması değil mesele annenin seni herkesten iyi tanıyor olması kültürel farklılıklar ve yaşayışa sağlayacağın uyum.Benim annem evlenene kadar bastırdı nişanı at vs diye bende o zaman annemi heryerde insanları küçümsüyor olarak anlatmıştım.Evlenince anlarsın ben o kadar iyi anlıyorum ki.Mesele maddi değil mesele kültürel çatışma..Yarın bir gün Pişman olursun anneni dinle derim ben !!!
Ben bir şey lanse etmiyorum derdim anlaşılsın diye detaylı anlatıyorum. Erkek arkadaşımın ailesi değil annem köy zihniyetine sahip insanlara genel olarak önyargılıdır. Bana hep derdi oturmayı kalkmasını bilen nerde ne konuşacağını bilen biri olsun. Erkek arkadaşım zaten böyle biri. Kaba saba da olabilirdi o zaman istemezdim ben de ama köylü diye değil kaba saba birisi diye. Bi insan çok hanımefendi olabilir mesela ben takdir ederim ama şehirli olduğundan değil davranışından dolayı. Annem aileyi görse araştırsa da bunları söylese sevdiğimden ayrılmak yine zor gelir ama hak veririm. Şu an sadece varsayımlar üzerinden hadi aile kaba saba görgüsüz çıkarsa diyor. Hem şehirli hem kibar hem doktor avukar vs biri hem de beni çok sevecek hepsi bir arada olmaz gibi geliyor ve köken mi karakter mi diye düşününce karakter ağır basıyor çünkü işe başladıktan sonra insan daha çok çalışıp dil öğrenebilir kursa gidebilir ama huyunu değiştiremez

Ben bunların hepsini kabul ediyorum. Annem gibi düşünsem zaten buraya yazmazdım. Sadece bir çıkış yoku arıyorum. Ayrılmayı bir kere denedim ilişkinin 6. ayında 1 gün dayanabildim o da harap oldu sonra daha sıkı bağlandık sevgimi hep sorguladım annemi düşündüm ama yok ben seviyorum dedim bu adamla mutlu olurum bakınca içim titriyo üzülünce canım çekiliyo. Ama 6-7 aydır da annemle soğuk savaş halindeyim laf haftada 1 buna geliyo küsüyo 2 gün konuşmuyoruz hep bu kısır döngüne giriyoruz ben üzülünce erkek arkadaşım da anlıyo o daha çok üzülüyo sınav da var moralini bozmak iatemiyorum ama böyle bi çarkın içinden çıkamıyorum savunduğum sebepler anneme saçma geliyo çünkü evlendikten 5 sene sonra en melek adam bile aileci olur bari en başından tahsili ailesi vs içimize sinsin diyo

içine sinmeyen ne işte

onu yazsana

sen annenin hiç tanımadığı insanları ona nasıl tanıttın

kaldı ki annene göre sen de tanımıyorsun bir iki telefon görüşmesi ile bu iş olmaz diyor haklı da

ben bunları biliyorum diyorsunuz da bunu annenize anlatacaksınız

gerekirse de adamı karşısına çıkaracaksınız

Hayır maddi olarak bizden iyiler. Annemin derdi para değil benim alışmadığım bi hayat yaşayacağımdan korkuyor

işte o hayat tarzı ne

yani annenin evinde olan ne yok ya da olmayan ne var

ne bileyim Çerkezlerde işte gelin kp yanında oturmaz vs gibi anlatımlar vardır doğru mu bilmem de böyle bir şey mi

annen hiç tanımadığı insanların hayat tarzını ne biliyor

ya da işte ırksal mezhepsel bir ayrım mı var

Ben bir şey lanse etmiyorum derdim anlaşılsın diye detaylı anlatıyorum. Erkek arkadaşımın ailesi değil annem köy zihniyetine sahip insanlara genel olarak önyargılıdır. Bana hep derdi oturmayı kalkmasını bilen nerde ne konuşacağını bilen biri olsun. Erkek arkadaşım zaten böyle biri. Kaba saba da olabilirdi o zaman istemezdim ben de ama köylü diye değil kaba saba birisi diye. Bi insan çok hanımefendi olabilir mesela ben takdir ederim ama şehirli olduğundan değil davranışından dolayı. Annem aileyi görse araştırsa da bunları söylese sevdiğimden ayrılmak yine zor gelir ama hak veririm. Şu an sadece varsayımlar üzerinden hadi aile kaba saba görgüsüz çıkarsa diyor. Hem şehirli hem kibar hem doktor avukar vs biri hem de beni çok sevecek hepsi bir arada olmaz gibi geliyor ve köken mi karakter mi diye düşününce karakter ağır basıyor çünkü işe başladıktan sonra insan daha çok çalışıp dil öğrenebilir kursa gidebilir ama huyunu değiştiremez
Otu çek köküne bak der annem :) kök demek zaten ne demek karakterini de belirliyor insanın az da olsa bu kök dediğin durum.Valla bende anneme diyordum ki anne önyargılı olma bir bak zamanla yanlışını görürsen söz bırakacağım diye.Tıpkı annenin dediği gibi bu işler aynı evin içine girmeden belli olmuyor..Yine de tercih senin..

içine sinmeyen ne işte

onu yazsana

sen annenin hiç tanımadığı insanları ona nasıl tanıttın

kaldı ki annene göre sen de tanımıyorsun bir iki telefon görüşmesi ile bu iş olmaz diyor haklı da

ben bunları biliyorum diyorsunuz da bunu annenize anlatacaksınız

gerekirse de adamı karşısına çıkaracaksınız
Ben anneme okulunu ailesini memleketlerini vs anlattım. Biz kursta tanıştık 6-7 ay sonra sevgili olup 2-3 ay da kursta öyle görüştük ondan sonra buluşup görüştüğümü bilmiyor annem. Yani biz 1 yıla yakındır sevgiliyiz ondan önce de 6-7 ay arkadaşlığımız oldu ve ben artık onu tam olarak değil tabi ama tanıdığımı düşünüyorum haftada 3-4 kere görüşüyoruz olduğum gibiyim onun yanında anneme de kursta görüşürkenki halini anlatıyorum beyfendi oluşunu sigara içmediğini bana değer verdiğini vs. Ama o sadece 2-3 ay görüşüp sonra telefonla mesajla haberleştiğimi düşündüğü için ikna olmuylr tanışmak da istemiyor. İçine sinmemesi de annemin kalıpları var annem emekli öğretmen yukarda yazmıştım. Annesi babası okumuş kendisi iyi okullarda okumuş bişeyler başarmak için uğraşmış ve mümkünse şehirde yaşayan köyle ilgileri olmayan bir eş adayı istiyor. Erkek arkadaşımın ailesi ve okulu onun etiketlerine uymadığı için tanışmak bile istemiyor kara kaşına gözüne bakıp mı vericem seni diyor

Ben anneme okulunu ailesini memleketlerini vs anlattım. Biz kursta tanıştık 6-7 ay sonra sevgili olup 2-3 ay da kursta öyle görüştük ondan sonra buluşup görüştüğümü bilmiyor annem. Yani biz 1 yıla yakındır sevgiliyiz ondan önce de 6-7 ay arkadaşlığımız oldu ve ben artık onu tam olarak değil tabi ama tanıdığımı düşünüyorum haftada 3-4 kere görüşüyoruz olduğum gibiyim onun yanında anneme de kursta görüşürkenki halini anlatıyorum beyfendi oluşunu sigara içmediğini bana değer verdiğini vs. Ama o sadece 2-3 ay görüşüp sonra telefonla mesajla haberleştiğimi düşündüğü için ikna olmuylr tanışmak da istemiyor. İçine sinmemesi de annemin kalıpları var annem emekli öğretmen yukarda yazmıştım. Annesi babası okumuş kendisi iyi okullarda okumuş bişeyler başarmak için uğraşmış ve mümkünse şehirde yaşayan köyle ilgileri olmayan bir eş adayı istiyor. Erkek arkadaşımın ailesi ve okulu onun etiketlerine uymadığı için tanışmak bile istemiyor kara kaşına gözüne bakıp mı vericem seni diyor
kız özel mesaja bak

işte o hayat tarzı ne

yani annenin evinde olan ne yok ya da olmayan ne var

ne bileyim Çerkezlerde işte gelin kp yanında oturmaz vs gibi anlatımlar vardır doğru mu bilmem de böyle bir şey mi

annen hiç tanımadığı insanların hayat tarzını ne biliyor

ya da işte ırksal mezhepsel bir ayrım mı var
Şöyle ankatayım ben hiç köy görmedim gitmedim. Annem erkek arkadaşımla evlenirsem bayramda bile olsa o ortama gireceğimi köy hayatı yaşayacağımı düşünüyor. Köyde evlenip şehre gelen bir anne babanın yol yordam bilmeyeceğini eğitime okumaya önem vermeyeceğini belki konuşmasının şiveli üst başın uygun olmayabileceğini düşünüyor. Bana diyor ki sen bu çocuğa 2 sene ümit verip nişan aşamasında ailesiyle tanışıp beğenmezsen o saatten sonra yok mu diyeceksin gel baştan vazgeç diyor bi her sene tatile gideriz güzel yerlere havuza denize girerim bikini giyerim vs bunları yapamayacağımı düşünüyor

Otu çek köküne bak der annem :) kök demek zaten ne demek karakterini de belirliyor insanın az da olsa bu kök dediğin durum.Valla bende anneme diyordum ki anne önyargılı olma bir bak zamanla yanlışını görürsen söz bırakacağım diye.Tıpkı annenin dediği gibi bu işler aynı evin içine girmeden belli olmuyor..Yine de tercih senin..
Özel değilse siz ne tarz sorunlar yaşadınız

Basta cikarken ne mezunu oldugunu bilirsinuz zaten . Ailenin okumus bir damat istedigine de. Secimini yapmissin zaten . Bastan sevgili olmayacaktiniz ciddiyete donusur diye. Madem oldu sahip cikman gerekir. Ne yapman gerektigini soruyorsan sende emin degilsin zaten. Aof de olsa uvniversite mezunu universite diplomasi var. İside var diyorsun. Okuyup biş gezende var. Oturup kalkmasi ailesini sen degerlendireceksin. Eminsen istiyorsan ailenin karsisina gecip iliskini savunup evlenmek istedigini sana uygun oldugunu soyleyeceksin ne olursa olsun evlenmek istedigini tereddutlerin varsa bitir bence.

bence bunu biz bilemeyiz.

siz ailesiyle biraz tanışın ve siz gözlemleyin. eğitimi bi tık altta olur ama insan gibi olur, iyi niyetli olur, yol yordam bilir göze bile batmaz. kimi de eğitimli olur ama kaba saba olur, kafası basmaz.

ben mesela az aklı az basan kişiye tahammül edemiyorum, anlattığım bişeyi anlaması lazım, genelde eğitim aldıkça bakış açısı artıyor insanın ondan daha rahat anlaşıyorum ama herkes bir değil, eğitimle alakasız da olabiliyor, kimi insanlar zehir gibi oluyor, mesela ananem ilkokul mezunudur 75 yaşında bir şey derim anlar hemen ben demeden bişeyi düşünüverir vs.

bence bu kararı anneniz değil siz vermelisiniz.

sevgidenn bağımsız düşünün yalnız.

uzun yıllardan sonra o sevgiyi ayakta tutan anlaşabilmek, arkadaş kalabilmek, paylaşımda kalmak, birlikte vakit geçirmekten zevk almak oluyor.

öyle 1 haftalık görüşmeyle anlaşılacak şey değil, yüzyüze daha sık görüşmelisiniz.

Basta cikarken ne mezunu oldugunu bilirsinuz zaten . Ailenin okumus bir damat istedigine de. Secimini yapmissin zaten . Bastan sevgili olmayacaktiniz ciddiyete donusur diye. Madem oldu sahip cikman gerekir. Ne yapman gerektigini soruyorsan sende emin degilsin zaten. Aof de olsa uvniversite mezunu universite diplomasi var. İside var diyorsun. Okuyup biş gezende var. Oturup kalkmasi ailesini sen degerlendireceksin. Eminsen istiyorsan ailenin karsisina gecip iliskini savunup evlenmek istedigini sana uygun oldugunu soyleyeceksin ne olursa olsun evlenmek istedigini tereddutlerin varsa bitir bence.
Şu an işi yok kpss ye hazırlanıyor zaten kursta tanıştık. Ben sevgimden kendimden ve ondan eminim tek korkum işe girene kadar elimde bişe yok onu nasıl savunacağım evlenmek istiyorum desen hni iş yok güç yok derler ben zaten iş olmadan ikimizn de istemem elimizde kpss den başka bişe yok ve alımlar az nasıl olacak bilmiyorum

sana mı yazdım bugün yazdım başkasına mı yazdım bilmiyorum

annem de emekli öğretmen, tüm ailesi üniversite mezunu

babası herkesin çiftçi olduğu dönemde ilköğretim müfettişi imiş ki çok havalı bir iş o dönem için

babam ve onun kardeşi de üniversite mezunu

kv min okuma yazması yok

kp dışardan ortaokulu bitirmiş yalandan bitirme işte 70 yaşında şimdi

köyleri vs de var orada büyümüşler kv evleninceye kadar doğru dürüst şehir bile görmemiş

hiç annem ya da çevresi böyle yorum yapmadı yaptırtmayacağım da açık galiba

konuşturtmazdım ki

yani anneniz hiç tanımadan bu veriler ile insanları nasıl yargılıyor

işte kv karışır vs demiş

karışamaz ki

en fazla konuşur he der geçerim onun dediğini yapmam olur biter

bence bunu biz bilemeyiz.

siz ailesiyle biraz tanışın ve siz gözlemleyin. eğitimi bi tık altta olur ama insan gibi olur, iyi niyetli olur, yol yordam bilir göze bile batmaz. kimi de eğitimli olur ama kaba saba olur, kafası basmaz.

ben mesela az aklı az basan kişiye tahammül edemiyorum, anlattığım bişeyi anlaması lazım, genelde eğitim aldıkça bakış açısı artıyor insanın ondan daha rahat anlaşıyorum ama herkes bir değil, eğitimle alakasız da olabiliyor, kimi insanlar zehir gibi oluyor, mesela ananem ilkokul mezunudur 75 yaşında bir şey derim anlar hemen ben demeden bişeyi düşünüverir vs.

bence bu kararı anneniz değil siz vermelisiniz.

sevgidenn bağımsız düşünün yalnız.

uzun yıllardan sonra o sevgiyi ayakta tutan anlaşabilmek, arkadaş kalabilmek, paylaşımda kalmak, birlikte vakit geçirmekten zevk almak oluyor.

öyle 1 haftalık görüşmeyle anlaşılacak şey değil, yüzyüze daha sık görüşmelisiniz.
Ailesiyle şu an tanışmak ne derece doğru? Anneme desem izin vermez habersiz tanışsam kv demez mi annen nasıl selam söyle vs. Anneme daha çok yalan söylemiş olucam biz zaten haftada 3-4 kere görüşüyoruz o bir hafta beraber tarildeydik yani sabahtan akşama kadar yabancı bir şehirde gezdik dolaştık para harcadık ortak şeyler yapıp güzel zaman geçirdik onu demek istemiştim

Görüştüğünüzü annenize söyleyin bilmesi lazım.Adamın huyunu 1 haftada çözemezsiniz tabiki ama anlattığınız kadarıyla iyi bir insan ve sizin için çabalıyo bence böyle birinden vazgeçmeyin.Anneniz kesin bir dille kestirip atmamış illaki ikna edersiniz

Bu devirde gazete okumayan insanlar var aöf bitirmiş vede hiç de kolay değil bitirmek
Yabancı dil kursuna gider ,
Maşallah bizde desen ki üç kişiden ikisi şakır,şakır yabancı dil konuşuyor,sanırsın
Keske herkes koylu olsa ,
Hep diyorum o ku mak la adam olunmuyor

Eskiden memurlar ilkokul mezunuydu,ortaokul mezunuydu ,annenin ,etrafındakiler de muhtemelen en fazla lise mezunu oluyor bu durumda

Babam ve etrafımda ki ler de hepsi memur,esim de,
Hepsi avukat savcı hakim,iyi bir isi olsun mesleği olsun önmli değil hiçbiri ,seni 1 yıldır üzmemiş bu adam

Annene bakma ona bakarsan prens charles gelicek:)

X