Aile istemezse sevdicekten vazgeçilir mi?

ben boğaziçi seviyesinde bi okuldan mezunum. üniversitede bi erkek arkadaşım oldu o bende daha iyiydi. 1 yıl kadar görüştük, bana doğru dürüst değer vermezdi arayıp sormazdı bencilin tekiydi beni aldattı vs. vs. Tıp okuyan bi arkadaşım vardı sonradan açıldı bana o da hem bizim şehirden hem ailesi bankacı vs. hem de yakışıklıydı ama onun da başka sorunları vardı. yani 2 kişiyle genelleme yapılmaz ama insanın eksik olduğu yerler kapatılabilir aöf mezunu sıfırdan okuyamaz belki ama işe girdikten sonra kursa gider eğitime gider çabalar yeter ki istesin yani hem iyi kallpli hem bana gerçekten değer veren hem köyle ilgisi olmayan hem doktor avukat vs olan biri hepsi aynı anda zor gibi geliyor. erkek arkadaşım sağda solda gezen para yiyen boş konuşan bi tip olsa zaten istemezdim ama şimdi benden çok çalışıyor zamanında dikkat etmemiş çalışmamış şimdi toparlamaya çalışıyor.

Annem şunu dedi annem bunu dedi...
Okuduklarım bu cümlelerden ibaret..
Sizin ne düşündüğüniz önemli..

Ayrıca erkek arkadaşınızın ailesini çok küçümsemişsiniz, tepeden bakıyorsunuz (yazdıklarınızı tekrar okursanız anlarsınız.)
Aileniz ileride çok sorun çıkarır. Şimdiden hor görmeye başlamışlar. Ağzınızı açıp savunmamışsınız bile.
İlişkinizi tekrar gözden geçirin. Böyle devam ederse çocuğa yazık etmeyin.

Çok gençsin süre ver kendine ; sen aşık olduğun için objektif bakamazsın annen mantık çerçevesinde doğru olanı söylüyor. Zamana yay ve kendini fazla kaptırmadan tanımaya çalış dışarda gördüğün adamla evlendiğin adam aynı olmuyor.ev ortamında gör lütfen

Ben ya da anneniz ne dersek diyelim, siz ısrarla üniversite mezunu kız ilkokul mezunu erkek hikayelerini dinlemek istiyorsunuz. Siz bilirsiniz. Umarım pişman olmazsınız.

ben çok uzun olmasın diye her detayı yazmadım. anneme söylediğim ilk günden beri ikna etmek için çabalıyorum. bana değer verdiğini iyiliğini vs. anlatıyorum. köy ve aöf takıldı bi gram ilerlemedi. tanış dedim onu istemedi elimden geleni yaptım ama sonuçta ailem bi yerde elimde kalıyor ayrıca henüz kendi mesleğimi yapmaya başlamadım bi yerde bağlıyım onlara. ben küçümsemedim aksine savunduğumu ve ailemin takıldığı yerleri anlatıp bunlar benim için sorun değil dedim. köyde yaşamışlar annesi ev hanımı vs demek ne zamandan beri küçümsemek oluyor olanı söylüyorum?

Ben ya da anneniz ne dersek diyelim, siz ısrarla üniversite mezunu kız ilkokul mezunu erkek hikayelerini dinlemek istiyorsunuz. Siz bilirsiniz. Umarım pişman olmazsınız.
neden ilkokul muhabbeti onu anlayamadım? tamam belki iyi bi üniversite değil şehirdışında hocalarla vs ortamı olmamış olabilir ama benle oturup gündemden müzikten sinemadan vs konuşuyorsa düzgün de bi işi olacaksa önemi var mı?

Erkek arkadaşım okul hayatı olarak düşününce benden geride evet, ama şu an çok çalışıyor, atandıktan sonra dil kursu vs.kapatmak istiyor açığını.

Bir de beni çevremde çok beğenirler, annem o seni bulmuş havada kapar diyor. Madem babasının durumu iyi eğitime önem verse parayla iyi bi okulda okuturdu insanlar araba satıp çocuk okutuyo diyor.

Benim takıldığım noktalar bunlar..
Kapatmak istiyor açığını(neyin açığıysa artık. Sevgiliniz atanmak vs. İçin uğraşıyormuş zaten) , cok güzelmişsiniz havada kaparmış sizi...

Kısaca yazık etmeyin sevgilinize..

Ben önemi var ya da YOk demiyorum, benim için de önemli ya da önemsiz demiyorum. Ancak konuda size az da olsa karşı çıkan, annenize biraz da olsa hak veren gruba verdiğiniz cevaplarla, ne var canım ne önemi var diyen hatta aşırı uç (ilkokul- üniversite) örnekler veren insanlara verdiğiniz cevaplar arasında inanılmaz fark var. Bir bakın farkedeceksiniz. Siz haklı olduğunuzu duymak isiyorsunuz. Bu konuya aklı başında bu işlere mantıkla ablam kimse haklısınız demez, en hafif şekilde bizim gibi iyi gözlemleyin acele etmeyin der. İnsanlar o kadar tuhaf ki kendisi yanlış karar verip mutsuz oluyor. Başkalarına da yanlış akıllar veriyor. İyi düşünün, anneniz sizin kötülüğünüzü istemez.

Son düzenleme:
okul hayatında benden geride bu yalan değil ki kendisi de söylüyor. bence önemli olan bunu problem yapıp yapmamak ben problem etsem zaten ayrılırdım. annem bunu sıkıntı ettiği için ben kapatır anlamında söyledim. beni beğenmeleri, paralı okul vs. de zaten yine annemin düşünceleri.

peki siz benim durumumda olsaydınız ne yapardınız? ben evlilikte denklikten yanayım. yani evlenmedim tabi hiç ama şöyle anlatayım. madem okuldan bahsediyoruz benle aynı seviyede bi eğitim almış olsun ama hayata bakışı para harcaması alışkanlıkları gezmesi tozması ilgi duyduğu şeyler vs benden farklıysa orda dur derim. ya da ben şehirliyim şehirli biri çıkar karşıma ama evde oturmayı seviyodur dışardaki hayatla alakası yoktur çok ailecidir vs ona da orda dur derim aöf mezunudur ya da küçük bi üniversiteden ama kendini geliştirmek için çabalıyodur olan biteni takip ediyodur hayattan keyif alma şekli beklentisi vs de bana benziyorsa ben bu adama neden yok diyeyim? bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.
belki bunların hepsi bir arada da olabilir benle eğitimi memleketi hayat tarzı vs her şeyi aynı ama bana bu kadar kıymet verir mi bana bu kadar değer mi orası ayrı.

Pekala dediginiz gibi olsun. .
O zaman sevgilinizi ailenizle tanistirin. .
Huyunu suyunu ogrenince tepkileri degisir belki. .

Pekala dediginiz gibi olsun. .
O zaman sevgilinizi ailenizle tanistirin. .
Huyunu suyunu ogrenince tepkileri degisir belki. .
tanışmak istemiyor ki

Ben YOk olmaz deyin demiyorum ki, 1 yıl cok kısa bir süre iyi gözlemleyin diyorum. Sanırım 23 yaşında filansınız. Çok da gençsiniz. Acele etmeyin diyorum. İyice duruma bir bakın belki bundan bir yıl sonra siz istemeyeceksiniz. Ayrıca genelde insanlar kendilerini ikna etmeyi iyi bilir. Dengim olup ahlaksız olsaydı diyorsunuz ya, denginiz olup ahlaklısı da var siz de biliyorsunuz. Bundan beş yıl sonra, annenizin size layık gördüğü tarzda bir adamla evlenen bir arkadaşınızın yaşantısı siZe ahhh ah diye iç çektirecekse iyi düşünün. Kendinizi iyi dinleyin.

söylediklerinizde haklısınız. bu biraz nasip meselesi değil mi? ben 24 yaşındayım. sevdiğim ve beni seven bir adam var. ve atanırsa benzer şartlarda çalışacağız maaş izin vs. yani devlette öyle en azından. evet benim akademik olarak 1-2 konuda ondan ilerde olduğum doğru ama çalışma şartlarımız aynı olacak o fabrikada işçi ben genel müdür olmicam. ben süper tanıyorum erkek arkadaşımı demiyorum. herkesin artıları var eksileri var. ama beni seviyor, temiz kalpli, dürüst yani iyi karakterli ve çabalıyor. dediğiniz gibi akademik açıdan dengim biri var ve belki de iyi huylu ama beni bu kadar seveceği değer vereceği ve dahası benim karşıma çıkacağı kesin değil ki.

ama taktınız ıykı daha ıyı okulda okudunuz bunu konu yapmamız bile sacma sapan....

ama taktınız ıykı daha ıyı okulda okudunuz bunu konu yapmamız bile sacma sapan....
ben buna takılmıyorum. annem şimdiye kadar hiç engel olmadı bana. ben duygularımdan eminim. ama annem ilk defa karşı çıkınca acaba mantık olarak hata mı ediyorum diye sordum hepsi bu

belki çoğu kişinin hoşuna gitmez ama ben statüye önem veriyorum, evet karakter her şeyden önemli ama ciddi bi yola girilecekse daha sonraki dönemlerde eğitim durumu, maaşı vs. problem yaratabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…