Aile istemezse sevdicekten vazgeçilir mi?

Annemin derdi para değil. Diyor ki o çocuk çalışma hevesini bişeyler başarma hevesini almamış şimdi seni kaçırmamak için bu kadar çabalıyor ilerde çocuğunuz olunca sen diyeceksin çalışsın iyi okulda okusun yurtdışı staj vs o diyecek ki bu kadar yormaya gerek var mı yarış atı vs çünkü onları görmemiş. Belki seni aşağıya çekecek ezik hissedecek diyor.

Bu çok zor ama. Erkek arkadaşım annemin istemediğini biliyor ama sebep şu an sınavlar var işimiz yok kafamız karışsın istemiyor dedim yani aile köy okul konularını söylemedim. Annemle tartışmam ister istemez ilişkime yanaıyo duygularını saklayabilen biri değilim. Ve açıkçası korkuyorum ben 1-2 ay sonra atanıp onun sınavı kötü gelirse nolacak?

Canım insanlık ve karakter okumakla elde edilmiyor.
Bu zamanda köylüsü mü kaldı Allah aşkına asıl artık köylerden adam çıkıyor son zamanlarda çevrem de öyle.
Uyum konusu çok farklı yarın öbürgün eğitimi yüksek kendini cok gelistirmis biriyle tanisirsin ama uyumlu olamazsiniz.
Ailene dogruyu söyleki önyargıları ortadan kalksın tanımaya yanaşsınlar.
Bu zamanda kafa dengi bulmak zor.

Bizzat kendim yasadim kendini gelistirmis iki üniversite bitiren doktorla ilk okul mezunu olan biri ile arasındaki uçurumu seçimim ilk okul mezunundan yana oldu.

Aileniz bence biraz yuksekten bakiyor insanlara.akademisyenler sandim okurken.inaniyorsaniz guveniyorsaniz vazgecmeyin.nasil kisilikte biriyle anlasacaginizi siz daha iyi biliyorsunuz.aileler herzaman hakli cikmayabiliyorlar.hersey okumak ve para degil.

Gecenlerde ablama birisi talip oldu israrla olmaz dedim. Kültür farkini asamazsin dedim. Çocuk üniversite mezunu olmasina rağmen yemesi icmesi bir seyleri kapatmak icin yanlis seyler anlatmasi ailesinin asla dedigi gibi cikmamasi vs..
Egitim farki demedim dikkat ederseniz kültür farki.
Dedigim gibi de çıktı. Köyden ne yasayanlar var sehirdekilerden gorgülü.
Anlattiginiz kadariyla esasli birine benziyor. Ailenizle bi tanissin bakalim.
Vakit verin birbirinizi aileleriyle birlikte bir bütün olarak tanimaya calisin.

Annem ve babam öğretmen babam bilmiyor ama annem ve birkaç arkadaşı biliyor ve uygun bulmuyorlar

Anneniz fazla hırslı.
Kimi bulsanız bir kulp takacağını düşündüm.
Çok mu kontrolcüdür normalde?

Annem ve babam öğretmen babam bilmiyor ama annem ve birkaç arkadaşı biliyor ve uygun bulmuyorlar
Bende kisiligine cok guvendigim bi insani anneme anlattim vakti zamaninda.sirf maddiyat yuzunden cok karsi ciktilar.kisiligine kimse birsey diyemedi ama herkes maddiyat konusunda beynimi yedi durdu.suan o konusup vazgecirenler cok ama cok pisman.cok iyi dusunun bu zamanda karsisindakine deger veren koruyan kollayan arkasinda duran adam sayisi cok az.koru korune baglanmamissiniz kisiligini sevmissiniz.

aileni ikna edebilmek icin her yolu dene ısrarcı ol, annenle tanistir, cok sevdigini bilsinler ama herseye ragmen ailen hala karşı çıkarsa onlarin rizasini almadan evlenme derim...
bu arada annen de belki hakli olabilir, cocugun ailesi nasil? nerde yasiyorlar? sonucta evlenince ailesi ailen olucak devamli görüşmen, gidip kalman gerekecek... yarin birgün buralara kayimvalidenle sorunlarin olup konu acma ihtimalin olmasin sonra

Annem tanışmak istemiyor ki. Sadece yapamam diyorsan ben yapayım gidip çocukla konuşayım diyor

Anneniz fazla hırslı.
Kimi bulsanız bir kulp takacağını düşündüm.
Çok mu kontrolcüdür normalde?
Biraz titizdir ve babam biraz sorumsuz olduğundan annem daha çok üzerimize titrer. Biz üzülsek mutsuz olsak kendini sorumlu tutar o yüzden şu an tek başına olduğundan çok titiz düşünüyo

Yarısına kadar okudum gerçekten boğdun beni.
Yok ben şöyleyim yok o böyle.
Onun ailesi ev hanımı benimkisi bilmem ne.
Ne kadar ayıp ya madem statü farkını sorun eden birisin hiç birlikte olmycaktın bu adamla.
Ya işte böyle olan kadınlar kazanıyor ya ben ona yanıyorum
Aile istimizsi sivdiciktin vizgiçilirmi lafa bak ya.

Kimse kimseye körü körüne bağlanmamalı bence insanlar 30 sene evli kalıp boşanıyor. Ben erkek arkadaşımın artı ve eksikerinin onu tanıdığım kadarıyla farkındayım. Daha bilmediğim yönleri de vardır sonuçta 1 yıl çok değil. Aman Allahım vuruldum kör gibi aşık oldum beyaz atlı prensimi buldum tarı cümleler benim mantığıma uygun değil zaten. Ben onu seviyorum o hayatımdayken kendimi güvende ve huzurlu hissediyorum başım sıkıştığında eli kanda olsa geleceğini biliyorum

Ailenizin istememe sebebini okuyunca sizin bu adamı fazla sevmediğinizi düşündüm.Annenizin önyargısı size de geçmiş çünkü.

Bizimle aynı ilçede yaşıyorlar, evleri büyük güzel geniş cadde üstünde, iki tane arabaları var, kirada evleri var. Ablası nişanlı şimdi o da lazım olur diye araba aldılar ona ev alsınlar diye öbür evin kirasını verip destek olacaklar. Üstleri başları düzgün köye bayramda gidiyorlar anane orda. Annesi telefonda duydum biraz doğal ve içten konuşuyor onun da lafı geçti aile içinde olduğu gibi ama dışarda bi ortam vs olduğunda çok dikkat eder annem de babam da diyor yazın tatile de gidiyorlar annesi normalde kapalı tatilde kapri ve tişört giymiş babası şort giymiş fotoğrafları var ben bikini giyiyorum ablası zaten açık onları da konuştuk problem yok

Tamamını okumayıp keşke yorum yapmasaydınız. Aşağıyı okusaydınız bunlar benim değil annemin fikri ve açıklamak için yazmıştım

Ailenizin istememe sebebini okuyunca sizin bu adamı fazla sevmediğinizi düşündüm.Annenizin önyargısı size de geçmiş çünkü.
Ben sevgimden eminim. Ama annem benim kötülüğümü istemez ve 6-7 aydır bi gram yumuşamayınca aklım bulanıyo elimde değil

Ben sevgimden eminim. Ama annem benim kötülüğümü istemez ve 6-7 aydır bi gram yumuşamayınca aklım bulanıyo elimde değil

Anneler tabiki de kötülüğünü istemez çocuğunun,ama konuşmaları saçma.Madem durumu iyiymiş niye okutmamış falan zorunda değil ki babası,bunu sorgulamak da annenizin hakkı değil.Siz de oturup bu saçmalıkları dinleyip kafanızı bulandırıyorsanız yazık o adama.

Annem şöyle düşünüyor tanışıp çocuğu beğensem ailesi ve okulunu değiştirecek hali yok kaşını gözünü beğenip devam edin mi diyeyim diyor

O zaman siz de diyin, tek kriter o mu? Diploması olup 2 cümleyi bir araya getiremeyen bir sürü adam var, belki benim sevgilim kendini çok iyi geliştirmiş. Köylü olup görgülü olanlar kadar, varlıklı ailelerde büyüyüp malı ile görgüsüzlük yapan da var, belki onun ailesi düşündüğün gibi değil, tanışmadan nasıl bilebilirsin ki.

annenin arkadaşları bunu nasıl öğrendi ki

yani annen de adamı tanımıyor

atıyorum

X ili Y ilçesi Z köyünden 1990 da göç etmişler bu adam ile benim kız yapabilir mi diye mi sormuş

hani tanınır, bu kişilerle aynı yerde yaşanır, bilinir de onlarla yapamazsın denir anlarım da tanımadığın insanı nereden bileceksin

alt komşum var kadının ailesi köyde yaşıyor ilkokul mezunu

eşi ise yüksek lisans yapıyor şu an, mühendis

ama bu kadın çevrede ama ben üniversite mezunuyum diye gezen bir çok kişiden hem daha akıllı hem daha kendini geliştirmiş mesela çocuğunu vs daha düzgün yetiştiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…