Aile dostumuzun sevgilisi

Böyle gizli istenen ve çok yakını olmadan istenen paralar ya kumardan ya dolandırıcı olma alışkanlığından oluyor. O yüzden arkadaşıma mutlaka söylerdim
Benim de aklıma direkt bu geldi. Kızın ya da ciddi anlamda bir borcu var. Kim olduğu önemli değil yeter ki para gelsin diye önüne gelenden istiyor olabilir. Kesinlikle arkadaşınız ile konusun sonucu ne olursa olsun

Reactions: Gif
Bence verme ıyıyken kötü olma. Ki kızla samımıyette yok. Ne alaka senden para ıstemesı. Bı kere bı kursa gıtmısyım orda bı kızla 2 hoş beş etmıstım sacımı boyatıcam bana 6 bin verırmısın demişti. Ne alaka yani

Ya bir insan iki kere gördüğü birinden nasıl 10bin borç isteyebilir aklım almıyor.

Ya bu şekilde düşünmek istemiyorum ama tüm söyledikleri tüm davranış şekli en sonunda eşimin dediği gibi iş bana kadar gelince bende noluyo dedim
Sakın para göndermeyin, geri de gelmez zaten. Kız için şöyle böyle diye yorum yapmadan bunu arkadaşınıza anlatın bilsin. Gerisi ona kalmış.

Bu kız, o borcu ödemeyecek. Üniversite masrafını bile sevgilisi ödeyen bir ÖĞRENCİNİN borç ödeyecek durumu zaten olmaz. Zamanı gelince siz, o borcu isteyeceksiniz haklı olarak ve kız ödemeyecek. Bu durumda arkadaşınız zaten duyacak ve hem para, hem arkadaşınızdan olacaksınız.

Aynı durum benim başıma gelse, sevgilim gizli gizli borç istese ve ödemeyince durum bana intikal etse, arkadaşlarımı suçlarım en başta. "Neden bana demediniz? " diye kızarım.

Çünkü, belki ben o parayı sevgilime vermek istemiyorumdur, durumum yoktur. Siz bunu vererek beni zora sokmuşsunuzdur çünkü mahçup olmamak adına kız ödemeyince ben ödemek zorunda kalacağım.

Acayip sinirlenirim doğrusu. Hem söylemediğinize, hem belkide vermek istemediğim parayı sizin veripte beni extra borçlandırmanıza.

Ben göndermezdim
Aliye de söyledim benden 10 bin borç istedi diye.

Arkadaşınızdan habersiz elin kızına para vermeyin ben o arkadaş olsam bunu öğrendiğim anda sizinle dostluğumu bitirirdim. O yüzden yapmayın. Bu arkasından iş çevirmeye giriyor. Yıllarca dostunuz olan kişi mi önemli iki kez gördüğünüz el kızı mı? Parayı kimlerle yiyecek ne belli. Her ne olursa olsun sizin yakınınız olan kişi o kız değil arkadaşınıza yanlış yapıyorsunuz.

Ayrıca kız hiç sağlam pabuç değil yarın bir gün sıra sizin eşinize de gelir gözünüzü dört açın. Bugün Aliye söyleme diyen yarın sizin eşinize gidip karına söyleme de der.

Eşime sormadan sana para veremem, ben eşimden gizli iş yapamam deyin.
Ayrıca eğer eşime bunu danışırsam da bu durumdan sevgilinin haberi olur eşim söylemeden durmaz bende bunun önüne geçemem diye ekleyin.

İki kere görüştüğün birinden de para istenmez.
Sakın para falan vermeyin.

Kızın mesejla yazmasını sağlayıp aile dostunuza söyleyin. Adamı bir beladan kurtaracaksınız,o kadar hatrı vardır yani. Açıkçası ben bilmek isterim.
Bende böyle düşnüüyorum ama mutluluktan uçuşuyor çok seviyor kızı onun için iyi olan birşeyi kötülük olarak anlayacak diye şüpheliyim

Sonradan mesajlaştık allahtan

Kendisi de çalışıyor üstelik

Valla araları bozulur sonra kötü olan biz oluruz diye engelledim eşimi yoksa bende keşke bi şekilde bilse diyorum

Aslında zaten benim kızdığım durum brnden para istemesi de değil eşime söylememem için beni tembihler gibi kpnuşması ve eşime karşı bir sırla yüklemesi bu konuda asla düşünceli davranmamasına daha çok kızdım . Eşime elbette ki söyleyeceğim .yani söylemedim diyen yalan konuşuyordur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…