Aile dostumuzun sevgilisi

Herkese merhaba
Eşim ve benim çok sevdiğimiz liseye kadar dostluğumun dayandığı bir arkadaşlığımız var . Beyefendi yıllardır arkadaşımız en kötü günümüzde bile yanımızda olda . İyi günümüzde de öyle. Hep yanlız olduğu için bizde hey hayatında biri olsun isterdik gerek ben gerek eşim defalarc kez arkadaşlarımızla tanıştırdık ama olmamıştı . Herneyse kendisi 7 ,8 aydır bir hanımefendiyle görüşüyor . Bizde görüştük hep birlikte oturmayı severiz fskat maksimüm 2 kere görüşmüşüzdür . Arkadaşımız mutlu diye bizde onun adına çok mutluyuz . Kız da çok tatlı çok hoşsohbet biriydi . Yalnız bana ilginç gelen birkaç özelliği dışında bunları anlatıyorum ki olayı biryere bağlayacağım . Ne zaman başbaşa kalsak erkek arkadaşımızın maddi olarak yetersiz olduğunu , çok tutumlu olduğunu söyler dert yanar . Ki arkadaşımız ortalama kazanıyor . Aynı zamanda arkadaşımız kızın üniersite parasını da ödüyor bir miktar . Bunlar tamamen onların ilişkisinin dinamiği banane ama hep bu maddiyat söz konusu olduğu için anlatıyorum . Geçtiğimiz günlerde bana zor durumda olduğunu söyleyerek benden 10 bin lira kadar borç para istedi ama ali bilmesin diyerek .Bende şaşırdım. Eşime danıştım . Eşim ne alaka ya sana kadar geldi mi iş dedi . Malum evli olunca maddi olarak kocadan gizli bir başkasına borç veremezsiniz haktır adamın kazandığı parayı sormadan vermek . Durumu anlatmak zorunda kaldım eşime ve diğer söylediği şeyleride söyledim . Tutturdu aliyi arayacam anlatacam diye . Bende aman araları bozulmasın boşver bir miktar gönderelim bakalım dedim . Ama kafam karıştı . Sıyrılmak istiyorum bu olaydan bu her sohbetin konusunun maddiyata gelmesinden sıkıldım . Kızla arama mesafe koysam daha mı olacak diye düşünüyorum

Durumu anlatmak zorunda kaldım eşime ve diğer söylediği şeyleride söyledim . Tutturdu aliyi arayacam anlatacam diye . Bende aman araları bozulmasın boşver bir miktar gönderelim bakalım dedim . Ama kafam karıştı . Sıyrılmak istiyorum bu olaydan bu her sohbetin konusunun maddiyata gelmesinden sıkıldım .
Eşinizi neden engellediniz ki. Gerçek dostluk arkadaşını korumak için bu durumu kendisine anlatmayı gerektirir.

Eşimde böyle söyledi umarım biz keriz değilizdir ya 😄😄
Kesinlikle vermeyin. Ne münasebet yani daha 2 kez görüştüğünüz birisine neden borç veresiniz ki. Üniversite masrafını da sevgilisine kitlemiş belli ki başkasının üzerinden geçinen bir tip. Ben olsam "Şu an ödemelerim var uygun değilim canım" der geçiştirirdim

arkadasinizin yerine olsaydim ve sevgilim benim hakkimda dostlarima bu sekilde bahsetseydi kesinlikle bilmek isterdim. hatta ogrendigimde bana neden anlatmadiniz diye sitem eder,kizardim. esinize engel olmaniz cok talihsiz olmus,biraksaydiniz konussaydi.

Paragöz bir kadın gibi geldi bence anlatın... Umarım arkadaşınızın da yüzü bir gün güler.
Evet bence de söylenmeli sevgilisine. Şimdiden sevgilisinden gizli iş yapan ileride de devam eder. Arkadaşınıza söyleyin siz ya da eşiniz bence "geçen borç istedi ama bizde para konusunda uygun değildik diye veremedik" gibisinden

Hiç ses çıkarmayın. Herkes bekarken sevgiliye böyle paralar harcatmanın sorun olduğunu bilir. Arkadaşınız para yediren tiplerden belli ki. Arkadaş olarak hepinizin bildiği kısımlarla ilgili uyarın geçin.

Sakın para vermeyin. Mesafeyi de koruyun. İş ilerlerse arkadaşınıza da durumu anlatın. Ben kardeşim gibi olan birinin başını yakmasını izlemezdim. Tabi hemen değil de arkadaşınızın sömürülüp dolandirilma seviyesine geldiğini gördüğünüzde uyarın.
Zaten okul parasını ödemiyormuş (kısmi de olsa) kimbilir bilmedikleri neler var.

Herkese merhaba
Eşim ve benim çok sevdiğimiz liseye kadar dostluğumun dayandığı bir arkadaşlığımız var . Beyefendi yıllardır arkadaşımız en kötü günümüzde bile yanımızda olda . İyi günümüzde de öyle. Hep yanlız olduğu için bizde hey hayatında biri olsun isterdik gerek ben gerek eşim defalarc kez arkadaşlarımızla tanıştırdık ama olmamıştı . Herneyse kendisi 7 ,8 aydır bir hanımefendiyle görüşüyor . Bizde görüştük hep birlikte oturmayı severiz fskat maksimüm 2 kere görüşmüşüzdür . Arkadaşımız mutlu diye bizde onun adına çok mutluyuz . Kız da çok tatlı çok hoşsohbet biriydi . Yalnız bana ilginç gelen birkaç özelliği dışında bunları anlatıyorum ki olayı biryere bağlayacağım . Ne zaman başbaşa kalsak erkek arkadaşımızın maddi olarak yetersiz olduğunu , çok tutumlu olduğunu söyler dert yanar . Ki arkadaşımız ortalama kazanıyor . Aynı zamanda arkadaşımız kızın üniersite parasını da ödüyor bir miktar . Bunlar tamamen onların ilişkisinin dinamiği banane ama hep bu maddiyat söz konusu olduğu için anlatıyorum . Geçtiğimiz günlerde bana zor durumda olduğunu söyleyerek benden 10 bin lira kadar borç para istedi ama ali bilmesin diyerek .Bende şaşırdım. Eşime danıştım . Eşim ne alaka ya sana kadar geldi mi iş dedi . Malum evli olunca maddi olarak kocadan gizli bir başkasına borç veremezsiniz haktır adamın kazandığı parayı sormadan vermek . Durumu anlatmak zorunda kaldım eşime ve diğer söylediği şeyleride söyledim . Tutturdu aliyi arayacam anlatacam diye . Bende aman araları bozulmasın boşver bir miktar gönderelim bakalım dedim . Ama kafam karıştı . Sıyrılmak istiyorum bu olaydan bu her sohbetin konusunun maddiyata gelmesinden sıkıldım . Kızla arama mesafe koysam daha mı olacak diye düşünüyorum
Çok yakın arkadaş ise tabiki anlatın. Sonrası onlara kalmış. Ama ayrılmaz ise arkadasınız ile mesafe oluşur aranızda ona da yapacak bişey yok yani .

Herkese merhaba
Kız dolandırıcı veya asalak mı sorusu dışında bir şey oluşmadı. Tanımadığı insandan niye borç ister insan 10 bin bir de

X