Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Bebegım merhaba bende 3 yıl vajinismus hastasıydım iki defa doktora psikolog gittim ikisi de iyileştin dedi ama ben tamamen alamıyordum her bayan gibi yapamıyor isteksizdim
Sonra buraya kayıt oldum aparat aldım aparatlarımı yaptım daha iyi olmaya başladım ama zaman geçiyordu insanların çocuk soruları bizim içimizdeki çocuk istediği vardı ben hamile haberi duymak istemiyor hamile olan biriyle görüşmek istemiyordum
Ama yarım ilişki oluyodu benim kafam da sonuçta sperm giriyor heralde çocuk olmuyor dedim ve cesaretimi toplayıp kadın doğuma gittim
Kadın Dogum doktoru alttan muayane etmesi gerektiğini söyledi ağladım ama mecburdum
Sonra o masaya çıktım İnan çok zordu benim için
Doktor bana istersen muayane aletini sen aparatın gibi yerleştir ben iteyim dedi olur dedim ve oldu muayane oldum ben yani mucizeydi daha vajinismusu yenmeden muayane oldum
Daha sonra problem yok dedi mağlesef bi bebeğimiz olamadı
Ve eşim test verdi tek kadın da olmayabilir sorun
Ve eşimde sperm kalitesiz ve az da olsa hareketsizliği çıktı bunun için ilaç kullanıyor
Ve ben ondan sonra sıkmadıgım sürece ilişki olabildiğine inandım ve herkes kadar iyi yapamasamda oluyor du
Ama bebek olmadı sonra ben defalarca alttan muayane yumurta takibi yaptırdım düşün ben olmadı rabbim nasip etmedi
Ve doktorum artık hsg çekilmem gerektiğini söyledi bende eski bir vajinismus hastası olarak aşılama istedim ilişkiye girme zor oluyordu ve çok stresli durum eşimin spermleri falan
Doktor beni anestezili hsg ikna etti ve burdan bi arkasım beni hsg için hazırladı tecrübelerini aktardı minnettarım olan
Geçen hafta pazartesi anestezili hsg oldum
Okurken diyebilirsin ki sen bunları yaptıysan bir vajinismus olamazsın ama İnan ben yaptıysam herkes yapar ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir
Ağrı hissetmedim hiç uyudum uyandım kim napmıs bilmedim
Bi ayağa kalkınca lekelenmem oldu
Onun dışında asla ağrı yok ama anestezili çekilmezsen ağrı olur o da biz kendimizi sıkıyoruz o yüzden yoksa 5 dklık işlem
Ve öbür ay Allah nasıp ederse aşılama olucam
Ne yasadıgını o kadar iyi biliyorum ki o çaresizlik çok istediğin bişey için elinden bişe gelmemesi çok kötü ne zaman istersen yaz

Bana yumurtalar Çatladığı için sadece aşılama günü ilişki dedi oda olursa olur olmazsada önemli değil dedi. Bakalım çok heyecanlıyım nasıl geccek günler bilmiyorum

Hiç öyle düşünme kuzu bir tane bile olsa sen yumurtanı takip et söylesin sana sürekli kaç mm noldu ne bitti inşallah hayırlı sonuçlar alırsın

Bende çocuktan önce vajinusmusu yenmenizi öneririm. Hepimiz çocuk istiyoruz ama eşlerimizle her anlamda sağlıklı bi ilişkimiz olması gerektiğini düşünüyorum. Böyle bi sorun varken çocuk hamilelik vs derken annelikle beraber cinsel anlamda kimliğinizi daha çok kaybedebilirsiniz. Vajinusmus artık çok kolay terapilrrle halledebiliniyor. Bunu bi düşünün

Cok haklisiniz cidden cevre baskisi bambaska bisey insan çözüm yollari aramak zorunda kaliyor ben istanbulda yasiyorum murat keskin hocayı gördüm bir kac yerde oraya gidecegim görüşmeye sizin tavsiye edeceginiz bir yer var mi? Bide bu hsg isini düşünüyorum mecbur anestezili olucam diger türlü cok kasarim biliyorum insallah sorun olmaz bende sizin gibi adim adim ilerlerim

Ben Kayseri’de yaşıyorum İstanbul’daki doktorlarla ilgili bilgim yok ama bi basladınmı ara vermeden devam et bak bu çok önemli yoksa sürekli erteliyosun kendine İnan hsg ol alttan muayane ol korkularını yen ben aklımı yitirmek üzereydim biseyler yapmaya baslayınca çaba sarfedince umudum yükseldi ama vajinismusda aparat çok önemli

Regl biter bitmez gidecegim doktora artik zaten kacari yok Allahin izniyle.. peki anestezili hsg dennsonra ne hissettiniz ağrı sızı durumu nasildi ne kadar uyudunuz cok soru sordum kbakmayin

Hiç öyle düşünme kuzu bir tane bile olsa sen yumurtanı takip et söylesin sana sürekli kaç mm noldu ne bitti inşallah hayırlı sonuçlar alırsın
Sağol canımmm tecrübelerin ve güzel dileklerin için İnşallah hepimiz hayırlı pozitif sonuçlar alırız

Herkese merhaba bugün doktora gittim. Aşılama yaptircagini söyledi. Bugn adeti 3gunum gonal f450 2kutu yazdi bugn basladim iğne vurmayı günde 150ml. Çarşamba günü çağırdı.insallah bu sefer olur

Ben adet oldum bugün.9. Günde erkenden.Tutmadi herhalde.Niye erken oldum bilmiyorum çok moralim bozuldu
Bence de bi kan tahlili yaptırman daha sağlıklı olur kuzum kimyasal gebelik olabilir. Bende ağrıdan duramıyorum. Dün gittim doktora kan sulandırıcı yazdı bunu kullan adet olursan 3. Gün gel olmazsan da gel dedi.

Reactions: As6
Kızlar bende genetikte de pıhtılaşma çıktığı içinde devam ediyorum ama benim doktorumda genelde bu tedavilerde kan sulandırıcı hap kullanılması taraftarı oluyor doktorunuza sorabilirsiniz bunu ecopirin kullandım ben hep yumurta sayısına bile faydası oluyormuş nettede bulabilirsiniz hatta

Regl biter bitmez gidecegim doktora artik zaten kacari yok Allahin izniyle.. peki anestezili hsg dennsonra ne hissettiniz ağrı sızı durumu nasildi ne kadar uyudunuz cok soru sordum kbakmayin
Estafurullah olurmu valla ben ne yalan söyleyim çok panik girdim ama nasıl uyudum nasıl uyandım bilmiyorum yani sadece beklemek çok gerici gerçekten çok ama onun dışında bişe anlamıyosun hafif böyle işlem sonrası adet sancısından daha az bi kasıklarımda ağrı oldu o da normal bi de ayağa kalkınca lekelenmem bu kadar ve bu sekide doktorum da dahil herkes bana anlattı ama ben inanmamıstım öyleymiş gerçekten İnan ve korkma

Arkadaşlar yardmci olurmusun doktor gonal g450 verdi gunde150ml kullanın dedi. 3gunde kullanılmış oluyo demi 1kutu
Canım eğer insilün iğnesi yani kalem pen şeklinde ise tam geliyor 150 150 toplayarak günü bulabilirsin. Ama benim ki gibi flakonsa yani iğneyle sıvısını kendin ayarlayıp şırınga şırınga çekip vurulmalıkaa artıyor. Benim öyleydi gonalf 450 75 ml vuruyordum normalde 5 gün diye düşündüm ama 6 gün 75ml 7.günde 32.5luk çıkmıştı yani fazla çıkmıştı doktorum zaten 7.güne kadar gider demişti. 2 kutu almışsın sanırım 150 vurul birinci bittiğinde dibinde 150 kalmazsa onu bırak diğer kutuya geç onu vurul en son az kalan olursa 2sini birleştir son gün vurul gibi yani bana hemşire öyle anlatmıştı canım.

Arkadaşlar yardmci olurmusun doktor gonal g450 verdi gunde150ml kullanın dedi. 3gunde kullanılmış oluyo demi 1kutu
Aynen 3 günlük oluyo. Hazir kalemse kalan dozu görürsün ben 75 ml 6 gün kullandim sen sonra 3 5 ml felan kaldıydı. Zaten bu tür ilaçlar 5 ila 7 gün atası kullaniliyor. Kontrole gel dediği gün gerekirse ekstra doz ister yada yumurta uygun büyüklükte ise bi kaç güne asilama yapılır.

Nasil gidiyo belma

İçin gönlün çok ferah olsun adet sancisindan da hafif sanci oluyo kendine geldikten sonra.parol gibi hafif agri kesicilerle ağrın diner. Cok değil bir miktar 10 20 damla kadar leke olur. Kişiden kişiye değişir yani. Sen sadece uyumaya yakın derin nefesler al sakin kalmaya calis gergin şekilde anestezi alma gergin uyanabilirsin. Hic birsey hissetmeyeceksin. İnan bu sözüme. Adetliykende muayene oluyor bu arada doktor o şekilde çağırdığı zamanlar olur. O zamanda gerilme. Doktorlar için çok olağan şeyler. Hersey gönlünce olsun. Aklına takılan şeyler olursa yaz yardımcı olamaya çalışırız

Arkadaşlar tekrar merhaba cumartesi gecesi pembe lekelemem oldu. Dedim ki regl oluyorum moralim çok bozuldu. Ama dün ve bugün kahverengi şeklinde ve yalnızca wc ye gittiğimde peçeteye geliyor. Ped doldurma gibi bir şey olmadı. Şimdi doktorumla konuştum bu regl mi diye o da regl değil dedi. Yarın kanda LH,E2,FSH ve bhcg bakalım dedi. Bu testler ne için bakılıyor. Bu tarz bi durum başına gelen oldu mu? Bir fikriniz varsa aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…