Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Hepsini yaptık ve yapıyoruz maalesef , ama bi sonuç yok , yani gebe bile kalmadım hatta bir ay 2 yumurta vardı yine olmadı
Canım biliyorum hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz ve olmayınca daha da kötü hissediyoruz her ay regli olarak sonucı görmekse çok farklı olay ama işte bu durumda sakin olmalıyız demek ki o kadar çok insan var ki tedaviyi bıraktım hamile kaldım yada o ay düşünmüyordum nasıl olsa tüp bebek yaparız rahatlığı vardı hamile kaldım vs diye femek ki stresin bize yaptığı etkiyi gözden çıkarmamak gerek. İnşallah rn kısa zamanda bebeğin sana gelir..

Dr kimdi acaba hangi şehir
Canım ben bugün oldum aşılamamı. Henüz sonucu bilmiyorum ama değişik bi hal içindeyim hem umutluyum hemde stres var ister istemez. Bugün doktorum çok rahatlattı o ayrı inşallah 12 gün sonra iyi haberler veririm. İstanbuldayım canım ben doktorum gebze prime hastanesinde Burcu Çetinkaya.

Dr kimdi acaba hangi şehir
Eğer istanbul yada Kocaeli taraflarındaysan kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ettiğim bir doktor. Çok donanımlı cinse terapi estetik vajinismus hepsinde ciddi başarıları olan bir doktor. Aynı zamanda da zaten riskli gebelik uzmanı bu sebeple kullandığı malzemeler bile çok daha güven verici. Ama en önemlisi kesinlikle çok vicdanlı işini severek yapıp insana değer veren biri hastalarını çok önemsiyor bütün arkadaşlarım ona gitti diyebilirim hatta. Ve çok ama çok garantici biri o yüzden yanına gittiğimde soru sormama bile gerek olmuyor ben sormadan zaten muayene içinde bütün sorularımı yanıtlamış oluyor canım

Sabah lekelenme oldu kesildi.gece yoğun geldi
Sol kasigimda bir kaç gündür sanci vardi.Hala oluyo aciyo sanki orasi
Doktor hesap yapti ama bilmiyorum.Asilama olduğum gecesi sag yumurtaligim çok sancidi.Catlamis olması lazim ozaman
Genelde 14 günü bekliyolarmis burda okuduklarima göre aşılama olunca
Ben çok erken oldum. 21 temmuz adetimin ilk günuydu.28 günde bir oluyorum duzenlidir.bes gün vardi daha 28 olmasına.23. Günde adet oldum

Hiç test yaptın mı canım dediğim gibi yerleşme kanaması olabilir yada kimyasal vs gibi bi durum olmuş olabilir mi acaba. Sen yinede kanamanı takip et az az temiz olursa pıhtısz vs yine test yaparsın

Reactions: As6
İnşallah tutmuştur , maddi manevi yıprandım , aslında evet sitreste var , ama ben o sitresi yenemiyorum , etraftaki herkes bilhassa eşimin ailesi çok sıkıştırıyor ve bu beni acayip bunaltıyor yani artık onları görmek ve dahi telefonla konuşmak bile istemiyorum , çünkü beni tekrar sitrese sokuyorlar

Aşılamada yada hormon ilacı içtiğin zaman adetin 5 gün erken gelir , yani bende öyle , yumurta çatlamanın tam 14 gün sonrası adet oluyorum

Reactions: As6
Hiç test yaptın mı canım dediğim gibi yerleşme kanaması olabilir yada kimyasal vs gibi bi durum olmuş olabilir mi acaba. Sen yinede kanamanı takip et az az temiz olursa pıhtısz vs yine test yaparsın
Iki kez erken gebelik testi yaptım.ikinci çizgi silik çıktı beş dakika içinde cikmisti.Internetten aldim productor diye .Bilmiyorum doğru sonuc veriyomu
Normal testde yaptım onda cikmadı
Bakalim erken kesilirse kan testi yaptircam

Kesin test kan testidir , idrar testi benim arkadaşım da silik çıktı ve hamileydi , inşallah sende hamilesindir

Benim 9 gün surdu aşılama gunu catladi yumurta
Yani aşılamadan 9 gün sonra mı bu kanama ? Mutlaka dr haber ver belki yerleşme kanamasıdır , yada kimyasal gebelik yani döllenmiş ama rahmine yerleşememiştir , inşallah yerleşme kanamasıdır

Bu konuda net bi çizgi çek canım kimsenin seni böyle hırpalamasına gerek yok. Çok ayıp birşey bu bence yani. Benm kayınvalidem yok ama kayınpedeeim bile ben üzüldüğüm zaman hep bize önce sen ve senin sağlığın lazım der sen iyi ol gerisi önemli değil der bebeğimi kaybettiğim gün bile elimi öpüp bana sen lazımsın demişti. Yani baskı yapınca anlamıyorum bu insanların eline ne geçiyor. İlla herkes pıtır pıtır doğurmak zorunda da değil. Kendini bu tarz şeylerlede yorma kuzu zaten aldığımız ilaçlar da bizi mahvediyor. İstersen biraz dinlen evde kendin ovulasyon testi vs dene ama kimseye söyleme eşine bile mesrla. Kendine iyi gel önceki bebeğinde sana gelsin.. Kendini meşgul et birşeylerle

Çatlatma iğnesi etkisi sürüyor kuzu iğneden sonra 10.gün 11.gün eğer pozitif gördüysen sen yine de kendine dikkat et bana kalırsa yarın bi kan testi ver bence. Ona göre stres seviyende azalmış olur düşünmezsin. Progestan falan kullanıyor musun peki belki bebek varsa progestan kullanırsın

Benim yumurtaya bakilmadi. İşlem sırasında çok canım yandı. İlk asilamada canım yanınca bu seferkine ister istemez gergin kasilmis olarak girdim. O yüzden canım yandı yani. Bana duphaston mu ne bi ilac bi bol vitaminli bi takviye verdi. Gün aşırı ilişki bana da dedi. Ama bizim tek yumurta var olduysa dun olmuştur.

Siz ne kadar oldu ? Ben 2 senedir olmuyor ve 1 senedir dr gidiyorum ve uğraşıyorum , her ay beklemekten çok yoruldum ve sonuç hep hüsran , acaba dr bulamadığı bi problem mi var bilemedim
Bizim 4 yılı geçti. Her ay istiyoruz bizde ama olmuyo yani.

Eski doktorum çok ilgiliydi yeni gelen dr 1 hafradır gidiyorum iki kelime etmiyor bile . Yat kalk dozu şu kadar kullan bitti.
Ben hemşiresine sordum tek yumurta gelişmiş daha önce bende 2 yumurta olmuştu diye dosyamı açıp öncesinde ki de kaybolmuş vs. Dedi geçiştirdi ben de anlayamadım yani
Gittiğim yer devletin tüp bebek aşılama merkezi aslında çok memnunum hizmetten ama dr değişince kafam karıştı
Salı günü gel çatlatma iğnesini vereceğim dedi bekliyorum .. dilerim emeklerim boluna gitmesin

Kizlar bende ileri duzey olmasa da vajinismusla uğraşıyorum yarim birlesme oluyor yani sanırım sperm ulaşmıyor rahime.. ondan dolayı aşılama yaptirmaya karar verdik esimle ayni zamanda vajinismusu yenmek icinde uğraşıyorum ama cocugum olsun istiyorum yasimda 28 artik çevrede baskilar basladi.. anestezili olmak istiyorum asilamayi hsg vs ancak ben zarimin durup durmadigini bile bilmiyorum yarim birlesme oldugu icin ufak tefek kanamalar yasadim ama bozuldugu icin mi zorlandigi icin mi anlamadim.. alttan muayene olmadim simdiye kadar zar dursa bile hsg esnasinda bozulur mu asilama da sorun yasar miyim vajinismuslularin sansi ne fikir vericek olan var mi

Çok yakın arkadaşım 1,5 sene eşiyle ilişki yaşayamadı , aşırı korkuyor stres ediyordu vajinismusu yenmeye karar verdi tedavi oldu , tedaviden kısa süre sonra bebekleri oldu Tedavi oldunuz mu olmayı düşündünüz mü ?
Aşılama kesin sonuç veren bir işlem değil tutma şansı çok yüksek de değil umudunuzu buna bağlamayın , belki vajinismusu yendikten sonra sağlıklı bir ilişki ile doğal gebelik elde edeceksiniz
Aşılamadan sonra bile gün aşırı ilişki öneriyor doktorlar ki aşılama işlemini daha da güçlendirmek adına.
İnşallah bir an önce vajinismusu yenersiniz , herşey gönlünüzce olsun

Haklısın canım ama benim eşimin ailesi tedaviyi bilmiyor , o yüzden hep soruyorlar çok sinir bozucu ☹

Tedavi icin uğraşıyorum psikologada gittim ve o sayede zaten ilerleme kaydettim ama yine de tam olmadigi icin sanırım rahime ulasmiyor sperm o kafamı karistirdigi icin bir de boyle denemek istiyorum bu esnada tedaviye devam edecegim tabiki guzel dilekleriniz icin cok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…