Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Daha öncesinde idrar testi yapmış mıydınız? Bende ağustos 1 de aşılama oldum bugün öğlen erken gebelik testi yaptım negatifti.
Hayır çıkmaz idrar testinde ben direk kan tahlili yaptım , maalesef negativ , kan testi döllenmeden 1 hafta sonra bile gösterir ama 1.1 çıktı yani 6,7 bile çıksaydı ihtimal vardı ama maalesef , ilk aşılamam dı olmadı maalesef , dr um tutmazsa tüp bebek yap demişti ama Antakya’da dr Arif Güngören’e gidicem müayene ücreti 700 dediler , bide o baksın , belki bi problem vardır ama bu dr teşhis koymamıştır

Teşekkür ederim moral verdiğiniz için inşallah diyer arkadaşın ki pozitif olur , benim ki eğer olsaydı hcg 1.1 çıkmazdı , en az 5 üstü çıkması gerekiyordu , dr bir problem yok diyor ama bu kadar uğraşıyoruz niye olmuyor anlamış değilim

Bazen olmayınca olmuyor. Bizde de problem yok Rabbım izin vermesi gerek. Bizde ilac tedavi doktorla vesile olsun diye uğraşıyoruz. Maddi manevi çok yorulduk sonuca ulaşabilmek için allahtan umudu kesmiyoruz. Yapacak bi sey yok çünkü

Teşekkür ederim canım moral verdiğin için. Doktorumla konuştum adet olmassan pazartesi kan testi yaptır dedi. Artık 2 gün daha sabredeceğim umarım güzel haber alırım. Dua edin lütfen..

Dün heyecandan uyuyamamıştım ya geldim uzanayım derken bayılmışım.. Öncesinde bakmafı aleti takarken rahim çok müsait bebek için dedi. Aşılamayı yaptı aşılamayı yaparken nasıl diyim çok ince bi sızı oldu sende de oldu mu değişik ni his. Aşılamadan sonra hemen baktı ultrasonla yumurta çatlamış zaten aha spermler de gelmiş istediğimiz yere gelmeye de devam dedi 15 dk bekletti. Bugün olabilirse ilişki olsun dedi progestan verdi. Sana ilişki defile mi kuzum. İnşallah ikimizinde sonucu güzel gelir..

Benim kanamam olmadı ama doktorum şey demişti böyle hafif lekelenmen olabilir biraz sperm geri akabilir vs. Bende olmadı ama doktorum normal bir sorun olmaz demişti. Ben boruyu baya hisettim nasıl diyim daha önce sonda takıldın mı bilmiyorum ama böyle baya ileri götürdü kasıklarıma kadr hissettim sanki. Bilmiyorum kuzu doktorum olmaması için hiçbir sebep yok umudunu kaybetme hiç dedi bakalm ne olacak

Canım arkadan gelen yumurta var dedi mi mesela yada ne bilim iğne sonrası kaçıncı saatte oldın aşılama belki bi tık geç çatlamıştır yada geç döllenme olmuştur başka yumurtayla. Sen yinede reglini görmeden ani hareketler vs yapma. Olmazsa da sıkma canını bizimde takiplerde vs hiçbir sorun çıkmıyor aksine çok kolay hamile kalan bi kadınsın bi takiple bile miyomla vs bir sürü sorunla hamile kalmıştım şimdi çok daha rahat olur dediler ama bekliyoruz..vardır bundada bit hayır.. Kendini çok üzüp strese sokma olur mu rahim stresten çok çabuk etkilenebiln bi organımız

Ne güzel detaylı bakmış ve göstermiş size. Keşke benim doktor da böyle ilgili olsaydı
Pozitifle sonuçlansın inşallah aşılamanız
Kaç yumurtanız gelişti acaba ? Aşılama esnasında idrara sıkışıkmıydınız ?

Canım 3 yumurta vardı salı günü gittiğimde 18 16 ve 13 tü sanırım perş günü iğne oldum yani 2 yumurtadan gebelik bekleniyor 3.ü mm olarak yetişmemiştir. Yani açıkcası idrara sıkışık değildim kuzu ama evddn çıkarken sadece girdim sperm hazırlığı vs olurken beklediğim kadar diyim 3 saat falan zaten doktorumda öyle bi talepte bulunmadı. Aksinr çok rahat ol küçük detaylarla stres olna dedi

3 yumurta maşallah iyi gelişmiş .. ben ilk aşılamamda 75 dozla başlamıştım 2 yumurta gelişmiş aşılama günü 2. Kaybolmuştu. Bu defa dr değişti 50 ile başladım ve bugün 1 yumurta geliştiğini söyledi , neden dedim çünkü ben 1 yumurta gelişsin istedim smacımız buydu dedi . Çok sinir oldum nasip edem Allah ama böyle rahat olunması sinirime dokundu inşallah 1 yumurta ile başarılı olabiliriz

Siz ne kadar oldu ? Ben 2 senedir olmuyor ve 1 senedir dr gidiyorum ve uğraşıyorum , her ay beklemekten çok yoruldum ve sonuç hep hüsran , acaba dr bulamadığı bi problem mi var bilemedim

Valla canım benim sana birşey diyim mi başlarda hep bir yumurta gelişti ve ben bir yumurta geliştiğinde hamile kaldım son bi iki sefer 3 yumurta gelişsede olmadı bunlar nasip biraz ama folik asit olarak sana inofolic combi önerebilirim canım gerçekten yumurta kalitesini ve sayısınu etkiliyor diğer folic asitler gibi değil. Hiç bunlara takılma bir tane olsun güzel olsun inşallah hem bi yumurta takip edip herşeyiyle yapmak daha da mantıklı olabilir..

Siz ne kadar oldu ? Ben 2 senedir olmuyor ve 1 senedir dr gidiyorum ve uğraşıyorum , her ay beklemekten çok yoruldum ve sonuç hep hüsran , acaba dr bulamadığı bi problem mi var bilemedim
Canım araya girmek gibi olmasın daha öncede yazdın mı konuştuk mu bilmiyorum ama bende 2 buçuk senedir uğraşıyorum sana şu kadarını söyleyeyim en başta ki basamakta reglin 2.3.gğnlefinds yapılmış hormon tahlilleri, ultrason muayenesi ve eşinin spermiogramıyla başlamak gerekiyor. Bunlarda sorun yoksa yumurta takibinde yumurta gelişimi ve çatlama durumu bakılması lazım. Ben ilk ay klomen ovitrelle denediğim dd hamile kaldım evet ama düşüşten sonra doktorum ay ay farklı dendi mesela bi ay yumurta geliştirdi ama iğne vermedi kendi çatlıyor mu çatlamıyorsa neden yada kendi Çatladığı da yumurta hazır olmuyor mu vs bi ay ise hiçbirşey vermeden takip etti gibi sonuçta o kadar git gel yapıyoruz şuan gerçekten doktorum beni benden daha iyi tanıyor en basiti benim aşılamam 25.saatte oldu ben 36 saat okuyunca etken yapıyor içerde kalsın mı diye düşünüyor derken bugün aşılama sonrası ultrasonda baktık çatlamıştı bile zaten ona göre hesap yaptım merak etme demişti 36 saat olması gerekmez mi dediğimde. Gelelim yumurta takibi aşılama mevzusuna benim doktorum açıkcası çok kontrollü gitti. İlaç verdi büyüdü çatlatma iğnesi oldum ilişki günlerini verdi günler bittiğinde dahi çatlayıp çatlamadığı için çağırdı rahim kalınlığına baktı ya duphaston yada progestan verip 10 gün öyle bekledik. Aşılama içinde keza dediğim gibi aşılamayı yaptı tekrar kontrol etti spermler gitti mi yumurta çatlamış mı spermler hareketli mi. En önemlisi de bunları yaparken hep benle konuştu banada gösterdi etti o yüzden stres yaptığım hiç bi durum olmadı. Mesela ben şuan aşılama oldu ama yumurta çatladı mı sperm gitti mi vs diye düşünmüyorum. Bi kaç ay bu kadar emin gitmene rağmen sonuç yoksa hsg çektirmelisin. Eşinin sperm örnekleri tekrar değerlendirilmeli öyle 1 yıl önce baktık iyiydi o tamam diyip köşeye koymak yok düşebiliyor. Hsg çekildikten sonra hala bi sorun yoksa o zaman emin ol sorun yoktur artık bundan sonrası inanca göre rabbim hayırlı zamanı bekliyordur evren işte daha hazır olduğunu düşünmüyordur ne demek istersen. Hsg ile olabilecek tüm sorunlar ortaya çıkar rahim şekşi bozukluğu tüpler vs. Bu arada bilmediğim için söylüyorum kist miyom pco vs gibi bir sorunun var mı sende istersen kendinden bahset biraz naçizane önerim olursa söylemekten zevk duyarım canım bende sağlıkçıyım zaten güvenebilirsin..

Bu arada kuzum kayboldu ne. Yumurta kaybolmasını nasıl açıklıyor doktorun yani ya çatlamıştır yada sönme durumu diyolar ama onlarda gözüküyor ultrasonda diye biliyorum yani aktifliğini büyümesini kaybediyor ama ultrasonda o yumurta yoksa hiç çatlamıştır belki. Doktorun bu ihtimalleri değerlendirmedi mi

Ben adet oldum bugün.9. Günde erkenden.Tutmadi herhalde.Niye erken oldum bilmiyorum çok moralim bozuldu
Kesinlikle söküldü mü canım. Yoksa lekelenme mi belki yerleşme kanamasıdır. Eğer adetsede bunu doktorunla paylaş bu demek olmuyor mu yumurtan erken çatlamış aşılama zamanıyla alakalı belki daha farklı yol izlersiniz

Reactions: As6
Hepsini yaptık ve yapıyoruz maalesef , ama bi sonuç yok , yani gebe bile kalmadım hatta bir ay 2 yumurta vardı yine olmadı

Hsg çekildi bir problem yokmuş , aşılama olmadan önce tekrar zaten siperm testi yapıyorlar yani tekrar yapıldık , ama 2 senedir sonuç alamıyoruz , peki siz aşılamadan sonuç aldınız mı ? De kimdi acaba

Dr kimdi acaba hangi şehir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…