Ağrılı mesane sendromu/İnterstisyel sistit

Merhaba, bendede var aynı dert idrar kültür yaptırdım crp 20 çıktı bir anda yükseldi anlamadım gitti. Urinonvef cranbrry aldım sistite iyi geliyormuş bildiğimiz adıyla yaban mersini antibiyotik bitince başlıycam bakalım gerçekten koruyormu.

Merhaba herkese cok gecmis olsun. Sanirim ayni dertten muzdaribim. Gayet saglikliydim. Taa ki evlenene kadar. Evlendikten 2 ay sonra sistit basima bela oldu. Ama evlendikten hemen sonra da her iliskimden sonra cok sik idrar istegim oluyordu ertesi gun geciyordu. 2 ay sonra ilk kez enfeksiyon oldum. Bundan sonraki surecte 4 ayda 4 kez sistit oldum. Artik en sonunda idrar ihtiyaci hissi sureklilesmeye basladi. Su hastanesindebi doktor 6 ay antibiyotik tedavisi verdi. Cunku o zaman bakteri vardi. Ama antibiyotikleri kullanirken karacigerim cortladi tedaviyi biraktik. Bundan sonraki surec ise kbus gibi. Enfeksiyon tamamen bitti. Aylardir yaptigim hicbir kulturde ureme yok. Gelin gorun ki, sik idrara cikma ( gunde 12-13 kez) ve surekli cisim varmis hissi gitmiyor. Bir de sancisi , boyle ince bir agrisi var. ama idrar yaparken yanma yok. Doktor bir turlu tani koyamiyor. Kum dokuyorsun belki de dediler. Bobrek filmleri cekildi. Her sey yolunda. Eledik. Bel fitigim vaf belki ondandir dedi, norolojiye gidicem ama emin degilim. Idrardan sonra asla rahatlamiyorum. Agrisi hafifliyor ancak idrar hissi gitmiyor. 3 gun evvel sistoskopi yapti doktor. Mesanenin ici tertemiz dedi. Ama anestezi altinda yapmadi. Sizce normal mi bu?
neyse, mesane duvarinda bir sey yok dedi. Uretra da saglikli dedi. E neyim ben simdi? Cevap yok. asiri aktif mesane sendorumum varmis gibi kinzy isimli bir ilac verdi, 1 ay kullan bakalim belirtilerde duzelme olacak mi dedi. Simdi ben bu sekilde 1 ay nasil bekleyeyim? Bu ne bicim is anlamadim. Bu arada iki yumurtaligimda da birer endometriozisim mevcut. Kadin dogum uzmani bundan kaynaklanmamali diyor. Cunku kistlerim evlenmeden cok once de vardi ve agri sizi hicbir sey yapmiyordu. Kisacasi Izmir’de bildiginiz isinin ehli bir uroloji doktoru var mi? Su an agrim var ama ilginctir surekli idrar hissi var evet ama tutabiliyorum kendimi. Dinlesem surekli tuvalete gitmem gerekif. Ne yapacagim?? Tedavisi basarili olan bana doktor onerebilecek olan var mi?

Bende de tek tarafta endometriyozis var, ayni sekilde evlenince sistit kabusum basladi, ben de 3 ayda bir muhakkak sistit oluyorum piyeloseptyl kullaniyorum geciyor.. ama surekli idrar hissi kalici oldu. Hasta olmadigimda da surekli cisim var gibi, cok rahatsiz edici..

ayni durumdayiz demek. Peki sen tedavin icin ne yapiyorsun canim? Cunku canima tak etti benim artik. Durmaksizin cisim var ve pelvik agrilarim da oluyor. Herhangi bir uzman nedenini sana soyleyebildi mi?

ayni durumdayiz demek. Peki sen tedavin icin ne yapiyorsun canim? Cunku canima tak etti benim artik. Durmaksizin cisim var ve pelvik agrilarim da oluyor. Herhangi bir uzman nedenini sana soyleyebildi mi?
Calismaktan doktora gidecek vaktim olmadi bir turlu... benim agrim yok ama cok sık cisim geliyor

Selam. Sistit kronik bir hastalıktık ömür boyu kuluçkada kalır tütiklenirse aktivleşir. Hem de genetiktir. Ananem anneme de bəndə var . Annem stress yaparken başlar onda . Sıcak kompres fln koyar hep . Ben de şu teması ile . Onlari takip etseniz uyanmaya izin vermezsnz. Son 2 senedir o kadar biktimki her detayini takip etdim. Denize havuza giderken yalın ayakla parkede, banyoda gezerken, kucagimda souk şişe tutsam bile yazın da olurdu. Yaz kış hep corap giyer corapla uyurum. Sistitken bol souk şu için. Ne zamanki idrara şu yetmez aci verir. Yani şor şor yapalim )) çiçek çaylarında otururdum. 18 ay önce normal doğum yaptim ondan sonra hiç olmadim şimdilik. Corapla uyumaktan mi ondan mi bilmem. Rusyada ilacı çıkmış diolar 1 seferle iyileştiren. Birde eviniz nem se taşının.

Merhaba hanmlar benmde yıllardır sistit sorunum var.benmki adet bitimi oluyor diger zamanlar bişeym yok cok şükür.adet oluyorm bitiyo sistit oluyorm bazen bol su sıcak su torbası ile atlatıorm bazende antibiyotksiz gecmiyo.her ay adet oluyorz tabiki ama her ay bu derttle ugrasmaktan sıkıldım yoruldum.adet olmakla ilişkisi nedir tam cözemedm

Hijyenle ilgili olabilir, pedinizi 2 saatte bir degistirin ve onden arkaya dogru silme islemi yapin.. cok sikan yapisan dar seyler giymeyin regl doneminde, veya sık sık dus alin

Hijyenle ilgili olabilir, pedinizi 2 saatte bir degistirin ve onden arkaya dogru silme islemi yapin.. cok sikan yapisan dar seyler giymeyin regl doneminde, veya sık sık dus alin
Sk sk ped degisiorm ama gece uzun süre aynı ped kalıyo tabi uykuda oldgmz için..regl döneminde dar kot giyiyorm acıkcası oda mı etki ediyormuş bilmiyordm acıkcası tsekkür ederm

Urinonvef gıda takviyesi alın ve deneyin lütfen ilk ay günde 2 tablet 2. Ay ve 3. Ay günde bir tablet kullanın internette mevcut 30 TL ve bir kutusu 30 adet zaten ben kullanıyorum sürekli sizlerede şifa olsun inş

Urinonvef gıda takviyesi alın ve deneyin lütfen ilk ay günde 2 tablet 2. Ay ve 3. Ay günde bir tablet kullanın internette mevcut 30 TL ve bir kutusu 30 adet zaten ben kullanıyorum sürekli sizlerede şifa olsun inş
Bunun tedavisi d-mannose ile mümkün. Urinonvef cranberry bazlı bir ürün zaten aktif maddesi d-mannose'dur. Saf d-mannose kullanmak çok daha hızlı sonuç veriyor. Çok ağırsa durumunuz günde 1 gramı 500 er mg sabah ve akşam alın. 1-2 aya iyileşmeyi göreceksiniz. d-mannose idarar ylları meshane de bulunan her türlü yabancı maddeye (e-coli) bağlanıp atar. Bunun yanı sıra mesane çeperini sarar.

Cinsel ilişkiden sonra 1 tane antibiyotik atmak da idrar yollarına cinsel ilişki sonrası girebilecek bakterilerin üremesini engeller.
Cinsel ilişki öncesi eşinizin ve kendinizin cinsel organa temas edecek herşeyi temizlediğinizden emin olun. El ile temas oluyorsa tırnak aralır da dahil temizlik yapın. Ağız ile temastan kaçının.

Bazı kadınlarda idrar yolu girişi hem yaşa bağlı hem de anatomiye bağlı değişiklik göstereceğinden bu bölgedeki temizliğinize dikkat edin. Başkarı ile birlikte paylaştığınız bir tuvalet kullanıyorsanız taharet musluğunun temizliğinden emin olun çünkü ishal durumunda taharet musluğuna da pislik bulaşabilir. Sizden önce giren kişinin bakterileri size geçebilir. Islak mendilden uzak durun.

Yani uzun lafın kısası idrar girilini tahrişine ya da bakteriye maruz kalacağı duurmlardan kaçının. Poponuzu içten dışa silin ki buradaki psilikler idrar yılları ve vajina girişine gelmesinler.

Son olarak, el taharet başlığı alıp sadece kendiniz kullanabilirsiniz. Takması çok kolay. https://www.hepsiburada.com/kustar-...hortum-mafsal-taharet-muslugu-pm-HB00000QV91W

3 aylık program:
Baharatlı yiyeceklerden ve cola'dan uzak durun.
Çay, kahve içmeye ara verin.
Şekerli karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durun bunlar kötü bakterileri beslemek için birebirdir.
Probiyotik yiyecekler tüketin (yogurt, turşu, ev yapımı sirke gibi).
Günde 2-2.5 litre su için.

Denenmiş yöntemdir.

Son düzenleme:
Bir nokta daha. Uterus çevresinde bulunan ADENOMİYOZda yaşadığınız sıkıntıların sebebi olabilir. Jinekoloğunuza danışabilirsiniz. Hepsi aradaki bağlantıyı bilmeyebilir.

Naptınız kızlar sık idrara çıkıyor musunuz hala? Bende idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. İyileşmeme rağmen sık idrara çıkıyorum hala. Yardım edin

Merhaba arkadaşlar aynı sıkıntılar bende de var 45 gün oldu idrar da yanmayla basladi.antibiyotik monurol antiseptik ler kullandım.idrar tahlilinde bakteri 21 çıktı ama kültür de üreme olmadı.gunde 3 litre su içiyorum ama yanma geçmedi.idrar yaparken yanma yok ama idrarı yaptiktiktan sonra devamm ediyor.solgar cranberyy kullanıyorum 17 gündür ama geçmedi.bu arada yaşım 48 en son iki yıl önce yaşamıştım aynı şeyleri.ilk evlendiğinde başladı yıllar içinde tekrar etti hep.insani huzursuz yapıyor sürekli bir yanma hissi.vajina içinde.

Idrar yolu mu vajina mi? Ikisi oldukca farkli seyler.

Sizde mantar olabilir mi acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…