Ağrılı mesane sendromu/İnterstisyel sistit

Merhaba.Elmiron ağrıyı ve sık idrara çıkmayı azaltıyor mu? Kaç ayda etki gösteriyor?
ilk içtiğiniz ay ya da ikinci ay etkisini gösteriyor agriyi kesiyor sık idrara cikmayi önlemek için de 6 ay ya da 1 yıl düzenli icmemiz gerekirmiş mesanenin içini tamir ediyormuş siz doktorunuza bir danışın bu ilacı yazamam ilaç temin edilmiyor derse raporlanabiliyormus devlet artık ilacı temin ediyormuş deyin geçmiş olsun

Size de çok geçmiş olsun. Sizde kültürde üreme oluyor mu? Bende olmuyor. Sisteskopi oldunuz mu, idrar varmış hissiniz oluyor muydu, idrar sıklığını ne kadar azalttı elmiron?

Ağrıyı kesti bende iki aydır içiyorum altı ay bir yıl içmek gerekiyormuş fayda görmek için galiba geçmiş olsun Rabbim hepimize şifa versin

Arkadaşlar merhaba bende 10 yıl oldu neredeyse bu rahatsızlığı çekiyorum... en başta aşırı aktif mesane dendi yıllarca ilaç kullandım ise yaramadı dr degistirdim... başka doktora gittim oda aşırı aktif mesane olsaydı ilaçlarla düzelme olurdu sende hic iyileşme olmamis dedi ve urodinami yapıldı aşırı aktif mesane olmadığı kesinleşti ve sende uretra darlığı var dedi ameliyata aldı ama sonuç yine aynı geçmedi ve bu iki dr da özelde prf ... başka bir özele gittim yine prf du tekrar uretrayi yani idrar kanalını açacağını soyledi ama bir psikiyatriyede gitmemi söyledi sürekli idrar hissi olmaz dedi ve ben 2 tane çok iyi psikiyatriye gittim ama sonuç yine aynı geçmedi ve bunların hepside para... son olarak 2 hafta once şehir hastanesinde doç a gittim cok iyi dr du bana inerstisyel sisitit den bahsetti cunku sikayetlerin hic geçmiyor fakat yinede mesanene ye ve üretreya bakacagini soyledi ... salı günü tekrar ameliyata girdim dün taburcu oldum ve dr mesanemin temiz oldugunu soyledi ve şüphelendiği interstisyel sistit olabilceğini soyledi cunku urolojideki dıger tüm hastalıkları sildik ve hic bir şekilde idrarda da mesane dede enfeksiyon bakteri yada iltihap yok tertemiz ... su ameliyattan dolayı antibiyotik kullanıyorum 1 hafta sonra kontrolde bu durumu konuşacağız dedi ...Arkadaşlar bu rahatsızlık çok kötü yıllardır beni mahvetti sosyal hayatim kalmadı lütfen birbirimize yardımcı olalım iyi bir tedavi yöntemi ile bu hastalıktan kurtulan arkadaşımız var sa burdan bizide bilgilendirsin lütfen...

Ağrıyı kesti bende iki aydır içiyorum altı ay bir yıl içmek gerekiyormuş fayda görmek için galiba geçmiş olsun Rabbim hepimize şifa versin
Canim bende sürekli idrar hissi yani mesanede baskı var ve çok sik idrara gidiyorum bunun icin urisanol flaş cranbery mi veriyor dr? Bende ağrı yok yani sikistigim zaman oluyor bazen ... mesanede baskı hissi yani sürekli idrar hissi ve sik idrara çıkma var beni mahvediyor artik çok yoruldum

Cranbery sistit ve bakteri varsa ise yariyor galiba bana ilk baş iyi geldi ama sonradan fayda saglamadi canim bu hastalığın tam tedavisi yokmuş mesaneyi tahriş eden yiyecekleri yeme dedi doktor misal sen çay kahve kola gazlı içecek acı ekşi limon ketçap mayonez kuru sogan yeşil sogan sarımsak sirkeli ve tuzlu gıdalar tüketiyor musun bunları hiçbir şekilde yememeye özen göster yemezsem benim sikayeelerim azalıyor bu hastalığı yalnızca yaşayan bilir Rabbim hepimize acil sifalar versin insaAllah doktor şeker hastalığı gibi düşün iyi geçinmeye çalış hastalıkla mesaneye kötü gelen yiyecekleri yeme dedi birde ayağını belini sicak tut

Me
Merhaba. Bana da interstisyel sistit teşhisi kondu. Bende ayrıca yanma ve ağrı da var mesane bölgesinde. 15 kere idrara çıkıyorum ben de. Şimdi mesane içine ialuril diye bir ilac veriliyor. 2 seans oldu. Değişiklik yok.

Bende 4 ay oldu elmiron kullanıyorum çok bıktım dr 1 sene kullanacaksin dedi ama sanki bir arpa boyu yol almıyorum çok ağrılarım var hidrodistansiyon vb yöntemler araştırıyorum yaptıran varmı nasıl basediyorsunuz hicbir
Şey yapamıyorum agir yorucu iş psikolojim bozuldu

Merhaba arkadaşlar bende de iki gündür yanma var çok kötü idrara çıkmak sürekli idrar yolları enfeksiyonu olabilir mi acaba doktora da gitmedim çalıştığım için

merhaba, tetkikleri yaptırıcam demiştiniz.Bir gelişme var mı sizin durumunuzda.Ben 9 eylül üniverite hatanesine gittim.Tekrar sistoskopi yaptı bir profesör.sonuç olarak kronik sistit teşhisi koydu.Elmiron ilacı verdi yani 3 aylık rapor çıkardı.Yarın kullamaya başlıycam.Sonucu burdan paylaşırım yine.Sizde durum nasıl şuan için.Var mı bir düzelme.Allah hepimize acil şifalar versin.

Neden kronik sistit teşhisi koydu? Enfeksiyon mu var sizde? Enfeksiyon yoksa interstisyel sistit teşhisi koyması gerekiyor

Ben 6 aydır kullanıyorum elmiron biraz düzeldim ama yinede kötüyüm

Neden kronik sistit teşhisi koydu? Enfeksiyon mu var sizde? Enfeksiyon yoksa interstisyel sistit teşhisi koyması gerekiyor
Bilmiyorum ki neden öyle dedi.Yaptığı sistopkide parça almış ve kronik sistit durumu dedi yarım ağız.Açıkcası çok memnun kalmadım doktorumdan.Tavsiye üzerine gittim ama ilgi alaka sıfır.Doktor sürekli başka özel hastahanelere gidip ameliyat yapıyor.Bulmak çok zor yerinde.Elmiron kullanmaya başladım ama aşırı bir farklılık yok.Bide dikkatime çeken bir durum oldu. Bilmiyorum sizde de aynı şeyler söz konusumu.Geçen hafta hastaydım. 1 limonun kabuklarını soyup tamamını yedim.Ertesi gün ilaç kullandığım halde idrar yaparken acı daha yoğundu.Sanırım ekşi,acı ve asitli gıdalar hastalığı tetikliyor.

MErhaba bende sistitten muzdarip biriyim daha doğrusu biriydim antibiyotiksiz hayatta atlamıyordum urinonvef isimli gıda takviyesi ilaç var kullanmaya başladığımdan beri kesildi 3 ay düzenli almak gerekiyormuş ve günde en az 1,5 lt su lütfen. BENce denemeniz lazım geçen hafta bıraktım ilacı baktım gece ateş acıma başladı yarım litre su ile ilacı aldım sabaha şükür belirti bile yoktu. Kısaca başka bu rahatsızlığı olan var ise boş yere antibiyotik ile organlarına zarar vermesin.

Endometriozis sistite sebep olur mu? Cok sik sistit oluyorum, surekli diken ustundeyim ha oldum ha olucam diye elimden suyu birakamiyorum.. idrarda yanma var dayanilmaz sekilde, surekli cisim varmis gibi hissediyorum, ama karnimda agri yok.. calistigim icin doktora gidemiyorum, sistit oldukca piyeloseptyl iciyorum.. var mi benzer durumda olan ya da caresini bulan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…