Adıvar'dan Seçmeler

Tosbağa

Ucra bir koyun ilkokuluna mufettis gelecegi haberi alinir. Bunu duyan tek sinifli ilkokulun tek ogretmeni panikler cunku cocuklar 2. sinifta olmalarina ragmen cok zor okumaktadirlar. Ogretmen mufettisin gelecegi gun sinifta ufak bir konusma yapar:
"Bakin cocuklar bugun okulumuza mufettis gelecek. Muhtemelen de tahtaya birseyler yazip okumanizi isteyecek. Mufettis tahtaya birsey yazmaya baslarsa hemen bana bakin ben size ne yazdigini anlatirim, siz de okumus gibi yapip soylersiniz."
Ccuklarin aklina yatmis bu tabii. Mufettis gelmis, kisa hosbesten sonra ogretmen cocuklardan birine "Kalk bakalim" demis "Su tahtaya yazdigimi oku" ve baslamis kocaman harflerle "kaplumbaga" yazmaya. Bunu goren ogretmen mufettise caktirmadan cocuga bir guzel anlatmis ne oldugunu tahtadakinin. M"Oku bakalim oglum ne yaziyor?"
Ogrenci:
"Tos-ba-ga"

Pipo

Lazlar kahvede otururken bir arkadaşları içeri girmiş :
- Temel, ineklerinden pipo içen var mı ?
- Yok
- O zaman ahırın yanıyor

Zeytin

Ayşe adında bir öğrenci sınıf öğretmenine her gün zeytin getiriyormuş...

Öğretmeni de alışmış hergün bitiriyormuş zeytinleri...

Öğretmeni de deliler hastanesinden yeni çıkmış...

Her getirdiği zeytini yiyip bitiriyormuş...

Birgün Ayşe Zeytin getirmeyince öğretmeni sormuş neden zeytin getirmedin?

Ayşe ise:
-Bugün evimizin önünden keçi geçmedide ondan, demiş...

Selam var

Öğrencinin biri Mısır'da üniversite okuyormuş. Yazılılar bittikten sonra sömestır tatili olmuş. Arkadaşı Ali'ye, ben memleketime gidiyorum sen bana notlarımı iletirsin: Eğer bir zayıfım varsa Ali'nin selamı var, iki zayıfım varsa Muhammed'in selamı var, üç zayıfım var ise Muhammet Emin'in selamı var dersin demiş. Arkadaşı notlara baktıktan sonra evini aramış, babası çıkmış telefona. Ali orada mı diye sormuş; babası, yok demiş, o da notu bırakmış:
- Ali geldiğinde söyleyin, ümmeti Muhammed'in selamı var

Dikkat et

Delikanlı kirayı ödemediği için evinden çıkartılınca hemen babasına bir email atmış "Lütfen acilen para gönderin, sokağın ortasındayım.." diye.. Babadan hemen cevap gelmiş, "Beş kuruşum yok, arabalara dikkat et..!"

Kayıp lens

Delikanlı top oynarken kontaklens'inin birini düşürmüş, epey arayıp bulamamış, sonra tutmuş evinin yolunu.. Konuyu annesine anlatınca kadıncağız oğlunun top oynadığı yeri araştırmak için dışarı çıkmış ve biraz sonra da elinde kayıp lens ile dönmüş..
"Aa..!" demiş çocuk, "Ben o kadar arayıp bulamamıştım.. Sen nasıl buldun anne?.."
"Ayni şeyi aramıyorduk da ondan.." demiş annesi, "Sen minik bir plastik parça ararken ben 250 liranın peşindeydim!.."

İki marlboro

2 tane kekeme bahse girmişler kim daha kısa sürede girip sigara alacak diye, neyse birincisi girmiş "Bi bi bi mmm ma maal malboro" demiş, bakkal malbora yı vermiş bu çıkmış zaman tutmuşlar.. 5 saniye.. İkincisi girmiş "Mmm ma maal malboro" demiş Bakkal " Light mı normal mi?.." Kekeme "Eeeee eebbe ebbenin.."

Bebek

Küçük kız, fen bilgisi dersinde heyecanla parmak kaldırdı:

-Öğretmenim ben bir şey sormak istiyorum!

-Evet seni dinliyoruz?

-Benim anneannemin bebeği olur mu?

Öğretmen şaşırarak:

-Anneanneler bebek yapmak için yaşlıdırlar.

Küçük kız yine atılmış:

-Peki annemin bebeği olur mu?

-Annelerin bebeği olur ama, yaşları ilerledikçe bu ihtimal azalır.

Küçük kız daha da heyecanlanarak:

-Peki benim bebeğim olur mu?

-Kızım, senin yaşın daha küçük, olur mu öyle şey!

Bunun üzerine arka sıradaki, erkek çocuk bağırarak:

-Bak!!! Ben sana demiştim bir şey olmaz diye!!!...

NEDEN YAKALANDIK?

iki deli bir gün hastaneden kaçmışlar

her tarafta polisler tarafından aranıyorlarmış derken biri demişki:

-iğnenin arkasına saklanalım bizi bulamazlar demiş

polisler bunları yakalamış

hasteneye döndüklerinde bi deli neden yakalandık bizi nerden buldular demiş

ötekide:

-bizi iğnenin deliğinden gördüler herhalde demiş

NEDEN ALDIN?

Bir kumral bir esmer ve bir de sarışın bir gün kendi arabalarıyla arabistana yolculuga cıkarlar. Ancak yollarını bir çölde kaybederler ve bu sırada arabaları bozulur. Yapılacak tek şeyin bir vasıta aramak olduguna karar verirler ve arabalarını bırakarak yola cıkarlar. Hepsi de yola cıkarken yanlarına bir şeyler alır.

Kumral bir şişe su, esmer bir paket bisküvi, sarışın ise arabanın kapısını söker. Sırayla birbirlerine yanlarına aldıkları şeyleri neden aldıklarını sorarlar.

Kumral :

- Hava sıcak eger susarsam diye su aldım.

Esmer :

- Karnım yolda acıkırsa aclıgımı bastırsın diye bisküvi aldım.

Sarışın :

- Malum hava sıcak, daha da sıcak olursa pencereyi acıp serinlicem...

Söyle bakalım

Temelin oglu okula baslamis. Birinci gunun sonunda temel ogluna sormus.

-Soyle bakalim oglum bugun ne ogrendin?

Oglu da cevap vermis.

-Pek bir şey ogrenemedik ki yarin yine gidecegiz.

Şöför temel

Temel birgün yolda arabasıyla gidiyomuş.firenlari patlak ama.önünde pazar varmış ama pazarın yanında bir yol varmış.yoldan adamın biri geçiyomuş.temel düşünüyor.''pazarı ezsem 100'lerce kişi ölcek.adamı ezsem 1 kişi ölcek.gazetede çıkmış temel 100'lerce kişi ezdi.temele sormuşlar.''nasıl oldu.temel:valla adamı ezsem 1 kişi ölcek pazarı ezsem 100'lerce kişi ölcek bende bir suç yok adam beni gördü pazara gitti.bende direk pazara gittim 100'lerce kişi öldi.

[ı]Mühendis aklı

Bir rahip, bir doktor ve bir mühendis golf sahasinin bosalmasini beklemektedirler.
Mühendis:" Bu adamlar ne yapiyor böyle, 15 dakikadir bitirmelerini bekliyoruz."
Doktor: "Bilmiyorum ama hiç böyle bir saçmalik görmedim."
Rahip: "Iste görevli geliyor, onunla konusalim."
Rahip: "Merhaba, Su anda sahada olan grup ne zaman çikacak, neden bu kadar yavaslar?"
Görevli "Evet onlar kör itfayeciler. Klübümüzde geçen sene çikan yanginda gözlerini kaybettiler. Bu yüzden istedikleri zaman
burada ücretsiz oynamalarina izin verildi.
Rahip: "ne kadar üzücü, bu aksam onlar için dua edecegim."
Doktor: "Çok güzel bir fikir, ben de hastanedeki doktor arkadaslarla konusup onlar için bir seyler yapabilir miyiz diye bakacagim."
Mühendis: "Bu adamlar neden geceleri oynamiyorlar?"
[/ı]

zeka

küçük rafet derslerine çok iyi çalısıyor, sınıfta sürekli en iyi notları alıyordu. Dönem sonunda da ''pekiyi'' ile dolu karnesini eve getirdi.

Babası karneye şöyle bir baktı ''aferin benım aslan oğluma. belli ki zekasını benden almış'' dedi.

O sırada annesi söze karıştı.
''ona ne şüphe, çünkü benim zekam tamamıyla yerinde duruyor.''

orası neresi?

- Alo buyrun

- Hüsamettin orada mı?

- Hayır daha gelmedi

- Ne zaman gelir?

- Ben bilemem Allah bilir

- Orası neresi?

- Karacaahnet mezarlığı

Çorba

Hoca'nın canı şöyle bir tarhana çorbası çekmiş.
Başlamış ağzı sulana sulana hayal kurmaya.
O sırada kapı çalınmış ve komşunun oğlu:
- Hocam, annem hasta, bir tas çorba istiyor demiş.

Hoca,söylenmiş kendi kendine:
- Hey Allah'ım, bizim komşular hayalin bile kokusunu bile alıyor!

sabahtan beri oynaysun

temel istanbuldan bir araba almış ama ehliyeti yokmuş dursuna hemen telefon etmiş:
-uşaum gelde şu arabayu trabzon a kadar götürelim.demiş
sabaha karşı trabzona 30 km kala arabanın vites kolu dursunun elinde kalmış.dursun temeli uyandırmış:
-uşaum kalk bu arabanın vite kolu elimde kaldu bu araba bozuk daa.
temel:
-tabi elinde kalır uşaum sabahtan beri oynaysun daa.!!

Kekeme Dağcı

İki tane dağcı, birisi kekeme, dünyanın en yüksek dağına tırmanacaklarmış. Dağın ortasına tırmandıklarında, bizim kekemenin yine dili tutulmuş:
-"Çad.. çad.. çad..!" demeye başlamış. Öbür ki de;
-"Yukarı çıkalım, söylersin." demiş.
Çıkınca sormuş; "ne diycektin lan?" diye.
-"Çad.. çad.. çad.. çadırı aşağıda unuttuk!" diyor kekeme olan.
Çadır olmayınca Aşağı inmeye karar vermişler dağın ortasında kekeme yine;
-"Şak.. şak.. şak..!" diye konuşmaya çalışmış.
Öbür ki de, yine;
-"Aşağı inelim, söylersin" demiş.
Aşağı inmişler. Adam bakmış, çadır madır yok! Dönmüş ve sormuş:
-"Sen ne diyecektin?" diye...
-"Şak.. şak.. şak.. şaka yaptım!"

meslek

Otel katibi, yeni gelen yolcunun kimliğini yazıyordu.yolcuya sordu:
'mesleginiz?'

'yazar.'

'sanatınız?'

'yazarlık dedim ya.'

'anlatamadım,yani ne ile geçinirsiniz?'

'kalemle'

Katip, meslek bölümüne şöyle yazar:'kalem tüccarı!..'

:roflol: :roflol: :roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…