Adım Adım Eski Kiloma Dönüyorum:)) ★hedef 57 ★

Bende 39 yaşındayım.Tiroitler yavaş çalışıyor ve bağırsak sendromu rahatsızlığım nedeniyle yavaş kilo veriyorum.Bu arada doğum günün kutlu olsun.Sağlıklı, huzurlu, kolay kilo verebileceğin bir yıl olsun. Diyet yapmaya başladığım zaman devamlı yeme isteği geliyor. Yemek istemeyeceğim yiyecekler aklıma geliyor.O yüzden diyet yapmıyorum sadece yediklerimin yarısını ve akşam ekmek yemiyorum.Birde spor yapmaya çalışıyorum. Gram gram da olsa gidecekler inşallah. Ben doğum kilolarımı da gram gram verdim ama 72 kilodan 59 inmiştim.Şu an 56.5 kg dayım.Bir iki güne regl olacağım o yüzen tartılmıyorum. Çünkü vücut su tutuyor , moral bozmaya gerek yok.

Cok tesekkur ederim canim
Bende gunduzleri iyi gidiyorum ama bazi aksamlari kaciriyorum bu huyumdan nefret ediyorum
Neyse toparliycaz inssllah olmayan kiysfetlerimi denedim dun aksammoralim bozuldu aynada kendimi hic begenmedim aciilen kendime gelmem lazim...

Cok tesekkurler canim
Diyet kelimesi basli basina bi stres zaten direk yasak olan seyleri istiyo insan sen cok guzel sabir edip zayiflamissin cogu gitmis azi kalmis umarim en yakin zamanda istedigin kilo da olursun

gulfuren ne güzel zayıflamışsın tebrik ederim. Bende senin gibi zayıflamayı hedefliyorum gram gram acelem yok. Ayda 2 kg versem yeter bana. Ben de bu sabah tartıldım:
Geçen hafta: 63.7 kg dım.
Bu hafta :62.6 kg
Fark: -1.1 kg
Sevindim sonunda oluyor diye. En son geçen ramazanda aç karnına bir kere 62.5 kgı görmüştüm. Bir haftadır aç geziyorum ama onun da etkisi var.
Aç derken çok acıkınca yemek yiyorum ama tabağın yarısını dolduruyorum o da beni doyurmadığı için yarı aç kalkıyorum sofradan. Bol bol da su içiyorum her acıktığımda midemi doldursn diye.Öyle belli bir diyet yapmıyorum evde ne varsa onu yiyorum bazen dışardan da yediğim oluyor. Geçen akşam pide yedim ama pidenin dörtte birini yani bir dilim yedim kalktım sofradan. Ondan önce kuruyemiş yediğimden pek aç değildim.

Merhaba gunlugum
Bu sabah gercekle bi yuzlesiyim dedim malum tarti gunum

Gecen hafta 76.200
Bu hafta 77.000
+ 800 gr
Nehir hiç moralini bozma bazen benim de ödem yapıyor 1 kg fazla çıkıyorum ertesi gün 2 lt su içip karbonhidratı azaltıyorum o bir kilo hemen gidiyor. Benim de öyle olduğu için kaç kere moralim bozuldu ama artık takmadan diyete devam ediyorum sende öyle yap.

Sagol canim destegin icin evet aynen olan oldu tkmadan diyete ddvam ediyorum bugun yeniden basladim

Elmascim cok sevindim tebrikler harikasin aynen devam canim

Menumu yazinca daha dikkatli oluyorum :))

Sabah kalkinca tarcin,zencefil ve limon lu su 2 bardak

Kahvalti
2 dilim peynir
2 dilim ekmek
5 ad zeytin
Maydonoz

Ogle
4 kasik nohut
Bir kase cacik
Bol yesillikli salata

Ara
1 portakal
Az sutle tarcinli turk kahvesi

Aksam
6 yk kiymali pirasa ymegi pirincsiz
1 kase yogurt
Salata

Ara
Tarcinli sut

Kacamak yaptim canim malesef
Oluyor öyle arada benim de birden geliyor tutamıyorum kendimi bıktım diyetten diyorum canım aşırı tatlı istiyor bir kaşık aldı mı da dayanamayıp komple yiyorum tatlıları hamur işlerini.Sonra pişmanlık ve +1 kg la kalıyorum. Ama dediğim gibi birden kaçamak yapınca vücut ödem yapıyor hemen diyete başlayınca da kiloya dönüşmeden 1-2 gün içinde o bir kilo gidiveriyor hemen.

Bende bugünkü menümü yazayım:
Sabah:
yarım kivi
yarım küçük elma
1 dilim ekmek
yarım dilim meyveli kek
küçük parça peynir
1 haşlanmış yumurta

Ara: 1 fincan şekersiz türk kahvesi

Öğlen:
4 yk kıymalı ıspanak
1 kase ezogelin çorba

Ara: 1 tane meyve

Akşam: 3 adet köfte
3 yk yoğurt

Off canım nasıl tatlı istiyor. Bu aralar aşırı stresliyim. Ondan sanırım ama kendimi tutup yemeyeceğim emeklerim boşa gidiyor sonra. Bugün bir de iş yerinden birisi dedi ki sen zayıflamışsın. Dedim çok kilo vermedim ama. Yok belli oluyor bu pantolonun baya dardı şimdi bollaşmış dedi. Baktım gerçekten de öyle sevindim acayip :) Sonra dedi çok iyi olmuş dikkat et kilo iyi bir şey değil. Aldıklarını ver şimdiden sonra zor oluyor yaş ilerledikçe dedi. Kendisi de gayet fit güzel bir bayan :) Demek ki o da hep dikkat ediyor dedim içimden motive etti beni sağolsun.

İnşallah çabuk kilo verirsin. Üzülme yavaş yavaş giden çabuk geri gelmiyor.

Evet canim cok haklisin... bende oyleyim bir kasik , bir isirik alip birakmak gibi bi huyum hic yok benimde bu kilolar nasil alindi ki dimi yedim tatlilari hamur islerini oldum yine sisko ama toparladim canim cok sagol destegin icin :))

Sakin yeme canim inanki tarcinli sut ve meyve ikilisi tatli krizine birebir tavsiye ederim ye ye nereye kadar hem abur cubur lar cildi mizide sagligimizuda bozuyor malesef cok canin istiyorsa sutlu tatli tercih edebilirsin :))
Ne guzel verdigin emegin baskalari tarafindan fark edilmesi daha bi hirs geliyo insana :))) hedefe ulassak bile aman nasil olsa zayifladik eski yeme duzenine gecmek yok artik omur boyu saglikli beslenmek gerekiyor kilolar geri gelmemesi icin:))

Gunaydin gunlugum
35 dk leslie
15 dk plates
30 squat yaptim
Sabah sabah cok iyi geldi

Gunaydin gunlugum

Tartildim da geldim
Gecen hafta 77.000
Bu hafta 76.200
Giden 800 gr.
Sukurler olsun yavas da olsa kilo veriyorum :))

Selam gunlugum sana epeydir yazamiyordum cunku diyet moduna bi turlu giremiyorum simdi kendimi daha iyi hissediyorum bu sefer hedefime ulasana kadar birakmiycam haydi bismillah insallah bu son olsun artik
Yarindan itibaren spor ve saglikli beslenmeye devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…