Adeti bitip ovaulasyonu başlayanlar !!!!!!

ovulasyonuma yaklaşık 7 gun var. merakla takipteyim.Varmı yiyecek içecek bakımından dikkat edilmesi gereken ince noktalar?

Selam arkadaşım gebelik öncesi alkol ve kafeinden uzak durulması gerekiyormuş.Yeşil sarı ve kırmızı yapraklı sebzeleri tüketin deniliyor.Balık protein ve demir destekli beslenmeliymişiz.ayrıca burada incir kürü ve keçi boynuzu pekmezini duymuştum

ovulasyonuma yaklaşık 7 gun var. merakla takipteyim.Varmı yiyecek içecek bakımından dikkat edilmesi gereken ince noktalar?

Selam arkadaşım gebelik öncesi alkol ve kafeinden uzak durulması gerekiyormuş.Yeşil sarı ve kırmızı yapraklı sebzeleri tüketin deniliyor.Balık protein ve demir destekli beslenmeliymişiz.ayrıca burada incir kürü ve keçi boynuzu pekmezini duymuştum

nermin nasılsın canım?
ne var ne yok sende durumlar nasıl????

nermin nasılsın canım?
ne var ne yok sende durumlar nasıl????

sağol canım gayet iyiyim beklemedeyim ama kasık ağrılarım oldu bir kaç gündür bugün sabah baş dönmesi yaşadım alşam üstüde fenalık geldi içime bayıldım ama çok kısa 2-3 saniye sürdü eşim de korktu yazık ve göğüsleri arada sızlıyor karnımda adet olacakmışım gibi gergin sanki bu ay oldu gibi ama emin değilim hayırlısı inşallah...sen nasılsın var mı birşeyler????

ayyy canım hadi inşeallah bu ay tutmuştur....
benimde 2 gün öle kasık ve bel ağrım oldu sanki adet olacakmışım gibi.ama bu durum bende ilişki sonralarıda oluyo bazen ondan olabilir diyorum ve
hiiiççç ümitlenmiyorum..
bide acayip sinir var bende kızıma bazen tahammul edemiyorum ada benle inatlaşınca ipler kopuyo bazen...
ondamı sorun var bendemi anlamadım....
senin bat nezamn canım?

İnşallah canım sağol bat 7 kasım ama bugün ciddi ciddi şüphelenmeye başladım olursa iyi olur olmazsa da hayırlısı ne diyebilirizki Rabbim bilir.Yumurtlama döneminde sinirli olunabiliyormuş diye okumuştum

ne bilim yumurtlama mıdır nedir anlamadım valla...benim bat 10 kasım canım yumurtlama süreci geçmiştir herhalde
neyse hayırlısı ..
seninde kızın vardı sanırım dimi canım?

Son düzenleme:
ne bilim yumurtlama mıdır nedir anlamadım valla...benim bat 10 kasım canım yumurtlama süreci geçmiştir herhalde
neyse hayırlısı ..
seninde kızın vardı sanırım dimi canım?

evet benim 8 yaşında bir kızım var inşallah bu erkek olsun istiyorum ama tabii nasip

evet benim 8 yaşında bir kızım var inşallah bu erkek olsun istiyorum ama tabii nasip

Allah gönlüne göre verir umarım canım tabi benimde :)
benimde kızım var ve bir de oğlum olsun isterim ama
Allah bilir dediğin gibi...
erkek için ilişki günlerine dikkat edecek tin ettin mi?
bide sen yumurtlama gününü takip etdiyomusun?

evet ilişki günlerine dikkat ettim yumurtlamaya en yakın günlerde oldu ama bilemem oldumu olmadı mı????Benim adetlerim çok düzenli 28 günde bir o yüzden biliyorum yumurtlama günlerimi ilk adet gününden başlayarak 14 gün sayıyorsun o gün yumurtlama günün oluyor.Bir gün önce bir gün sonraya kayabiliyor o günlerde de ilişki olmalıymış.senin de düzenliyse bu şekilde hesaplayabilirsin

canım benim 30 günde bir.
ama ben tam olarak yumurtlama günümü bilmiyorum çünkü hiç takip etmedim...
ısı ölçerek denedim eğer doğruysa 15. günü gösteriyo ama bilmiyom.
denedik bizde ama benim pek umudum yokkk nedense....
hayırlısı artık...

hayırlısı olsun canım beklemekten başka çare yok

Selam çok teşekkür ederim.Siz de ovulasyon dönemindemisiniz?

Tatlım kaçgünde bir adet görüyorsan ondan 14 ü çıkarıcaksın ve adet olduğun ilk günden itibaren saymaya başlayacaksın mesela ben 24 günde oluyorum 24-14=10 adetten itibaren 10 gün sayıp yumurtlama dönemimi buluyorum tabi testte alabilirsin

evet böyle hesaplanıyo ama kişiden kişiye değişiyo yumurtlama olayı....
bu şekilde deneyin olmadı en garantisi ovulasyon testi ve ısı takibi sanırım...
mesela bu ay ben bu şekilde hesapladım 27 ekim ov. günü çıktı.17. gün yani...
o günü değerlendirdik bizde....eğer hamiş kalmazsam demekki ben bu hesaba göre yumurtlamıyorum :26:
ısı takibi yaptım bide orada 15. gün yumurtlama oldu görünüyo.... bidaha ki aya artık ısı takibini baz alcammmm

İnşallah olur canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…