Adaçayı Mucize Mi Yoksa Cazibe Mi :)

shoksheker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
507
6
Arkadaşlar forumda adaçayı ile ilgili bir sürü şey okudum. Hatta adetimin birinci günümdeyim üşenmedim gittim yaptım içtim. Fakat bazı yerlerde kullanıp hamile kalanları okuyorum bazılarında da bebek düşünenlerin kullanmaması gerektiğini...

Bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşırmısınız a.s.

bende düzenli bi şekilde içtim bu ay....ve bende yararı olduğunu biliyorum şuanda adetimin 20.günü falan bıraktım artık fakat belki tesadüf bu ay yumurtla günüm olduğunu dahada emin olarak hissettim kasık ağrısı ve yumurta akı gibi bi akıntı 2 gündür var ve göğüslerime dokunamıyorum(belki hamişte olabilirm)zararı olarak sadece rahim kasılması yapıyormuş yani hamişken kullanılmıyor son aylarda falan ben bu kadar biliyorum gebelik için zararını...cnm bide ben geceleri süt ve gündüzde hep ayran yoğurt yani süt ürünleri tükettim !!..bu arada bende dün kanda test yaptırmak istedm adete 9 gün var deyince yapmadılar erken diyee olurda vardır çıkmaz yani şüphede kalmamam için adetinin geçmesini bekle dediler bende bi 10 gün daha bekliycem öyle kanda test yaptırcm..eğer bu ay kalırsam yada kalmışsam ada çayı ve üt ürünlerinin yararını gördüm diyebilirim!!..

inşallah canım inşallah hamişsindir diye örnek olursun bizlere :)

süt bende içiyorum birde incir duydum ben bal+çörek otu+tarçın karışımını zaten duymuşsundur

cnm o saydığın karışımı duydum bende amaa yiyemem diye düşündüm sonu güzel sonuçlarla bitecek olsa bile yiyemem herhalde diye yapmadım süt ürünlerini bırakma cnm zaten bir çok yararı var sadece hamile kalmak için değil...ada çayınında öyle birçok yararı var ben onu çok öncelerden de kullandım ama düzenli içerek değil gebelik için faydası olduğunu duyunca düzenli içmeye başladım evet cnm eğer kalmışsam ozaman bencede adaçayı cazibe olmuyor mucize oluyorr :dance:

cnm o saydığın karışımı duydum bende amaa yiyemem diye düşündüm sonu güzel sonuçlarla bitecek olsa bile yiyemem herhalde diye yapmadım süt ürünlerini bırakma cnm zaten bir çok yararı var sadece hamile kalmak için değil...ada çayınında öyle birçok yararı var ben onu çok öncelerden de kullandım ama düzenli içerek değil gebelik için faydası olduğunu duyunca düzenli içmeye başladım evet cnm eğer kalmışsam ozaman bencede adaçayı cazibe olmuyor mucize oluyorr :dance:

inşallah canım naniknanik

gerçi benim durum biraz vahim bende pko var eşimde morfoloji bozukluğu var 3 ay yumurta takibi sonrasında 2 aşılama ama maalesef negatif artık yoruldum biraz daha normal yollarla deniyim dedim olmazsa tüp bebeğe geçerim heralde

canım bendede pko vardı..ama hiç bi sorunum kalmamış çok şükür bunu bi kez daha öğrendim dr dan amaa ben çok çabaladım bana kilo ver demişti dr 10 kg verdim ben zaten daha 2-3 kg verdim düzene girdi ve 6-7aydır ilaçsız günü gününe geliyor bi gecen ay 4 gün geçmişti günü onuda dr normal dedii sorun yine yok dedii...cnm benden tavsiye tuzu şekeri kes(dr bana beyaz ekmekten uzak dur demişti ) yada azalt stresten uzak dur yapabilirsen spor yap vede ideal kilona gel ve ondan kal inan görüceksin bak nasıl düzene giriyor herşey bide ben baştan 1-2 ay doğum kontrol hapı içtim ama sonra bıraktım ve dediğim şeyleri yaptım nasıl düzene girdi ben bile inanamadım...

canım gerçekten kilom fazlamı bilmiyorum ama evlendiğimde 50 kiloydum 3 sene oldu şuan 56-57 geliyorum boyumda 1,68. ama pkoda kilonun sorun olduğunu biliyorum işin ilginç tarafı çok kolay aldım ama veremiyorum... bu arada pko bende yeni çıktı..
dikkat edicem canım tavsiyelerin için çok sağol umarım en kısa zamanda kavuşuruz bebişlerimize

adaçayının hamile kalmakla bir ilgisi varmı bilmiyorum ama hamileyken yasak çünkü düşük olmasına sebep oluyo bana doktorum söylemişti kesinlikle içmiceksin dedi belki biraz alakasız ama yazmak istedim umarım en kısa zamanda bebişlerinize kavuşursunuz

rica ederm cnm ne demek bende ozamanlar 65 kg kadar gelmiştim şimdi 55 kiloyum ve aslında daha vermem gerek 2 kg falan cnm internete ideal kilo hesapla yazsana orda çıkar hesaplarsın yanii

evet arkadaşlar adaçayını sadece adet başlayınca ve yaklaşık 8-10 gün süre ile kullanıcaksın.çünkü hamile kalındığı zaman adaçayı,maydonoz,nanenin fazla tüketimi düşüğe neden oluyo diye biliyorum.adçayını sadece 8-10 gün iç canım sonra bişey olmasın.

Benimde adetlerim ağrılı geçiyordu. Adetin üçüncü günü başladım kullanmaya (rahim içini temizliyormuş) sekizinci gününe kadar sabah akşam birer fincan içtim. Bebek planladığım için sekizinci güne kadar içtim. Onu takiben ilk ayımda adetimi ilk kez ağrıkesici kullanmadan geçirebildim. Yine üçüncü günden sekizinci güne kadar kullandım. Bi sonraki adetimi bekliyordum ağrılımı olacak diye hamile kaldım. Zaten hamileyken adaçayı düşüğe sebep olduğu için kullanılmıyor. Kimbilir belkide adaçayının hamile kalmama da faydası olmuştur. Çünkü ilk düşüğümden sonra 1 senedir bekliyordum bebişimi.

Benimde adetlerim ağrılı geçiyordu. Adetin üçüncü günü başladım kullanmaya (rahim içini temizliyormuş) sekizinci gününe kadar sabah akşam birer fincan içtim. Bebek planladığım için sekizinci güne kadar içtim. Onu takiben ilk ayımda adetimi ilk kez ağrıkesici kullanmadan geçirebildim. Yine üçüncü günden sekizinci güne kadar kullandım. Bi sonraki adetimi bekliyordum ağrılımı olacak diye hamile kaldım. Zaten hamileyken adaçayı düşüğe sebep olduğu için kullanılmıyor. Kimbilir belkide adaçayının hamile kalmama da faydası olmuştur. Çünkü ilk düşüğümden sonra 1 senedir bekliyordum bebişimi.

sağolasın canım ya umut oldun içime inşallah sende sağlıkla kucağına alırsın bebeğini

canım gerçekten kilom fazlamı bilmiyorum ama evlendiğimde 50 kiloydum 3 sene oldu şuan 56-57 geliyorum boyumda 1,68. ama pkoda kilonun sorun olduğunu biliyorum işin ilginç tarafı çok kolay aldım ama veremiyorum... bu arada pko bende yeni çıktı..
dikkat edicem canım tavsiyelerin için çok sağol umarım en kısa zamanda kavuşuruz bebişlerimize

canım bende senin gibi 50 kilo evlendim. boyum 1.68 ve şuanki kilomda 54. yani hemen hemen seninle aynı vücut ölçülerindeyiz. bizdeki pconun kiloyla ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü biz zayıf sayılırız. ben 36 beden giyiyorum, sende öylesindir. benim adetlerimde düzenli, kıllanmada yok, sivilcede yok, ağrılı ilişki ve adette yok, kiloda yok. bu pco nerden çıktı anlamadım.ve doktor bana ilaçda vermedi. bekle dedi. ama 7 aydır bekliyorum

cnm bizde sandığımızdan yorum yapmadık dr dediğine göre konuşuyorum bende pko hakkında bişey bilmiyordum dr dan öğrendiklerim bunlar ben tavsiyelerine uydum ve yendim sendeki başka olabilir...hatta geçende başka bi dr gittim bende pko vardı ne durumda acaba merak ediyorum dedim dr hemen dediğini görüntü olarakta bi sorunun yok gibi dediii dedim ben kg vermiştim zaten çok iyi olmuş dediii ultrasona girdim kist çok küçülmüş ve asla gebe kalmanada engel olucağını sanmıyorum dedii...ozaman şekerim bendede tüylenme yoktu bu hastalığı bu şekilde geçirende var ozaman bende tüylenme olmadığı için ben pko de tüylenmeye inanmıyorummmmm

cnm bizde sandığımızdan yorum yapmadık dr dediğine göre konuşuyorum bende pko hakkında bişey bilmiyordum dr dan öğrendiklerim bunlar ben tavsiyelerine uydum ve yendim sendeki başka olabilir...hatta geçende başka bi dr gittim bende pko vardı ne durumda acaba merak ediyorum dedim dr hemen dediğini görüntü olarakta bi sorunun yok gibi dediii dedim ben kg vermiştim zaten çok iyi olmuş dediii ultrasona girdim kist çok küçülmüş ve asla gebe kalmanada engel olucağını sanmıyorum dedii...ozaman şekerim bendede tüylenme yoktu bu hastalığı bu şekilde geçirende var ozaman bende tüylenme olmadığı için ben pko de tüylenmeye inanmıyorummmmm

asyacım nden böyle tavırlı bir cevap yazdığını anlamış değilim. kendi yazdığım cevabı defalarca okudum. acaba farkında olmadan sana yada başka birine kötü birşey mi yazmışım diye. ama göremedim. pco yu yendiğine çok sevindim. ama ben sadece kendi belirtilerimi yazdım. daha doğrusu bende, pco belirtisi adı altında söylenen hiç bir işaretin bulunmadığını anlatmak istedim

aslında ben yanış anlatmışım bende kendi yazdığımı okuyorumda benmde tam anlatmak istediğim o değildi....yani kilolu olmak konusu 2 ayrı dr gittim ikiside bende çok kilolu olmama rağmen 9-10 kg vermemi istemişti halbuki ben ozamanlar 64-65 arasıydım ama kimse kilo ver çok kilolusun demiyordu şuanda 55 im ama hala ideal kilom deilmiş 52 olmam gerekiyor demek istediğim zayıf olabilirsin ama buna dr karar veriyor vermen gerekiyormu gerekmiyormu ???birde ben kg dedim ya hemen ozaman şöyle deyim kimseyi yanıltmayım herkeste farklı çıkabilir dr nuz ne derse o doğrudur....cnm senn bi suçun yok galiba ben alıngan oldum adet gelicek yne herhaldesenağlamasenağlamasenağlama

evt cnm sanırım öyle oldu :uhm:tartışmak mı???aslaa öyle bi niyetim yoktu ve zaten bence tartışmada denilemezdi sonradan kendime çok kızdım cnm sendende o arkadaştanda özür diliyorum kırdıysam ben kendim sitemli gibi yazmışım aslında hiçte kızılcak bişey yok diyorum yaa adet gelcek herhaldee senağlama

X