Acil … sizce evimde oturmak konusunda ısrar etmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim dedi ki beni karıştırma sen konuş bu benim düşüncem değil ben evdeki hakkımı sana veriyorum. Tamam ben konuşurum dedim. Ama asıl onun konuşması gerekiyor tabiki de. Onun konuşması uygun düşer. Ev aldığıma pişman oldum dedi ben böyle onu arada bırakıyorum diye. Halbuki ben de çalışıyorum ödemeyi beraber yapıyoruz ev almakla tabiki doğru bir adım attık ama gereğinden fazla fedakarlık yaparak kendi huzurumuzu kaçırmış olduk

Ev sizin değil resmen,neden aldınız da ödediniz adı var resmen bunun bi kararı varılması lazım evi kendinize mi aldınız eşinizin ailesi için mi alındı,evi kendiniz için aldıysanız evinizde oturacaksınız kira yardımı yaparsınız dediğiniz gibi siz kiraya çıkarsanız kimse el atmayacak ve eviniz var gibi de durmayacak

Eşiniz tek başına ödemedi o evi tek başına da karar veremez okadar ailesini düşünüyorsa evlenmeden altınlar sizin çalıştığınız olmadan alsaymış

1+1 ya da 2+1 uygun fiyatlı ev bulup kv kp i oraya gecirseniz kendiniz kendi evinizde olursanız. çok mu zorlar sizi iki kredi.
diğer kardeşler aileye baksın siz kira ve geçim yardımı yapmayın. zaten oturtuyo olacaksınız.

onun dışında haklısınız bisey diyemiyorum size.

Evet bakalım bugün bir karara varabilecek miyiz. Aslında evimde oturmaya bu kadar istekli değildim ama kiraların istanbulda çok artması, bize kimsenin destek olmaması ve ailesinden aldığımız altın borcunu da geri ödeyecek olmamız, ileride gıdasına da destek olacak olmamız beni evimde oturma düşüncesine itti. Eğer ev fiyatları bu kadar uçmasa bir eve daha niyet edebilirdik. Eşim de biz alırken kendimiz hemen oturcaz diye almadık diye benim düşüncemi yanlış buluyor. Ama kirada oturacak olan ve destek görmeyecek olan biziz. Kiralar da çok artmış durumda.

Adamin ailesinin yukunu çekmeyin. Şuan olan şeyler tamamen abisinin keyfinden kaynakli.
Abisi kiraya ciksa bana destek atin kirami ödeyin diyemezdi belki ama annesini evden cikartip sizi de desteklemek zorundaymiş gibi bir konumda birakiyor cok akilli ya.

Abisi kira odeyemiyorsa kadini evden cikaracagina gecip oturacak annesiyle birlikte. Oldu paşam ya hem ayri eve cikacak para yok ama annesiyle de yasamayacak. Siz ugrasiyorsunuz alaksiz yere şuan.
Kendinizi sömürtmeyin bunlara kim kotu derse desin. Kullanamayinca kotu derler tabi.

Keşke evlerin fiyatı bu kadar uçmamış olsaydı o zaman bir eve daha niyet edebilirdik ama biz almasak bile bizi felaket zorlar ve inanıyorum ki eğer böyle yapsak bile geçimine yardım etmemiz de ileride gerekiyor

Bence konuş açık açık kayinvalidenle hiçte çekinme sen onlara ırgat olmak için yasamiyorsun bu hayatı eşin baya iki yüzlülük yapıyor bu nedir abisi rahat etsin babası rahat etsin sen acaba çalışmasan böyle kahramanlıklar yapar mıydı

Kayınvalideniz (ya da diğer kayınlarınız) size kira ödesin oturdukları ev için en kötü ihtimal. Siz de evinizi kiraya vermiş, başka yerde kirada oturuyor gibi düşünün. Sözleşme yapın ve banka üzerinden alın kirayı, herşey yasal olsun.

Yiyecek içeceğine kadar destek olacağınız bi aileyi abisi nasıl evinden ediyor aile niye buna gösterdiği düşünceyi size göstermiyor siz döndüğünüzde mevzu bile edilmeden evden çıkılması lazım

Yaşlı insanlar kirada gezeceğine niye bu abi düşünüp ailem kiralarda uğraşmasın ben çıkarım demiyor ne saçma sapan düşüncesiz bi aile

Şuan siz deyince aklıma geldi. Abisi kiraya çıkacağı zaman eşim dedi ki kirasına destek olmamız gerekir. Ben de abinin kirasına destek olamayız dedim ama annenler çıkacaksa o zaman abinle ödersiniz dedim. Abisi bir sene kiranın yarısını verdi. Kayınvalidem ise vermedi diyor. Sonra bizim eve oturtunca mantıken bize vermesi gerekirdi ama öyle birşey de olmadı. Kesinlikle yeterince yapabileceğimi yaptım düşüncemde kararlı olmam lazım

Keşke evlerin fiyatı bu kadar uçmamış olsaydı o zaman bir eve daha niyet edebilirdik ama biz almasak bile bizi felaket zorlar ve inanıyorum ki eğer böyle yapsak bile geçimine yardım etmemiz de ileride gerekiyor

burda arkadaş iki hafta önce 30 yıllık bi binadan ev kiraladı 4 bin
babanızda para verecekse peşinat yapıp onlarin karı koca yaşayacağı bi ev bulabilirseniz daha iyi gibi sanki. tabi önce zorlar sizi ödeme ama sonuçta bi ev daha almış olacaksınız.
eşinizin konuşup kapatalım demesi hoşuma gitmedi benim.

Siz evinize geçin.kayinvalidenizin kiraya çıksın.yarisini siz yarısını eşinizin abisi versin.esinizin abisi etliye sütlüye karışmadan yasamasin

Yani başta eşinizin ailesinin kirasını ödeme gibi bir zorunluluğunuz yok,size göre zorda kalmasınlar diye edilen yardım eşinize göre bir görev haline gelmiş.Kendi evinizde oturmak istemeniz kadar normal bir şey yok,kayınvalideniz zaten çıkarız gibisinden konuşmuş.Kiraya onlar geçsin,siz kendi evinize geçin,onların kirasına yardım edersiniz isterseniz,diğer kardeşlerle birlikte.

Bu zamana kadar iyilik yapipda karşiliğini goren gormedim. Son zamanlar oyle olaylara şahit oluyorumki artik safligi salaklikdan sayiyorum. Hakkiniz olani isteyin. Saçma sapan konuşmasin eşiniz. Ayni destek sizin ailenize yapilsa eşiniz kirada mi oturacak? Akşam konuşunca bagirarak sinirli konuşmayin. Once sakin olun. Sonra bir birinizin lafini tamamlamaya musade edin. Konu kavgaya giderse sesler yukselirse konuyu kapatin birazlik. Sakinleşince devam edin. Çunki hir gurle birbirinize kirilacaksiniz. Belli ki eşinizin aklinda bir plan var ve o plani yaptirip konuyu kapatmak istiyor. Bu arada kirasi odendikden sonra kv.ne ha kendi evi ha kira ne farkeder. Parasi odeniyor işte. En azindan siz genç aile olarak ev ev surunmezsiniz

Evinizde oturmak istediğiniz için de laf yiyorsanız eşinizden, bence ona kimin nankör olduğunu bir hatırlatmanız gerekiyordur. Siz söylemedikçe görevinizmiş gibi size diretebileceğini düşünmeye başlamış. Buradaki konulardan da şunu anlıyorum ki erkekler sıfat yapıştırmakta kadınlardan çok daha fütursuz. Bunu yapan erkeğe siz neden gerçek sıfatını söylemiyorsunuz?
Bu akşam konuşmaya siz de " evet, bunu bu akşam konuşup kapatacağız" diyerek başlayın. Ve geri adım atmayın. Siz hak sahibisiniz. Kimse sizin rızanıza aykırı malınızı başkasına veremez.

Oldu olcak ailede ki herkese birer ev alın kendi evinizde oturabilmek için sizde iyice alışmışsınız bu duruma evden çıkın deme hakkınız var hayırsız evlat olmuyacaksınız bu durumda burda olay eşiniz ve abisinde bitiyor eşiniz sizin maaşınıza güvenerek artistlik yapıyo siz her türlü evinizde oturma hakkına sahipsiniz

Eşin çakallık yapmasın.
Madem hakkını devrediyor, sen ikimizin hakkını da bana nakit ver ben ev alayım o zaman de.
Ev hali hazırda senin ya da eşinin adına di mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…