Acil … sizce evimde oturmak konusunda ısrar etmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence konuş açık açık kayinvalidenle hiçte çekinme sen onlara ırgat olmak için yasamiyorsun bu hayatı eşin baya iki yüzlülük yapıyor bu nedir abisi rahat etsin babası rahat etsin sen acaba çalışmasan böyle kahramanlıklar yapar mıydı
Tam olarak öyle çalışmıyor olsam bana eminim söz bile düşmezdi. Şimdi ben böyle diyorum diye güç gösterisi yapıyorsun diyor.

Eşinizin ailesi 7 göbek İstanbullu mu? Kirasını bile karşılayamadıkları bir şehirde yaşamaya mecburdur mi? Eminim kirasını ödeyebilecekleri evlerin olduğu,ev fiyatlarının daha uygun olduğu bir şehirde doğmuş büyümüşlerdir.

Su asamadan sonra, hele de kocan da yaninda seninle ayni fikri paylasmiyorken, evden çıkın deseniz size demeyecekleri laf kalmaz. En bastan bu topa hic girmemeliydiniz. Ev taksidi odeyebilecek durumdaysaniz kendinize ev almaliydiniz, kayinaileye degil. Üzücü ama onlar ölene kadar problem sıkıntı olacak bu durum resmen size. Cok cirkin. Evi olmayan tabi ki kirada oturacakti. Ev alabilen mülkünde oturur. Evi olan sizsiniz ama kirada oturan sizsiniz . Cooook sacma

Eşin çakallık yapmasın.
Madem hakkını devrediyor, sen ikimizin hakkını da bana nakit ver ben ev alayım o zaman de.
Ev hali hazırda senin ya da eşinin adına di mi?
Ev resmiyette eşimin üzerine. Halam ortak tapu yapın diye ısrar etti bana ama yapmadım. Eşimin de bazen ailesine şakasına eşimin evi dediği olmuştur. Çünkü bir nevi benim maaşımla kredi ödeniyor. Ama şartları göz önünde bulundurup evimde oturmak istemem problem oldu

Eşinizin ailesi 7 göbek İstanbullu mu? Kirasını bile karşılayamadıkları bir şehirde yaşamaya mecburdur mi? Eminim kirasını ödeyebilecekleri evlerin olduğu,ev fiyatlarının daha uygun olduğu bir şehirde doğmuş büyümüşlerdir.
Evet aslen güneydoğuda köydenler. Biz şuan o şehrin merkezinde görev yapıyoruz. Kayınvalidem bize kalmaya geldiğinde ben burda sıkılıyorum demişti. Görümcemler geldi memleketi beğenmedi. İnsanlar memleketinde sıkılıyor. Ben artık görev sürem bitsin aileme yakın gideyim istiyorum.

Su asamadan sonra, hele de kocan da yaninda seninle ayni fikri paylasmiyorken, evden çıkın deseniz size demeyecekleri laf kalmaz. En bastan bu topa hic girmemeliydiniz. Ev taksidi odeyebilecek durumdaysaniz kendinize ev almaliydiniz, kayinaileye degil. Üzücü ama onlar ölene kadar problem sıkıntı olacak bu durum resmen size. Cok cirkin. Evi olmayan tabi ki kirada oturacakti. Ev alabilen mülkünde oturur. Evi olan sizsiniz ama kirada oturan sizsiniz . Cooook sacma
Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Konu nerden tutsa elinde kalıyor insanın. O nedenle düşüncemden vazgeçmeyi düşünmüyorum

Evinizde oturmak istediğiniz için de laf yiyorsanız eşinizden, bence ona kimin nankör olduğunu bir hatırlatmanız gerekiyordur. Siz söylemedikçe görevinizmiş gibi size diretebileceğini düşünmeye başlamış. Buradaki konulardan da şunu anlıyorum ki erkekler sıfat yapıştırmakta kadınlardan çok daha fütursuz. Bunu yapan erkeğe siz neden gerçek sıfatını söylemiyorsunuz?
Bu akşam konuşmaya siz de " evet, bunu bu akşam konuşup kapatacağız" diyerek başlayın. Ve geri adım atmayın. Siz hak sahibisiniz. Kimse sizin rızanıza aykırı malınızı başkasına veremez.
Evet iki hafta oldu bu konu açılalı. Eskisi gibi olmadığı için ben evimde oturmak istediğim için böyle yapıyorsun dedim ve dün ona nankör olduğunu söyledim. Bugün de kararımın arkasında durmayı düşünüyorum çünkü bir defa bu konu açıldı bir defa kötü oldum artık

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Konu nerden tutsa elinde kalıyor insanın. O nedenle düşüncemden vazgeçmeyi düşünmüyorum
Valla bir sekilde vazgecmek zorunda kalacağınız aşikar zaten malesef ama, olan size olacak. Ev taksidini siz oderken istanbulda nasil kira odeyebileceksiniz kendiniz icin? Kaynana hanfendi kisisi elin evine kira odemeyelim ev alalim dediyse, bir zahmet size kira odesin destek ciksin

Evet aslen güneydoğuda köydenler. Biz şuan o şehrin merkezinde görev yapıyoruz. Kayınvalidem bize kalmaya geldiğinde ben burda sıkılıyorum demişti. Görümcemler geldi memleketi beğenmedi. İnsanlar memleketinde sıkılıyor. Ben artık görev sürem bitsin aileme yakın gideyim istiyorum.
O zaman eşine şöyle söyle ; senin ananın babanın beğenmediği memlekette , ben senin annenin babanın oturduğu evin taksidini ödemek için yaşıyorum farkında mısın?! Çok sıkıntı olacaksa satalım evi ödeyelim ailenin altın borcunu , banka kredisini ..sonrasında ne evimiz olur ne borcumuz..ne de paylaşılmayan bir ev derdimiz.

Siz evinize geçin, kayinvalide tutulacak evi de iki kardeş ödesin.
Eşiniz söyleyemem diyorsa siz söyleyin, çekinmeyin. Kötü olacaksanız da olun bu konuda.
İyilikten, enayilige giden bir yol olmuş sizinki. Hiç gerek yok.
Evet ben de diyemem diyordum ama şartlar beni diyecek kıvama getirtti.

O zaman eşine şöyle söyle ; senin ananın babanın beğenmediği memlekette , ben senin annenin babanın oturduğu evin taksidini ödemek için yaşıyorum farkında mısın?! Çok sıkıntı olacaksa satalım evi ödeyelim ailenin altın borcunu , banka kredisini ..sonrasında ne evimiz olur ne borcumuz..ne de paylaşılmayan bir ev derdimiz.
aynen öyle aslında kökten çözüm. bu şekilde çirkin bi hale gelmesini istemezdim meselenin. ama şurda beni haksız çıkaran tek bir yorum dahi bulamadım. Fazla bir fedakarlık olduğunu, durumun normal olmadığını herkes diyor. Eşim de bir farketse de adam akıllı çözüm bulsa.

Valla bir sekilde vazgecmek zorunda kalacağınız aşikar zaten malesef ama, olan size olacak. Ev taksidini siz oderken istanbulda nasil kira odeyebileceksiniz kendiniz icin? Kaynana hanfendi kisisi elin evine kira odemeyelim ev alalim dediyse, bir zahmet size kira odesin destek ciksin
Maalesef ödeyecek durumda değiller. Kiralar veya evler uygun olsa böyle bir düşünceye girişmezdim ama ne eve ne kiraya yetişmemiz zor o nedenle mantıklı olan bizim evimize oturmamız. Ailesi de isterse evine döner isterse eşim abisiyle bölüşüp ne yapacaklarsa yapmaları lazım ama fedakarlık benim görevimmiş gibi huzurumdan da oluyorum.

aynen öyle aslında kökten çözüm. bu şekilde çirkin bi hale gelmesini istemezdim meselenin. ama şurda beni haksız çıkaran tek bir yorum dahi bulamadım. Fazla bir fedakarlık olduğunu, durumun normal olmadığını herkes diyor. Eşim de bir farketse de adam akıllı çözüm bulsa.
Bence herkes herşeyin farkında sadece affedersiniz kullanmak daha iyi geliyor asla geri adım atmayın

Evet iki hafta oldu bu konu açılalı. Eskisi gibi olmadığı için ben evimde oturmak istediğim için böyle yapıyorsun dedim ve dün ona nankör olduğunu söyledim. Bugün de kararımın arkasında durmayı düşünüyorum çünkü bir defa bu konu açıldı bir defa kötü oldum artık
Ama şuna dikkat edin hanımefendi; bakış açınız yanlış, bu şekilde bir yapınız olduğu için eşiniz buradan deniyor sizi.
Siz kötü olmadınız. Konu açıldı siz de eşinizin kötü yönünü gördünüz. Onların etiketine zihninizde bile sahip çıkmayın. Her avın etrafına bir avcı konumlanır ne yazıkki. Karşı tarafın yönelttiği ile kendini sorgulayanı eşiniz gibiler sürekli düşürmeye çalışır. Ev olsun iş olsun bu böyle...

Ama şuna dikkat edin hanımefendi; bakış açınız yanlış, bu şekilde bir yapınız olduğu için eşiniz buradan deniyor sizi.
Siz kötü olmadınız. Konu açıldı siz de eşinizin kötü yönünü gördünüz. Onların etiketine zihninizde bile sahip çıkmayın. Her avın etrafına bir avcı konumlanır ne yazıkki. Karşı tarafın yönelttiği ile kendini sorgulayanı eşiniz gibiler sürekli düşürmeye çalışır. Ev olsun iş olsun bu böyle...
Nokta atışı tespit yapıyorsunuz. 👏🏻 Yorumlarda yazdım mı bilmiyorum hatta sanırım yazdım ve sildim : *Evet ben kendimi sorguluyorum.* Zaten buraya konu açma sebebim de bu. Merka ettim gerçekten mi haksızım bir kişi dahi bu duruma tahammül eder miydi ya da nasıl adım atardı. Ben zamanında birşey istemedim, üstüne fazlasını verdim ama şartlar yüzünden artık kesinlikle kendi evimde oturmak istiyorum.

Evinizi kaptırmayın. Kendi evinize çıkın. Eşiniz kardeşiyle anasının evini karsilasin. Ev borcu bitince de maasinizdan sadece ev harcaması için küçük bir miktar ayırın kalanı kenarda biriksin. Madem verince kötü oluyorsunuz vermeyip de kötü olun. Adam nasıl da nankörmüş piiii.

Evinizi kaptırmayın. Kendi evinize çıkın. Eşiniz kardeşiyle anasının evini karsilasin. Ev borcu bitince de maasinizdan sadece ev harcaması için küçük bir miktar ayırın kalanı kenarda biriksin. Madem verince kötü oluyorsunuz vermeyip de kötü olun. Adam nasıl da nankörmüş piiii.
Bu düşünceye getirdiler beni. Verince zaten kötü oluyorum vermem kötü olurum daha iyi. Eşim kaç defa dedi ki ben senin kazancını almaktan rahatsız oluyorum. Ama biz yine de hep ortak biriktirdik. Bugünden itibaren keseleri de ayırmak lazım ama bunu bana kötülükle yapacaksa yani benim huzurum kalmadan gerçekleşecekse ben bu şekilde tahammül de etmek istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X