Acil … sizce evimde oturmak konusunda ısrar etmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de bi defa konuyu açtım kötü oldum o yüzden düşüncemde devam edeyim diyorum ve yorumlardan gördüğüm kadarıyla da haklıyım

Yani kötü olun bosverin bir kere kötü olun ömür boyu rahat edin herkes yardım edecek siz ırgat misiniz Allah aşkına niye siz çalışacaksınız iki ev gecinecek

Çok defa konuyu boşanmaya da getirdim çünkü nankörlük görmek kötü bilinmek yaptıklarımın hafife alınması zoruma gidiyor

Bu işi çözecek olan eşin

Kayınvaliden kendi evine gitsin Kaynın kiraya çıksın kimseye bakmak zorunda değilsiniz
Aynı fikirdeyim ama uygulama olacak mı sanmam eşimle konuştuğumda kendimi kötü hissediyorum ben kötülük mü yapıyorum diye çünkü yaptıklarım hafife alınıyor

kadın zaten size geldiğinizde siz gelir oturursunuz demiş belki çekineceğinizi düşünerek belki ağız yoklayarak ama sonuçta demiş ,ayıp olur diye yok diyen sizsiniz niye ayıp olsun ev sizin zaten ? kendisi diğer oğluna evi bırakıp çıkmış sizde onlar rahat etsinler diye evinizde oturtmuşsunuz ama artık kendi evinizde oturma sırası sizde

kiraya çıksınlar yarı yarıya çocuklar kiralarını öder sizde evinizde oturursunuz . hem onlar mağdur olmaz hem siz
şimdi kendi eviniz varken birsürü kira vermenizde mantıksız. sizin ailenizde nereye kadar destek olacak zaten evlenirken de birçok şeyi siz üstlenmişsiniz yeter daha fazla yapmayın artık.

Canım bence çok haklısın. İyi niyet suistimal edilmemeli. Hayat ona göre de zor sana görede çözümü gayet iyi bulmuşsunuz ve elinizden geldiği kadar yardım da etmişsiniz ediyorsunuz. Eşinizle güzelce konuşun

Kaynananin evine oturan abisi siz niey kiraya ortak oluyorsunuz ki? Yetmemiş ev alip icine oturtmuşsunuz simdi annesine alinmiş gini davraniyor eşiniz.

Eşimin abisi annesini kiraya cikartil kendisi kadinin evinde oturaa kirasini da tek karşila derdik asla eşim ortak olmazdi. Kadinin evi varmiş zaten. Abisi cok biliyorsa kendi kiraya gitseymiş.
Çok gereksiz şeylere girmişsiniz. Ben oturmak isterdim evimde kesinlikle yeni borca filan girmezdim.

Aynı fikirdeyim ama uygulama olacak mı sanmam eşimle konuştuğumda kendimi kötü hissediyorum ben kötülük mü yapıyorum diye çünkü yaptıklarım hafife alınıyor
Ee tamam da kimseye bakmak zorunda değilsiniz ki hadi Kayınvalidenin gerçekten ihtiyacı olsa neyse ama evi var sırf Kaynın kira vermesin diye onu oturuyor o evlat ta eşin ne

Bence çok doğru düşünüyorsunuz, kendi evinize geçin ve kayınvalidenizin kirasını iki kardeş ödesin
Destek olan düşüncelere teşekkür ederim. Çünkü kendimi kötü hissettiriyor eşim ben evimde oturmak istiyorum diye. ben de abisiyle ortaklaşa ödesinler diyorum

Bu işi çözecek olan eşin

Kayınvaliden kendi evine gitsin Kaynın kiraya çıksın kimseye bakmak zorunda değilsiniz
Evet aynen öyle, kaynınız çıksın kiraya. Nasıl ödeyeceğinide kaynınız düşünsün.

Kayınvalideniz kaynınızı düşünüp korurken sizi mağdur ediyor hayatisigimm hiç vicdan azabı hissetmeyin, yıllardır yapmışsınız yardımınızı zaten

O kadar saçma bir duruma döndü ki işte maalesef . O nedenle artık kararlı olmam lazım. Yine de tarafsız gözlerden nasıl bir durum bilmek istedim. Sanmıyorum ama umarım kötü anılmam ve durum güzelce hallolur

Yıllarca kendinizden ödün vererek aileye destek olamazsınız. Kendinizin ve varsa çocuklarınızın da çıkarlarını düşünmek zorundasınız. kaynanan kendi evine dönmeli veya kiraya çıkmalı. bundan sıkılacak birşey yok. onun kiraya çıkacağı ev ile sizin kiraya çıkacağınız ev arasında çok büyük fiyat farkı olur.

Aslında sen üzerine düşeni yapmışsın diğer arkadaşlarında dediği gibi 40 yıl sırtında taşı iyisin bir kere indir kötü olursun o yüzden tavrını bozma ama iyilikle anlatmaya çalış baktın olmuyor eşin sert çıkıyor falan kavga etmeye meyilliyse de yine de tavrını değiştirme çünkü sonu gelmez…
Rabbim gönlündekini ömrüne hayırlı eylesin zor bi durum

Aile abisiyle anlaşsın siz ödediğiniz evde oturmak için düşünüyorsunuz abisinin böyle bi derdi var mı acaba aslında bunu anne baba düşünmeli hatta baştan hiç izin verilmeseydi o evde oturmalarına Çünkü iyilik bi yerden sonra zorunlu hale geliyor

ben de diyorum bizden başka kira derdi olan yok ve bize kimse destek de olmayacak. Ve iyilik sanki görevim olmuş. Ama bu şekilde zorunluluk halini üstümüze almayı istemiyorum. Daha iyi olur sandım bilemedim. Ama düşüncemden dönmeyi düşünmüyorum. Akşam konuşacağız bakalım ne olacak inşaallah güzellikle sonuçlanır.

O evi satın, yenisini alın.
Aile de çıkmak istemezse parasını verir ev alırsınız, çıkarsa yine ev alırsınız.
Eşin de söyleyemem vs demesin hiç, sen araya girme onların ailevi sorunları o. Sana yansıyan kısmını da eşin çözmek zorunda.
Ve yine fedakarlıktan anlamayın yaranılmayan bir erkek.

Ben işte okuyanların kulağına küpe olayım. Her konuda fedakarlık yapılmaz. Sanki bir eşyamı vermişim de geri istiyorum gibi davranıyor eşim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…