Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Sabir sinanmasi diyoruz:) gobekten kendini delmeye devam..sonunda buyuyp cogalsinlar yeter bize..
E Elexus gobekTen igne demisken bu sefer yine igneci gelecek mi🤪

Hiç sorma! Bu tedavide en korktuğun şey iğnelerdi, ama hayat insana korkuları ile patır patır yüzleşme imkanı sağlıyor, sağolsun 🙏🥰
İğneciyi normal süreç olsa tabi yine çağırırdım ama pıhtılaşma sorunum nedeniyle 9 ay boyunca her gün göbek, kol, bacak delik deşik olacağımdan, bu meseleyi kendi kendime halletmem gerekir, inşallah transfer aşamasına gelirsek artık iğneciyi devreden çıkartıp, saplama enjekte etme vs beni irrite eden ne varsa bizzat kendim yapacağım artık 🙄😔
Ama tabi yine aynı “hayat” belki de bunlarla başedebilmem için bana ilk denemede sağlıksız embriyolar verdi, ki sağlıklılarını bulabildiğimde mutlu mesut kendimi delik deşik edebileyim 😂
Özetle; iğne hiçbirşeydir, sağlıklı embriyo ve gebelik herşey! 🤪

Tabi suan saat 3.00 ve beni uyku tutmadı düşün düşün😂Neslihan hanıma yarın gönderilmek üzere bir mesaj taslağı yazdım😂demek ki aklıma yatmadı..bakalım ne cevap gelecek..Eğer normal bi durumsa kabul edicem bunu☺☺☺
Kendi kendime cevap vereyim😂günlük gibi oldu burası😂 Neslihan hanım daha erkene randevu verdi.yaniiiii mantıklı olan bu sonuçta..şimdi rahatladım.. Eğer bi aksilik olmazsa ağustosta herşey belli olacak hayırlısıyla🙏🙏🙏 acaba illallah mı dedirttim insanlara yoksa mantık doğrultusunda mı hareket ettim? Sonuçta oğlağım😂😂😂

Hiç sorma! Bu tedavide en korktuğun şey iğnelerdi, ama hayat insana korkuları ile patır patır yüzleşme imkanı sağlıyor, sağolsun 🙏🥰
İğneciyi normal süreç olsa tabi yine çağırırdım ama pıhtılaşma sorunum nedeniyle 9 ay boyunca her gün göbek, kol, bacak delik deşik olacağımdan, bu meseleyi kendi kendime halletmem gerekir, inşallah transfer aşamasına gelirsek artık iğneciyi devreden çıkartıp, saplama enjekte etme vs beni irrite eden ne varsa bizzat kendim yapacağım artık 🙄😔
Ama tabi yine aynı “hayat” belki de bunlarla başedebilmem için bana ilk denemede sağlıksız embriyolar verdi, ki sağlıklılarını bulabildiğimde mutlu mesut kendimi delik deşik edebileyim 😂
Özetle; iğne hiçbirşeydir, sağlıklı embriyo ve gebelik herşey! 🤪
Ilk sefer tecrubesizlik ,ikinci de ustalik eseri olacaktir! Ignelerden valla hic haz etmiyorum. Ama kaderde varsa elden ne gelir diyerek devam edilecek..
Pihtilasmadan dolayi hibor veriyorlar ,ben spontan gebelikte kullanmistim , o zamanlar henuz tup bebek ile tanismadigim icin her gun poliklinige gidip yaptiriyordum. Tup bebek tedavisi basladiktan sonra kendi kendime ogrenmistim ama enjektor ucu igne olunca ben daha rahat yapabiliyorum,hala eczanenin verdigi kahverengi uclaei kullanamiyorum..

Kendi kendime cevap vereyim😂günlük gibi oldu burası😂 Neslihan hanım daha erkene randevu verdi.yaniiiii mantıklı olan bu sonuçta..şimdi rahatladım.. Eğer bi aksilik olmazsa ağustosta herşey belli olacak hayırlısıyla🙏🙏🙏 acaba illallah mı dedirttim insanlara yoksa mantık doğrultusunda mı hareket ettim? Sonuçta oğlağım😂😂😂
Aklin yolu bir! Diger turlu neden 1 ay bekleyeceksin ki,rahim iyi,saglikli embriyo bulundu,tamam hoca da tatile gitsin ama senin tranafer oncesi ilaclarini vermeye engel bir durum yok.
Kendin ugrasmadikca hastanenin yardimci olacagi pek yok,belki hasta yogunlugu belki genel yaklasimlari ama en dogrusunu yapmissin.icin icini yiyecegine onlar bir cozum bulsunlar ki bulabilmisler sonucta..
Oglak kadini pes etmez, mantikli bir cevap almadan birakmaz..

Bence doğru olanı yaptın. Ekstra bir talep değil ki bu, normal sürecin işlemesini istiyorsun. Bunun için illallah diyorlarsa da kendi problemleri valla 😂😂 ben de oğlağım bu arada 😉 Aynı şeyi yapardım 👍 hadi bakalım o zaman transfere geri sayım başlasınnnn 💃💃💃

Ilk sefer tecrubesizlik ,ikinci de ustalik eseri olacaktir! Ignelerden valla hic haz etmiyorum. Ama kaderde varsa elden ne gelir diyerek devam edilecek..
Pihtilasmadan dolayi hibor veriyorlar ,ben spontan gebelikte kullanmistim , o zamanlar henuz tup bebek ile tanismadigim icin her gun poliklinige gidip yaptiriyordum. Tup bebek tedavisi basladiktan sonra kendi kendime ogrenmistim ama enjektor ucu igne olunca ben daha rahat yapabiliyorum,hala eczanenin verdigi kahverengi uclaei kullanamiyorum..

O kahverengi uçlu olanlardan ben de çekiniyorum, inşallah daha kısa, ince, küçük birşeyler çıkar karşıma 😂 Ya da deri altı için katater falan icat edilse bilemedim korkudan saçmalıyorum 😂😂
Tabi ilk deneme acemilikti iğneler en mühim konuydu, şimdi önceliklerimiz değişti o yüzden altından kalkarım gibi geliyor inşallah 🙏

Aklin yolu bir! Diger turlu neden 1 ay bekleyeceksin ki,rahim iyi,saglikli embriyo bulundu,tamam hoca da tatile gitsin ama senin tranafer oncesi ilaclarini vermeye engel bir durum yok.
Kendin ugrasmadikca hastanenin yardimci olacagi pek yok,belki hasta yogunlugu belki genel yaklasimlari ama en dogrusunu yapmissin.icin icini yiyecegine onlar bir cozum bulsunlar ki bulabilmisler sonucta..
Oglak kadini pes etmez, mantikli bir cevap almadan birakmaz..
Ben de öyle düşündüm zaten 19unda başlanacak ilaca hoca da 22 sinde gelecek ki bana 22 sine randevu veriyorlar.önceden baksın ben başlarım ilaca..1 ay da değil yaklaşık 2 ay kaybediyorum...
Sanırım bu sistemdeki sorun randevu verecek olanların senin durumunu bilmemeleri.. evet çok hasta var ama bir sürüde hemşire var.. Hastaları bölüşüp hakim olabilirler dosyalara.
Bir de ne kadar önemli bir görev yaptıklarının idrakında değiller.ben oraya baş hemşire olsam bunlar görürdü günlerini😂😂 empati yapmaya başlamaları gerek biran önce..durumumuz yarıyarıya hayatımızı etkiliyor ama onların hayatlarını etkilemediğinden anlayamıyorlar durumu...
Sonuçta illaki bülent beye ulaştıracaklar yapsana düzgün işini...
Açık söyliyim bülent beyi sevmesem bu merkezde durmazdım. Ama bülent beye güveniyorum çok pozitif biri..tatlılığı babacanlıgı olmasa işi çok zor bu ekiple bence..
Hakkımız olanı tırmalayarak alıyoruz..😊😊

• Beğen
Reactions: 2be
Şimdi size bir soru sorayım😊araştırmıştır kesin 2be😂😂
Transferden önce yapılması gereken extra tahliller varmı acaba? Mesela köpeğim var sokak kedileriyle haşır neşirim bununla ilgili bir test vardı..mesela kan pıhtılşması falan diyolar onu hamile kalmadan mı yaptırmak gerek..başka dikkat edilmesi gereken bişey var mı?gerçi bülent beye de sorucam da varsa bu hafta halledeyim dedim artık hiçbişeye vakit kaymetmek istemiyorum 😊😊heyecan da bastı ufaktan 😊😊😊

O kahverengi uçlu olanlardan ben de çekiniyorum, inşallah daha kısa, ince, küçük birşeyler çıkar karşıma 😂 Ya da deri altı için katater falan icat edilse bilemedim korkudan saçmalıyorum 😂😂
Tabi ilk deneme acemilikti iğneler en mühim konuydu, şimdi önceliklerimiz değişti o yüzden altından kalkarım gibi geliyor inşallah 🙏
Onerim bu ucu kullanman.eczanede satiliyor mu bilmiyorum ama kesinlikle kendi kendine yapmak icin uygun.bunu deneyebilirsin.test edildi onaylandi:)

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    188 KB · Görüntüleme: 22
Şimdi size bir soru sorayım😊araştırmıştır kesin 2be😂😂
Transferden önce yapılması gereken extra tahliller varmı acaba? Mesela köpeğim var sokak kedileriyle haşır neşirim bununla ilgili bir test vardı..mesela kan pıhtılşması falan diyolar onu hamile kalmadan mı yaptırmak gerek..başka dikkat edilmesi gereken bişey var mı?gerçi bülent beye de sorucam da varsa bu hafta halledeyim dedim artık hiçbişeye vakit kaymetmek istemiyorum 😊😊heyecan da bastı ufaktan 😊😊😊
Bunlar calismadigim yerler:)
Amabildigim transfer oncesi kan tahlilleri isteniyor ki istemeseler bile ben kesin yaptiririm ..
pihtilasma sorunu olup olmadigini onceden bilsen iyi olur cunku hamilelikle birlikte ilac baslanir.o yuzden genetik testler yapilmasi mantikli.
Arastirma konusunda E Elexus iyi, onun bilgisi olabilir transfer oncesi testler hkknda.

Tramsfer asamasinda nar suyufilan iciliyormus ama o asamaya gelince bakarim diye okumamistim:)

Kızlar bugün hastahane aradı yarını opu gününü hatırlatmak için. Ve dediki parfüm deodorant gibi kozmetik ürünler kullanmadan gelin. Geçen tedavimde hiç böyle detatlar ve ilgi görmemiştim. Helal olsun gerçekten . Araştırdım cidden böyle bişey varmış. Bilmeyen varsa yazayım dedim 😘

Kızlar bugün hastahane aradı yarını opu gününü hatırlatmak için. Ve dediki parfüm deodorant gibi kozmetik ürünler kullanmadan gelin. Geçen tedavimde hiç böyle detatlar ve ilgi görmemiştim. Helal olsun gerçekten . Araştırdım cidden böyle bişey varmış. Bilmeyen varsa yazayım dedim 😘
Brklenen gun geldi💃🏻💃🏻Kozmetik kullanimi ilk defa duyuyyorum ,tum kozmetikler icin gecerli mi? Tedavi suresince baska kisitlamalar oldu mu?

Brklenen gun geldi💃🏻💃🏻Kozmetik kullanimi ilk defa duyuyyorum ,tum kozmetikler icin gecerli mi? Tedavi suresince baska kisitlamalar oldu mu?
akşam duş al gece 12 den sonra oruç gibi ol. Parfüm rollon sürme takı takma dedi. Yumurtayı etkiliyor yazıyo forumlarda. Tedavide başka kısıtlama olmadı. Ama mesela muayene olurken sol yumurtalığım zor gözüküyordu. Bastırıyordu. Ben bastırdı. Dur sen yapma dışardan çok müdahale olsun istemiyoeuz. Kendinden çatlar falan dedi. Bende burdan anladımki ilaçla yumurtalar büyünce demekki baskı gibi zorlayıcı hareketlerde tetikler herhalde diye düşündüm

• Beğen
Reactions: 2be
X