Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bunlar calismadigim yerler:)
Amabildigim transfer oncesi kan tahlilleri isteniyor ki istemeseler bile ben kesin yaptiririm ..
pihtilasma sorunu olup olmadigini onceden bilsen iyi olur cunku hamilelikle birlikte ilac baslanir.o yuzden genetik testler yapilmasi mantikli.
Arastirma konusunda E Elexus iyi, onun bilgisi olabilir transfer oncesi testler hkknda.

Tramsfer asamasinda nar suyufilan iciliyormus ama o asamaya gelince bakarim diye okumamistim:)

Ben de çok bilmiyorum, transfere yaklaşamadığım için pek araştırmamışım demek ki bu konuyu 😂 ama bence pıhtılaşma için mutlaka test yaptırılmalı, sorun varsa önlem alınabiliyor. Bazı hekimler test yapılmamış olsa dahi ilk haftalar kan sulandırıcı verebiliyormuş.
Hayvanlarla haşır neşir olmayı yarın kuzenim Semra hocaya soracaktı unutmazsa, onun da kedisi var, öğrenirsem yazarım şu anda bir bilgim yok.

Ben de çok bilmiyorum, transfere yaklaşamadığım için pek araştırmamışım demek ki bu konuyu 😂 ama bence pıhtılaşma için mutlaka test yaptırılmalı, sorun varsa önlem alınabiliyor. Bazı hekimler test yapılmamış olsa dahi ilk haftalar kan sulandırıcı verebiliyormuş.
Hayvanlarla haşır neşir olmayı yarın kuzenim Semra hocaya soracaktı unutmazsa, onun da kedisi var, öğrenirsem yazarım şu anda bir bilgim yok.
Transfere gelince biz calismalara hiz veririz:)@yazalaz senin tecrubelerinden faydalanacagiz...

akşam duş al gece 12 den sonra oruç gibi ol. Parfüm rollon sürme takı takma dedi. Yumurtayı etkiliyor yazıyo forumlarda. Tedavide başka kısıtlama olmadı. Ama mesela muayene olurken sol yumurtalığım zor gözüküyordu. Bastırıyordu. Ben bastırdı. Dur sen yapma dışardan çok müdahale olsun istemiyoeuz. Kendinden çatlar falan dedi. Bende burdan anladımki ilaçla yumurtalar büyünce demekki baskı gibi zorlayıcı hareketlerde tetikler herhalde diye düşündüm
Bana da acibadem tedavi suresince yoga pilates yapmasaniz iyi olur demisti.demekki catlama riskinden🤷‍♀️
Bugun bol sans🙏İyi haberlerini alacagiz insallah..

Şimdi size bir soru sorayım😊araştırmıştır kesin 2be😂😂
Transferden önce yapılması gereken extra tahliller varmı acaba? Mesela köpeğim var sokak kedileriyle haşır neşirim bununla ilgili bir test vardı..mesela kan pıhtılşması falan diyolar onu hamile kalmadan mı yaptırmak gerek..başka dikkat edilmesi gereken bişey var mı?gerçi bülent beye de sorucam da varsa bu hafta halledeyim dedim artık hiçbişeye vakit kaymetmek istemiyorum 😊😊heyecan da bastı ufaktan 😊😊😊
Kan pıhtılaşması için genetik testi transferim negatif gelince verdiler tıp fakültesinde yaptırdım 45 güne çıkıyor özelde ise biraz tuzlu

Bugün arandım 4 döllenen var. Sevinmek için erken tabi. Çok şükür🙏 geçen sefer elde 2 kalmıştı. Yarın aramayacaklarmış. Burada 2.gün bilgi vermiyorlar. Çarşamba haber gelcek
5 tanede 4 dollenen,oran super!
2.gun rahatsiz mi etmiyorlarmis bunlarin sistem de farkli..
3.gune varsinlar hepsi saglikla..yarina kendini at disariya,girme eve..

Bende cilt bakımı falan yapim.dermaroller var evde onu yapım.serum süreyim. Sonra dürttüyo. Kızım mikrop kaparsın şimdi. Bekle yapma 😂çanta örmeye başladım onu bitiriirim yarın 😂

Floransta benim de 2.gün rahatsız etmedilerdi. Bazı merkezler öyle sanırsam😊 oran gerçekten iyi..hayırlısı olsun ykthkmhn😊
Bu harfle nick yazman nasıl oluyo bi keşfedemedim ben onu Ykthkmhn adı da çok zormuş😂😂

Bende cilt bakımı falan yapim.dermaroller var evde onu yapım.serum süreyim. Sonra dürttüyo. Kızım mikrop kaparsın şimdi. Bekle yapma 😂çanta örmeye başladım onu bitiriirim yarın 😂
Seni ne iyi hissettirecekse onu yap,yeter ki kafani uzaklastir...
Her sey iyi ilerleyecek🌟

Floransta benim de 2.gün rahatsız etmedilerdi. Bazı merkezler öyle sanırsam😊 oran gerçekten iyi..hayırlısı olsun ykthkmhn😊
Bu harfle nick yazman nasıl oluyo bi keşfedemedim ben onu Ykthkmhn adı da çok zormuş😂😂

Aman ne yaparlarsa yapsinlar bize saglikli bebeyi versinler🤪
Ben sizleri dusunerek en kolay rumuzu kullandim,yazarken zorlanmayin😂

Ya değiştirmek istedim nicki de vazgeçtim .belkide yapılamıyor😂ya çok sevindim oran iyi diyorsunuz. Yine lal oldum. Embriyolağa neler soracağımı unuttum. Sonra dr a yazdım. Bizim sperm testinde ileri hareket ve sayıda azlık çıktığı için hoca normal döllenme yapmayız mikroenjeksiyon yaparız denişti.(bende içinden düşünüyorum e bana acıbadamde sadece mikroenjeksiyon yapılıyo denmişti. Demekki normalide varmış diye farkettim)neyse dr a yazdım. Ne yapıldı diye mikroenjeksiyon yapılmış tek bildiğim bu

X