Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bende bu sebepten dolayı ordaki tüp bebek tedavimi devam ettirmedim. Bülent Traş’ı sadece ön görüşmede gördüm. Ancak hemşiresiyle muhattap olabiliyorsunuz. hem çok zaman kaybettim, hem çok masraf yaptım, hem de enerjimi gereksiz yere harcadım. Benim toplanan embriyolarımı genetiğe yolladılar. Sağlıksız çıktı diye tranfer etmediler. Daha sonra ben Antalya Ivf’de tedavi gördüm. Doktorumla ortak karar verdik. Genetiğe yollamadan transfer edeceğiz dedik ve Allah’a şükür pozitif gördüm. 🙏🏻 Genetikten hasarlı gelen embriyolar anne karnında da kendini düzeltebiliyormuş. Ayrıca bu parça alma işlemi de riskliymiş, embriyoya zarar verebiliyormuş.
Sizin adınıza çok sevindim tebrik ederim 🙏 Süreç zaten çok zor o nedenle kolaylaştıracak hekimlerle devam etmek en mantıklısı..Ben ikinci transferimde idrara sıkışık tam 4 saat bekledim.Stres zaten işin temeli daha da stres oldum.Siz de kendi adınıza en doğru kararı vermişsiniz :)

Herkese merhaba..Bende acıbadem maslak hastanesinde tüp bebek tedavisi oldum ve belki bir katkısı olur diye sizinle de sürecimi paylaşmak istiyorum. Sebepsiz infertilite teşhisiyle 2 olumsuz aşılamanın ardından geçtiğimiz kasım ayında tüp bebek için Bülent hocaya gitmeye karar verdik.Randevu alıp gittik ve ilk görüşmeyi ve muayeneyi bülent hoca yaptı.(tabi herkesin söylediği gibi bi 3 saat kadar bekledik )Yanımızda giderken eşimin ve benim sonuçlarımızı vs götürdüğümüz için onlara baktı rahim filmi vs ve regli dönemimde direk tedaviye başlayabiliriz dedi. İğneler ilaçlar kontroller zaten bu süreçlere hakimsinizdir.Bu süreçlerin hepsini farklı farklı hekimler takip ediyor ama ilaç onayına Bülent hoca karar veriyor.Bana önce taze transfer yapılacağı söylenmişti tam yumurta toplama işlemine gireceğim Bülent hocanın yurtdışında olduğunu ya yumurtaları donduracaklarını ya da Yiğit hocanın transfer yapabileceğini söylediler ve hemen bir cevap istediler. Yiğit hocayı kontrollerimde tanıyıp enerjisini tavrını çok sevdiğim için o yapsın işlemi dedim.7 tane yumurta toplandı 3.gün ya da 5.gün transfer olacağı söylendi.Her gün arandım ve bilgilendirildim.2.gün aradılar artık yarın aramayız 5.gün transfer olur dediler ama 3.gün tekrar arayıp 4.gün embriyosu transfer edileceği söylendi ve 2 tane 4.gün embriyosu transfer edildi.İlk transferimde maalesef olumsuz sonuçlandı.Geriye 1 tane dondurulmuş 5.gün embriyom kalmıştı.Değerlendirmeden sonra embriyonun transferi uygun görüldü ve ben mart ayında tekrar tedaviye başladım.Bu sefer uzun protokol uygulandı lucrin iğne kullandım,regli olunca estrofem ilaç başlandı ancak lekelenmem oldu ve bülent hoca tedaviyi iptal etti. Bi sonraki ay tekrar lucrin iğne tekrar estrofem ve bu sefer ek olarak climara bant verdi. (ve farklı bi çok ilaç ) .Bu arada bende rahim arkasında 5 cm kadar myom var ancak gebeliğe engel olmayacağını söylemişti Bülent hoca en başta . 2.transferden önce gittiğim kontrollerde 3 tane farklı hekim bu seferde olumsuz olursa myomunuzun alınması gerek dedi.Neyse 2.transferden 5 gün önce gebelik aşısı yapıldı ,transfer günü kasılma önleyici damardan ilaç verildi ,bu sefer transfere bülent hoca girdi ,transferden sonra yine kasılma olmasın diye bi serum takıldı .ve embriyo yapıştırma yapıldı .(gebelik aşısı ve kasılma ilaçlarını biz alıp götürdük orda uygulama yapıldı ) Bu sefer çok umutluyduk o kadar çok işlem yapıldı,embriyolog embriyonun çok iyi kalitede olduğunu söyledi vs derken sonuç yine olumsuz oldu. Yine sonuçtan sonra bir doktor aradı.Üzüntüsünü dile getirdi işte embriyonun iyi kalitede olmadığını o yüzden tutmadığını söyledi tabi ben çok şaşırdım bana çok iyi demişlerdi dedim öyle diyince evet iyi ama iyinin ortası gibi bi şey söyledi. Sonra bana prp önerdi ,fulya genetik diye bi yerde eşimle genetik testi yaptırmamızı istedi , ben myom alınır denmişti o yüzden mi diye sordum çünkü 3 doktor da aynı şeyi söylemişti hayır ondan değil myomu almayacağız dedi .Bir de eşime ibrahim saraçoğlu kürü önerdi (ki sprem sonuçları vs gayet iyi) Bu süreç beni baya yorduğu için biraz bekleme kararı aldım açıkçası ve maslak acıbadem’de devam etmeyi çok düşünmüyorum.Bülent hoca çok iyi bir hekim ona asla şüphem yok ancak takipleri her seferinde farklı birinin yapması ,bekleme süreleri , sorulan sorulara çok geç dönülmesi ve tutarsız bilgiler beni biraz uzaklaştırdı.Baya uzun yazdım kusura bakmayın umarım gitmeyi düşünen arkadaşlara katkısı olur .
Kasılma ilaçını ilk defa duydum rahımı mi rahatlatıyomuş bu ilaç? Kasılınca bebeği dışarı atıyomuş ya😓

Kasılma ilaçını ilk defa duydum rahımı mi rahatlatıyomuş bu ilaç? Kasılınca bebeği dışarı atıyomuş ya😓
Evet rahmin kasılmasını engelliyormuş.Bende myom olduğu için kasılmaya sebep olduğunu söylemişlerdi o nedenle yapıldı.Ne yazıklar o da işe yaramadı :KK43:

Çok teşekkür ederim🙏🏼
Sağlıklı embriyo ya çözülürken bozulmuş olabilir ya da bağışıklık sisteminiz kabul etmemiş olabilir dediler. Kalan embriyo için Alternatif yöntemler var ama çok maliyetli:KK43:
Cytotec 3.kullanımım olacak, 2 ayda düşmez mi bi kese diyordm ama sizinki 4 ayı bulmuş:KK43: buhar banyosu netten araştırayım, artk sürekli acı çekmek sürekli kanama, yoruldum gözüm korkuyor iyice. Hani gidip başka yerde kürtajla alın diyesşm var:KK43: yarına randevu aldm bakalm acıbademden, bu sefer kesin çözüme kavuşturacak bişey olur inşallah:KK43:
Merhaba cytotec ve metiler kullanımınız nasıldı çok ağrı yaşadınız mı

Merhaba cytotec ve metiler kullanımınız nasıldı çok ağrı yaşadınız mı
Merhaba, metiler kullanmadım ben, cytotecde de adet ağrımdan fazlası olmadı, çok yoğun kanamam oldu ama .. sonrasında kontrolü ihmal etmeyin, benim çok uzun sürdü 4 ayı buldu kesemin tamamen düşmesi …

Merhaba, metiler kullanmadım ben, cytotecde de adet ağrımdan fazlası olmadı, çok yoğun kanamam oldu ama .. sonrasında kontrolü ihmal etmeyin, benim çok uzun sürdü 4 ayı buldu kesemin tamamen düşmesi …
Peki cytotec kullandığınızda kanamanız hemen başladımı ben dün kullandım hala içimdeki kanı boşaltamıyorum. Yani o yoğun kanama başlamadı başlaması zaman alıyor mu yardımcı olursanız çok sevinirim.

Peki cytotec kullandığınızda kanamanız hemen başladımı ben dün kullandım hala içimdeki kanı boşaltamıyorum. Yani o yoğun kanama başlamadı başlaması zaman alıyor mu yardımcı olursanız çok sevinirim.
1gece geçtikten sonra başlamıştı, ben de çok strese girmiştim neden hemen olmadı diye gergin gergin beklemiştim hatta… hiç gerilmeyin, yoğun kanama başlayacaktır bikaç saate , çok geçmiş olsun, en hafif şekilde atlatırsınız umarım…

X