Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

1 tane 19.5 mm 1 tane 14.5 mm hala opu günü söylenmedi. Uzatmalardayım. İlaç alalı 10.günüm. 7 tane toplanan ill tedavime biraz marjinal bir yaklaşım oldu. Bakalım ben olmayacak gibi düşünüyorum.şansım az. Ama olacaksa olur. Hergün gidiyorum resmen. Bu 7.gidişim olcam yarın

Yarın belli olur büyük ihtimalle opu günün. En az iki gün daha sendeler, 14,5 olan da büyür merak etme. Bahsettiğim yakınımın son ultrasonda 14,5 olan yumurtası 13.gün toplanıp döllenip 5. Güne gitti şu anda donmuş vaziyette annesini bekliyor :) Umutsuz olma hem 1 tane de toplansa altın yumurta ise o sana bebek olacak 🥰 inşallah 🙏

Yarın belli olur büyük ihtimalle opu günün. En az iki gün daha sendeler, 14,5 olan da büyür merak etme. Bahsettiğim yakınımın son ultrasonda 14,5 olan yumurtası 13.gün toplanıp döllenip 5. Güne gitti şu anda donmuş vaziyette annesini bekliyor :) Umutsuz olma hem 1 tane de toplansa altın yumurta ise o sana bebek olacak 🥰 inşallah 🙏
İnşallah Allah razı olsun iyi ki varsınız. Tanışmasak ta bazen en yakından daha iyi.moral veriyorsunuz😘

Bugün gittim diğer büyüyüenlerde var. Ama bu hastanenin bir huyu var kararı mesajla bildirip. İlaçları mesaja atıyorlar. Opu ne zman olacağımı sabah dr öğrenemedim. Mesaj gelince öğrencem bugün. Tüm dr lar dosyaları inceleyip ortak bir karar alıyormuş kan değerine göre

Valla öyle diyorduk ama bugünkü durumum trajikomikti, ablamla gittik, kendisinin menopoz şüphesi vardı o da muayene oldu. Muayeneler bitti, özetle netice; “abla hanım menopoza falan girmezsiniz siz daha, her an da hamile kalabilirsiniz çocuk düşünmüyorsanız iyi korunun, kardeş hanım eeee sizin yumurta şeyy.... yok!” 😂😂😂 hayatım boyunca her yaşımda muayene olmuşumdur böyle birşeyi ilk kez duyuyorum, bir de pko şüpheli hastayım, ne polisi ne kistiği, yok dedi kadın ayol! 😂
Ben de azmedip önümüzdeki ay folluk folluk yumurtlamazsam bana da Elexus demesinler! 😂😂
Sen bu sekilde 30 tane yumurtayi verirsin:)
Sizin genetik iyi.ablada da hala yumurta sayisi iyi ise bir seycik yoktur..

Bugün gittim diğer büyüyüenlerde var. Ama bu hastanenin bir huyu var kararı mesajla bildirip. İlaçları mesaja atıyorlar. Opu ne zman olacağımı sabah dr öğrenemedim. Mesaj gelince öğrencem bugün. Tüm dr lar dosyaları inceleyip ortak bir karar alıyormuş kan değerine göre

Super haber.buyusunler ..guzel haber gelecektir.her merkez uygulama farkli tabi onemli olan bizleri sonuca gotursunler yeter..

Evet öyleymiş, Semra Hoca yüz yüzeyken “histeroskopi yapacağız” demesine rağmen randevu için aradığında heyette görüşüldükten sonra randevu verebileceklerini söylemişler bizimkine de 😊 iyi birşey sonuçta hatayı önler gibi görünüyor.
Sen hangi dr’a gidiyorsun orada her seferinde dr değişiyor mu?

Evet öyleymiş, Semra Hoca yüz yüzeyken “histeroskopi yapacağız” demesine rağmen randevu için aradığında heyette görüşüldükten sonra randevu verebileceklerini söylemişler bizimkine de 😊 iyi birşey sonuçta hatayı önler gibi görünüyor.
Sen hangi dr’a gidiyorsun orada her seferinde dr değişiyor mu?
Bana semra hocada öyle dedi. Herhangi birimizin gözünden kaçanı diğeri görüyor. Değişik drun görmesini isteriz dedi. Benim 6 kezdir fulya hnm dı. Bugün gönül hanımdı.yarında gönül hanım.ben en başta aynı dr olsun istedim ama . Onlar deiğişik ayarlayınca sesimi çıkarmadım.cuma çatlama iğnesi olurum artık herhalde.

Bana semra hocada öyle dedi. Herhangi birimizin gözünden kaçanı diğeri görüyor. Değişik drun görmesini isteriz dedi. Benim 6 kezdir fulya hnm dı. Bugün gönül hanımdı.yarında gönül hanım.ben en başta aynı dr olsun istedim ama . Onlar deiğişik ayarlayınca sesimi çıkarmadım.cuma çatlama iğnesi olurum artık herhalde.

Fulya hanımı bilmiyorum ama Gönül Hanım’ın methini çok duydum. Gerçi bu sistemde hangi doktorun gördüğünün de bir önemi kalmıyor.
Haydi inşallah güzel sonuçlarını bekliyoruz 🙏🥰

Kesinlikleeee .1 gün daha gonal f e devam. Yarın tekrar gideceğim.inşallah
Burda daha sik kontrol anladigim kadariyla.
Sen karsilastirma yaptiginda sence hangisinin yaklasimi daha cok icine siniyor?
En onemli etken saglikli gebelik elde edelim
Baska da istegimiz yoktur:)

Fulya hanımı bilmiyorum ama Gönül Hanım’ın methini çok duydum. Gerçi bu sistemde hangi doktorun gördüğünün de bir önemi kalmıyor.
Haydi inşallah güzel sonuçlarını bekliyoruz 🙏🥰

Hadi insallah valla.🙏
burdaki izlenecek yol nasil olacak
@Ykthkmhn ?Bu toplamadakiler demek istiyorum cunku 1 den fazla olmasi umudum, genetik test yapilacak mi,3.gun dondurulacak mi,senin kavite durumu demistin,o konu netlik kazandi mi? Merakli bekleyis, hic strese girme.sonu guzel olacak

Merhaba,

Benim de genetikten sağlıksız gelen embriyolar konusunda yüz yüze görüşme imkanım olmadı. Gelin görüşelim demediler, ben de randevu istemedim, ki randevu alan arkadaşımızla da yoğunluktan görüşemediğini biliyoruz Bülent Hoca’nın. Özetle bana göre malesef negatif sonuçlarda biraz eksikleri var bizim merkezin, biraz daha ilgili ve yapıcı olabilirler.

Senin durumuna gelecek olursak, yerinde olsam pıhtılaşma testini yapar transferimi olurum. Hiç de takmam o görüşmemiş bu ilgilenmemiş vs. Banane.. Ben işime bakarım.
Ben de biraz kırgınım ve devam etme ile ilgili çelişkilerim var ama benim süreç uzun, sıfırdan başlayacağım, halihazırda dondurulmuş embriyom olsa hiç düşünmem transferi olurum.

Bir sürü insan bir opu’dan sonra 2. Ya da 3. transferde yakalıyor bebişini. İnşallah bebeğine kavuştuğun gün ne doktorun ilgilenmediği gelecek aklına ne şu anda hissettiğin sıkıntılar ne maddi hırpalanma ne şu ne bu.
Evet gençsin, anne olmak için çok güzel bir yaştasın, sakın moralini bozma, pozitif düşünmeye çalış ve bebeğini bekle bence yolda 🥰
Yaaa çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.. takdiri ilahi elbette ama çok ümitli konuştukları için olacak diye düşündüm öyle şartladım kendimi olmayınca yıkıldım resmen bu sefer de olmazsa korkusu başladı dondurulmuş embriyolar olmasaydı ben kesinlikle başka merkezde sıfırdan başlardım hala birazcık imkanım varsa tabi. Allah hepimizin yardımcısı olsun sizinde en kısa en hayırlı zamanda bebeğinize kavuşmanızı diliyorum sağolun tekrardan

Peki şuan ne yapıyorsunuz Bülent beyde devam mı ettiniz yoksa başka merkez mi ?
Ben 2 ay bekleyip. Memorialda şuan tedavi görüyorum.semra hocayla devam ettim. Yakında opu olacağım. Hayırlısıyla bakalım. Ben inancımı kaybettim 1. Önceki merkezde. Öngörüşmem neticesinde buraya devam etme kararı aldım.

Hadi insallah valla.🙏
burdaki izlenecek yol nasil olacak
@Ykthkmhn ?Bu toplamadakiler demek istiyorum cunku 1 den fazla olmasi umudum, genetik test yapilacak mi,3.gun dondurulacak mi,senin kavite durumu demistin,o konu netlik kazandi mi? Merakli bekleyis, hic strese girme.sonu guzel olacak
Teşekkürmederim öncelikle. Geçen haftaya kadar 1 yumurta diye konuştuk ancak gonalf vermeye devam ettikce 2 yada 3 tane olabilecek sanırım. Döllenen yumurta adetine göre karar verilecek. Kavite olayı için histereskopi olursam. Yine tatile denk geliyo olacak. Ben öğretmemim .okul döneminde tedavi çok stresli oluuor. Akışına bıraktım. 5 güne dayanacakmı o bile belli değil ya. O yüzden ne olursa ona göre haytımı şekillemdiricem. Genetik test konuşulmuyor.bir de bir ara tek yumurta olunca aşılama yapılabilir denmişti.burada çok kontrole geldim. Bu bence bana özel bi durum oldy. Çünkü yumurtalar önce büyümedi. Öyle işte

• Beğen
Reactions: 2be
Teşekkürmederim öncelikle. Geçen haftaya kadar 1 yumurta diye konuştuk ancak gonalf vermeye devam ettikce 2 yada 3 tane olabilecek sanırım. Döllenen yumurta adetine göre karar verilecek. Kavite olayı için histereskopi olursam. Yine tatile denk geliyo olacak. Ben öğretmemim .okul döneminde tedavi çok stresli oluuor. Akışına bıraktım. 5 güne dayanacakmı o bile belli değil ya. O yüzden ne olursa ona göre haytımı şekillemdiricem. Genetik test konuşulmuyor.bir de bir ara tek yumurta olunca aşılama yapılabilir denmişti.burada çok kontrole geldim. Bu bence bana özel bi durum oldy. Çünkü yumurtalar önce büyümedi. Öyle işte

Bazen kuzenim misin acaba diye düşünüyorum 😂 nerdeyse birebir aynı ilerlediniz. İnşallah embriyo adedin de en az onunki kadar iyi olur, Ona da ilk bir hafta aşılama olabilir diyorlardı ama son günlerde minikler de toplanacak kıvama geldi. Embriyoları 2. gün ellemediler, 2. Gün haber alamadı, genel uygulama demişler ama bilemiyorum. Sana da öyle söylerlerse huylanma diye yazıyorum 😂 5. güne 2 tane kalınca isterseniz pgt ye gönderelim demişler ama az adet olduğu için yaş 39 olduğu halde dondurdular. Histeroskopi sonrası transfer olacak. İnşallah ikinizin de güzel haberlerinizi bekliyorum peş peşe 🥰

Butunugraslarinizin sonu guzel olsun insallah🙏
Prp oncesi tup bebek denemeniz olmus muydu?
Dollenmeme prpblemi daha once yasadiniz mi?
Yumurta sayiniz daha onceden neydi?
3.gun dondurulan yumurtalariniz icin hucre sayisi ,fragmantation,kalite olarak ne denildi?
Prp oncesi tedavi olduysa yumurtalarin gec buyume sorunu yasadinizmi?
Prp sonrasiilk toplamada ilac kullanimiz kac gun surdu?
Size bu surecinide nasil bir aciklama yapildi?
Hastasıyım bu sorularının😂😂😂
Şuan hsg den çıktım aldım filmimi herşey temiz normal allaha çok şükür..mutlu mutlu yürüyorum 😊😊😊

Bazen kuzenim misin acaba diye düşünüyorum 😂 nerdeyse birebir aynı ilerlediniz. İnşallah embriyo adedin de en az onunki kadar iyi olur, Ona da ilk bir hafta aşılama olabilir diyorlardı ama son günlerde minikler de toplanacak kıvama geldi. Embriyoları 2. gün ellemediler, 2. Gün haber alamadı, genel uygulama demişler ama bilemiyorum. Sana da öyle söylerlerse huylanma diye yazıyorum 😂 5. güne 2 tane kalınca isterseniz pgt ye gönderelim demişler ama az adet olduğu için yaş 39 olduğu halde dondurdular. Histeroskopi sonrası transfer olacak. İnşallah ikinizin de güzel haberlerinizi bekliyorum peş peşe 🥰
İnşallah 😂çok güldüm cidden. Bakalım sürecin devamı benzeyecekmi😂inşalllah seninde ve bu yola baş koyan herkese sağlıcakla bebeklerini allah kucaklarına verir.😊

Anladım, çok güzel 2. opu’da sürpriz olmuş ve evet 3. opu da bu durumda mantıklı görünüyor. İnşallah güzel sonuçlanır. 3. Opu için başladınız mı iğnelere? Önceki merkez neresiydi mahsuru yoksa?

Ben tedavi olduğumda mevsim kıştı, yaz geldi insanlar biraz dağıldı falan ya İstanbul’dan, merkez hala kalabalık mı? 😂
Çoğu insan için bu hiç mesele değil ama tedavinin sonuna doğru kontrole gittiğimde karnım olmuş zaten davul, adım atsam karnım sızlıyor, beklediğim 2 saatin yaklaşık 45 dakikasını ayakta geçirmiştim. Tam biri kalkıyor hop yeri kapıyorlar 😂😂 yer değiştiriyorum önceki beklediğim yerde biri kalkıyor 😂 belki de benim şanssızlığımdı. Etkilenmeyene saygı duyarım ama benim sinirlerim bozuluyor o kalabalıktan. O yüzden bir sorayım dedim 😊
1 ay ara vererek gidiyoruz haziran boş aydı. Şimdi temmuz adetiyle başlayacağız 3. opuya. Daha önce izmir de tavmergene gidiyordum. Pek memnun kalmadım.
Kalabalık maalesef ama bütün tüp bebek merkezleri aynı hemen hemen. İzmir de 4 5 saat beklediğim bile olmuştu benim. O yüzden burada 1 saat beklemek çok gelmiyor açıkçası. İzmirdeki merkezde sıraya uymadan kafalarına göre alıyorlardı insanları. Burada en azından bir sistemleri var. Önce gelen önce bitiriyor işini. Ben genelde sabah 7:45 gibi merkezde oluyorum. O zaman 1 saatte bitiyor işim

Anladım, çok güzel 2. opu’da sürpriz olmuş ve evet 3. opu da bu durumda mantıklı görünüyor. İnşallah güzel sonuçlanır. 3. Opu için başladınız mı iğnelere? Önceki merkez neresiydi mahsuru yoksa?

Ben tedavi olduğumda mevsim kıştı, yaz geldi insanlar biraz dağıldı falan ya İstanbul’dan, merkez hala kalabalık mı? 😂
Çoğu insan için bu hiç mesele değil ama tedavinin sonuna doğru kontrole gittiğimde karnım olmuş zaten davul, adım atsam karnım sızlıyor, beklediğim 2 saatin yaklaşık 45 dakikasını ayakta geçirmiştim. Tam biri kalkıyor hop yeri kapıyorlar 😂😂 yer değiştiriyorum önceki beklediğim yerde biri kalkıyor 😂 belki de benim şanssızlığımdı. Etkilenmeyene saygı duyarım ama benim sinirlerim bozuluyor o kalabalıktan. O yüzden bir sorayım dedim 😊
Ben bu duruma baya arıza çıkarmıştım 2.gidişimde de 3 saat bekletince.. arızadan sonra en fazla yarım saat bekledim. Beni tanıyolardı zaten bankoya doğru yaklaşınca birazdan alacaklar sizi diyorlardı artık😂 arıza çıkarmayı tavsiye ederim😂😂😂 durum saçma çünkü zaten stresli bi durum içindeyiz ağızlarından çıkacak bir umut kelimesine bakıyoruz randevuyu 12 ye vermişsin beni alıyosun 3 te..e o zaman randevu verme gelelim sabahın 6 sında sıraya girelim..arıza şart😂😂😂

X