Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Anladım canım
Yarın öğrenicez bakalım.
Randevum sabah 8’de, ben yatıyorum, yarın yazarım gelişmeleri.
İyi geceler

Herkese önerilen tedavi farklı olabilir bilemiyorum ama standart sadece tüp bebek (yani muayeneler, kan tahlilleri, opu, transfer) 9.000 nakit ☺
İlave tetkik vs çıkarsa bilemem.
İlaçlar içinde mi yani canım iğne vs olunuyormuş. Yumurta büyütücü ilaç falan bende sadece süt hormonu yüksek onun dışında hiç bir sorunum yol birde adetlerim düzensiz düşükten sonra. Eşimde de bir sıkıntı yok. Gerçekten bu fiyatsa zaman kaybetmeden direkt bunu denerim. Herkes 15-20 binlerden bahsediyor çünkü

Artı ilaçlar tabi..ben ilaçlara 6000 verdim.oldukça pahalı bence.böylelikle oluyor 15000 zaten..yaşını bilmiyorum ama başka başka kalemler de oluyo durumuna göre..Bülent beyin muayenesi de 680 tek bir sefer alıyorlar tedavi bitene kadar.. varsa başka sorun cevaplarım..

Peki 24 yaşındayım tüp bebekte ortalama başarı yüzdesi nedir ? Ve ne kadar bir süre alıyor bu işlemler 1-2 ay mı daha mı uzun istanbulda yaşamıyorum ama ailem burda eylül ekime kadar kendiliğinden olmazsa 1 aylığına İstanbul’a geldiğimde denemek istiyorum da canım bu sürede tüm işlemler hallolur mu acaba

Kişiye özel tedavi programı planlandığı için bu soruya kesin bir cevap vermek yanıltıcı olabilir. Standart tüp bebek yapılırsa 1 ayda hallolabilir ama dediğim gibi herkesin tedavi programı farklı. Benimki sanırım yaklaşık 2,5-3 ay kadar sürecek, çünkü embriyolara genetik test istiyorum.
Size tüp bebek önerdiler mi?

Doktorum artık psikolojik olarak yıprandığınız için tüp bebek düşünün bence hızlandırmak için dedi. Aslında elle tutulur sorunumuz yok daha öncede hamile kaldım ama boş gebelikti düşükle sonuçlandı sonucunda da kürtaj oldum kalan parçalar için. Ama ben biraz daha beklesem mi bilemiyorum düşükten sonra 21 ay geçti ilk 3 ay biz istemedik sonrasında ise olmadı ama bilmiyorum gerçekten düşünmemiz lazım mı artık

Kürtaj sonra hsg (rahim filmi) çektirdiniz mi? Bildiğim kadarı ile kürtaj sonrası rahimde yapışıklık vs sorun olabiliyor. Bir sorun varsa hsg ile görülüp gerekirse işlem yapılabiliyor (bunu zaten tüp bebek tedavisi sürecinde de sizden isteyeceklerdir)
Burada tüp bebek düşünürken hsg sonrası hamile kalanları da okudum :)
Belki gerek kalmayacaktır yaşınız çok küçük..
Süt hormonu için ilaç tedavisi falan oluyor mu?

Hsg çektirdm hiç bir sorun çıkmadı canım. Süt hormonu içinfe dostinex kullanıyorum. Bir kere daha artmıştı 1 ay kullanımda düştü ama doktorum düzenli kullanalım ki çatlatma iğnesi yapıyoeuz sıkıntı olmasn önümüzde dedi. Ama adet düzensizliğim bir türlü geçmedi 6 ay düzenleyici kullandım 2 ay kendim oldum adet son 2 aydır iğne ile adet oluyorum. Kürtaj öncesi hep düzenliydi bide adetim bu çok canımı sıkıyor gerçekten

Yerinde olsam hiçbirşey yapmam 1-2 sene gençliğimin ve hayatımın tadını çıkarırdım bebek de o arada olur zaten
Doktoruna güveniyorsan ne diyorsa yap gerisine de takma kafanı cnm ya, çok takıyorsan ikinci bir doktor görüşü al, tedavini anlat doğru yolda mısınız teyidini al ondan sonra da rahat bırak kendini. Bir sorun yok diyorsun, kendiliğinden olur neden olmasın?

Bende öyle diyorum ama kafada atma var ya o insanı aşırı etkiliyor galiba hep düşünüyorum başkalarının hamilelik haberni alınca benim niye olmuyor diye ağlıyorum. Birde canım belki bilirsin estrofem kullanıyorum klomen ve çatlatma iğnesi olduğum için. Bu ilaç adeti engeller mi acaba. 2 ay kullanmadığım zaman adet oldum ilaca başladım olmuyorum şimdi ya acaba bundan mı kaynaklı yumurtamda çatlıyor hep üstelik

Başkalarını boşver, bu senin hayatın..
İlaçlar ve etkileri ile ilgili çok bilgi sahibi değilim cnm bilmiyorum malesef

Çok yoğun bir doktor ve hastane de tek tüp bebek doktoru yanındaki doktorlar normal kadın doğum doktorları.. ve her hasta bülent bey 'in kendisiyle görüşmek istiyor ama bu mümkün değil adam artık yorulmuş yetişemiyor.. yine de önemli kontrollerde kendisi muayene ediyor ve bütün kontrol aşamalarından haberi var dediginiz gibi.. ben şuanda tedaviye başladım ve şuan hamileyim.. hamilelere artık orada bakılmayacakmış yoğunluktan dolayı.. zaten ne kadar süre ilaç kullanmamız gerektiğini söylüyorlar onlarda haklı turkiyenin her yerinden hatta yurt dışından o kadar çok talep var ki..
Umarım herkes güzel haberler alır

Yaşın gençmiş..10 gün falan ilaç kullanıyosun reglnin 2. Günü başlıyor ilaçlar.. ilk görüşme randevunu ona göre ayarlarsın öncesinde..ilaçlar 10 gün gibi sürüyo ama belki senin daha az sürer hemen hemen 2 günde bir kontrole gidiyosun.. yumurta toplama günü günü veriyolar..genetik istemezlerse 5.gün embriyon da çıkarsa toplama dan 5 gün sonra transfer..3 gün çok dikkat diyorlar sonra yolculuk veririler zannesiyorum..tranfer sonrası 12 gün sonra gebelik belli oluyo.bence 1 ay yeterli oluyo bu durumda.ama dediğim gibi kontrolden sonra netleşir bu sürecin. Bence regl inden önce git kontrole.bir de rahim filmi isteyebilir durumuna göre.ben olsam şöyle bir yol çizerdim karışmak gibi olmasın ama.. Rahim filmi çekip sonuçlarıyla giderdim rahim filmi de regl den sonra ki gün müydü onu araştır hatırlamadım şimdi.. kan sayımlarını hormon testlerini tsh şeker bütün bu testleri yaptırıp gidersen zaman kazanırsın..umarım anlatabilmişimdir belki karışık gelmiştir bilmiyosan.karışık sa sor anlatırım daha düzenli..

Pardon ben bunları okumamışım..

Gerçekten yaşınız çok genç ben olsam tüp bebek yapmazdım ama senin kararın.iyi bir doktordan daha görüş al ve bence hayatın tadını çıkar..

Nasıl geçti randevu. .tarih belli oldu mu?

Yok gayet açıklayıcı anlatmışsın canım. Hsg çektireli 2 ay oluyor daha sadrce süt hormonum 30 onu da düşürmek için yaklaşık bir aydır dostinex kullanıyorum. Daha öncede artmıştı ama hemen düştü. Doktor düzenli kullanalım engel olmasın önümüzde diye söyledi. Peki spermin en kalitelileri kullanılsın diye bir işlem yapılıyormuş buna ek bir ücret mi ödeniyor? 30 yaşın altına%60 deniliyor tutma olasılığı gayet yüksek bir oran geldi gözüme. Kendiliğinden olur diyorum belki zamanı var ama her ay daha çok yıpranıyorum diye en azından hızlandırmak adına böyle bişey olsa diye düşünüyorum artık. Doktorumda öyle diyor çok yıprandın hep bir umutla her ay test yapıyoruz sorun yok ama olmuyor. İlk gebeliğime oysaki evlendim 2. Ay hamile olduğumu öğrenmiştim

Gerçekten yaşınız çok genç ben olsam tüp bebek yapmazdım ama senin kararın.iyi bir doktordan daha görüş al ve bence hayatın tadını çıkar..
Bir düşüğüm var canım çok etkilendim olmadıkça kendimi daha çok strese sokuyorum. Ne kadar daha beklemeliyim bilmiyorum 21 ay oldu kürtajdan sonra hamile kalamadım oysa herkes kürtajdan sonra hemen hamile kalmış

Hiç strese sokma kendini benim de Kürtaj ım dış gebeliğim var..görünürde hiçnir sorun yok hamile kalmama ama kalamadım işte.kısmet...ve yaş 39..bence çokkk şanslısın..sakin ol tedavini dogru yap ve yoluna bak..acele etme bence kimseyi de takma..

Herhalde en büyük etken dış çevre o kadar çok soruyorlar ki hamile misin olmadı mı bir sorun mu var diye . İnsanlar çok anlayışsız kimse iyi misin üzülme olur zamanı vardır demeyi bilmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…