Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bir de bülent bey extra humatrope kullanıyor ondan dolayı oluyor bütün ağrı sızı kemiklerin acıması bende müthiş baş ağrısı yaptı mesela eklemlerim ağrıdı..Diğer denemelerim de hiç bu kadar ağır geçmemişti..
Kaç yumurtanız var acaba havuz önerdi mi hoca ve genetik??bir de sigara içiyor musunuz ben sigaradan kurtulamıyorum ne yazık ki.. 1 ay aram var bırakmaya çabalıyorum

Hmm anladım dondurma/genetiğe gönderme aşamasını..

Ben toplamda 5 kere gittim, 4’ünde Bülent Bey ile görüştüm;
İlk görüşme sonrasında e-maille gönderilen ankette, bekleme süresini çok fazla bulduğum için burayı tercih edemeyeceğimi bildirmiştim, ki gerçekten kararım buydu, bunun üzerine beni arayıp konuyu Bülent Bey’e ilettiklerini ve kendisinin tekrar görüşmeye beklediğini söylediler.. Yaklaşımları hoşuma gitti ve birkaç gün sonra Bülent Bey ile tedaviye başladık ve kontrollerde diğer doktorlardan biri ile devam edeceğimi söyledi kendisi.. Ok dedim ama malesef kontrole gittiğim dr hanım ile prosedürle ilgili bir konuda gereksiz ve nahoş bir dialogum oldu..
İlacım yazılırken hemşireye yaşanan problemi ilettim, sonraki kontrol randevusunu Bülent Bey’e verelim kendisi ile görüşün dedi.
3. Kontrolde böylelikle Bülent Bey ile görüştüm. Muayene sonrası sizle birşey konuşmak istiyorum diyerek konuyu açtığımda Bülent Bey konuyu biliyorum diyip bana yaşanan olumsuzluğun gerekçelerini anlattı ve kusura bakmamamı, bunları kafaya takmamamı vs rica etti, ve sorularıma da samimiyetle cevap verdi. Açıkçası konuyu detaylıca bilmesine çok şaşırdım.
Tedavi, ilaç vs tüm süreci zaten bizzat yönettiğini biliyordum ama bu tip detaylara bile hakim olması açıkçası kendisine ve merkeze olan güvenimi arttırdı..
Sanırım yaşadığım olumsuzluğu telafi etmek adına bugünkü (4.) kontrolümü de kendisi yaptı, ve yarın için diğer doktorlardan birine pas etti.
Bakalım zaten yarın büyük ihtimalle son kontrolüm olacak, haftasonu opu öngördü Hoca..

Bildiğim kadarıyla opu’ya Bülent Bey girmiyor, benim o yönde bir talebim de zaten yok, bu işlemi en çok kim yapıyorsa o girsin bence :) bildiğim kadarıyla sadece transfere giriyor.

Evet tedavi süreci zaten stresli, çok haklısınız o kalabalık ortamda beklemek insanı geriyor. Bulduğunuz yöntem iyiymiş sorununuz ne olursa olsun bence oradaki herhangi bir hemşireye veya asistana bir sorum/sorunum var kendisi ile görüşmek istiyorum derseniz randevunuzu Bülent Bey’e yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Herkesin sabit bir hemşiresi mi oluyor? Bilmiyordum. Benim yok 4 reçetemi 3 farklı hemşire yazdı. Bülent Bey’in asistanını da tanımıyorum belki görüşmüşümdür de asistanı olarak kimseyi bilmiyorum.

Ne çok yazmışım :)

Ay bu ağrıları Humatrope mu yapıyor? Eşime diyorum ki bu ilaç büyüme hormonuymuş herhalde boyum falan uzuyor bu ne ağrı ergenlikte boy uzarken ağrı yapar ya o geldi aklıma

Her gün her dakika olmamakla birlikte genel olarak eklem ve baş ağrım var..
Baş ağrısı için bol su içmeyi öneriyorlar, gerçekten işe yarıyor.
Son iki gündür de midem çok bulanıyor özellikle sigara içince..

Sigara içiyorum ben de, Bülent Bey sigaraya çok kızıyor ama pazarlıkla 2 taneye izin verdi, ben 3-4 içiyorum. İçersen yumurtalarını büyütemem dedi.
Azalttım dikkat ediyorum ama ilaçlar kimyamı bozduğu için zaten canım çok istemiyor.

Önceki tedavinde farklı ilaçlar mı kullandın?
Benim Humatrope ile ilgili bir sıkıntım da uykudan önce olması. Eve gelen hemşire en geç 22:00 ‘de geliyor. Birkaç kere ona yaptırdım ama uykum gelmedi, uyumak lazımmış uykuda aktif oluyormuş. O yüzden uykum gelmeye başlayınca 12 gibi kliniğe gidip yaptırıyoruz gece vakti sokaklardayız yani

Merhaba Bülent beyda yaptıranlar tahmini masraflar ne kadar tutuyor tüp bebek için acaba

Herkese önerilen tedavi farklı olabilir bilemiyorum ama standart sadece tüp bebek (yani muayeneler, kan tahlilleri, opu, transfer) 9.000 nakit
İlave tetkik vs çıkarsa bilemem.

Toplam söylemedi ama herhalde 8-10 tane vardı. Havuz önerilmedi bize ama NGS mutlaka yapılmadı dendi. İleri yaştan dolayı..

☺tartışma konunu merak ettim şuan☺
Benim de opu ya girsin diye bi talebim olmadı öncesinde biliyordum girmeyeceğini. Ama yine de insan direk muhattap doktoru olsun istiyor ama şuan o konuda şikayetim yok.. herkesin bir hemşiresi olmuyor ama benim tüm dosyama hakim olacak bir muhattap istedim sorularıma yanıt verebilecek pazar günleri de ulaşabileceğim.çünkü ilk seferinde ilaçlarım la ilgili bi sorunum vardı ve pazara denk geldi panik yaptım kimseye de ulaşamayınca insiyatif almak zorunda kaldım. Yanlış biley yapmamışım ama yarını zor ettim açıkçası.onun dışında merkezde bi gördüğüm hemşireyi doktoru bir daha görmedim diyebilirim. Asistanı da ilk arayıp bilgi aldıgımız kişi adını şuan hatırlayamadım. Genelde sorunları onunla çözdüm hemen çözüm buluyor tatlı biri☺

Evet önceki tedavi de humatrope yoktu ve çatlama iğnelerini kendim yapmamıştım dedikleri saatte hastaneye gidip kalçadan yaptırmıştım.bu sefer ben göbekten yaptım.. ve bu sefer çok fazla iğne vardı.ilk sefer toplananla aynı yumurta sayısı toplandı..daha az yumurta döllendi..
Kendin çok kolay yapabilirsin aslında bende ilk yaptıgım da nasıl yapıcam dedim ama sonra alıştım acımıyo zaten ama ben bu sefer göbeğimi morarttım bi tarafa yapamadım. Göbek çevresi delik deşik☺

Toplam söylemedi ama herhalde 8-10 tane vardı. Havuz önerilmedi bize ama NGS mutlaka yapılmadı dendi. İleri yaştan dolayı..
Bana da yumurtalar toplandıktan sonra havuz dediler. Genetik için en az 7-8 yumurta olmalıymış.topayıp 5.güne gelenleri genetiğe yollayacak lar. Kaçı gelecek 5 e bilemiyorum.

Herkese önerilen tedavi farklı olabilir bilemiyorum ama standart sadece tüp bebek (yani muayeneler, kan tahlilleri, opu, transfer) 9.000 nakit ☺
İlave tetkik vs çıkarsa bilemem.
Ben mikroçip genetik biyopsi dondurma çözdürme hepsinin fiyatlarına hakimim☺ ama ilk aşaması 9000 nakit

Neslihan hanım mı acaba? Bana anketten sonra dönen oydu, teadüfen tedaviye başlamak için randevuyu da ondan aldım. Randevuyu pazar günü almam gerekti, merkezin telefonları cevap vermedi, Bülent Bey’in Web sitesindeki cep numarasını aradım o da açılmadı ama yarım saate biri döndü o numaradan; yine Neslihan hanım :)
Evet tatlı ve ilgili biri, onun sayesinde döndüm bu merkeze diyebilirim. Ama görsem tanımam

Tartışma konum tedavi sürecini etkileyecek birşey değildi, kağıt kürek işleriyle ilgili bir formaliteyi kabul etmememle ilgili.. Ben karşımdakinin her söylediğini sorgusuz kabul eden biri değilim. Sorgularım, aklıma yatmazsa itiraz ederim, formalite de olsa bazı şeylerin gerekçesini isterim vs. Gerekçesini söylemek yerine tehditkar konuşursa da vay vay!!

Çatlatma iğneleri mi? “Ler” yani çoğul?? Tek doz değil mi? Ay bıktım yemin ederim. Herkes kendin yapabilirsin diyor ama benim cesaretim yok. Yakın bir arkadaşım da kendi yapmıştı hep, bütün karnı mosmor oldu, bir sefer iğne yaparken bayılmıştı evde falan. O yüzden deneyemiyorum korkudan..
Neyse sonuna yaklaştım. Ama bu çatlatma iğnesini bir tane sanıyordum ben, birkaç tane mi?
Asıl gebelik oluşursa yandı gülüm keten helva!! 12-16 hafta arası 2 iğne her gün!!
Neyse olsun da artık idare edicez yapacak birşey yok..
Bu arada az döllendi çok toplandı falan kıyaslama bence, olacaksa 1 tane ile olacak zaten.. Bilemedin 2 taneyle.. İnanarak devam!

Opu düşündürüyor beni şimdi, seninki zor geçmişti değil mi? Yani sonrası..

Ah evet Neslihan hanım..☺iyi yaptın..ben de itirazlardan oluşuyorum☺mantıksız bişey görürsem peşini bırakmam
Ne zaman toplanıyor yumurtaların umarım çok toplanır ve döllenir.. herkes bebeğine kavuşsun zahmetlerimiz yerini bulsun

Yarın sabah kesinleşecek ama büyük ihtimalle Cumartesi günü toplanacak.
İnşallah hikayelerimiz mutlu sona ulaşır

evet 2 taneydi benim..kıyaslama yapmıyorum zaten tutmadı en iyi kalitede olsa..gerçi 2.cisi tutar gibi olmuştu değerler artmadı..neyse geçmişi düşünmüyorum.şuan başka bir süreç benim için..tabi genetikle ilgili endişelenmeden duramıyorum ayrı
Transferden sonra da iğne var☺tutana kadar.. sonrasında da varmış ben de onu bilmiyordum☺ne güzel..iğnelerle yaşıyorum
Yani opu zor değil narkoz alıyorsun ama benim sonrasında ağrım çok oldu..3 gün falan..biraz zorlandım ama sakın bu seni korkutmasın. Bana özel olabilir 3.dememem oldugu için ve önceki operasyonlar vs nazlanmış olabilirim

Yarın sabah kesinleşecek ama büyük ihtimalle Cumartesi günü toplanacak.
İnşallah hikayelerimiz mutlu sona ulaşır
Hımm yarın perşembe cumaya çatlatma iğnesini verseler 36 saat sonra toplama pazar olabilir belki..
Umarım☺ hakkımızda hayırlısı

Tabi kesinlikle geçmişi düşünme, ve aklına takılan seni düşündüren ne varsa talep et Bülent Bey ile görüştürürler seni, ben fark ettim ki doktora güven ve moral artınca iğnelerin olumsuz yan etkileri bile azalıyor sanki, inanmak güvenmek ve moral çok önemli. Nasılsa kevgire dönücez artık ondan kaçış yok olacaksa olacak olmayacaksa olmayacak bundan da kaçış yok, elimizden geleni yapıp hayatın getirdiklerini yaşayacağız bakalım inşallah hayırlısı olur hepimiz için

Evet aynen öyle ben de teslim oldum sürece..beklicez görücez..

Hmmm olabilir, opu’yu sabah saatlerinde mi yapıyorlar?
Gece 22 de olmuştumiğne. . 36 saat sonra tam sabah 10 da aldılar..geçen seferde sabahtı.. büyük ihtimalle sabah olabilir..Ama tam emin olamıyorum bunu neye göre belirliyolar..yumurtaların büyüklüğüne göre olabilir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…