Acaba ben eşimi yanlış mı anlıyorum ?

allahtan yardımcın var yoksa her iki işte zor olurdu senin için.

rabbim size bağışlasın cancağızlarını.olsun rabbim başka şekilde verir onların rızıklarını,üzülme..

ben evde nekadar para varsa topladım attım çantama,çıkıyorum.
gelince açarım hemen

br kere bu özgüven eksiliği nedir canım ya,üzüldüm bu sözüne..
sen değerlisin,özelsin.. her insan değerli ve özeldir.. aynımızdan başka var mı allah aşkına..
sen kendi kendine gereken değeri ver ki,karşıdaki sana saygı duysun değil mi..

gelelim alış veriş olayına..
daha önce de dediğim gibi,alış verişe kendin çık,geze geze, rahat rahat,düşüne düşüne yap işini gücünü..
eğer kerdi kartı ve ek kart rahatlığı sağlanamıyorsa;
bankada bir hesabın olsun ve her ay belli miktarda (sizin anlaşıp karar vereceğiniz bir miktar) para senin hesabına yatırılsın eşin tarafından..
ve bu otomatik olarak yapılıyor olsun..her ay tekrarlanan bişey yani.. faturalar nasıl aksatılmadan yatırılıyor,bu da öyle olacak..

elden para almak benim de hiç hoşuma gitmez..
çalışmıyorsak şu an için napalım yani.. cebimizde para olabilsin diye her seferinde yalvar yakar,gururumuz incine incine,başımızı eğe eğe para mı istenecek..
üstelik biz onların herrrr türlü hizmetlerini yapıyorken sorgusuz sualsiz..
bizler fahri çalışıyoruz canım,ev kadınlığının kaderi bu.!
çalış deli gibi ama para kazanama emek karşılığında.. neyse..

ne dersin?
üstüne konuşuruz yine istersen..

Canim esinle bu konuyu neden konusamiyorsun?? Ben olsam, ya arkadaslarin yaninda neden beni rezil ettin der patlardim... O belki farkina bile varmiyor yaptiklarinin... Konusup anlatmalisin.. Erkeklerin birseyleri anlamasini beklemeyeceksin.. Direkt anlatmalisin.. Soyle yapmani istemiyorum, benim gururumu incitiyor diye...
Ben bundan birkac ay once esimle bir problem yasamistim.. Birseyde gururumu incitti.. Farkina varmadi.. Ben anlamasini bekledim, hep dolayli yoldan anlattim.. Tartisma buyudu buyudu buyudu.... Anlamadi.. Tuttum sonra direkt ne hissettigimi soyledim, gururum incindi filan diye.. Evet bunu ona soylemek, dile getirmek agirima gitti ama, sonunda hatasini anladi ve cok cok ozur diledi, cok pisman oldu....

Ve cok yalniz kaldigini, insanlari gormek istemedigini filan demissin.. Esine bu kadar bagimli olma.. Calisabiliyorsan calis, yok calisamiyorsan, tr'deysen pek cok ilde belediyenin kurslari var.. yurtdisindaysan yine bulundugun bolgede sosyal etkinlikler vardir.. Birine katil, farkli cevre edinirsin, farkli insanlarla arkadas olursun, ozguvenin yerine gelir biraz....

Bir ürünü almak istememesi bütün her şeye karşı cimri olduğu anlamına gelmez. Belk o kadar kıyafeti gereksiz görüyodur erkek milleti 2 pantolon 2 gömlepi olsun ona yeter ama kadınlar neden çeşit çeşit kıyafet alırlar ona akılları ermez. Benim babam da mesela hiç cimri değildir hatta savurgan bile diyebilirim Ama kıyafet konusunda hiç öyle değildir bir de mobilya. Ama eve 3-4 milyarlık tv alabilir son çıkan çamaşır makinesini çamaşır kurutma makinesini alabilir. İyi bir araba alır yani teknolojik ve elektronik şeylere karşı hiç paraya acımaz ama ne bileyim evin mobilyasıdır perdedir halıdır aman mutfak dolabıdır onları hiç düşünmez. Hiç bir zaman bozuk kırık bir şeyimiz de olmaz mutlaka tamir eder ama yenilemez mesela. Neymöiş sonuçta ahşapmış ahşaba o kadar para verilirmiymiş ama erlektronik ürünler öyle değilmiş.

arkadaşlar geldim ben fakat namaz geçiyor,kılıp geleyim yeni yorumlara hem cevap yazarım hemde neler aldığımı yazarım..

vah vah.. gitti paracıklar !

cnm öncelikle şunu söyleyim eşin cimri değil tmm onu anladım bak benim eşimde bazen öle yapar buna gerek varmıydı der bende gerek olmasa almazdım derim çıkarımmmm....
yani eşin bence kıyafet konusunu gereksiz buluyo gibime geliyo hani ne gerek var 2-3 parça bişe olsun yeter der gibi bi kocan var cnm...
olsun cnm zamanla oda anlar onun için aldığını onun için giyindiğini yaaa biz kimin için giyiniyoruz demi yani bunu anlasalarrrr şaşarım zatennnn
ama hiç bunu takıntı haline getirme bitanemmm aynı benim eşimde öle ama eninde sonunda alıyooooo
tek sorununuz bu olsun büyük şeyler vermesin rabbim sevgiler.....

hayır cnm çalışmıyorum ben evde yan gelip yatıyorum
bendensin,çak
bu dediğine tekrar kavuşmak için neler vermezdim,inan.
banka hesabı demişsin şu olayla soruna cevap vermiş olayım:ben bu konu hakkında hiçbirşey dememişken kendiliğinden dediki ''sana sigorta yapmak istiyorum,en kısa zamanda halledeceğim''ve halen diyor !
yani senin dediğini ben teklif edemem!

dediğin gibi beleşten işçi gibi,yada karın tokluğuna.
ama şöyle bir farkla kendi evinin kendi patronusun,ister çalışır ister çalışmazsın..

ve konuşmayı öyle çok istiyorum ki sizlerle,benim size desteğinize ihtiyacım var.bekın ilk günden değişim oldu ve ben aynaya bakarken gülümsedim...

konuşuyorum canım inan anlatıyorum,ama o,o anki konuşma hararetinden olsa gerek fark etmeden yapıyor !

türkiye deyim canım.arapça öğrenmek en büyük hedefim.kursa kayıt oldum.kurs başladı,17,30da ders başlıyor ve 21,00 da bitiyordu.
eşim kabul etmedi,haklıda çünkü bize iki minibüs uzaklığındaydı kurs.
buda böyle iptal oldu.
ama başka kurs ayarlayacağım söz dedi,tabi benim böğüre böğüre ağlamalarıma dayanamadı !

eşim ev konusunda hiçbir şekilde kısıtlama yapmaz.
evde birşey bozulsa hemen yeni alır demez ki bi bakayım belki bozulmamıştır.

mesela bizim modem bi ara hata verdi ben bekliyorumki servisi arar,birde ne göreyim gitmiş 150 tl verip yeni almış
senin dediğin gibi bu yaptığı sadece giyim için geçerli,birde takı,saat vb.

geldinmi kiz naptin
ahhh...
geldim canımmm..
keyfim yerinde,yüzüm gülüyor.
aldıklarım:etek 70tl
buluz 30 tl
jartiyer 30 tl

son cebimde 10 tl kalmıştı şu mağazzaya bi bakem öylesine dedim,hırka beğendim 10 tl ama dandirik değil yani :)

dedimki kıza yol param kalmıyor,eğer bana 1,5 verirsen alıyım bunu.verdi valla

vur dediniz öldürdüm
ohh gitsin sefan olsun, bir kaç fotada ekle bari

telefonumun resim kalitesi pek(hiç)yok,yarın aklına girebilirsem başka bi telefonu beğendim bugün onu aldıracağım,ozaman.

canım diğer arkadaşlar gibi çok candan yazmışsın,TEŞEKKÜR EDERİM

evet eşim hakkında verdiğin karar doğru.
bende öyle har vurup harman savuran tipten değilim.
benim dışarda giydiğim 1 spor ayakkabım,2 tane botum(biri topuklu giymiyorum)
3 tanede nişan,söz,düğünden kalma topuklu aykkabım var(topukluyu sadece evde giyiyorum)
anladın mı demek istediğimi.
eşim kendine alsa bana almasa tama bu herif cimri derim ama değil.
ailemi görmeye gittiğimde bir market alışverişi yaparki servis aracı dolar..
kardeşlerime,anne-babama hediyeler alır...

ben kocamı seviyorum

cnm kurban olduğum rabbim mutluluğunuzu daim etsin inşallaahhhhhhep mutlu olun dedimya tek sorununuz bu olsun...
bende çok seviyom gı kocamıda arada böle huysuzluklar etmese çok iyi olacak bak bende çok tutuumluyum ama benimde cnm gidiyooo bişeyler almak geçenlerde 2 çift ayakkabı aldım ne hassa birinide kocişim hediye aldııııı yok kız her dediğimi alırda arada bunlara gerek varmıydı dediğinde çok kötü oluyorum sanki ben hep gereksiz şeyler alıyorumşum gibi aksettiriyoooo yoksa allaha şükür BEBEk problemimizden başka bi problemim yoookkk

Son düzenleme:

iste bu kadar gule gule giy canim benim hep boyle mutlu ol Insallah aksamada yenilmek yok ha tamammi

güle güle giy canım aldıklarını...
teşekkür ederim,avatarındaki kız çok tatlı...
allah mutluluğunuza mutluluk katsın.AMİN.
bırakalım bari bu huysuzluklarıda nazarlık olsun.
allahım en kısa zamanda sana ve tüm istiyenlere,hayırlısıyla nasib rtsin..
ama en çokta hani hastane kapılarında kalmış umudum bitti diyip içi yananlar varya işte mevlam onların dualarına cevap versinçok üzülüyorum,burada okuyorum insanlar neler yaşıyor bebe uğruna.
iste bu kadar gule gule giy canim benim hep boyle mutlu ol Insallah aksamada yenilmek yok ha tamammi
teşekkür ederim canım,inşallah yeni kararları beraber alıp mutluluğumu sizinle paylaşacağım
tamam,güçlü hissediyorum.
kendimi ifade edebileceğimi düşünüyorum.
bakalım gelsin,olanları yazarım..

güle güle giy aldılarını canımm
hiç acıma paraya da hıhhhh,var ki harcıyosun sefan olsun

hee dimek jartiyer de aldın hee bak bunu eşine almışsın meselam :82:

güle güle giy aldılarını canımm
hiç acıma paraya da hıhhhh,var ki harcıyosun sefan olsun

hee dimek jartiyer de aldın hee bak bunu eşine almışsın meselam :82:

teşekkür ederim canım.

ihtiyacım olanı artık aldıracağım,bakalım.
diyeceğim zaten 'varlık içinde yokluk yaşatıyorsun,nasıl kıyıyorsum biricik karına'

üçüncüsüne cevap veremiyorum-utandım-

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…