Acaba ben eşimi yanlış mı anlıyorum ?

denizderyadeniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2011
215
0
mesela birşey beğendim almak istiyorum dediğim de eşim :''yok güzel değil,ne yapacaksın onu''gibi laflar söyleyip beni alacak olduğum şeyden soğutuyor,vazgeçiriyor.(laf cambazı !)

birkere olan şey yüzünden buraya gelip konu açmıyorum arkadaşlar .
ben üç yıllık evliyim ve her zaman aynını yaşıyorum !

çok çabuk beğenen biri değilim fakat beğendimde de çok kolay vazgeçemiyorum...

mesela 'bunu çok beğendim ve kaç zamandır bunun gibi birşey arıyordum''dediğim de,
eşim ''ya boşver daha güzelleri çıkar,o zaman alırsın''diyip dikkate almıyor !

cimri değil,gerçekten değil.

düğün alışverişi yaptığımız zaman ki eteklerimi (iki tane)onları kullanıyorum kaç zamandır.
hatta bitanesinden okadar midem bulandı ki ;bir daha asla giymem bunu diye yemin ettim !

avm ye gitmiştik abartısız on kere sordu 'birşeye ihtiyacın var mı ? 'diye.
her defasında 'evet,biliyorsun ki birçok şeye ihtiyacım var'diyorum.
sanki cevap vermemişim gibi bir daha soruyor,tabi ben de acaba almak istemiyor mu diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

he bir de iki lafının arasında 'sigara içmesen hergün şu kadar parayla sana alışveriş yapardık !

şimdi soruyorum size:ben mi eşimi yanlış anlıyorum,yoksa ortada garip durum mu var ??

merak edenlere not : çalışmıyorum..

konuyu doğru yere açtığımdan emin değilim.
konu sorumlusu ilgilenirse sevinirim.

çoğu erkek galiba böyle.... benim eşimde arada böyle yapar...maddi durumunuz nasıl eğer durumunuz iyide böyle yapıyorsa o zaman kırılmakta haklısınız....

maddi olarak durumumuz gayet iyi.

eşim kendine de pek birşey almaz.

ama evimizde kullandığımız herşey son teknoloji.

yani cimri değil de,ne biliyim hani önemsemiyor

belki giyim konusunda cimri olabilir çoğu erkek giyimine özen göstermez üstündekiler kirlenmese 1 ay boyunca aynı şeyi giyer örneğin benim babam

belki giyim konusunda cimri olabilir çoğu erkek giyimine özen göstermez üstündekiler kirlenmese 1 ay boyunca aynı şeyi giyer örneğin benim babam

yok,eşim temiz giyinmeye özen gösterir.
mesela herşeyini ütülerim,bu onun için önemlidir.

kardeşleri birşeyler alır bana gösterir ben imrenirim.
eşim fark eder bana gülümser -aldırma-dercesine,sonra unutur !

Bekarım ama fikrimide söyleyim:)...

tek başına çıksanız alışverişe tartışmada olmaz.. istediğinizide alırsın bence ...

onunda üç tane pantolonu var,yine aynı sayıda badi mi sivit mi ne derler ondan var..
modeller renkler aynı.

kaynatam kızar ne hep aynı şeyleri giyiyorsun diye

Son düzenleme:
Bekarım ama fikrimide söyleyim:)...

tek başına çıksanız alışverişe tartışmada olmaz.. istediğinizide alırsın bence ...

canım dediğin gibi de yaptım fakat bu sefer aldıklarımı görünce 'bunu mu aldın,beğenmedim,hiç yakışmadı giyme vs.'diyip beni soğutuyor aldığım şeylerden.
gözünün önünde başkasına veriyorum adamın içi sızlamıyor !

canım bende ilk yıllarımda bu hataya düşüyordum şimdi 11-12 yıllık evliyim ve gerçekten beğenince hiç onun fikrini almadan ben bunu alıcam diyip direk alıyorum... bir iki sonunda alıştı ve şimdi ses çıkartmadan alıyor...eğer sen beğendiysen bence kimsenin fikrini alma onu taşıyacak olan sensin üzerinde iyi hissettiysen hiç durma al ve vazgeçme derim ben

evet giyim ona önemsiz geliyor bence ikna edin o zaman bir şekilde biraz üzgün durun naz yapın bir şekilde almasını sağlayın hiç olmadı artıık sıkıldığınız kıyafetlerin başına bi iş getirin çamaşır suyu gibi mesela

hemde nasıl ya gözümün içine bakıyor derler ya aynı.

bilgisayar istedim bir hafta sonra aldı,telefon istiyorum yarın alırım dedi...

yani eli açık ama giyimi gereksiz görüyor..

o zaman sende giyim alışverişini kendin yap.
eğer aldıklarına laf edecek olursa ne gerek vardı falan diye sende sana güzel gözükmek için diyerek geçiştir

Biraz ikircikli buldum eşinin konuşmalarını..
Hem ihtiyacın var mı diye sormuş olmak için soruyor , sonra da almamanı sağlıyor..
Cimri olmasa da düşündüğün kadar bonkör değil bence..

ama beğenmemesi beni çok etkiliyor.bu ne yaa giyme şunu diyor.o zaman beraber alalım beraber beğenelim diyor,tamam diyorum,ama olmuyor beraber alamıyoruz

çok yaptım canım inan başkalarına verdim hep.sonra biryere gideceğimiz zaman dolabın önünde oturup ağlıyorum.
o zaman sende giyim alışverişini kendin yap.
eğer aldıklarına laf edecek olursa ne gerek vardı falan diye sende sana güzel gözükmek için diyerek geçiştir
ben beğenmiyorum ki diyor. ne gerek var diyor
Biraz ikircikli buldum eşinin konuşmalarını..
Hem ihtiyacın var mı diye sormuş olmak için soruyor , sonra da almamanı sağlıyor..
Cimri olmasa da düşündüğün kadar bonkör değil bence..

ya gerçekten cimri değil bakın bi olayı anlatayım size

yazlık pardesü almak için mağazaya girdik(ben çok zayıfım)
benim bedenime tamda olmayan bir pardesü beğendik.
ben de dışardan bakıldığında nasıl duruyor diye satış danışmanına siz giyin de bir bakayım nasıl duruyor dedim.kız giydi 'ay çok hoşuma gitti,ben de kapanmayı düşünüyorum'dedi.
neyse biz aldık onu terziye gittik biraz küçülttürmek için.
eşim dediki kız eğer gerçekten kapanacaksa ona da alalım birtane dedi.ciddi ciddi dedi bunu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…