Ablamdan önce hamile kalmak?

Ya şimdi ne alaka ?
Siz ha deyincede çocuk olmuyor ayrıca !
Sizin yaptığınız bu fedakarlık güzel, ama siz belkide Allah korusun hamile kalamayacaksınız veya eşinizde sorun var
Madem bunu istiyorsunuz bence başalamalısınız varsa sıkıntınız doktorunuzdan öğrenip tedavi görmelisiniz
Yok ise herhangi birşey sağlıklı bir şekilde hamilelik geçirip bunuda ailene Rabbim nasip ettti oldu diye söylersiniz.
Yani çocuğun sırasımı olur Rabbim kime kısmet kılmışsa olsun inşallah.

Oyle degil mi zaten.. Artik kendi yuvasini kurmus kendi bireysel kararlarini alabilen fertler olmuslar ama bakiniz isteme dugun vs ve simdide doguma bile aile karar veriyor.. eşinin isteklerini düşünüp ona göre yol alan bir kadın ile karsilasmadim ben cumlelerinde.. Ablamsa ablam eyvallah ama bi yere kadar sonra herkese bi siz kenarda durun diyebilmeli esi ve kendisi icin karar alabilmeliydi.

Sana gelince konu sahibi arkadasim eyvallah yukarda bahsettigim gibi ablana zaten esin yeterince toleransda bulundugu icin sen ona ablan konusunu acamadin degil mi? Bunu gordugun halde hala anne sozu dinleyecek misin? Annedir bas tacidir ancak senin annen dogururken baskalarindan icazet alarak mi dogurmus ne munasebet yaa aklim almiyor cildiricim bunu kayinvalideler yapsa hep birlikte linc ederdik bu annenin yaptigi cok mu farkli aklini topla o yuva senin sahiplen esinle ortak kararlar almayi ogren..

kar
yahu ablan öz evlat mı ?ablan evlensin ablan doğursun ha buyur ablanın kızı olursa oğlu olmasını da bekklersiniz ne ablaymış maşallah.

Anneniz farkında olmadan sizin hayatınızı abluka altına almış.
Kimsenin sizin hayatınızı bu şekilde yonlendirmesine izin vermeyin.

Ablanız çocuk sahibi olur inşaallah. Bu nasip işi. Sizin ki de öyle , garantisi yok.

Bu şekilde ince düşünmenizi taktir ediyorum ancak inanın çok anlamsız.

Ablanız üzülmez eğer sizin küçük annenizse. Bilakis mutlu olur bu durumdan.

Eşinizi, evliliğimizin, mutluluğunuzu ertelemeyin.

okurken kendi yaşantımı okuyormuş gibi hissettim kendimi. aynı yaşta evlenmişiz, ablalarımızda öyle. 2 yıl nişanlı kaldım sırf ablam benden önce belki evlenir diye. sonunda sevgilisi benim için acele etmesin dedi,ayyy dedim siz evleninde ben beklerim, ve 2 ay arayla evlendik. eee tabi evliliği beklenen ablam olduğundan ben hep geri planda kaldım, nişanlanırken bile buruktum sanki, hatta beni o zamanlar küçük gördüklerinden nasıl olacak ki modlarındaydım. hep sıkıntı hep sıkıntıydı. neyseki ablamın hemen çocuğu oldu. inşallah sizin ablanızında oldu. ben çocuk konusunda acele etmedim. şimdi benim iki küçük bebeğim ablamınsa tek çocuğu var o büyüttü ama ben önce geçtim:) ikincide de ayyy amann nasıl olacak durumları oldu, dedim ilkine çok mu baktınız buna da bakacaksınız sanki. yani kısaca herkes kendi hayatını yaşıyor. bebeği doğuracakta sizsiniz bakacak olanda. tabi ki kimse kimseyi kırsın istemez ama evlendikten sonra artık ele karışmış oluyorsunuz. herkesin bir ailesi var. ablanın geç evlenmiş olması senin de geç bebek sahibi olacağın anlamına gelmez. stresinizi anlıyorum ama hayatınızı nasıl istiyorsanız öyle yaşayın. kolaylıklar dilerim.

son cümlene istinaden yazayım.
kimseye bişey deme mecburiyetinde değilsin.
herkesin kendi evliliği kendi yaşantısı.
bebek te herkesin kendi kısmeti.
bunun böyle planı pazarlığı olmaz.
annen de çok hatalı.
ne hakkı var böyle bir baskıya.
ebvlenirken beklemişssin.
daha ne yapacaksın.
bu kadar ablana annene endeksli yaşama.
eşinle birlikte kendiniz yön verin hayatınıza.
ablan da koskoca kadın.
çocuk avutur gibi ömür boyu onu mu kuşkuşlayacaksınız.
sabretsin.
sana da eziyet etmesinler.
daha doğrusu sen buna müsade etme.

herkes kendi kısmetiyle evlenir, yer içer, doğurur.

büyükten önce evlenilmez, doğurulmaz mantığı da sadece bizim ülkede var herhalde.

anneniz sizi ablanıza göre yönlendirmeyi bıraksın bence. Allah korusun ablanızın engelli bir çocuğu olsa size sağlıklı bir çocuk doğurtturmayacaklar o zaman.

ya da Allah korusun eşini ani bir şekilde kaybettin ve sizi sonsuza kadar hatırlatacak bir bebek yapmadığın için pişman olduğunda bunun hesabını nasıl verecek anneniz.

tamam hassas bir konu belki ama ablandan önce evlenme, doğurma, ev alma, tatile gitme, daha yüksek maaş alma.....bla bla.... uzar gider...

Anneniz size haksızlık ediyor.. Ablanız evlat ise, siz nesiniz? Üvey evlat mısınız?
Evlilik, çocuk bu tür şeylerin sırası olmaz. Her şey nasip kısmettir.. Bence siz kendinizden çok fedakarlık etmişsiniz. Kaç yıllık erkek arkadaşınızla, ablanızın evliliğinden sonra evlenmişsiniz. Ama çocuk konusu çok başka. Yaşlarınız müsait.. Haa deyince çocuk olmuyor.. Bence eşinizi kırmayın. Sizde anne olmaya müsaitseniz, çalışmalara başlayın..
Anneniz ablanız sorun yaparlarsa da, kazayla oldu dersiniz. :))))

Madem ablan senin annen gibi o kadar çok seviyorsunuz birbirinizi. Yok ondan önce evlenme yok ondan önce hamile kalma vs. gibi düşünceler çok saçma. İnsan nasibi neyse onu yaşıyor. Ablanı üzeceksin diye evlat sahibi olmayacak mısın? Dediğin gibi madem bu kadar çok seviyorsunuz birbirinizi senin evlat sahibi olman onuda mutlu etmeli.

Cnm ben herkesten farklı düşünüyorum
Şöyle ki henuz 8 aylık evlisiniz 27 yaşındasin çok gencsin :)

Hamile kalma üzerinde stresin çok büyük etkisi vardır sen hamile kalirsan belki ablanın stresi artacak hamile kalması zorlasacak
En az 1 yıl bekleseniz nolur sanki hiç
Esinize de tmm yapalım dersin ilaçla korunursun gizlice

bu nasıl bi saçmalık sen ömrün boyunca hayatını hep ablana göremi şekillendirceksin. annen sınırını fazla aşmış ona artık tepkini göstermelisin bunu diyen kv olaydı olay çıkardı. çocukta zaten hemen olmuyo ablanda gördüğün gibi.

Bu işler nasip kısmet işi.Sizin evliliğiniz ve çocuğunuzun olması ablanızı ilgilendirmemeli bence.Misal ablamdan 9 ay sonra evlendim.Benimde onunda uzun süre çocuğumuz olmadı.Tedavi ile 4-5 sene sonra Allah bana nasip etti bu süre içinde ablam tedavi gördü ama yine olmadı.Kardeşimiz evlendi (erkek) peş peşe 2 tane Allah nasip etti.
Şimdi annenize göre ben ablama ,erkek kardeşimde benden önce 2. yi yaptıkları için ben erkek kardeşime yanlışmı yapmış oldum.

Eşin ve sen iatiyorsanız hiçkimse için erteleme. Allah korusun ama ya ablan hiç hamile kalamazsa? Ömür boyu onu bekleyemezsin. Kadının ne yazık ki bu konularda sınırsız süresi yok. Hani çok üzüleceklerse kazayla oldu dersin. Ama kendi hayatını kimse için erteleme. Allah tez zamanda ikinize de hayırlı evlatlar versin.

Eşinin bi abisi olsa her şeyde önce abim sonra biz dese ne düşünürdün,kaynanan da devamlı uyarsa önce abin sonra siz diye. İğneyi kendine.
Kendi açından haklısın ince düşünüyosun ama sadece ablanla senin aranda değil bu durum, eşini de hakkı olan bi şeyden mahrum bırakıyosun.
Zaten evlilik konusunda yeterince hassas davranmışsın iyi niyetini göstermişsin.
Annen de sana haksızlık ediyo bu çok özel bi şey kimsenin zaman belirlemeye hakkı yok ki.
Her şeyin hayırlısı,kimseye açıklama yapmak zorunda değilsin,şimdiden hevesini kursağında bırakmışlar çok tuhaflar yarış mı bu çocuk yani.
Ya ablanın çocuğu olmazsa,sana da mı yasak. Kaç sene bekleyeceksin ki

Eğer ablanız da sizin onu sevdiğiniz gibi sizi seviyorsa üzülmez sizin adınıza sevinir.. Ayrıca anneniz ablanıza da böyle baskı yapıyorsa hamile kalamamasına şaşırmamak lazım. Allah korusun bu baskıyla yalancı hamilelik de yaşayabilir. Eşinize haksızlık etmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…