Ablam evlenecek düğünde ne takmalıyım ?

Kesinlikle ev hanımlarına asla lafım yok. Ama bizde ev hanımıyız. Eşim gerçekten çok yardımcı ama ne kadar. ?? Temizlik olarak belirli şeylerde eşim yardımcı olur diğer türlü ben istemiyorum çünkü yapsada bana yapılmamış gibi gelir. vel hasıl herkese saygımız sonsuz ama biz perişanız

Arada kalacağınız bir durum yok. Değer görmeyen eşiniz değil sizsiniz. Bunu anlasanız sorun kalmayacak zaten. Eşiniz askeri personel ise zaten can cepte. Belli ki ülke dışı göreve de gidiyor. Yazık değil mi adam ne şartlarda kazanıyor parayı. Çok mu kıymetli olacağınızı zannediyorsunuz 30 000 lira harcayınca. Hayır tam aksine o bana çeyrek verdi ben ablama bilezik verdim ama hala bir çöp görmedim deyip daha da üzüleceksiniz.
Hayata aynı açıdan bakmıyorsunuz bir çok kişiyle. Derdiniz “”desinler”” se bilemeyeceğiz tabi.

Ben eşine hak verdim. Yarım altın tak yeter. Bugün bilezik takarsın, yarın birgün senin çocuğun evlenirken ablan bir çeyrek alır gelir, sen mahcup olursun. Eşinde kendini enayi gibi hisseder. Benim babamın ailesi böyledir mesela, babam evlenirken bütün kardeşlerine bilezik yapmış, halalarim amcalarim bizim düğünlerimize çeyrek yada gram getirdi. Durumları da gayet iyi. Annem her konusu açıldığında söyleniyor haklı olarak.

Valla helal olsun bu açıdan düşünmemiştim. Eşi haklı ve belliki bazı şeyleri kafasına takıp içerleniyor. Öyle bir durum olsa 50 bin defa yüzüne çarpar. Konu sahibi çocuk zaten istemiyormuş ama ablasının olacak e gene bunlar takı takacak her türlü ablası karlı.

Ben olsam bende içerlenirim. Para kolay kazanılmıyor, neden benim evim için kılını bile kıpırdatmamış insanlar için sürekli harcama yapayım?

Eşiniz kendine göre haklı , ama sizi ablanız değil anne babalarınız evlendirdi bu konuyu ailenizle konuşması gerekir ablaya neden sarıyor ne alaka :) erkek kafası işte çok mantık aramamak lazım.

Bu konuyu içinde bunca zaman tutması hoş olmamış 4 yıl dedin galiba yanlış okumadıysam, 4 yıl boyunca insan bunu neden içinde tutar ? Hayat kısa insanlar kırılabilir üzülebilir erkek kadın farketmez INSANIZ ve hayatta olduğumuz sürece insanlar tartışması gereken şeyleri tartışıp yüzleşmeli. Bu hayatın bir parçası bir kere konuşulur kapatılır. İçten içe kinlenmek son derece cirkin birşey ve erkeğe yakışmaz. Benim ailem de eşime damatlık almadı onlarda başka şeyler almadılar ödeştik bitti gitti herşey karşılıklı:)

Siz ablanıza bilezik laik görmüşsünüz olabilir ablanız ama eşiniz aşırı sorun yaratıyorsa yarım takın gitsin. Aslında eşinize şunu söylemelisiniz, ben orda seni yükseltiyorum aslında ablamın yapmadığını biz çift olarak yapıyoruz ben seni temsil ediyorum desen bakış açısı değişir mi ? Eşini en iyi sen tanırsın düşün bakalım dediğimi.. eğer çok uzayacaksa girişme bu işlere yada birikimin varsa al bitane annem aldı verdi göstermelik takıyorum dersin kız amaaan takıldığın şeye bak üzme canını çok şükür hayattalar mutlu gününde yanınızda olucan bazı şeylere farklı bakmak ta lazım şükür etmeyi biz insanlar çok unutuyoruz.. eşinin yaptığı doğru değil maalesef ama huzurun kaçmasın .. dediklerimi düşün bu arada annenle olan kısmı söylersen annenle ağız birliği olması şart yoksa bomm

İnsan kardeşine bilezik takmak zorunda mı ya yarım tam bunlar bile çok, kardeşini çok seviyor olabilirsin ama para eşinin parası neticede çalışmama rağmen arkadaşlarıma da gram taktim en fazla hediye geri dönüş beklemeden. Manasız buluyorum ben ne takcaz ne etcez bunlar gereksiz düşünceler. Geri gelme kaygısı ile yüksek takip dert edeceğime

Eee peki kardeşin düğünde bilezik takma gibi bi misyonu var mı da kardeşi kendi taktığını takınca alınacak ?
Düğünde takmak misyon olmayabilir ama o başka bir konu. Düğünde taktıktan sonra işe girip elim rahatladı, kardesime biraz daha altin alayim mi demeliyim? Anne babası mıyım ne alaka?

Biz bunu yazarken ortada alıngan olduğuyla ilgili bir bilgi yoktu. Ikis başka konular.

Ben mesaj yazmadan önce ablasının çeyrek götürülürse alınacağıyla ilgili bi konuşma okumuştum. O bilgiyle yazdım mesajımı da.
Ablası eğer böyle şeylere dikkat ediyorsa kendi de bazı konularda hassas olmalı.
Yoksa tabii ki altın almak zorunda değil. Bide öyle hassasmış ki abla, konu sahibi çeyrek götürürse geri bile verebilirmiş.

Cehennemin dibine hassas olsun yok artik gerçekten. Hassassa kendisi çeyrek takmasaymış.

Cehennemin dibine hassas olsun yok artik gerçekten. Hassassa kendisi çeyrek takmasaymış.
İşte ben de o yüzden öyle yazmıştım. Madem çok hassasmış, işe başladıktan sonra gösterseymiş niyetini. Eline para geçtikten sonra kardeşim benim o zamanlar gönlümden bu geçiyordu ama ben sadece çeyrek yapabilmiştim o yüzden bunu aldım demek zor değildi. E madem gönlünden başka bişey yapmak geçmedi, takılana da bozulmayacaksın o zaman haksız mıyım

Bileziği ablanıza aileniz takmalı,size ne oluyor ki? Çeyreğe çeyrek gider. Ablanız çalışmaya başladıktan sonra size hediye yapabilecekken yapmamış, insan yılbaşını bahane eder,doğum gününü bahane eder yine yapardı. Ama yapmamış. 30bine bir hayır işleyin ama ablanıza takmayın,değmez.

Bu durumda haklısınız.

iyiki takacağım abla bilezik vs dememişsiniz
takın yarım altın geçin

Sizin gibi kadınlar akıllanmaz bence. Değer bile görmediği ailesi için, mutlu evliliğinin dibine dinamit koyup, evliliği bozulup baba evine döndüğünde en büyük darbeyi de o uğruna yuvanın dibine dinamit koyduğun ablandan yersin. Aklınızı başınıza alıp gidin kocanızın gönlünü alın. Ablanız aşırı kötü niyetli, evliliğinizin üstünden bu kadar sene geçmiş, o kadar doğum gününüz olmuş, o zaman birşey yapamayan aileniz ya da ablanız öyle bir özel gününüzde değerli bir hediye alıp size o zaman yapamadıkları değeri gösterebilirlerdi ya da eşinize doğum gününde bir saat alabilirlerdi ama yapmadılar çünkü değerli falan değilsiniz. Ablanız kötü niyetli sizin çalışmadığınızı ne ailenizin ne kendisinin sizin düğününde adam gibi birşey takmadığını biliyor ve sizden açık açık bilezik talep edip sizi etkilemeye çalışıyor, muhtemelen ailenizde size o yönde telkinde bulunuyor ki mutlu yuvanızı böyle gereksiz şeyler için bozuyorsunuz. Cidden merek ediyorum evlat olarak sizi adam yerine koymayan aileniz ablanıza ne yapacak? Aklınızı başınıza alın adamın ihtiyaç diye verdiği parayı, sizi adam yerine bile koymayan insanlar için harcayıp, kocanız ile bu konuda inatlaşıp adamı ezip kendinizi yakmayın. Kaldı ki adam kısasa kısas demeyecek kadar yüce gönüllü, yarım çok bile sizin ablanıza. Ola ki ailenizden biri hadsiz bir laf ederse ben onu da görmedim, elimizden bu geldi der geçersiniz. Yoksa böyle değmeyen insanlar için evliliğinize zarar verip baba evine döndüğünüzde kafanızı vuracak taş bile bulamaz, en büyük darbeyi de o aileden yersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…