Ablam evlenecek düğünde ne takmalıyım ?

Onun yaptığı hesapçılık değil aslında ailem kardeşler arasında haksızlık yapıyor ve o da bunu görüyor zoruna gidiyor neden evlat arasında ayrım yapıyorlar sende üzülüyorsun ister istemez diyor.Evlendin diye evlatlıktan mı çıkmış oluyorsun sanki diye düşünüyor

Çalışma konusunda malesef öyle mobbinglere maruz kalıyor insan.Bir kişi şunu yazmıştı hatta sağlık sorunlarında dolayı çalışamıyorsan tedavini ol ve çalış sonrasında.Eşinin sağlık sorunu olsaydı senin gibi,çalışmama lüksü olacak mıydı acaba demiş.Bazen gerçekten yorumları hayretle okuyorum.Tedavimi olup işe dönebilecek bir durumum olsaydı bunu zaten yapardım,yorum yapan hanımefendinin beni yönlendirmesini beklemezdim illa ki.Kendi mesleğimde çalıştığım sürece sürekli aynı sağlık sorununu yaşayacağım.Masa başı işlere baktım çok başvuru yaptım ama mülakata bile çağıran olmadı hem o bölümden mezun olmadığım için,hemde tecrübem olmadığı işin.Elimde olan bir durum değil

Bir kişi şunu yazmıştı hatta sağlık sorunlarında dolayı çalışamıyorsan tedavini ol ve çalış sonrasında.
Diğerini değil ama bunu yazan benim. Sağlık sorununuzun ne olduğunu sormuştum öncesinde. Bu mobbing mi sayılıyor? Yorum yapabilmek için gerçeği bilmek gerekiyor değil mi? Sağlık sorununuz da olmayabilirdi, çalışmamayı da tercih edebilirsiniz. Bu kimi niye ilgilendirsin? Ben sana harçlık olsun diye para veriyorum, o parayla onu alamazsın diyen biriyle evli olduğunuz için tedaviniz bitince işe dönün yazdım. Altın konusu değil başka bir şey de olabilirdi, bir kocanın çalışmayan eşine şunu bunu alamazsın demesi beni üzüyor. Güvensiz geliyor bana. Eşim neyi nasıl alacağını bilir, bütçesini planlamıştır karışmayayım denmesi gerek. Sadece bu konuda yaptı normalde hiç bir şeyime karışmıyor diyorsanız ne mutlu size.

Bu altın bilezik olayında haklı. Siz gerekeni yapmadığınız söylemediğiniz için adam müdahale etme ihtiyacı duymuş. Bilezik bekleyen, almadığınız için laf söyleyecek ablaya, ben de sana çeyrek takacaktım ama eşim yarım olsun dedi, bilezik istiyorsan git kendisine söyle demeye niyetiniz var mı? Yoksa hala öyle mi olsun böyle mi olsun diye duruşsuz kalmaya devam mı edeceksiniz? Adam açık açık ben bilezik falan almam taktırmam diyor.

Böyle kötü birinin eline bakmak çok zor olmalı. Onun verdiği parayı biriktirin ve istediğinizi takın ne iğrenç para gözlü insanlar var bu dünyada kusan emoji kendiniz de en azından evden yapılcak iş falan bulun çalışın böyle bi tipten geçim sağlamak zorunda kalmayın..

E ama eşin olsa çalışacaktı. Erkek olduğu için mecburdu di mi? Ben birkaç tuhaf insan dışında duymadım hastayım çalışmıyorum diyen erkek. Neden inkar ediyorsunuz ki?

Ablanız çalışmadığı halde çeyrek takmış sonra çalışınca az oldu bilezik takayım demesi bana çok garip geldi ne alaka yani hani çocuğun olur ona yapar falan o ayrı ama birde ablanın hiç suçu yok annenlerin hıncını çıkarmak istiyor ablandan ama bence olmaz birde ailede bazı şeyler karşılıksızdır

Ben sana harçlık olsun diye bu parayı veriyorum onunlada onu,bunu alamazsın demedi hiçbir zaman.Ve hiçbir zamanda aldığım yaptığım şeylere karışmaz sağolsun.Sadece altın konusunda sana değer vermedikleri halde sen neden bu kadar fazla değer verip fedakarlık yapıyorsun diyor ve bana verdiği harçlıklada bilezik almamı istemiyor.Bu konuda sadece tutumu bu şekilde

E ama eşin olsa çalışacaktı. Erkek olduğu için mecburdu di mi? Ben birkaç tuhaf insan dışında duymadım hastayım çalışmıyorum diyen erkek. Neden inkar ediyorsunuz ki?
Erkek olsaydı markette falan çalışırdı muhtemelen. Ama kadın olunca, eş de zaten maaş gibi para verince kadının kendini ağır bir işe girmek için zorlamasına gerek yok ki. Bu bilezik olayı dışında kocanın eşine maddi konuda tutumu iyiymiş, karışmıyormuş. Markette yorgunluktan öleceğine evinde olmasını mantıklı buluyorum ben maddi sıkıntı yaşamadıkları ve eşi de kendisine karşı bonkör olduğu için.

Erkeklerde sağlık problemlerinden dolayı çalışamayabilir bundan daha doğal başka bir konu yok.Kadın içinde aynısı geçerli.Üniversite mezunuyum kendi bölümümde çalışıyordum sağlık sorunlarım oldu zaten çalışırkende sürekli yaşıyordum bu sorunları doktora gidiyordum.En son doktorum bana artık o işte çalışamayacağımı,devam edersemde kalıcı hasar oluşturacağını söyledi ve işten ayrılmak durumunda kaldım.Eğer ki maddi olarak geçinemeyecek durumda olsaydık ne yapar eder girerdim bir işe bu market olur mağazada satış danışmanı olur mutlaka çalışırdım.Eşimde kendi işim dışında diğer işlerde çalışmamı istemedi.Mesai saatleri çok ağır ve verdikleri para çok az birde rahatsızsın o sebeple kendini yorma dedi.Eğer eşim aynı durumda olsaydı bende aynı şeyleri onun için söylerdim.Sağlık sorunları yaşıyorsa çalışmasın,iyi bir gelirim varsa benim çalıştığım ikimizede yeter derdim.Ha kendi o şekilde rahat edemeyip çalışmak isterse o ayrı tabi ama ben evi geçindirebilecek durumda olsaydım eşimi hasta haliyle çalıştırmazdım.Hayat müşterek dedikleri her konuda olmalı bence

Yarın altın iyidir çocuğu olucak erkekse ki sünnet felan oralarda da altınlar takılacak ev görmeye gideceksin hediye götürürsün çeyizinr ayrı hediye alınacak. Ooo birisür
Masraf

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…