Ablam evlenecek düğünde ne takmalıyım ?

Arkadaşlar şunu bi netleştirelim mi
Çalışan kadınlar da aynı zamanda ev kadınıdır. Bizim evlerimiz de hokus pokusla yürümüyor. Holding yönetmiyoruz. Dışarda yorulup sonra evi çekip çevirmeye çalışıyorlar yorgunluktan ağzımız ayrılıp baygın düşüyor sabah yine kalkıp işe gidiyoruz. Rica ediyorum bırakalım artık ev kadınlığını kutsallaştırmayı ya hu
Çalışan kadın= ev kadınının çalışması yorulması çarpı 2

Sanırım geçmiş yorumlarımı okumadınız.Ben zaten çalışıyordum fakat sağlık sorunlarım nedeniyle işten ayrılmak durumunda kaldım
E tamam işte aileniz yarım altini küçümsemek yerine yahu bu kız sağlık sorunları sebebiyle işten çıktı kocasından para almak istemeyebilir.

Bizde bu damada bir şey yapmadık diye beklentiye girmemeleri lazım.

Eşinizin dediği gibi yarım altın takın, eşiniz size her ay bir miktar para veriyormuş eğer birikiminiz varsa ablanıza eksik olan bir eşyası olup olmadığını sorun birikiminiz yeterli ise eksik eşyasını hediye olarak alın hem eşinizle aranız bozulmamış olur hem de yarım altın kimsenin gözüne batmaz

Kendi bileziğinizden verseniz eşiniz sinirlenebilir ama onun parasıyla bilezik takmanızı istemenizden daha fazla sinirlenmez. Sanane benim birikimim benim param deme hakkınız olur ama onu hiç teklif etmeden eşinizden istiyorsunuz. Sizin bence kendi paranızı vermeye gönlünüz yok ama eşiniz ablanız için 30 bin versin istiyorsunuz

Kocanız bir işin ucundan tutuyor mu acaba, hem işte yorulup hem de evi çekip çeviriyorsanız?

Hayır eşim çok yoğun çalışıyor maalesef
Eee siz de hem iş yükü, hem de ev yükünü alıyorsunuz üzerinize. Ne kadar yoğun çalışırsa çalışsın erkekte bir işin ucundan tutmalı mutlaka. Ev hanımlığını yüceltmeyelim, her kadın çalışmalı bana göre ama bir tarafı yüceltirken diğer tarafı da yerin dibine sokmak olmaz. Ev kadını da bütün gün evde temizlik, genel düzen ve çocuk bakımı ile ilgileniyor ve ne sigortası var ne de maaşı.

Eş askeri personelmiymiş..konu sahibi durumumuz çok iyi diyor ,sadece maaş varsa yarim iyi yani..60 bin maaştan 10 bin altına ayiriyorsa daha ne yapacak..ille de bilezik olacaksa yarım parasına bilezik bakacak..

Benimki yerin dibine sokmak değil. Atlanan bir noktayı açıklamaktı. Sürekli her yerde görüyorum ev kadınlığının yüceltildiğini. Bu bana saçma geliyor. Çalışsın çalışmasın her kadın bir evin kadınıdır zaten. İsteyen çalışır istemeyen çalışmaz. Bu bir tercihtir ha bana göre kadınlar çalışmalı. Ama çalışan kadınların da bir evi var. Yüzde 95 inin evinde yatılı temizlik elemanı ve yatılı çocuk bakıcısı yok. Doğal olarak çalışan kadınların da bu sorumlulukları var üzerinde durduğum mevzu buydu aslında

Kesinlikle bence amaç akrabalar bak ablasına bilezik taktı desin diye bende eşine

Ya eski konunuzu okudum siz adeta kaçmak için evlendiğiniz insanı size değer veren insanı sizi hep manipüle edip yok sayan insanlar için incitiyorsunuz şahsen ben bu anlattığınız.ablaya ceyrekten fazlasını dahi takmazdim eşiniz cok insafliymis gerçekten

Eşimi dinlerdim. Nihayetinde parasını verecek olan o. Gönül rızası dışında bir şey almam eşimin hakkına girmektir

Erkeklere kolay kolay acımam ama konu sahibinin eşine acıdım yalan yok. Adama damat olarak hiç bir şekilde değer verilmemiş. Her ay eşini maaşa bağlamış (bunu her eş yapmaz) takılan çeyreğe karşilik yarım altın takmayı teklif ediyor ama yinede yaranamiyor. Adam mecburmu anlinin terini ablaniza yedirmeye ya sırf siz elaleme hava atacaksiniz diye. Abla da abla olsa bari.

Sizin amacınız ne peki? Burda bizim ne suçumuz var? Yapma etme, parana eşine değer ver diyoruz. Ablam da ablam diyorsunuz.

Bence siz de Aileniz gibi kocanizı yolunacak kaz gibi görüyorsunuz. Ama şunu akıl etmiyorsunuz.

Adamın yaşayacağı her ekonomik sıkıntı size ve varsa çocuklarınıza yansıyacak. Siz sıkıntı çekerken ablanız alacağınız bilezikle hava atacak.

Bir de, şimdi değil ileride Aileniz tarafından ne kadar kullanıldığınızı, eşiniz ve sizin önemsenmediğinizi anladıkça kendi kendinizi üzüleceksiniz. O zamanda dönüp konunuzu burdan okursunuz.

Siz de haklısınız, çalışsaydınız kendiniz bilezik alıp takardınız ama eşiniz istemeyince arada huzursuzluk çıkar. Yarım altın da kötü değil.

Bu konuda size çok katılıyorum . Bence çarpı 10 olmalı. Hızlandırılmış hayat yaşıyoruz resmen. Ev iş çocuk herşey elimize bakıyor eş ne kadar yardımcı olsada boştur. İzinli olduğum günler bu ev hanımları neyin derdini yapıyor diyorum. Bir günümü komple temizliğe verip ertesi gün gerçekten keyif yapıyorum arada olan işleri yapıyorum. Okadar pratikleşmişiz. Hafta sonları zaten Birgül temizlik bir gün çocuğa kendine duş çamaşır ütü ne anladım bu işten yurdagül

Eş askeri personelmiymiş..konu sahibi durumumuz çok iyi diyor ,sadece maaş varsa yarim iyi yani..60 bin maaştan 10 bin altına ayiriyorsa daha ne yapacak..ille de bilezik olacaksa yarım parasına bilezik bakacak..
Eşim askeri personel değil daha önceki konularımda belirtmiştim.Askeri okuldan mezun oldu demiştim.Şuan özel bir şirkette çalışıyor teknisyen olarak

Ailemin durumu yokken yapamadılar ama sonralarda durumları iyi oluncaca yapmadılar.Evime geldiler kaç sefer ellerinde bir poşetle geldiklerini bilmem.Eşim bu tarz manevi konulara önem verir kendini değersiz hissediyor hal böyle olunca.Ama bende arada kalıyorum eşim ve ailem arasında.Biliyorum yapmaları gereken şeyleri yapmadılar ama eşim arada birde olsa bunları hatırlatınca ben çok üzülüyorum kırılıyorum.O belki bunun farkında değil ama aşırı dert ediyorum kendime

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…