Ablalarım lütfen bi akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hem eski borclariniz hem ev kurma borçlariyla geçinmeniz zor (çok iyi maaşlar almiyorsaniz) ben evliliğe bunca borç ve sıkışıklikla başlamak istemezdim acikcasi ama bekleyemem yaşim geldi diyorsunuz.

Aileler arasindaki farkta baya aşiri bu arada, şimdi ses cikartmiyordur ama ilerde kapanman konusunda israr gelebilir, eşin etmezse ailesi tarafindan baski, laf duyman ihimalinnde yuksek. Bu kadar pürüz varken israrla evlenmeye calişmak yersiz, sirf "söz verdim" diye evlilik gibi biseye insan girmemeli. Bunun boşanmasi vs var.

Kapanmayi dusunmuyorum netim. Sevgilimde biliyor zaten. Ama illaki sorun olacak givi geliyor. Dedigim gibi babasi imam. Illaki azda olsa cevreleri var. Imam adama bak acik kiz almis gelin diye seklinde laflar duyacaklar. Düğünde giyecegim gelinlik bile laf soz olmasin diyecekler. Kendi bildihimi okusam tartisma olacak. Bunlar cok bariz belli.
Atanamazsa mecbur 1 sene daha bekleyecez. Nereye kadar bilmiyorum. Ben tamamiyle onu bekliyorum. Isini eline alsa bugün gelip isteseler gene bizimkiler tamam der. Benim ailem her zaman kararimin arkasinda dururlar. Hersekilde destek olurlar. Ama aradaki farkliliklar bizi ve iliskimizi yipratacak diye korkuyorum. Nasil bi yol izlemeliyim bilmiyorum. Fikir almak icin burdan iyisini bilemedim. Yorumun icin cok tesekkurler

Abisine yapmislar ama o sira durumlari var ki yapmislar. Kredi batagindaki aile zaten bisey yapamaz. Kyk borclariniz ise girdiginde cogu ona gider. Yok pek oluru gorunmuyor. Siz de gorememissiniz ki alternatifleri secmek icin bizden destek isteyip vicdaninizi susturmaya calisiyorsunuz. Hayirlisi olsun sevmek onemli ama maddiyat yoklugunda sevgiyi gozu gormez insan.

Bence ilk basta is sahibi olun goruculerin vakti yerinde olsa bile cok zengin olmadigi sure sizin yinede calismaniz gerekecek hayat zor. Zaten okumus birisiniz evde oturamazsiniz.

Sonra akliniz karisoyorsa sevgilinizi pek sevmiyorsunuz.

Baska bir oneri aile cok dindarsa muhakak sorun cikacak. Esimin ailesi sevgilinizin ailesi gibi beni begenmiyorlar mesela iki lisans okumama ragmen cunku kapali degilim.

En son her seyi kendiniz yapmak zorundasiniz bunu acik bir sekilde ifade etmis bunu goze almaniz lazim.

Yani yasim geldi degil aslinda oyle bi derdim yok fakat hep genc anne olmak istemistim. Pcosum var. Evlenir evlenmez hemen cocugum olmayabilir belki 2 3 sene tedavi olmam gerekecek bilemiyorum. O sebepten seneye bari kavusuruz umidiyle yasiyoruz. Oda kpssden bi cacik olursa tabi. Evliligin tadini cikaramadan su borcu nasi odiycez bunu nasil odiycez diye kavga huzursuzluk vs yasamak istemiyorum cunku cokca ornegini gordum, sahit oldum.
Seviyorum ama bu sekilde zor. Bi cikar yol var mi bilmiyorum. Isini bulsun biraz para biriktirsin oyle evlenelim desen gene 1 2 senesi var onunda. Pcos belimi büküyor iste. Ya yasim cok gecerde anne olma ihtimalim iyice azalirsa diyede korkuyorum. En cok beni uzen bu aslinda.

Okuduğunuz bölümler nedir??

Bu kadar farkli aile yapilarina ragmen nasil sevgili oldunuz bu adamla onu anlayamadim ben ?
Kac zamandir berabersiniz hic mi düşünmediniz bu kapanma mevzusunuz , dugun mevzusunu vs ?
Neden evlilik dusunme asamasina getirdiniz ki bu iliskiyi?
Benim fikrim ayrilin ve hayatiniza devam edin , zaten sevmiyorsunuz sevgilinizi

Alternatifleri secmek gibi bi dusuncem yok. Derdim sadece maddiyat olsa onlardan birini secerdim evlenirdim. Sirf evlenmis olmak icin evlenilir mi. ama ben 4 senedir bekliyorum sevgilimi. Bunca olumsuzluga rağmen.

Maddiyat her şeyi etkiliyor bence aşık değilsen vazgeç

Cidden nasıl lisans mezunusun? Bu kadar demode bir hayat görüşü. Ayrıca sevmiyorsun sen. Gözün başkalarının bol pembeli kurdelalı evlerinde kalır evlenince. Ayrıl

Sağol. Sana 2 lisans mezunu olduğumu kanitlamam icin hayat gorusumu degistirmem gerektigini bilmiyordum. Sevmedigimide tescilledin. Tesekkurler yorum icin

İyi de cocukta bir masraf kapisi, iş bulsa bile ikinizinde ayri ayri borclariniz var zaten bir de ustune ev kurma borclari eklenecek. Bu kadar borcla bir de evlenir evlenmez cocuk yapsaniz bile nasil gecinceksiniz? Hadi cocuk olmadi bu borclarla tedaviyi karsilayabilecek misiniz? Anladigim kafariyla cocugun evi de yok kira.....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…