Ablalarım lütfen bi akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ojeli-Ejderya

.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
258
289
Merhabalar öncelikle sabirla okumanizi ve lutfen dusuncelerinizi paylasmanizi istiyorum.
Once kendimden bahsediyim. 25yasindayim lisans mezunuyum. Suan calismiyorum. Bi erkek arkadasim var. 2ay sonra ben 26 olucam ve iliskimizinde 4.yili bitecek. Ikimizde evde kendi cabalarimizla kpssye hazirlanmaya calisiyoruz. Çünkü tek umudumuz kpss malesef. Yasadigimiz yer küçük bi sehir dolayisiyla is imkani yok. Ben mezun olali 3, erkek arkadasim mezun olali 2 sene oldu. Ben bir aralar is bulup bi sure calistim ama erkek arkadasim bulamadi. Evlenmek istiyoruz bunun icin para lazim, duzenli is lazim vs vs. Ben ceyizimi vs yaptim baska bi engelimde yok sadece erkek arkadasimin isini bekliyoruz yani evlenebilmek icin. Kpssden yuksek puan alabilecek miyiz bilmiyorum. Atanabilecek miyiz hic hic bilmiyorum. Malum ben mezun olali 3 sene oldu ve yasim 26ya geldigi icin illaki görücü vs gelmek isteyen oluyor ve evlenmek istemiyorum bahaneleriyle geri yolluyoruz. Iclerinde gayet yakışıklı hali vakti yerinde dinine ailesine bagli olanlar oluyor. Ama sevgilime verdiğim sozden donmekte istemiyorum. Sevgilimin ailesinin maddi durumuna gelecek olursak baya borclari var kredi batagindalar. Evleri zor dönüyor. Ailesiyle 2 3 kez yuzyuze geldim pek olumsuz biseyde olmadi. Erkek arkadasim seni cok seviyorlar vs vs diyor hep. Ne kadari dogru tabiki bilemem sonucta 2 3 kez gördüler. Ama cocuklarini mutlu gordukleri icin seviyorlar benide buyuk ihtimal. Ama sevgilimle düğün konulari acilinca sohbetlerimiz bi anda tartismalara donusuyor. Ailesine yuk olamayacağını söylüyor. Evet bencede olmasin ama ailesi anladigim kadariyla birtek düğünü yapip cekilmek istiyorlar. Esyalar falan biz yapmak mevburiyetinde kalacagiz. Buna da tamam diyorum sindirmeye calisiyorum ancak sevgilimin ailesinin 2 evi var. Zamaninda evlerini ve arsayi vermisler müteahhite oda 2 daire vermis kapi komşu yani karsilikli olarak. Birinde abisi oturuyor. Düğünü yapilmis zamaninda. Esyasina yardim edilmis. Bilezigi vs yapilmis. Sevgilimse aileme yuk olmak istemiyorum vs diyor. Ben 3 4 senedir onu bekliyorum. Surekli gorucum geliyor bahane bulmaktan yoruldum artik aklimda karismaya basliyor. Etraftan baskilar oluyor yasin 26 oldu neyi bekliyon diye. Annem biliyor sevgilimi oda diyor artik hadi kac yasina geldin diye. Sevgilimde caba gosteriyor ancak yetmeyecekmis gibi geliyor. Surekli dua ediyorum rabbim hakkimizda hayirlisini nasip et diye. Ama olmuyor bizim isimiz hep erteleniyor bi sekilde. Hoş, işini bulsa evimizi kurmaya kalksak birsuru borcla evlenecegiz. Ikimizinde okurken geri odemeli olarak aldigimiz kyk borclarimiz toplam 38bin. Ben borcumun bi kismini odedim daha once. 15bin benim borcum 23te onun borcu var. E bunun beyaz esyasi mobilyasi halisi perdesi nerden baksak en iyi ihtimal 60 70binlik olacagiz. Dugunde takilan takilarla hafifletirsiniz demeyin. Dugunde takilam pek taki olmayacak cunku oyle pek bi cevreleride yok. Bizim sulalede ise herkes bilezik takar falan. Boyle bi durumda sevgilimin ailesininde ezilmesini istemiyorumda. Ha sirf maddiyat mi sorun derseniz dahasi var.

Rabbime bin şükür namazimi kilar orucumu tutarim aksatmadan. Ama acik bi bayanim. Kapanma gibi bi dusuncem yok suan. Sevgilimde sorun etmiyor bisey demiyor ama icten ice istiyor. Sevgilimin babasi cami imami. Ablasi falan hep kapalilar. Dolayısıyla suan lafi gecmesede ilerde ozellikle düğün oncesi kapanmam icin baski yapacaklarindan ve tartismalarin olacagindan adim kadar eminim. Ayrica aile yapilarimizda cok farkli. Düğün konusu tam bir karmaşa. Onlarda düğünler haremlik selamlik yapiliyor. Yani kadin erkek ayri. Bizde ise boyle bi durum soz konusu degil. Ki oyle bisey yapilacak olsa herkes tonla laf eder sulalede. Bizim kuzenlerim falan hep aciktir hep şıkır şıkır giyinirler makyajlar miniler falan. Onlarda ise tam tersi herkes türbanlı ve kapalidir. Ayrica erkeklerle ayni ortamda bulunmak bile istemiyorlar bayanlari. Bense düğünü normal istiyorum. Hic bi zaman buyuk beklentileri istekleri olan biri olmadim. Pahali lüks salonlarda olsun diye bi kere bile aklimdan gecirmedim. Sadece normal bi salonda normal bi dugun istiyorum. Bu bile sıkıntı. Ne yapsam bilmiyorum. Artik bu imkansizliklar bu engeller beni fazlaca dusundurmeye basladi.

Birde cevremde benzer seyler gormekte akil karisikligimi arttiriyor. Bir kuzenim dogru duzgun isi olmayan sigortasiz calisan biriyle gitti evlendi. Baska sehirdeler Ikiside calisiyor ama evleri dönmuyor. Kira derdi borclar falan. Daha 1 sene olmadan hergun kavga etmeye basladilar cocuk bile yapmak istemiyorlar maddiyattan dolayi. ustelik birbirlerini severek evlenmislerdi. Yani gecim derdi her evde var ama sonradan ah vah demek istemiyorum kuzenim gibi.

Ne yapacagimi bilemiyorum. Akil danisacagim bi ablam vs yok bu sebepten buraya yazmak istedim. Biliyorum insan seviyorsa herseye katlanir diyeceksiniz ama ben bu imkansizliklar engeller yuzunden sevgimi yasayamaz oldum. Rabbim hayirli kapilar acsin insallah butun yuva kurmak isteyenlere. Lakin benim aklım epeyce karışık. Nolur bi akil verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görücü mü geliyor hangi devirdeyiz üstelik sevgilin olduğu halde nasıl yani istemeye geliyoruz hadi gelin mi diyor ailen. Diyemiyor musun evlenmeyi düşünmüyorum henüz işim bile yok ki zaten sevgilim var. Aile eşya yapmak zorunda değil. Durumu yoksa hiç değil. Şimdiden etliye yaptılar bana bana diye tutturmuşsun. Bende mobilyamı kendim aldım başkasından medet ummak unutma bağımsızlığı kaybetmenin en kolay yolu başkasının parasını harcamaktır tabi senin bağımsızlığın zaten ne ölçüde tartışılır

İş bulmadan evlenilmez. Parasız hiç ama hiçbir şey dönmez.

Çabalıyor demişsiniz. Kpss çalışmaktan başka elinden birşey gelmiyor . Atamamadi farz edelim ne olacak.
Aileme yük olamam diyormuş sürekli ama abisine ev verilmiş düğün yapılmış. Bence sevgilinize de yardım etmeliler.

Ayrica diğer mevzu da önemli.
İçinizden gelmiyorsa asla kapanmayın.
Sırf eş adayı istiyor diye ,evlenmek için sahteden kapananlardan nefret ediyorum.

Sevgilinle evlenme dememiz için konu açmışsın sanırım evet evlenme.

Bu arada kafan çatır çatır çalışıyor sen zaten napıcağını biliyorsundur,ben hissettim bunu burdan

Sevgilinle evlenme dememiz için konu açmışsın sanırım evet evlenme.

Bu arada kafan çatır çatır çalışıyor sen zaten napıcağını biliyorsundur,ben hissettim bunu burdan
Hıc sorma. Issızken hesap odedın dıye takdir mı bekledin gercekten yazdım.
Sankı gıt parasını ye kendını Kucuk dusur demısım gibi adamı korudu, benı gömdü.

Hıc sorma. Issızken hesap odedın dıye takdir mı bekledin gercekten yazdım.
Sankı gıt parasını ye kendını Kucuk dusur demısım gibi adamı korudu, benı gömdü.

Yangın kız konuları karıştırdın zaar , cimri sevgilili konu bu değil.

Orda yüklendi mi sana cimrinin sevgilisi, aha yetiştim

ayrılmak istiyosun icini rahatlatmak icin yazilmis gibi.. hakkinda hayirlisi

Sureklı gorucun geliyor demek...
Ne mutlu sana...

Nerden anladin bilmiyorum ama bundan memnun gibi mi gözüktüm. Onca sey yazdim burasina mi takıldın. Kucuk sehirdeyiz. Gorucum vs oluyor derken o manada anlasilcagini dusunmemistim. Mesela komsunun bi akrabasi balkonda otururken ben disaridan apartmana girerken goruyo ve diyoki bu kim burda mi oturuyo iste bunu benim kardesimle tanistiralim falan gibi. Kadin geliyor bana resim gosteriyor cocugu övuyor. Yazidada belirttigim gibi... Evlenmeyi düşünmüyorum diyerek geri ceviriyoruz. Gorucuden kastim buydu. Yoksa eve kimseyi kabul etmedik tabikide. 26 yasindayim 2 uni mezunuyum ve kpssye hazirlaniyorum. Gorucuye karsi degilim ayrica. Sadece sevip evlenmeyi isterim. Evlenip sevmeyi degil.

26 yaşındayım yurtdışında master ve doktora yapicam ha baba parasıyla değil baya devlet bursuyla yapicam bunları ilerde hayatımı kendim kurmayı hayal ediyorum sürekli yaşadığım küçücük ilçeye rağmen gelişmeye çalışıyorum sizede tavsiye ederim . Üniversite mezunu eğitimli bir kızın yaşım geldi görücü geliyor vay ailesi bilezik taktı mi takacak mi konusunu çok çirkin buldum .onca okulu boşa okumuşsunuz belliki .görücüleri saymak yerine sizinde ilk amacınız kendinizin ise girmesi olsun elin adamından para beklemek kolay olmaz . Bakış acınızı geliştirmek olsun hedefiniz lütfen

Kk yine kızı yerden yere vurmuş. Kimse kusura bakmasın ama ben realistimdir. İş bulunacak borca girilecek ev düzülüp evlenilecek aile hiç bir şeye karışıp beş kuruş harcamayacak. Oldu canım..

O zaman niye evleniyoruz ki dert çekmeye mi ? İnsanın rahatını bozup sıkıntı çekmek için evlenmesi için deli olması lazım. Size daha iyı
bir hayat standardı sağlamıyorsa evlenmeyin çinkü yürümüyor görüyoruz örneklerini. Ha zorluk her evlilikte olur ama daha başlarken böyleyse zor yani..

Yok kapan yok haremlik selamlık yok düğününü kendin yap borca gir bu ne yaw... Hiç evlenme otur evinde daha iyi.

Konu sahibi net ol. Eğer erkek arkadaşınla olmuyorsa uyuşamıyorsan ayrıl. Görücü kısmını sonra düşünürsün

Gorucu olayi yanlis anlasildi sanirim. Eve kimse gelmiyor. Kabul etmiyorum. Fotograf gostermece olaylarina gorucu dedim. Evlenmeyi düşünmüyorum diyorum zaten yazida soylemistim. Eltiye yapildi bana bana deme olayi degil bu. Kimseyle yarismiyorum herkesin yuvasi mutlulugu baska. Bende kimseye yuk olmak istemem ama aile destegi olmadan zor. Ben asla karismam onuda alsinlae bunuda yapsinlar diye. Sadece olani soyledim. Yorum almak fikir almak adina. Teselkur ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…