abim ve ailesi

Millete el avuç alıp dilenmek hoşlarına gidiyor herhalde..
evet. çok genç yaşta eşi vefat etmiş. o da öyle avare bir tip çalışmayan etmeyen çok bir maaş olmamış. gidip amcanın evinde yaşamışlar. sonra yengemin büyük abisi çalışmış bunlara bakmış.

Kendi çocuğuna istediğini alir ama geline almaya ne mecbur kaldi ki bunlar ac gozlu insanlar annen dunyayi onune serse kayinvalidem bana iyilik yapti demezler. Normalde kaynanalara önyargım vardır ama sizin annenizin bir kiz evlâdı var daha duyarlıdir diye dusunuyorum kıymet bilmeyen onlar

Agzim acik kaldi. "Halaligini gormedik" demis ya, "bizde anneanneligini gormedik" diye yapistirsaydiniz.
Abinizin.baskilari sonucunda o ev ustlerine yapilirsa ya da tazminat parasi verilirse saglam bir kavga edin diyorum.
Bunun disinda abiniz, yemgeniz vs muhatap olmayin. Arabanızın anahtarini alip gitmesi bile sizi huzursuz etmek için. Yarin obur gun kasitli olarak gider carpar bi yere, bi ton masraf çıkartır sirf gicikligina

Bunlara göre bi tane salak oğlan bulup sülaleyi kemirmek bir başarı, yüzüne tükürsen anlamazlar. Gurur herkeste bulunan bir şey değil.
Bu gurursuzluk bu dilencilik son zamanlarda toplumda arşa mı çıktı bana mı denk geliyor. Eskiden millet çalışırdı kazandığını yerdi milletinkinde gözü kalmazdı. Çalışmayan da aza kanat eder ağlayıp ondan bundan beklemezdi. Şimdi millet her şey kendilerine yağdırılsın istiyor “bana bunu alın öteki de şunu alsın” demeyi kendine hak görüyorlar. Ne münasebet ya ne münasebet.. insanlarda gurur kalmadı dilenciliği akıllılık olarak görüyorlar. Eskiden hiç bu tarz şeyler yoktu galiba ya da bana denk gelmiyordu

Bu arada abinle aynı sektördeyim. Pandemi öncesi işler maaşlar süperdi. Herkes altına son model arabaları çekiyordu. Ev üstüne ev aldı millet

Bu arada süt öyle kesilmez. Annen de yememiştir heralde
arabası vardı yine sıfır hem de baya üst level içkili kaza yaptı kasko karşılamadı o araba çöp oldu o dönem 250 bine ev vardı o araba 240a mı ne gelmişti. çöp oldu. sonra tekrar aldı.

Tonla lafa denecek tek şey var. Sen ne getirdin? Benim diye kurulduğun düzende tek çöpün var mı? Bu ya sadece bu. Bu utanmazları ayarsız ezeceksin bak bi daha mık diyorlar mı?
annem diyor zaten benim gücüm buna yetti iyisini sen yap. kaynanasına da diyor. annem dediğim gibi sessiz birisi değil o da söyler lafı ama ben ağız dalaşı sevmiyorum.

Tonla lafa denecek tek şey var. Sen ne getirdin? Benim diye kurulduğun düzende tek çöpün var mı? Bu ya sadece bu. Bu utanmazları ayarsız ezeceksin bak bi daha mık diyorlar mı?
Magdur edebiyati yapar boyle tipler. Bire bin katip yalan yanlis anlatirlar herkese. Bizi ezdiler, büyüklendiler, boynumuzu buktuler, Allah buyuk, bidi bidi.

Abin çocuk artık kayinvalide, 2+1 evde uzanıp bir oturamıyordur. İyi olmuş valla. Arabayı pert et. Karin çalışmasın ama büyük ev istesin, var mı yok mu demeden. Sonra kendi emeğiyle çeyiz alan kız kardeşine sataşsin, arabasını almaya çalışsın elinden. Bir kıymetli kendisi ve karısı tabi. Sorsan ondan âlâ adam yoktur ama.
Kendi fesatliklarinda boğulur durur bunlar. Dışarıdan bir güce ihtiyaçları yok.

Bunlar çenesiyle yer insanı anneniz iyi demiş ama beğenmiyorsanız evimden çıkın diye valla gözünüzü dört açın bunların diline kendinizi ezdirmeyin nasıl cümleler bunlar yahu
geveze zaten asla susmaz her şeyi o bilir. bir de bir hastalanma huyu var sorma. o kadar lafa söze hala eve geliyorlad

Damarınıza bi bassınlar siz de seversiniz merak etmeyin.
basıyor. mutsuz olmamı istiyorlar çok. gözlerine batıyor ilişkim. kaynanam mesela çok özeniyor düğüne annem o kadar ozenmedi ama 8 sene önce işte. bana bohça yapmış getirmiş içinde fondötene saç kurutma makinesine bile laf ettiler gözleri kaldı. nefret ediyorum

Benim inanın aklım almıyor bu abileri. Eşimin ailesi biz evlenirken tazminatini bize verdi babası emeklisinin annemde o kadar para verdi kredi çekip ev aldik ve bizimle olan konuları tamamen kapandı. Ne düğünümüz ne eşyamiiz için hiç bir şey istemedjk çünkü yapacaklarını yaptı o insanlar. Esimin kardeşi araba aldı heyecanla seçmeye gittik, babası sıfır araba aldı heyecanla bakmaya gittik ben çok mutlu oluyorum yatırım yaptıklarında hala çalışıyor kenara para koyuyor bu insanlar. Sizin abiniz bildiğiniz kan emici. Kayınvalidem emekli olunca tazminatini kardeşine verecek ama biz hala diyoruz ki bize verdikleri dönem biz ev alabiliyorduk bu kız neye kullanacak günah evin peşinatı bile etmez bu dönemde. Hala her aşamada koşuyoruz neye ihtiyaç var diye, şimdi yurtdışındayiz ceyizine taşıyoruz burada daha iyi uygun diye. Ben anlamıyorum bu insanları ya. Annem benimle kaldı 1 sene kadar eşimin kardesk eve girdiğinde teyzesinin güzeli gelmiş diye kapilarda karşılardı. Sevdiği yemeği yapardi, çantasi kapanmiyorsa teyzecim çıkarda yapayım elimde derdi. Bu insanlar aç gözlü, başka bir şey diyemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…