ABARTIYOR MUYUM?

Öncelikle hepinize verdiğiniz fikirler için çok teşekkür ederim. Konuyu açarken de söylediğim gibi ben zaten kv ile sorun yaşamadığım hatta onu sevdiğimden dolayı böyle düşündüğüm için kendime kızıyorum, bu düşüncelerime tabi ki de engel olmayı çok istiyorum ama bazen istemeden de olsa kendime engel olamıyorum. Eşim sadece annesi tarafından değil etrafta ki akrabaları tarafından da çok seviliyor ve bana bazen bu kişilerin sevgi gösterisi samimiyetsiz geliyor mesela atıyorum eşimin kuzeni(evli ve yaşı bizden biraz daha büyük ) eşime alimmm diye sesleniyor ikimiz birlikte aynı ortama girdiğimizde eşime hoş geldin diyip bazen beni atlıyor konuşmaya çalışınca benim yerime daha çok eşimle sohbet ediyor evlendiğimizin 2.haftasında evimize geldi kuzeni güya ev görmeye ne acelesi vardı mesela benim daha annem babam onları da geçtim kv bile gelmemişken kv asla böyle değil ama belki de buna izin verdikleri için ister istemez ona da alınıyorum eşime bu durumdan rahatsız olduğumu min. sekilde belli ediyorum ama tabi ki aramızda sorun çıkmasına müsade etmiyorum. Düşüncelerim çoğunuza yanlış gelmiş olabilir ama bazen bir olayı anlatırken yaşadığımız gibi anlatmak olmuyor bir bakıştan bir gülüşten bile farklı anlamlar çıkabiliyor ben eşimin ailesine karşı ilgisi ve alakasından karşı tarafın bunu bazen bana karşı göstermek istediğini anlayabiliyorum .

Merhaba kızlar size danışmak istediğim bir konu var. 6 aylık evliyim eşimle birbirimizi çok severek evlendik eşim evin tek erkek çocuğu bu yüzden ailede çok el üstünde tutulmuş görümcelerim 2 tane biri benimle yaşıt diğeri yurt dışında yaşıyor sadece düğünümde 1 defa gördüm, benimle yaşıt olan görümcem evli kendi halinde ailesiyle ama oda eşime çok düşkündür oldukça ilgili her neyse ben eşimden bu zamana kadar hiç bir ilgisizlik soğukluk vs görmedim bana verdiği değeri sevgisini biliyorum ailesine de oldukça düşkün iletişimleri her zaman iyiymiş bunlar tabi ki çok güzel şeyler ama bazen kayınvalidemin eşime olan ilgisini veya eşimin annesine olan ilgi alakasını görünce istemeden de olsa kendimle kıyaslıyorum. eşim doğu kültürüyle büyümüş büyüklerin yanında saygı ağır başlılık bu gibi şeylere çok önem veriyorlar ama annesinin lafından çıkmayan sessiz sakin yönetilen bir tip değildir kendi aklı mantığıyla hareket etmeyi sever ama babasının fikirlerine çok çok önem verir ona danışmadan bir şey yapmak istemez benim fikirlerimi de her zaman dikkate alır ama mesela akraba yada aile arasındayken benimle olan
iletişimi normal olduğu gibi değil daha az daha resmi olur tabi ki baş başa olduğumuz zaman ki gibi olmasını beklemiyorum ama mesela canım hayatım vs gibi kelimeleri de kullanamaz özellikle anne ve babasının yanında. içimde kıskançlık duygusu mu var bilmiyorum ama ben eşimin bana duyduğu sevgiyi başkalarının yanında da gösterebilmesini çok isterdim bunu bazen dile getirince çekindiğini söylüyor bende ısrar edemiyorum ama mesela benim yanımda annesine ilgi gösterip yanına oturması bile bazen bana batıyor sizlere bunu anlatırken yanlış anlaşılmak istemiyorum ama annesi de benim yanımda eşime çok çok ilgi gösteriyor hatta bazen benim eşimle ilgilenmeme bile fırsat kalmıyor bu arada kayınvalidemle nişanlandığım günden bugüne kadar bir sorun yaşamadım bana karşı hep güzel yaklaştı zaten ona rağmen bazen böyle düşündüğüm için kendime kızıyorum ne kadar iyi düşünmeye çalışsam da sanki bazen onda da bir kaynanalık damarı oluyor mesela ortam içinde bazen eşimin ona karşı ilgili tavırlarından çok hoşlanıyor eşimde hafta da bir annesini gördüğü için yanına gittiğimiz zaman annesine şaka yapar karışır gülüp bu durumdan rahatsız olmam normal mi yoksa abartı mı?
Neden illaki başkalarin yaninda söylemisini istiyorsunuz?
Bunu kendinize iyice sorun , gerçekten yetmiyormu?
Ben Almanya'da yaşiyorum ve oğlumun kız arkadaşı alman ama hiç birkere birbirlerine aşkim birtanem canım gibi hitap etmezler .
Biraz düstrup lazım biraz aile içindede bence mesafeli ve diplomatik davranmak gerekmiyor .
Eşiniz gelseydi ""aaa karım beni ailemin yanında hiç öpmüyor acaba sevmiyor mu" diye sorgulasaydi ,sizin sevginiz az olduğundan mi?
Her şeyin her yerin zamanı var .
Boşuna eşinizi darlamayin sonra elindekinizdende olursunuz

rahatsız olduğum konu şu bana olan sevgisini tabi ki kimse bilmek zorunda değil önemli olan benim görmem hissetmem ama ben annesine olan düşkünlüğüne tanık olurken isterim ki benim de sevildiğimi ailesi görsün bilsin
Ha diyosun ki ben kıskanıyorum biraz da kV kıskansın. 🤣

X