9 yıllık ilişkim.. bu hafta evlendiğini öğrendim.. :(

9 senedir beraber olup hiç bir şeyi hissetmemek nasıl oluyor? Arkadaş ortamınız da mı uyudu, onlar da mı bilmiyordu? Bunun hiç mi kankası yakın arkadaşı yok? Lise hadi neyse de üniversite boyunca hiç mi gözünüz açılmadı, yeni insanlar karakterler tanımadınız da hep bu ağlağın çevresinde döndünüz? Kızkardeşi mesajları gördüğü halde iftira atıyorsun niye dedi? Adam başka kız bulmuş, sözlenmiş nişanlanmış nikahlanmış. Bunun duyulmaması imkansız. Tüm dünya birleşti siz öğrenmeyin diye mi uğraştı?

Size ilaçsız travmanın köpüğü gider sadece diyen ve serotonin öneren 2 psikoloğu da şikayet etmenizi öneririm. Suç işlemişler. Hem de ikisi de size denk gelmiş ne ilginç. Bakanlığın sitesinde isimlerini bildirin bilsinler. Size psikiyatrist ismi vermişlerdir git görüş diye ama ilaç vs söyleyemezler.

İnşallah.. hangimiz şu anda hangi sınavlardan geçiyor bilmiyoruz ama hepimizin sınavı farklı oluyor işte.. bu durumda bile kalbini temiz tutup bize teşekkür edip duruyorsun. Birde duana ekliyorsun.. Allah senden razı olsun inşallah.. inşallah sınavın beklemediğin kadar kolay ve çabuk geçer ❤️🍀

Aynısı arkadaşımın başına geldi. 10 senelik ilişkisi vardı ve sevgilisi evliliğe hazır değilim deyip duruyordu. Nasılsa beni seviyor evlenip napıcam diye söylüyordu ama evlenmek istemesini de dört gözle bekliyordu. Son ana kadar aşk sözcüklerine, hediyelere boğan adam bir sabah ayrılalım deyip akşama nikah yapıyor... Bunu da tesadüfen öğreniyor. Kıza ortak arkadaşları bile söylememiş. Sinir krizleri geçirdi. Uzun süre elleri ayakları titredi. Nikahtan 1 hafta sonra beyefendi özür dilemeyi akıl ediyor şaka gibi. Sonra arkadaşım öğrendi çocuk sevmiyorum asla yapmam diyen adam evlenir evlenmez karısıyla çocuk yaptı.

Böyle şerefsizler o kadar çok ki. Böylelerine gebericem deseler bir damla su vermeyeceksin. Allah da türlü türlü belalarını versin.

Biraz zor olacak belki zaman alacak ama unutacaksın bu kesin. Seni gerçekten seven birini illa bulacaksın. Bu arada istisnası vardır ama uzun ilişkiyi evliliğe götürmeyen erkek bir şekilde böyle saçmalıyor. Gerçekten sevse ne yapar eder evlenmenin yolunu açardı. Onun baştan niyeti yokmuş ki.
Arkadaşınız benim de arkadaşım çıkarsa şaşırmayacağım.
Benim arkadaşım da senelerce birlikte olduğu adamdan böyle bir darbe yedi, palavralar J jasmina0099 ’un erkek arkadaşının palavralarıyla benzerdi, bizim kültürümüzü biliyorsun(arkadaşımın sevgilisi de doğuluydu) ailemin kararına karşı çıkamam bana buldukları kızla evlenmek zorundayım vs vs

Yalnız benim arkadaşım yalanlara inanmayı tercih etti, adam evlendikten sonra da görüştü yapma adam seni kandırıyor dedim dinlemedi, pislik bir de demiş ki evlendim ama karı-koca olmadık aynı yatakta bile yatmıyoruz, buna inanacak saf var mıdır ? Arkadaşım inandı ya da inanmak işine geldi, adamın karısı hamile kalınca ikna oldu bizimki.

Böyle adamların yalanlarına da gözyaşlarına da inanmayın J jasmina0099 istese evlenmezdi, iyi biri olsaydı 1 yıl önce nişanlandığını da sizden saklamazdı, adam 1 yıldır sizi ve nişanlısını aynı anda idare edecek kadar cibilliyetsizmiş.

Herkese selam. 9 yıllık ilişkim vardı aynı lise aynı universite sürekli dip dibe... Cumartesi günü fotoğrafı gördüm. O güne kadar da konuşuyorduk. Akşam sordum. Ben değilim o kim tanımıyorum deyip ağlamaya başladı. Ertesi gün arkadaşlarımın da bulunduğu yere geldi. Yanıma oturmak istedi kabul etmedim. Temasta bulunmak istedi red ettim. Neden gözlerime bakmiyorsun, neden yanına oturtmadin diye ağlamaya başladı. Bildiğin gibi evlilik değil. Yanımdaki kişilere bilmiyorsunuz bizim memleketlileri deyip ailesini kastetti. Psikolojim iyi değil diye ağladı. burada olduğun ogrenilirse evliliğin biter dediler biterse bitsin diye ağlamaya başladı. Gitme nolur diye ağlamaya devam etti mutluluklar diledim kalktim. Ertesi gün numaramı değiştim. Sonra ibandan ulaşmaya çalıştı. Arkadaşlarım ile haber yolladım. Eğer ki biraz daha yazarsa eşine diyeceğim diye. Eşi de masum birine benziyor onun hiç suçu yok. Gerçi bir sene önceki resimlerine ulaştım nişan da bir yıl önce olmus. Terapiye başladım ilk seans ama çok zorlanıyorum. Birliktelik de yaşamıştık ama benim yediğim hancere daha çok üzülüyorum.. sizce daha hızlı nasıl atlatırım ne yapmalıyım. İlaç ile desteklemeli miyim. Herkes kendi yolunda mutlu olsun ama bir yandan da mutlu olmasını istemiyorum. Bir daha ulaşırsa eşine yazmalı miyim.. Lütfen kirmadan yorum yazarsanız çok üzgünüm çünk... Bu hayatta herkes hataya dusebiliyor.. sevgilerimle
Birebir aynısını yaşadım tabi 9 yıl değil daha kısaydı ama çok aşıktım . Aile zoruyla başka kızla da birlikteliği varmış öğrenince bıraktım sonra o kızı bırakıp benle birlikte oldu affettim ( detaylar çok uzun kısaca yazıyorum) Ardından kendime yediremeyip ayrıldım ve tekrar o kıza döndü bende senin gibi onla mutlu olmasını istemedim çünkü o kızın hiçbi şeyden haberi yoktu . Bir gece kıza mesaj atıp her şeyi anlattım ve kız bana Allah senden razı olsun ben bunları bilmiyordum diyip teşekkür etti. O çocukta mal gibi ortada kaldı. Sana ulaşmaya çalışırsa yapacağın şey kıza ulaşmak!!

9 yıl içerisinde karşılıklı olarak somutlaştırmak için bir hamlede bulunmadınız mı hiç? Çok mu kültür farkı vardı ? Aile belki de o kadar karşı çıkmayacaktı. Evlilik beklentisiyle devam ettiyseniz resmen oyalamış ve kandırmış.

Nereye kadar inkar edecek acaba? Şaka gibi

Üzüldüm ancak bu hikaye de en çok eşine , siz aklı selim bir insansınız silmişsiniz , terapiye başlamışsınız; adam zaten tutarsız, gamsız ona bir şey olmaz . Ancak hikayedeki 3.kişi için tam dram, onu istemeyen bir eş, istenmeyen bir evlilik , muhtemelen geri kabul etmeyecek bir aile...
Lütfen bu adama üzülmeyin, sizi hak etmiyor aslında kimseyi hak etmiyor bu zihniyetle
Bu tipler, eğlenilecek ve evlenilecek diye ikiye ayırıp, ne yardan ne serden vazgeçerler. O yüzden eşine anlatmak en iyisi. İlerde başka şekilde öğrenmesinden iyidir.
Adi bir insandan Allah seni korumuş diye dua et. Sadaka ver. Resmi göreceğini de mi düşünememiş.

Acaba kaç kişi var adamın hayatında? Başkasıyla nişanlıyken sizle görüşen, sizle görüşürken de başkasının peşindeydi muhtemelen. Bu insan iğrenç biri. Kurtulduğunuz için şükredin

Benim arkadaşım da senelerce birlikte olduğu adamdan böyle bir darbe yedi, palavralar J jasmina0099 ’un erkek arkadaşının palavralarıyla benzerdi, bizim kültürümüzü biliyorsun(arkadaşımın sevgilisi de doğuluydu) ailemin kararına karşı çıkamam bana buldukları kızla evlenmek zorundayım vs vs

Yalnız benim arkadaşım yalanlara inanmayı tercih etti, adam evlendikten sonra da görüştü yapma adam seni kandırıyor dedim dinlemedi, pislik bir de demiş ki evlendim ama karı-koca olmadık aynı yatakta bile yatmıyoruz, buna inanacak saf var mıdır ? Arkadaşım inandı ya da inanmak işine geldi, adamın karısı hamile kalınca ikna oldu bizimki.

Böyle adamların yalanlarına da gözyaşlarına da inanmayın J jasmina0099 istese evlenmezdi, iyi biri olsaydı 1 yıl önce nişanlandığını da sizden saklamazdı, adam 1 yıldır sizi ve nişanlısını aynı anda idare edecek kadar cibilliyetsizmiş.
Arkadaşınıza Allah mantık versin ya. Kadın iyi ki hamile kalmış da gözü açılmış.

Hayır yönlendirme yapabilirler

Psikologlar, tıbbi eğitim almamış olduklarından, ilaç reçete etme yetkisine sahip değildirler ve ilaç tedavisi ile ilgili yönlendirme yapamazlar. Bunun yerine, ilaç tedavisi gerektiren durumlarda hastalarını bir psikiyatrist veya bir tıp doktoruna yönlendirirler. Psikiyatristler, tıp eğitimi almış ve ilaç reçete etme yetkisine sahip uzmanlardır. Psikologlar ise genellikle konuşma terapisi, bilişsel davranışçı terapi ve diğer psikoterapi yöntemleri ile tedavi sağlarlar.

Vakit ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim. Dokuz sene çok uzun bir süre evet kültür farklı vardı kendisi Kürt ama ben de doguluydum fakat şu an evlendiği kişi Karadenizli bu bir sorun değilmis demek. Neden bu kadar uzadı bilmiyorum olmayacağı oradan belliymiş. Evlilik sürekli dilimizdeydi ama ben ogretmendim kendisi de en azından sabit sigortalı bir işe girsin diye bekledim ondan evliliğe pek yanamasadim. Son güne kadar da issizdi. Nasıl evlendi o yüzden şaşkınım. Sanırım üzüntüm aliskanliktan ötürü. Tekrar tesekkur ederim
anlayamadım gerçekten siz beraberken mi oldu tüm bu olaylar nasıl anlayamadınız nişan kına düğün bunlar şak diye olmuyor ki

Herkese selam. 9 yıllık ilişkim vardı aynı lise aynı universite sürekli dip dibe... Cumartesi günü fotoğrafı gördüm. O güne kadar da konuşuyorduk. Akşam sordum. Ben değilim o kim tanımıyorum deyip ağlamaya başladı. Ertesi gün arkadaşlarımın da bulunduğu yere geldi. Yanıma oturmak istedi kabul etmedim. Temasta bulunmak istedi red ettim. Neden gözlerime bakmiyorsun, neden yanına oturtmadin diye ağlamaya başladı. Bildiğin gibi evlilik değil. Yanımdaki kişilere bilmiyorsunuz bizim memleketlileri deyip ailesini kastetti. Psikolojim iyi değil diye ağladı. burada olduğun ogrenilirse evliliğin biter dediler biterse bitsin diye ağlamaya başladı. Gitme nolur diye ağlamaya devam etti mutluluklar diledim kalktim. Ertesi gün numaramı değiştim. Sonra ibandan ulaşmaya çalıştı. Arkadaşlarım ile haber yolladım. Eğer ki biraz daha yazarsa eşine diyeceğim diye. Eşi de masum birine benziyor onun hiç suçu yok. Gerçi bir sene önceki resimlerine ulaştım nişan da bir yıl önce olmus. Terapiye başladım ilk seans ama çok zorlanıyorum. Birliktelik de yaşamıştık ama benim yediğim hancere daha çok üzülüyorum.. sizce daha hızlı nasıl atlatırım ne yapmalıyım. İlaç ile desteklemeli miyim. Herkes kendi yolunda mutlu olsun ama bir yandan da mutlu olmasını istemiyorum. Bir daha ulaşırsa eşine yazmalı miyim.. Lütfen kirmadan yorum yazarsanız çok üzgünüm çünk... Bu hayatta herkes hataya dusebiliyor.. sevgilerimle
Sana yaptığı her kötü sözü, her kötü olayı, her kötü bakışı, bir kağıda veya telefonunda not bölümüne yaz. ve her gün oku. her gün gerekirse on kere oku. her özlediğinde oku, onu sosyal medya üzerinde her stalkladığında oku. onu sana hatırlatan her an oku. 9 yıllık ilişki de seni kıracak çok şey yapmıştır muhakkak. Bu söylediğim öneri bende çok işe yaramıştı. :)

olayın basında arkadaşınız mıyım acaba diye düşündüm
canım sevgilim köye gideyim mi diye sordu, gitti, kız bakmış dönmüş
ertesi hafta nişan yaptı canım sevgilim(!)
çok mutsuzum diye de nişan ertesi ağlıyordu .
ahlak yoksunu...

çok üzüldüm ama geçti, hala ara ara ne yaşadım diye düşünürüm ama acısı taze değil
allah yardımcınız olsun ama adamdan uzak durun
bekarken bunu yapan ohoo yani

bu arada benimkini hala kızıyla evlendirdiler gerçekten baskıyla
kayınpederi aynı zamanda dayısı bana yazdı, konustuk :KK70:

olamaz dimi böyle bişey
Zaman o zaman degilki dogulu olsada kimse mutsuz evlilik yapmaz sayet bu bir adamsa 9 sene kiz hicmi demedi ayni evde yasayalim hicmi demedi evlenelim adamin ailesi hicmi kizi tanimamis yada kiz tanimak istemezmi? bana inandirici gelmedi

Arkadaşınıza Allah mantık versin ya. Kadın iyi ki hamile kalmış da gözü açılmış.

olayın basında arkadaşınız mıyım acaba diye düşündüm
canım sevgilim köye gideyim mi diye sordu, gitti, kız bakmış dönmüş
ertesi hafta nişan yaptı canım sevgilim(!)
çok mutsuzum diye de nişan ertesi ağlıyordu .
ahlak yoksunu...

çok üzüldüm ama geçti, hala ara ara ne yaşadım diye düşünürüm ama acısı taze değil
allah yardımcınız olsun ama adamdan uzak durun
bekarken bunu yapan ohoo yani

bu arada benimkini hala kızıyla evlendirdiler gerçekten baskıyla
kayınpederi aynı zamanda dayısı bana yazdı, konustuk :KK70:
Benim anlattığım olayın üzerinden 30 yıl geçti.
Adam evlendi boy boy çocukları oldu, çocukları da bu zamana kadar çoktan evlenmiştir.
Yıllar sonra arkadaşım da evlendi onun da çocukları oldu, o da büyük kızını evlendirdi ama özetle 30 yıl önce de böyle ailemin zoruyla evleniyorum deyip sevgilisini yüz üstü bırakanlar vardı şimdi de var, o yüzden iyi ahlaklı adamlar bir yana, erkek milletine çok güvenmemek lazım hele ağlamalarına asla, timsah gözyaşları onlar.

sende görümcemi gördüm oda 9 yıllık ilişkini gözünü soka soka yan komşumuzun kızı ile evlenmişti.. daha neler geçirdi krizler felan... bi daha mi erkeklere asla güvenmiyor ve 30 yaşında.

Mutlu olmasın tabiki şerefsiz asalak pislik. Aglamış gerizekalı adam. Ben buradan sinir oldum. Birdaha ararsa sizi diyin eşine ona yalsın acıklamasını

Psikologlar, tıbbi eğitim almamış olduklarından, ilaç reçete etme yetkisine sahip değildirler ve ilaç tedavisi ile ilgili yönlendirme yapamazlar. Bunun yerine, ilaç tedavisi gerektiren durumlarda hastalarını bir psikiyatrist veya bir tıp doktoruna yönlendirirler. Psikiyatristler, tıp eğitimi almış ve ilaç reçete etme yetkisine sahip uzmanlardır. Psikologlar ise genellikle konuşma terapisi, bilişsel davranışçı terapi ve diğer psikoterapi yöntemleri ile tedavi sağlarlar.
Evet konudaki terapist de ilaç tedavisi al demiş zaten. İlaç önermemiş ki

X