Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

O kadar kilo vermiş biri başarılıdır, sen yaparsın ideal kilona gelebilirsin bence :KK9:
Inşallah canım :) inşallah hep birlikte incecik oluruz.

ben de aynı küçükken annem ağlarmış bu çocuk neden bu kadar zayıf diye :))))))))))))
Ilk çocuğum ben bi de evliliklerinin 5. yılında olmuşum özellikle babam beslenme saatlerinde okula gelirdi ben biseyler yiyeyim diye tabi ortaokuldan itibaren hiç zayıf olamadım, hatta şimdi bazen güler emeklerim boşa gitmedi diye :KK66:

Dun spordan aonra dus aldim ciktim cok kotu oldum bi karin sancisi tuttuki sormayin cok kotu kivrandim resmen
Esimde yoktu yanimda kalkip sicak bi corba iceyim dedim onuda icemedim midem bulandi tum gece karnimin agrisini hissettim pek uyuyamadim reglim yakin acaba ondanmi boyle oldum doktora gitmelimiyim bilemedim simdi
Çok geçmiş olsun canım eğer devam ederse sancın git mutlaka doktora.

Inşallah canım :) inşallah hep birlikte incecik oluruz.

Ilk çocuğum ben bi de evliliklerinin 5. yılında olmuşum özellikle babam beslenme saatlerinde okula gelirdi ben biseyler yiyeyim diye tabi ortaokuldan itibaren hiç zayıf olamadım, hatta şimdi bazen güler emeklerim boşa gitmedi diye :KK66:

Çok geçmiş olsun canım eğer devam ederse sancın git mutlaka doktora.
okula gelirdi haa :)

Sağol Nilüfer im. Şimdi çok şükür iyiyim. Ama pazar gecesi resmen bir gittim bir geldim. Çok moralim bozuldu. Akşam 3 salatalıkla bir koyan haşlanmış mısır yedim. Normalde bir yaz yemedim nerdeyse biliyorsunuz. Annem köylü Pazarı'ndan almış çok taze özendim neyse. Sonra televizyon seyretmeye başladım. Neyse saat 11.30 oldu. Bir Şekerim düştü. Ama ben hayatımda böyle bir şey yaşamadım. Elim Ayağım titriyor. Vücudumdan ter fışkırıyor. Bayıldım bayılacağım. Bizimkiler benden önce yattılar. Bilmem kaçıncı uykularını uyuyorlar. Zaten ikisinde de ileri derece de işitme kaybı var. Cihazları çıkarsalar ev yıkılsa haberleri olmaz. Neyse zorla salona gittim. Şekerlikte bayramdan kalma misafir çikolataları vardı 5 tane. Oturdum hepsini bir güzel yedim. Neyse biraz açıldım ama yediklerim yetmedi. Sonra mutfağa gittim. Annem börek yapmıştı. Oturdum onunla 3 dilimini yedim. Biraz kendime geldim. Tabi saat 1 oldu. O kadar yiyince uykum geldi tabi ki çünkü alışkın Değilim. Uyuyakalmışım. Sonra 3 te annem kalkmış hemen bilmiş bu çocuğun başına bir hal gelmiş yoksa bu börekleri yemezdi demiş gelmiş bakmış uyuyor görünce seslenmemiş . Sonra tabi beklenen gene oldu. Sabah saat 5 te gene Şekerim düştü. Somogy etkisi diyoruz buna. Bu sefer yerimden kımıldayamadım bile . Insanın ayak parmağımdan ter fışkırır mı? Benim fışkırdı kızlar. Sakince geçmesini bekledim. Zaten yapabileceğim bir şey de yoktu. O kadar sarsıldım ki ertesi günü fatura kesmem gerektiği halde kalkıpta işe bile gidemedim. Zoraki bir kilo ve menü bildirimi yapabildim. Siz de biliyorsunuz zaten. Bakalım geçen haftanın yorgunluğundan mı tekrar ederse endokrin doktoruma gideceğim. Inşallah bu son olur. Moralim çok bozuk bu hafta tartıya çok iyi hazırlanmıştım. Bütün emeğim bir gece de heba oldu.
Çok geçmiş olsun İrem'im ,sağlığın herşeyden önemli:KK19:
Eki Görüntüle 1656612
1 numaradaki gibi vücudunuzun üst kısmından kilo alıyorsanız bunun sebebi fazla yemeniz. Sağlıklı beslenmeye çalışarak kilo verebilirsiniz.

2
numaralı resimdeki gibi sadece göbeğiniz varsa kilo almanızın nedeni tamamen sinirsel. Stres sebebiyle şişkinlik ve hazımsızlık çektiğiniz için göbeğiniz daha şişkin de görünebilir.

3 numaralı resimdeki basen bölgesinden kilo alanların sorunu fazla gluten tüketimi olabilir. Glutensiz gıdalar tercih edebilirsiniz.

4
numaralı resimdeki gibi ön karın bölgesinden şişmanla sorunu ise genellikle genetik yatkınlıkla ilgili. Ailenizde bu bölümden kilo alanlar var ise spor yaparak ve karın kaslarınızı sıkılaştırarak karnınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

5 numaradaki gibi alt kalça ve bacak bölgesindeki kilo almanın sebebi olarak kan dolaşımı problemleri gösterilebilir. Doktora başvurarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

6
numaralı resimdeki gibi vücudun orta kısmındaki kilolar hareketsizliğe bağlıdır. uzun süre oturduğunuz bir işte çalışıyor olabilirsiniz.Hareket etmeye ve spor yapmaya özen gösterin.
Ben 1 numarayım:KK43::KK61:
İdrar yolu enfeksiyonu ve gastrit sancısı baş g österince acillik oldum dün orada taktılar. İki gün raporluyum yarın okul var ama baş dönmen geçmiyor
Çok geçmiş olsun canım:KK51:
Nilüfer bu kilo inan korkunç bir şeymiş. Bana da dr regl düzensizliğin kilodan kaynaklanıyor deyince inanmadım. Vermeye başlayınca benimki de düzene girdi.
Pırıl'ım hastalık ya başka hiçbirşey değil,insanın bedenini hapsediyor her anlamda:KK43:

Menum
Sabah
Iki dilim ekmek
1h.yumurta
Domates salatalık
3 zeytin

Ogle
Salata icine peynir koydum
1kase ayran çorbası

Ara 1elma

Aksam 17:30
Fırında et 1kepce salata azcik yogurt

Su 2 lt
Spor ins olacak

Berilimm ve arkadaşlar su içme isteği ben de her sn ye var.
su içerken bile susayan biriyim.
masamda büyük bir bardak olur her zaman evde işyerinde misafirlikte bile o evin en büyük bardağını isterim getirdiklerini beğenmez kalkar kendim alırım :)
sabah kahvaltıdan önce sanırım 600 ml civarı bir bardak onu doldurur içerim. SOnra kahvalltı vs kahvaltı sonu tekrar öğleye kadar 3 kez doldururum onu rahat.
öğle yemeğine başlamadan önce bir bardak içerim, yemek bittikten sonra içerim.
akşam eve gidince yemek yaparken yemeğe başlamadan vs vs
su içemeyenlere önerim suyu sevmeye çalışın ilaç içiyormuş gibi düşünmeyin.
su özellikle kadınlar için muhteşem bir şey. her bardakta cildinizin gençleştiğini düşünün tıpkı yüzünüzü yıkarken nasıl dinçleşiyorsunuz. İçtiğiniz zamanda iç organlarınız ve cildiniz dinçleşiyor.
kendinize bir bardak bulun veya su kabı vs. Gidip en küçük bardağı seçmeyin :) çok ta büyük olmasın benim ki gibi :)
orta bir bardak ki korkutmasın sizi nasıl bitecek bu bardak vs gibi.
Son aylada bende cok özeniyorum sana
Bende suyu unutanlardanim
Ama su konusunda süpersin bebek

Dun spordan aonra dus aldim ciktim cok kotu oldum bi karin sancisi tuttuki sormayin cok kotu kivrandim resmen
Esimde yoktu yanimda kalkip sicak bi corba iceyim dedim onuda icemedim midem bulandi tum gece karnimin agrisini hissettim pek uyuyamadim reglim yakin acaba ondanmi boyle oldum doktora gitmelimiyim bilemedim simdi
Gecmis olsun Canim
Hava burda cok soguk acaba üsüttünmü ki

Menum
Sabah
Iki dilim ekmek
1h.yumurta
Domates salatalık
3 zeytin

Ogle
Salata icine peynir koydum
1kase ayran çorbası

Ara 1elma